Рішення № 11845196, 07.09.2010, Апеляційний суд Донецької області (м. Бахмут)

Дата ухвалення
07.09.2010
Номер справи
22ц-15306/10
Номер документу
11845196
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 22ц-15306/10 Головуючий у 1 інстанції: Машкіна Н.В.

Категорія: 57 Доповідач: Соломаха Л.І.

_________________

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 вересня 2010 року Апеляційний суд Донецької області в складі:

головуючого судді Пономарьової О.М.

суддів Соломахи Л.І., Бондаренко Л.І.

при секретарі Каліна О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку апеляційну скаргу відповідача Управління Пенсійного Фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька на рішення Куйбишевського районного суду м. Донецька від 25 червня 2010 року по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька про визнання дій неправомірними, зобовязання здійснити перерахунок пенсії , -

В С Т А Н О В И В :

27 травня 2010 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька (далі УПФУ в Куйбишевському районі м. Донецька ) про визнання дій неправомірними та зобовязання здійснити перерахунок пенсії.

Зазначала, що з серпня 2002 року вона отримує пенсію за віком. 15 лютого 2010 року вона звернулася до відповідача з заявою про перерахунок їй пенсії за віком по стажу та заробітній платі. В порушення вимог ст. 42 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» відповідач зробив їй перерахунок пенсії, виходячи з показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за 2007 рік, який складає 1197 грн. 91 коп., замість цього показника за 2009 рік, який складає 1650 грн. 43 коп. Внаслідок цього вона щомісячно недоотримує пенсію.

Просила вказані дії відповідача визнати неправомірними та зобовязати відповідача здійснити їй перерахунок пенсії з 01 січня 2010 року відповідно до ст. 42 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» з урахуванням показника заробітної плати у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за 2009 календарний рік, який складає 1650 грн. 43 коп. (а.с. 3-5).

Рішенням Куйбишевського районного суду м. Донецька від 25 червня 2010 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволені. Визнано неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька. Зобовязано Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії з 01 лютого 2010 року відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» з застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески та яка відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» враховується для обчислення пенсії, за 2009 календарний рік у розмірі 1650 грн. 43 коп. (а.с. 18-19).

В апеляційній скарзі відповідач, посилаючись на порушення судом норм матеріального права, просить рішення суду скасувати та ухвалити нове про відмову у задоволенні позову.

Зазначає, що частиною 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в редакції Закону України від 28.12.2007 року N 107-VI «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» було передбачено проведення перерахунку пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії та із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, що визначався згідно ст. 40 цього Закону. Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 зміни, внесені до ст. 40, ст. 42 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в частині визначення зазначеного вище показника заробітної плати та порядку проведення перерахунку пенсії були визнані такими, що не відповідають Конституції України. Рішення щодо відновлення дії ст. 40, ст. 42 Закону в попередній редакції не приймалося, в звязку з чим перерахунок пенсії проводився відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року N 530. До законодавчого врегулювання питання визначення показника заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески, перерахунок пенсії у 2010 році відповідно до п/п 3 п. 11 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року N 530 проводиться із застосуванням показника заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії за 2007 рік у розмірі 1197 грн. 91 коп. (а.с. 22-23).

У судове засідання сторони не зявилися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

Відповідно до ст. 3041 ЦПК України р озгляд апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, прийняте за результатами розгляду справ, передбачених пунктом 2 частини першої статті 15 цього Кодексу, здійснюється апеляційним судом за наявними у справі матеріалами та без виклику осіб, які беруть участь у справі.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали цивільної справи, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню , а рішення суду скасуванню з ухваленням нового рішення з наступних підстав:

Відповідно до пункту 4 частини 1 ст. 309 ЦПК України підставою для скасування рішення суду першої інстанції з ухваленням нового рішення є неправильне застосування судом норм матеріального та процесуального права.

З матеріалів справи встановлено, що ОСОБА_1 знаходиться на обліку в УПФУ в Куйбишевському районі м. Донецька, з 06 серпня 2002 року отримує пенсію за віком і після її призначення продовжує працювати.

15 лютого 2010 року ОСОБА_1 звернулася до відповідача з заявою про перерахунок пенсії за стажем та заробітком відповідно до частини 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування».

Відповідачем з 01лютого 2010 року був проведений позивачу перерахунок пенсії за стажем. При обчисленні заробітної плати була застосована середня заробітна плата працівників в галузях економіки за 2007 рік (1197 грн. 91 коп.) (а.с. 8).

На заяву до відповідача від 23 квітня 2010 року про перерахунок пенсії відповідно до частини 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» з застосуванням показника заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якого сплачені страхові внески, за 2009 рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії, позивач отримала відмову (лист від 30 квітня 2010 року) з посиланням на те, що до законодавчого врегулювання питання визначення показника заробітної плати в галузях національної економіки, перерахунки пенсії відповідно до п/п 3 п. 11 постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року № 530 проводяться з застосуванням показника заробітної плати в галузях національної економіки за 2007 рік (а.с. 8).

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що відповідно до частини 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» при проведенні перерахунку пенсії застосовується показник середньої заробітної плати (доходу) працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якого сплачені страхові внески, та яка відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії. Зазначене передбачено і п/п 3 п. 11 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року N 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян». Дії відповідача з проведення перерахунку пенсії у 2010 році з застосуванням показника заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якого сплачені страхові внески, за 2007 рік є неправомірними. При проведенні перерахунку пенсії відповідач повинен був застосувати показник заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якого сплачені страхові внески, за календарний рік, що передує року звернення за перерахунком пенсії, тобто за 2009 рік, який відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2009 рік» складає 1650 грн. 43 коп. (а.с. 18-19).

З таким висновком суду першої інстанції погодитися не можливо.

Відповідно до частини 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.

Згідно підпункту «б» підпункту 10 пункту 35 розділу II «Внесення змін до деяких законодавчих актів України» Закону України від 28.12.2007 року N 107-VI «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» частина 4 статті 42 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» була викладена в новій редакції: «У разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії провадиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період після призначення пенсії не підлягає виключенню згідно із абзацом третім частини першої статті 40 цього Закону.

У разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менше ніж 24 місяці страхового стажу, перерахунок пенсії провадиться не раніше як через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Якщо пенсіонер, продовжуючи працювати, набув стажу, достатнього для призначення пенсії відповідно до частини першої статті 28 цього Закону, то за заявою пенсіонера провадиться відповідний перерахунок пенсії, незалежно від того, скільки часу минуло після призначення пенсії при неповному стажі, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї частини, здійснюється не раніше дня, наступного за днем, по який обчислено страховий стаж при призначенні (попередньому перерахунку) пенсії».

Проте рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 зміни, внесені підпунктом «б» підпункту 10 пункту 35 розділу II Закону України від 28.12.2007 року N 107-VI, визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними).

Відповідно до ст. 152 Конституції України закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Тобто висновок суду про те, що норма частини 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в редакції Закону України від 28.12.2007 року N 107-VI на час вирішення спору судом є чинною, є помилковим.

Враховуючи конституційні положення щодо дії нормативно-правових актів у часі, починаючи з 22 травня 2008 року відновила свою дію і станом на 15 лютого 2010 року (час звернення позивача до відповідача з заявою про перерахунок пенсії) діяла редакція частини 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в редакції Закону від 09.07.2003 року № 1058-IV, яка не містить в собі вимоги при перерахунку пенсії застосовувати показник середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.

Тобто доводи відповідача про те, що на час звернення позивача за перерахунком пенсії Закон України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» не передбачав при проведенні перерахунку пенсії застосування показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, є обґрунтованими.

Посилання суду першої інстанції на те, що застосування показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, передбачено п/п 3 п. 11 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року N 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», є незаконним.

Згідно п/п 3 п. 11 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року N 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» у разі коли застрахована особа після призначення пенсії відповідно до Закону продовжувала працювати, проводиться перерахунок пенсії з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії. При цьому з періоду, за який враховується заробітна плата (дохід) для перерахунку пенсії, період, що настає після призначення пенсії, не підлягає виключенню згідно з абзацом третім частини першої статті 40 Закону.

Тобто фактично в постанові Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року N 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» відтворена редакція частини 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в редакції Закону України від 28.12.2007 року N 107-VI, яка визнана неконституційною, і таким чином умови перерахунку пенсії, визначені в п/п 3 п. 11 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року N 530, не відповідають цим умовам, викладеним в ст. 40, частині 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в редакції від 09.07.2003 року № 1058-IV, які відновили свою дію з 22 травня 2008 року.

Відповідно до частини 4 ст. 8 ЦПК України у разі невідповідності правового акта закону України або міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, суд застосовує акт законодавства, який має вищу юридичну силу.

Тобто, виходячи з пріоритетності законів над підзаконними актами, якою є наведена вище постанова Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року N 530, у спірних правовідносинах застосуванню підлягають ст. 40 та частина 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в редакції Закону від 09.07.2003 року № 1058-IV, які регулюють умови перерахунку пенсії, що судом першої інстанції не враховано.

Зазначений висновок апеляційного суду ґрунтується на конституційних нормах п. 6 частини 1 ст. 92 Конституції України, згідно якої виключно законами України визначаються основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення.

Згідно частини 3 ст. 4 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» виключно законами про пенсійне забезпечення визначаються види пенсійного забезпечення, умови, норми та порядок пенсійного забезпечення.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» цей Закон регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону. Виключно цим Законом визначаються: види пенсійних виплат; умови набуття права та порядок визначення розмірів пенсійних виплат.

Суд першої інстанції зазначене не врахував та дійшов незаконного висновку про застосування при перерахунку пенсії позивачу показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії.

Відповідно до частини 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в редакції Закону від 09.07.2003 року № 1058-IV, яка діяла на час звернення позивача за перерахунком пенсії, п ерерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.

Відповідно до частини 1 ст. 40 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в редакції Закону від 09.07.2003 року № 1058-IV, яка діяла на час звернення позивача за перерахунком пенсії, для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 1 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року.

Як вбачається з частини 2 ст. 40 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в редакції Закону від 09.07.2003 року № 1058-IV, яка діяла на час звернення позивача за перерахунком пенсії, заробітна плата, з якої відповідно до частини 1 ст. 40 зазначеного Закону обчислюється пенсія, визначається за формулою : Зп = Зс х (Ск : К), де:

Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях;

Зс - середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії;

Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзn);

К - кількість місяців страхового стажу, за які розраховано коефіцієнти заробітної плати (доходу) застрахованої особи.

Тобто, якщо перерахунок пенсії відповідно до частини 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» здійснюється із заробітної плати (доходу) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, то ця заробітна плата відповідно до частини 2 ст. 40 цього Закону обчислюється з урахуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням (перерахунком) пенсії .

Середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, про яку йдеться в частині 2 ст. 40 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в редакції Закону від 09.07.2003 року № 1058-IV, та середня заробітна плата (дохід) в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» враховується для обчислення пенсії, про яку йшлося в частині 2 ст. 40 та частині 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в редакції Закону від 28.12.2007 р. N 107-VI та в п/п 3 п. 11 постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року N 530, яку застосував суд, задовольняючи вимоги ОСОБА_1, не є тотожними поняттями.

Відповідно до ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Як вбачається з позовних вимог ОСОБА_1 вона просила зобовязати відповідача здійснити їй перерахунок пенсії з 01 січня 2010 року відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» саме з застосуванням показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» враховується для обчислення пенсії, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, що не відповідає вимогам ст. 40 та частини 4 ст. 42 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в редакції Закону від 09.07.2003 року № 1058-IV, яка діяла на час звернення позивача за перерахунком пенсії, а тому позовні вимоги ОСОБА_1 не грунтуються на законі і підстави для їх задоволення відсутні.

Враховуючи викладене, рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про відмову позивачу у задоволенні позовних вимог.

Проте позивач не позбавлений можливості звернутися до суду із вимогами щодо перерахунку його пенсії з 01 лютого 2010 року за заробітком за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», тобто по 31 січня 2010 року, із застосуванням середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2009 рік, що передбачено ст. 40, ст. 42 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» в редакції Закону від 09 липня 2003 року № 1058-IV.

Оскільки апеляційний суд дійшов висновку про відмову позивачу ОСОБА_1 у задоволенні позовних вимог, понесені ним судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 8 грн. 50 коп. та витрат з інформаційно - технічного забезпечення розгляду справи у розмірі 37 грн. відповідно до ст. 88 ЦПК України їй не відшкодовуються.

При зверненні до суду відповідачем з апеляційної скарги не були сплачені судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Відповідно до ст. 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 р. «Про державне мито», п. 5 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» ЦПК України із апеляційних скарг на рішення судів справляється судовий збір в розмірі 50% ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви.

Відповідно до п/п «д» п. 1 ст. 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 р. «Про державне мито» із позовних заяв немайнового характеру справляється судовий збір в розмірі 0,5 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Тобто, з апеляційної скарги судовий збір складає 4 грн. 25 коп. (17грн. х 0,5 х50%).

Відповідно до п. 34 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21 січня 1993 року № 7-93, п. 5 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» ЦПК України Пенсійний Фонд України від сплати судового збору звільнений.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2005 р. № 1258 «Про затвердження Порядку оплати витрат з інформаційно-технічного забезпечення розгляду цивільних справ та їх розмірів» в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 05 серпня 2009 р. № 825 з цієї справи підлягають сплаті з апеляційної скарги витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 37 грн., як із справи позовного провадження з розгляду спору немайнового характеру.

Оскільки апеляційний суд дійшов висновку про задоволення апеляційної скарги відповідача, судовий збір з апеляційної скарги в розмірі 4 грн. 25 коп. та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в апеляційному суді в розмірі 37 грн. відповідно до частини 3 ст. 88 ЦПК України підлягають стягненню з позивача на користь держави.

Керуючись ст. 3041, ст. 307, ст. 309, ст. 314, ст. 316 ЦПК України, Апеляційний суд Донецької області, -

В И Р І Ш И В:

Апеляційну скаргу відповідача - Управління Пенсійного Фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька задовольнити.

Рішення Куйбишевського районного суду м. Донецька від 25 червня 2010 року скасувати та ухвалити нове.

Відмовити ОСОБА_1 в задоволенні позовних вимог до Управління Пенсійного фонду України в Куйбишевському районі м. Донецька про визнання дій неправомірними та зобовязання здійснити з 01 січня 2010 року перерахунок призначеної їй пенсії за віком відповідно до ст. 42 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» з урахуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії, за 2009 рік.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 4 (чотири) гривні 25 коп. (на розрахунковий рахунок 31411537700004, отримувач - місцевий бюджет м. Донецька Ворошиловський район, код бюджетної класифікації 22090100, банк ГУ ДКУ в Донецькій області, ЄДРПОУ 34686537, МФО 834016) та витрати з інформаційно-технічного забезпечення розгляду справи в розмірі 37 (тридцять сім) гривень (на розрахунковий рахунок 31213263700004, одержувач державний бюджет м. Донецька Ворошиловський район, ЄДРПОУ 34686537, банк ГУ ДКУ в Донецькій області, МФО 834016, код бюджетної класифікації 22050002).

Рішення апеляційного суду набирає законної сили з моменту його проголошення, є остаточним і касаційному оскарженню не підлягає.

Головуючий: О.М. Пономарьова

Судді: Л.І. Соломаха

Л.І. Бондаренко