Ухвала суду № 11841990, 14.07.2010, Севастопольський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.07.2010
Номер справи
2а-11931/09/4/0170
Номер документу
11841990
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

Іменем України

Справа № 2а-11931/09/4/0170

14.07.10 м. Севастополь

Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого суддіГорошко Н.П.,

суддів Дугаренко О.В. , Ілюхіної Г.П. секретар судового засіданняГалайдіна Г.І.

за участю сторін:

представник позивача - Комунального підприємства "Комунгосп"- не зявився

представник відповідача - Державної податкової інспекції у м.Судак Автономної Республіки Крим - Феттаєва Гузель Азимівна, довіреність № 1522/10/10-05 від 03.08.09

розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Судак Автономної Республіки Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Циганова Г.Ю.) від 09.12.09 у справі № 2а-11931/09/4/0170

за позовом Комунального підприємства "Комунгосп" (вул. Мічуріна, 3, місто Судак, Автономна Республіка Крим, 98000)

до Державної податкової інспекції у місті Судак Автономної Республіки Крим (вул. Яблунева, 10, с.Дачне, місто Судак, Автономна Республіка Крим, 98023)

про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення

ВСТАНОВИВ:

Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 09 грудня 2009 року позовні вимоги Комунального підприємства "Комунгосп" задоволено.

Визнано протиправним і скасовано податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у місті Судак Автономної Республіки Крим від 29.04.2009 року №0000281501/0 про визначення Комунальному підприємству “Комунгосп” суми податкового зобов'язання з податку з власників транспортних засобів у сумі 4091,85 грн., в тому числі за основним платежем 3897,00 грн. і за штрафними (фінансовими) санкціями 194,85 грн.

Стягнуто з Державного бюджету України на користь Комунального підприємства “Комунгосп” 3,40 грн. судових витрат.

Не погодившись з постановою суду, Державна податкова інспекція у місті Судак Автономної Республіки Крим звернулася з апеляційною скаргою, просить скасувати постанову суду першої інстанції.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 20.05.2010 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у м. Судак Автономної Республіки Крим.

Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 21.05.2010 закінчено підготовку та призначено справу до апеляційного розгляду.

В судове засідання представник позивача не зявився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Відповідно до частини 4 статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, судова колегія знаходить можливим апеляційний розгляд справи за відсутності представника позивача, визнаючи достатніми для розгляду апеляційної скарги наявні в матеріалах справи письмові докази.

Заслухавши доповідача по справі, пояснення представника відповідача, перевіривши матеріали справи в межах апеляційної скарги, судова колегія вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.

Позивач - Комунальне підприємство «Комунгосп»звернулося до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим з позовом до Державної податкової інспекції у м. Судак Автономної Республіки Крим про визнання протиправним і скасування податкового повідомлення-рішення від 29.04.2009 року №0000281501/0.

Вимоги позову мотивовано неправомірністю застосування податковим органом ставок податку з власників транспортних засобів стосовно сміттєвозів, як за автомобілі вантажні (код УКТ ЗЕД 8704) замість ставок, встановлених на автомобілі спеціального призначення (код УКТ ЗЕД 8705).

Судом першої інстанції встановлено, що Комунальне підприємство «Комунгосп»є юридичною особою, ідентифікаційний код 31950550, зареєстрований Судацькою міською Радою Автономної Республіки Крим 23.11.2002 року, перебуває на обліку як платник податків, зборів (обовязкових платежів) в Державній податковій інспекції у м. Судак Автономної Республіки Крим.

Посадовою особою Державної податкової інспекції у м. Судак Автономної Республіки Крим проведено невиїзну документальну перевірку Комунального підприємства «Комунгосп»з питання своєчасності внесення до бюджету податку з власників транспортних засобів і інших самохідних машин і механізмів позивачем.

Перевіркою встановлено порушення Комунальним підприємством «Комунгосп»статті 3 Закону України від 11.12.1991 року №1963-ХІІ «Про податок з власників транспортних засобів і інших самохідних машин і механізмів».

За результатами перевірки складено акт від 28.04.2009 року №319/17-03/31950550, на підставі якого прийнято податкове повідомлення-рішення про визначення Комунальному підприємству «Комунгосп»суми податкового зобов'язання з податку з власників транспортних засобів у сумі 4091,85 грн., в тому числі за основним платежем 3897,00 грн. і за штрафними (фінансовими) санкціями, застосованими відповідно до пп. 17.1.4 п. 17.1 ст. 17 Закону України від 21.12.2000 року №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»194,85 грн.

Комунальним підприємством «Комунгосп»подано до Державної податкової інспекції у м. Судак Автономної Республіки Крим розрахунок сум податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за 2009 рік, з визначенням суму податкового зобов'язання за транспортні засоби: ГАЗ 53 у розмірі 213,00 грн., МАЗ 5337 у розмірі 558,00 грн., ЗІЛ 130 у розмірі 600,00 грн., ЗІЛ 431410 у розмірі 300,00 грн. (сума податкового зобов'язання розрахована позивачем із застосування ставок податку за кодом згідно із Гармонізованою системою опису і кодування товарів 8705).

Під час проведення перевірки Державною податковою інспекцією у м. Судак Автономної Республіки Крим встановлено неправомірне застосування Комунальним підприємством «Комунгосп»вказаних ставок податку через те, що вказані автомобілі є сміттєвозами і щодо них слід застосовувати ставки податку як на транспортні засоби за кодом 8704, що є правомірним.

Статтею 2 Закону України від 11.12.1991 року №1963-ХІІ «Про податок з власників транспортних засобів і інших самохідних машин і механізмів»(в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) визначено, що об'єктами оподаткування є: автомобілі вантажні - код за Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД) 8704; автомобілі спеціального призначення, крім тих, що використовуються для перевезення пасажирів і вантажів, - код 8705 (крім автомобілів спеціального призначення швидкої допомоги та пожежних). Ставки податку встановлені дефиренційовано в залежності від типу транспортного засобу та його коду згідно Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності. Зокрема, для автомобілів з кодом 8705 - автомобілі спеціального призначення (крім пожежних і швидкої допомоги) ставки встановлені в меншому розмірі, ніж за автомобілі з кодом 8704 автомобілі вантажні (стаття 3 вказаного Закону).

Законом України «Про Митний тариф України»встановлено, що Митний тариф України це систематизований згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності перелік ставок ввізного мита, яке справляється з товарів, що ввозяться на митну територію України.

Відповідно до Розділу VІІІ «Транспортні засоби, устаткування та пристрої, повязані з транспортом»Митного тарифу України позиція з кодом 8705включає автомобілі спеціального призначення, крім призначених головним чином для перевезення людей або вантажів (наприклад автомобілі вантажні для аварійного ремонту, автокрани, автомобілі пожежні, автобетономішалки, машини прибиральні, машини дорожні, автомобілі-майстерні, радіологічні автомобілі, вишки розвідувальні та бурові на автомобілях, автомобілі спеціального призначення для пересувних телевізійних і звукових станцій).

Отже, суд першої інстанції правомірно зазначив, що головним чинником, обєднуючим поняття автомобіля спеціального призначення, який підпадає під код 8705, є призначення автомобіля для виконання певної, іншої, ніж нетранспортна, функції.

Пунктом 4 Порядку ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.2002 року № 1863, прийнятою на виконання статті 321 Митного кодексу України, Держмитслужба забезпечує ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, зокремаздійснює розроблення пояснень до товарних підкатегорій Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (національний рівень деталізації товарів) з метою забезпечення однакового тлумачення та застосування Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, які мають рекомендаційний характер; поширює інформацію про застосування Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до листа Державної митної служби України від 11.04.2000 року № 11/3-3273 до товарної позиції 8704 «автомобілі вантажні»включаються, зокрема, звичайні вантажівки і фургони (з відкритим, закритим брезентом, закриті і т. д.); автомобілі і фургони усіх видів для доставки вантажів додому, фургони для переїздів із квартири на квартиру; вантажівки з автоматичними розвантажувальними пристосуваннями (вантажівки з перекидним кузовом і т. д.); автомобілі-цистерни (незалежно від того, обладнані вони насосами чи ні); рефрижераторні або термоізольовані вантажівки; багатонастильні вантажівки для перевезення кислоти в ізольованих від ударів контейнерах, балонах із бутаном і т. д.; важкі вантажівки з рамами, що відкидаються, і заглибними похилими трапами для перевезення танків, піднімальних або траншеєкопальних машин, електричних трансформаторів і т. д.; вантажівки, спеціально призначені для перевезення свіжого бетону, за винятком бетономішалок за товарною позицією 8705; сміттєзбірники, незалежно від того, обладнані вони навантажувальними, трамбувальними, демфіруючими та ін. пристроями або ні. зокрема, автомобілі-цистерни (незалежно від того, обладнані вони насосами чи ні); а до позиції 87 05 «автомобілі спеціального призначення, крім таких, що використовуються для перевезення пасажирів або вантажів (автомобілі технічної допомоги, автокрани, пожежні автомобілі, автобетономішалки, автомашини для прибирання доріг, автомобілі з розпилюючими пристроями, авто майстерні, автомобілі з рентгенівськими установками)»- ряд типів автомашин, що випускаються спеціально або пристосовані, обладнані різними пристосуваннями, що дають їм можливість виконувати певні нетранспортні функції, тобто основним призначенням яких не є перевезення людей або вантажів (автомобілі для аварійного ремонту, автомобілі-насоси, обладнані драбинами або піднімальними платформами вантажівки тощо).

Призначення вантажних сміттєзбірників для транспортування певного вантажу при відсутності у них інших, нетранспортних функцій, правомірно визначено ДПІ як ознака, що характеризує ці автомобілі як автомобілі вантажні з кодом УКТЗЕД 8704.

Судова колегія погоджується з тим, що визначення Комунальному підприємству «Комунгосп»суми податкового зобовязання у спірному податковому повідомленні-рішенні зроблено за відсутності належних доказів порушення позивачем правил оподаткування та є передчасним, оскільки спірне податкове повідомлення-рішення прийнято на підставі акту перевірки від 28.04.2009 року №319/17-03/31950550 та при використанні лише розрахунку суми податку на 2009 рік і картки особового рахунку позивача.

На підставі викладеного, судова колегія вважає правомірним висновок суду першої інстанції про обґрунтованість позовних вимог та їх задоволення.

Відповідно до статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Беручи до уваги наведене, судова колегія вважає, що постанова суду першої інстанції прийнята з дотриманням норм матеріального і процесуального права та не вбачає підстав для її скасування.

Керуючись статтями 195, 196, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у м. Судак Автономної Республіки Крим залишити без задоволення.

Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 09.12.09 у справі № 2а-11931/09/4/0170 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з моменту складення судового рішення в повному обсязі.

Головуючий суддяпідписН.П.Горошко

Судді підпис О.В.Дугаренко підпис Г.П.Ілюхіна Повний текст судового рішення виготовлений 21.07.2010

З оригіналом згідно

Головуючий суддя Н.П.Горошко