Єдиний державний реєстр судових рішень < Копия >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
20.10.10Справа №2а-2683/10/2770 Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Майсак О.І., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Прокурора Ленінського району м. Севастополяв інтересах держави в особіДержавної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя до Приватного підприємства Торгівельний комплекс «Діалог»про стягнення заборгованості перед бюджетом за земельним податком в розмірі 1 748,99 грн.,
в с т а н о в и в:
Прокурор Ленінського району м. Севастополя в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя звернувся до суду з адміністративним позовом доПриватного підприємства Торгівельний комплекс «Діалог»про стягнення заборгованості перед бюджетом за земельним податком в розмірі 1 748,99 грн. Вказує, що у порушення статті 17 Закону України “Про плату за землю»відповідач з липня 2010 року не здійснював сплату щомісячного платежу за земельним податком, що з урахуванням пені у сумі 132,55 грн. нарахованої за несвоєчасну сплату щомісячних платежів за земельним податком за період з лютого по липень 2010 року, призвело до виникнення заборгованості у розмірі 1 748,99 грн. Але жодних заходів щодо погашення заборгованості відповідачем не вжито.
Просить стягнути з відповідача заборгованість перед бюджетом за земельним податком в розмірі 1 748,99 грн.
Ухвалою від 09 вересня 2010 р. позовну заяву залишено без руху. Ухвалою від 23 вересня 2010 року відкрито провадження по адміністративній справі. Ухвалою від 24 вересня 2010 року підготовче провадження було закінчено та справу призначено до судового розгляду.
Прокурор та представник позивача до початку судового засідання надали клопотання про розгляд справи за їх відсутністю в порядку письмового провадження, на позовних вимогах наполягають повністю.
Відповідач, явку уповноважених представників у судове засідання не забезпечив, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив (а.с.48).
Відповідно до ч. 4 ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином. Третя особа повідомлена судом за місцем реєстрації та також за адресою, відомості щодо якої було надано суду відповідачем (а.с.78).
В порядку статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідачів за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Згідно з пунктом 4 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Статтею 121 Конституції України на прокуратуру покладається представництво інтересів громадян і держави в судах у випадках, передбачених законом.
Відповідно до ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру», представництво прокуратурою інтересів держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, визначених законом.
Однією з форм представництва є звернення до суду з позовами та заявами про захист прав і свобод іншої особи, невизначеного кола осіб, прав юридичних осіб, коли порушуються інтереси держави.
Рішенням Конституційного суду України № 3-рп/99 від 08.04.1999 р. визначено, що державні інтереси закріплені як Конституцією України, так і нормами інших правових актів, прокурор чи його заступник у кожному конкретному випадку самостійно визначає, у чому саме проявилося порушення матеріальних чи інших інтересів держави, обґрунтовує в позовній заяві необхідність їх захисту і визначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції в спірних відносинах.
Приватне підприємство Торгівельний комплекс «Діалог»є субєктом підприємницької діяльності-юридичної особою, та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції в Ленінському району м. Севастополя як платник податків і зборів з 08.12.1992 року.
Відповідно до рішення виконкому Севастопольської міської Ради народних депутатів від 16.05.1989 року №9/543 відповідачу у постійне користування надано земельну ділянку площею 0,0952 га, що розташована по вул. Морська, 23 для будівництва кафе. На підставі зазначеного рішення ПП ТК «Діалог»14.09.1994 року видано державний акт на право постійного користування землею (а.с.21-23).
Відповідно до ст. 2 Закону України „Про плату за землю” № 2535-ХІІ від 03.07.1992 р. зі змінами та доповненнями (далі Закон України № 2535-ХІІ) використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок. Справляння земельного податку за земельні ділянки, надані в користування у зв'язку з укладенням угоди про розподіл продукції, замінюється розподілом виробленої продукції між державою та інвестором на умовах такої угоди. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата. Згідно з ч. 1 ст. 14 Закон України № 2535-ХІІ платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
За змістом ст. 15 Закон України № 2535-ХІІ власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.
Статтею 17 Закон України № 2535-ХІІ передбачено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний piк, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної i комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня i 15 листопада.
25.01.2010 року відповідач надав до ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя податковий розрахунок земельного податку на 2010 рік (а.с.18), в якому самостійно обчислив розмір земельного податку, який склав 9698,64 грн. Розмір щомісячного платежу ПП ТК «Діалог»складає 808,22 грн.
Відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17ЗаконуУкраїни «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-III (далі Закон № 2181) у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.
У порушення статті 17 Закону України «Про плату за землю», відповідач з липня 2010 року не здійснював сплату щомісячного платежу за земельним податком, що з урахуванням пені в сумі 132,55 грн., нарахованої за несвоєчасну сплату щомісячних платежів за земельним податком за період з лютого по липень 2010 року, призвело до виникнення заборгованості у розмірі 1 748,99 грн., з яких 1616,44 грн. - недоїмка, 132,55 грн. пеня.
Згідно з п. п. 6.2.2, п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 податкові вимоги мають містити крім відомостей, передбачених підпунктом 6.2.3 цієї статті, посилання на підстави їх виставлення; суму податкового боргу, належного до сплати, пені та штрафних санкцій; перелік запропонованих заходів із забезпечення сплати суми податкового боргу. Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.
Податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Севастополя на адресу відповідача направлено першу податкову вимогу № 1/33 від 08.02.2010 року (а.с.13) з пропозицією погасити наявну заборгованість перед бюджетом за земельним податком у розмірі 2499,81 грн. Зазначену вимогу отримано представником відповідача 08.04.10 згідно особистого підпису директора на податковій вимозі. 06.05.2010 року позивачем направлено другу податкову вимогу № 2/162 від 06.05.2010 року пропозицією погасити наявну заборгованість перед бюджетом за земельним податком у розмірі 10444,59 грн. Зазначену вимогу отримано представником відповідача 12.05.2010 року згідно особистого підпису директора на податковій вимозі (а.с.12).
Співробітниками ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя проведено перевірку майнового стану приватного підприємства Торгівельний комплекс «Діалог». За результатами перевірки встановлено, що ПП ТК «Діалог»знаходиться за юридичною адресою по вул. Велика Морська, буд. 23 (акт обстеження місцезнаходження суб'єкта підприємницької діяльності (а.с.26). Згідно відомостей КП «БТІ та ДРОНМ»СМР, за відповідачем зареєстровано право власності на відсіки квартир №№1-13а, 118-132, 28-47, 48-62.63-82, 83-97, 98-117 у будинку по вул. Маринеско, 5, нежитлові приміщення 101-106 площею 244,5 кв. м. по вул. Вел. Морська, 23. Відповідно до відомостей відділу ДАЇ за ПП ТК «Діалог»зареєстровано транспортні засоби: ІЖ 2715 (1993) 7224838, МАЗ 6303 (2006) 60190873. 05.02.2010 року ДПІ в Ленінському районі м. Севастополя зареєструвала податкову заставу стосовно відповідача в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна за № 9491685.
Отже на момент розгляду справи заборгованість відповідача складає 1 748,99 грн.
На підставі викладеного судом робиться висновок щодо обґрунтованості позовних вимог.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
п о с т а н о в и в:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Приватного підприємства Торгівельний комплекс «Діалог» (99011, м. Севастополь, вул. Велика Морська, буд. 23, код ЄДРПОУ 19186792, р/р 26006255705001, МФО 324935 в СФ ПАТ КБ «Приватбанк») на користь Державної податкової інспекції в Ленінському районі м. Севастополя (99011, м. Севастополь, вул. Кулакова, 37, код ЄДРПОУ 24035598, р/р 33219812700007, МФО 824509, код платежу 13050100, одержувач УДКУ в м. Севастополя) заборгованість в сумі 1748,99 грн. (тисяча сімсот сорок вісім грн. 99 коп.)
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги. У разі прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
законної сили після закінчення цього строку.
Суддяпідпис О.І. Майсак
< З оригіналом згідно >
< Суддя ><підпис ><Суддя >