Єдиний державний реєстр судових рішень < Копия >
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
20.10.10Справа №2а-2779/10/2770 Суддя Окружного адміністративного суду міста Севастополя Майсак О.І., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополядо Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1про стягнення заборгованості,
в с т а н о в и в:
Державна податкова інспекція у Ленінському районі м. Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовною заявою до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення бюджетної заборгованості в розмірі 67 940, 96 грн. Вказує, що 02.10.2007 року Державною податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя було проведено документальну перевірку дотримання вимог податкового валютного законодавства суб'єктом господарської діяльності-фізичною особою ОСОБА_1 за період: 15.10.2004 р. - 30.06.2007 р. За результатами перевірки складений акт перевірки № 121/17-227/2007708542/18456/10 від 02.20.2007 року.
За результати перевірки відповідно до п. п. «б»п. п. 4.2.2 ст. 4 та п. п. 17.1.3 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язання платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами»№ 2181 від 21.12.2000 р., керівництвом Державної податкової інспекції Ленінського району м. Севастополя було прийнято податкове повідомлення - рішення: № 000675172/0 від 04.10.2007 року в сумі 67 933,00 грн. з податку на додану вартість, зокрема: штрафні (фінансові) санкції в сумі 22 645, 00 грн. Податкове повідомлення - рішення було отримано особисто ФОП ОСОБА_1 09.10.2007 року, про що свідчить її підпис на корінці податкового повідомлення - рішення. Нараховані суми податкових зобов'язань відповідачем не оскаржувалися.
Просить стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 67 940, 96 грн.
Ухвалою від 22 вересня 2010 р. відкрито провадження в адміністративній справі. Ухвалою від 24 вересня 2010 року закінчено підготовче провадження та призначено адміністративну справу до судового розгляду.
Представник позивача до початку судового засідання надала клопотання про розгляд справи за її відсутністю в порядку письмового провадження
Відповідач, явку уповноважених представників у судове засідання не забезпечив, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив.
Відповідно до ч. 4 ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином. Третя особа повідомлена судом за місцем реєстрації та також за адресою, відомості щодо якої було надано суду відповідачем (а.с.78).
В порядку статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідачів за наявними у справі матеріалами.
Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено наступне. Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрована Ленінською районною державною адміністрацією м. Севастополя та перебуває на обліку в Державній податковій інспекції в Ленінському районі м. Севастополя як платник податків, ідентифікаційний код НОМЕР_1 (а.с.12).
02.10.2007 року Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Севастополя було проведено документальну перевірку з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства ФОП ОСОБА_1 за період з 15.10.2004 року по 30.06.2007 року. За результатами перевірки складений акт перевірки № 121/17-227/2007708542/18456/10 від 02.10.2007 року (а.с.18-20), у якому зафіксовані порушення ФОП ОСОБА_1 вимог п.4 Указу Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва», п. 9 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПА України від 29.10.1999 року № 599 та п. 1а ст.19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», п.п.7.3.1 п.7.3, п.п.7.4.5 п.7.4, п.п. 7.7.1 п.7.7 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», призвело до заниження суми ПДВ у перевіряємому періоді на суму 45288,00 грн. За вказане правопорушення відносно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення (а.с.10), та начальником ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя було прийнято постанову відносно ОСОБА_1 (а.с.9).
Згідно з абзацом «б»п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181 (далі Закон № 2181) контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.
Відповідно до п.п. 17.1.3 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
На підставі акту перевірки керівництвом ДПІ у Ленінському районі м. Севастополі було прийняте податкове повідомлення-рішення № 000675172/0 від 04.10.2007 року в сумі 67933,00 грн. з податку на додану вартість, зокрема: штрафні (фінансові) санкції в сумі 22645,00 грн. (а.с.8). Податкове повідомлення-рішення було отримане ФОП ОСОБА_1 особисто, про що свідчить її підпис на корінці податкового повідомлення-рішення (а.с.8). В судовому порядку нараховані суми податкових зобов'язань не оскаржувалися.
Відповідно до п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 податкові вимоги надсилаються: а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк; б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Севастополя відповідно до п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами»на адресу ФОП ОСОБА_1 було направлене першу податкову вимогу № 1/1011 від 16.10.2007 року (а.с.15) поштовим повідомленням з пропозицією погасити наявну заборгованість перед бюджетом у розмірі 67 933.00 грн., яке було отримано ОСОБА_1 13.11.2007 року, про що свідчить її підпис на поштовому повідомленні (зворотній а.с.13).
Другу податкову вимогу № 2/1072 від 13.12.2007 р. на суму 67933,36 грн. (а.с.14) (з урахуванням пені, що виникла 02.11.2007 року внаслідок погашення 76,00 грн.) було направлене адресу ФОП ОСОБА_1 поштовим повідомленням, яке було повернуте до ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя з відміткою поштового відділення «про закінчення терміну зберігання».
Відповідно до п.п.6.2.4. п. 6.2 ст.6 Закону України № 2181-Ш податкову вимогу № 2/1072 від 13.12.2007 року було розташоване на «Дошці податкових повідомлень»21.01.2008 року, де вона знаходилася протягом місяця, що підтверджується актом від 21.01.2008 року (а.с.26).
Державною податковою інспекцією у Ленінському районі м. Севастополя проведено перевірку своєчасності перерахування до бюджету узгодженої суми зобов'язання з податку на додану вартість ФОП ОСОБА_1 1.1. по терміну сплати 15.10.2007 року. За результатами перевірки складено акт перевірки № 44/17-224/2/НОМЕР_1 від 31.03.2008 року (а.с.27), у якому зафіксоване порушення п.п. 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетом та державними цільовими фондами», що виявилося у наступному: узгоджене податкове зобов'язання з ПДВ нараховане за податковим повідомленням-рішенням №000675172/0 від 04.10.2007 року, перераховане до бюджету в сумі 76,00 грн. несвоєчасно - 02.11.2007 року, тобто затримка склала 17 днів.
Відповідно до п.п. 17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону № 2181 у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.
За результатами перевірки керівництвом ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя було прийняте податкове повідомлення-рішення № 000104172/0 від 31.03.2008 року про визначення штрафних санкцій з податку на додану вартість в розмірі 7,60 грн. Податкове повідомлення-рішення було отримано особисто платником 31.03.2008 року, про що свідчить її підпис на корінці (а.с.28).
У добровільному порядку суми нарахованого податкового зобов'язання не погашаються і заходів з погашення заборгованості відповідач не робить.
Також співробітниками ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя було проведено перевірку ФОП ОСОБА_1 з питання вивчення майнового стану, відповідно до результатів якої встановлено, що за даними КП «БТИ та ДРОНМ»СМР за ФОП ОСОБА_1 зареєстроване право власності на нерухоме майно - квартиру за адресою: АДРЕСА_1. Згідно виписці про внесення запису в Державний реєстр заставного рухомого майна № 25937611 від 15.01.2010 року в податковій заставі знаходяться всі активи платника податків (а.с.17).
Отже, на момент розгляду справи ФОП ОСОБА_2 штрафні санкції не сплачені.
З огляду на зазначене суд дійшов висновку, що заборгованість зі штрафних санкцій загальною сумою 67 940,96 грн. підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку, позовні вимоги - задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України №2747-ІV від 06.07.2005 року, суд
п о с т а н о в и в:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (99055, АДРЕСА_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_2, р/р НОМЕР_3 у СФ АТ «Банк «Фінанси та кредит», МФО 384812, р/р 26005054801055, р/р 26057054800424 у СФ ПАТ КБ «Приватбанк», МФО 324935) на користь Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя (99011, м. Севастополь, вул. Кулакова, 37, ЄДРПОУ 23193148) в доход Державного бюджету Ленінського району м. Севастополя (р/р 31112029700007, банк одержувача - Головне управління Державного казначейства України у м. Севастополі, МФО 824509, код платежу 14010100) суму заборгованості перед бюджетом з податку на додану вартість в розмірі 67940,96 грн. (шістдесят сім тисяч девятсот сорок грн. 96 коп.)
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги. У разі прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили у порядку та строки передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддяпідпис О.І. Майсак
< З оригіналом згідно >
< Суддя ><підпис ><Суддя >