Постанова № 11838561, 11.10.2010, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
11.10.2010
Номер справи
2а-2663/10/2770
Номер документу
11838561
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

< Копия >

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

11.10.10 місто СевастопольСправа №2а-2663/10/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:

головуючого судді - Прохорчук О.В.;

секретар судового засідання - Іванов Д.Б.,

у відсутність сторін,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Севастополі адміністративну справу за позовом прокурора Криничанського району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Криничанської міжрайонної Державної податкової інспекції до Товариство з обмеженою відповідальністю «Криничанський молочний завод «Молочний Арсенал»про звернення стягнення на активи платника податків,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Криничанського району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Криничанської міжрайонної Державної податкової інспекції звернувся до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Криничанський молочний завод «Молочний Арсенал»про звернення стягнення у розмірі 20918,08 грн. на активи платника податків, з яких 20865,20 грн. заборгованість зі сплати орендної плати за землю, 52,88 грн. пеня за несвоєчасне виконання обовязків перед бюджетом та 170,00 грн. заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій.

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем вимог діючого законодавства, що виразилося у порушенні порядку та строків сплати орендної плати за землю та порушені строків подання до податкового органу податкової декларації.

Ухвалою суду від 10.09.2010 відкрито провадження в адміністративній справі.

Іншою ухвалою від 10.09.2010 закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.

Судовий розгляд відкладався з 27.09.2010 на 11.10.2010 у звязку з незявленням представника відповідача.

27.09.2010 від представника позивача надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.

Прокурор у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, причин незявлення суду не повідомив.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, поштові повідомлення повернулись до суду з відмітками пошти «за закінченням терміну зберігання»та «за зазначеною адресою не значиться».

На підставі викладеного, суд ухвалив розглянути справу у відсутність представників сторін, належним чином повідомлених про дату, час та місце розгляду справи, за наявними у ній доказами.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Криничанський молочний завод «Молочний Арсенал»зареєстроване Криничанською районною державною адміністрацією Дніпропетровської області 26.10.2004 за № 1205120 0000 000084 та перебуває на обліку в Криничанській міжрайонній Державній податковій інспекції як платник податків і зборів.

Згідно з довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців 11.09.2009 Товариство з обмеженою відповідальністю «Криничанський молочний завод «Молочний Арсенал» знято з обліку Криничанською районною державною адміністрацією Дніпропетровської області та 16.09.2009 узято на облік Ленінською районною державною адміністрацією у місті Севастополі.

Між Криничанською селищною радою Дніпропетровської області та Товариством з обмеженою відповідальністю «Криничанський молочний завод «Молочний Арсенал»у період часу з 2005 року по 2010 рік укладено договори оренди земельної ділянки загальною площею 15000,0000 га яка розташована у межах смт.Кринички Дніпропетровської області, за цільовим призначенням для обслуговування виробничих приміщень. Земельна ділянка, що знаходиться у оренді відповідача, розташована в адміністративних межах смт.Кринички Дніпропетровської області, грошова оцінка земельної ділянки встановлена.

Відповідно до статті 2 Закону України „Про плату за землю” № 2535-ХІІ від 03.07.1992 використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок. Справляння земельного податку за земельні ділянки, надані в користування у зв'язку з укладенням угоди про розподіл продукції, замінюється розподілом виробленої продукції між державою та інвестором на умовах такої угоди. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.

Згідно з частиною 1 статті 14 Закону України № 2535-ХІІ платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Відповідно до частини 1 статті 15 Закону України «Про плату за землю»власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Статтею 17 Закон України № 2535-ХІІ передбачено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної i комунальної власності громадянами сплачується рівними частками до 15 серпня i 15 листопада.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Криничанський молочний завод «Молочний Арсенал»самостійно обчислило орендну плату за землю на 2008 рік та 07.02.2008 надало до Криничанської міжрайонної Державної податкової інспекції податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, згідно з якою загальна річна сума орендної плати склала 5658,90 грн., тобто щомісячне нарахування січень-листопад 2008 року склало 471,58 грн., у грудні 2008 року - 471,52 грн.

Також, Товариство з обмеженою відповідальністю «Криничанський молочний завод «Молочний Арсенал» самостійно обчислило орендну плату за землю на 2009 рік та 08.02.2010 подало до Криничанської міжрайонної Державної податкової інспекції податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, згідно з якою загальна річна сума орендної плати склала 8947,93 грн., тобто щомісячне нарахування січень-серпень 2009 року склало 543,25 грн. та вересень-грудень 2009 року склало 1150,47 грн.

Крім цього, 08.02.2010 відповідач самостійно обчислив орендну плату за землю на 2010 рік та подав до Криничанської міжрайонної Державної податкової інспекції податкову декларацію орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, згідно з якою загальна річна сума орендної плати склала 13805,65 грн., тобто щомісячне нарахування склало 1150,47 грн.

Згідно з корінцем податкового повідомлення-рішення Криничанської міжрайонної Державної податкової інспекції № 0000111540/0 від 25.02.2009 до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 170,00 грн. за платежем «орендна плата за землю юридичних осіб». Вказане повідомлення-рішення отримане представником відповідача 13.03.2009

Відповідно до пункту 5.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ від 21.12.2000 податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок. Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо такі уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені. Форма уточнюючих розрахунків визначається у порядку, встановленому для податкових декларацій.

Згідно з підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 вказаного Закону України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до підпунктів 16.1.1, 16.1.2 пункту 16.1 статті 16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ від 21.12.2000 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається: при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом; при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.

Підпунктом 16.4.1 пункту 16.4 статті 16 зазначеного Закону встановлено, що пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Таким чином, судом встановлено, що згідно з обліковою карткою платника податків та розрахунку суми позову Товариство з обмеженою відповідальністю «Криничанський молочний завод «Молочний Арсенал»має заборгованість:

-зі сплати пені у розмірі 52,88 грн.;

-зі сплати орендної плати за землю за 2008 рік у розмірі 4844,44 грн.;

-зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 170,00 грн.

-зі сплати орендної плати за землю за 2009 рік у розмірі 8947,93 грн.;

-зі сплати орендної плати за землю за січень-червень 2010 року у розмірі 6902,83 грн.

Таким чином, відповідач має заборгованість зі сплати орендної плати за землю у загальному розмірі 20918,08 грн., з яких: 20865,20 грн. заборгованість зі сплати орендної плати за землю, 52,88 грн. пеня за несвоєчасну сплату орендної плати за землю та 170,00 грн. заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій.

Враховуючи викладене, суд вважає вимоги прокурора Криничанського району Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Криничанської міжрайонної Державної податкової інспекції щодо звернення стягнення на активи платника податків Товариства з обмеженою відповідальністю «Криничанський молочний завод «Молочний Арсенал»обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В :

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Криничанський молочний завод «Молочний Арсенал»(99003, місто Севастополь, вул.Токарева, 3, код ЄДРПОУ 32075318, р/р 26045051800666 у Дніпродзержинській філії «ПриватБанку»м.Дніпродзержинськ, МФО 305965) в доход місцевого бюджету Криничанського району Дніпропетровської області (р/р 33219812700118, код платежу 13050200, в УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012, код ЄДРПОУ 24232347) заборгованість зі сплати орендної плати за землю у розмірі 20918,08 грн. (двадцять тисяч девятсот вісімнадцять гривень 08 коп.) шляхом звернення стягнення на активи платника податку.

Постанова може бути оскаржена у строки і порядку, встановлені частинами першою, другою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

СуддяО.В. Прохорчук Постанову складено та підписано в порядку частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 18 жовтня 2010 року.