ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"13" жовтня 2010 р.
16 год.01 хв.Справа № 2-а-1696/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Морської Г.М.,
при секретарі: Гричановська А.В., <Текст >
за участю:
представника позивача - Шаповалової - Крижановської О.А.,
представника відповідача - Шевченка Д.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
товариства з обмеженою відповідальністю "Затишок"
до Державної податкової інспекції у м. Херсоні
про визнання неправомірним рішення,
встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Затишок" (даліпозивач, ТОВ)звернулося до суду із позовом доДержавної податкової інспекції у м. Херсоні(далі відповідач, ДПІ у м. Херсоні) про визнання неправомірним рішення від 10.02.2010 р. № 000236307 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу у розмірі 1700 грн.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримала повністю, суду пояснила, що фінансові санкції до ТОВ "Затишок" застосовані за невнесення до Єдиного державного реєстру місця зберігання аплкогольних напоїв, що є порушенням ст. 15 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” № 481/95 ВР від 19.12.1995 р. (далі Закон № 481/95 ВР ), яке виявлено при перевірці 01.02.2010 р. Рішення про застосування штрафних санкцій, винесене за результатами перевірки, на думку позивача, є незаконним, оскільки ліцензія на право торгівлі алкогольними напоями у ТОВ "Затишок" була в наявності. ДПІ у м. Херсоні при реєстрації даної ліцензії не повідомила позивача про необхідність отримання довідки про внесення місця зберігання алкогольних напоїв до Єдиного державного реєстру місць зберігання алкогольних напоїв (далі - Єдиний державний реєстр). Крім цього представник позивача зазначила, що кафе не здійснює зберігання алкогольних напоїв, а лише - реалізує як заклад громадського харчування.
Представник відповідача проти позову заперечив, мотивуючи тим, перевірка була законною, проведена на підставі Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", направлення на перевірку, плану перевірок, затвердженим наказом ДПА у Херсонській області. Під час перевірки позивача встановлено зберігання алкогольних напоїв у місцях зберігання, не внесених до Єдиного державного реєстру. За дане порушення до позивача застосована штрафна санкція у розмірі 1700, 00 грн. рішенням від 10.02.2010 р. № 000236307, яке винесене відповідно до законодавства України.
Заслухавши пояснення представників позивача і відповідача, вивчивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини.
ТОВ "Затишок" є юридичною особою та здійснює свою підприємницьку діяльність шляхом надання послуг громадського харчування (у тому числі і реалізує алкогольні напої) у кафе за адресою: м. Херсон, вул. Суворова, 28.
До плану перевірок СГ відділом контролю за субєктами господарювання, що здійснюють розрахунки у готівковій формі управління податкового контролю юридичних осіб з 01.02.2010 р. по 28.02.2010 р., затвердженого наказом ДПА у Херсонській області внесено ТОВ "Затишок" (код ЄДРПОУ 22739777).
На підставі даного плану головним державним податковим ревізорам-інспекторам ДПА у Херсонській області Загурському А.В. та Щербині І.В. було виписано направлення № 141/237 на право проведення перевірки позивача.
01.02.2010 р. вищезазначеними посадовими особами ДПА у Херсонській області було проведено перевірку кафе, що належить позивачу, за адресою: м. Херсон, вул. Суворова, 28. Під час перевірки виявлено зберігання алкогольних напоїв у місцях зберігання, не внесених до Єдиного державного реєстру, результати перевірки відображені у акті № 130/21/22/23/22739777/183.
Вищезазначений акт перевірки підписаний без зауважень представником позивача, барменом ОСОБА_1 (особою у присутності якої була проведена перевірка та якій було вручено під підпис направлення на перевірку).
Як вбачається з акту перевірки, позивачем порушені вимоги щодо зберігання алкогольних напоїв, встановлені ст. 15 Закону № 481/95 ВР від 19.12.1995 р., за що до позивача на підставі рішення ДПІ у м. Херсоні від 10.02.2010 р. № 0002362307 застосовані фінансові санкції на суму 1700, 00 грн.
Стаття 15 Закону № 481/95 ВР від 19.12.1995 р. передбачає, що зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру місць зберігання, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру місць зберігання.
Відповідно до п. 1.1 Порядку Єдиний державний реєстр місць зберігання - це перелік місць, що використовуються для зберігання спирту, та приміщень, що використовуються для зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, який містить відомості про місцезнаходження місць зберігання та відомості про заявників.
Пункт 2.1 Порядку, у редакції до 23.10.2009 р., визначав, що внесення відомостей до Єдиного реєстру передбачалося при наявності місць зберігання алкогольних напоїв або тютюнових виробів, відокремлених від роздрібної торгівлі.
Наказом ДПА України від 07.09.2009 р. № 489, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 02.10.09 р. за № 924/16940, внесено зміни до Порядку та передбачено внесення до Єдиного реєстру всіх місць зберігання роздрібних партій алкогольних напоїв або тютюнових виробів, шляхом подання заяви до регіонального управління Департаменту за місцезнаходженням місця зберігання. Вищезазначені зміни вступили в силу з моменту опублікування - з 23.10.2009 р.
Статтею 15 Закону № 481/95 ВР від 19.12.1995 р. визначено, що внесення даних до Єдиного реєстру проводиться на підставі заяви суб'єкта господарювання з обов'язковим зазначенням місцезнаходження місця зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також: для юридичних осіб - найменування, місцезнаходження, коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; для фізичних осіб - підприємців - прізвища, імені, по батькові, місця проживання, номера свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання. До заяви додаються нотаріально засвідчена копія ліцензії на відповідний вид діяльності, виданої заявнику, та документ, що підтверджує право користування цим приміщенням. Довідка про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру видається суб'єкту господарювання протягом семи календарних днів від дня подання заяви.
Відповідальність за зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру передбачена абзацом 9 ч. 2 ст. 17 Закону № 481/95 ВР від 19.12.1995 р. через застосування фінансових санкцій у вигляді штрафів 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.
Представник позивача у судовому засіданні підтвердила, що кафе, у якому проводилась перевірка, працює із 1989 року і з цього часу у ньому здійснюється реалізація алкогольних напоїв, тобто у кафе постійно зберігалися алкогольні напої, у тому числі відбувалося зберігання алкогольних напоїв у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, що представником позивача не заперечується. За отримання довідки про внесення адреси даного кафе до Єдиного реєстру ТОВ "Затишок" не зверталося, вважаючи її непотрібною для даного виду діяльності.
Проаналізувавши фактичні обставини справи та правові норми, на підставі яких ДПІ у м. Херсоні прийнято оскаржуване рішення про застосування фінансових санкцій, суд приходить до висновку, що даний акт індивідуальної дії прийнятий із дотриманням норм чинного законодавства, а тому позовні вимоги ТОВ "Затишок" є такими, що задоволенню не підлягають.
Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд, -
постановив:
У задоволенні позовних вимог товариства з обмеженою відповідальністю "Затишок" до Державної податкової інспекції у м. Херсоні про визнання неправомірним рішення від 10.02.2010 р. № 0002362307 відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 18 жовтня 2010 р..
Суддя Морська Г.М.
кат. 2.11.9