Постанова № 11838160, 25.10.2010, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.10.2010
Номер справи
2а-3864/10/1670
Номер документу
11838160
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 жовтня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-3864/10/1670 Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Головко А.Б., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом прокурора Октябрського району м. Полтави в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській областідо Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1про стягнення фінансових санкцій, -

В С Т А Н О В И В:

11 серпня 2010 року Прокурор Октябрського району м. Полтави в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській областізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700 грн. 00 коп.

В обґрунтування позовних вимог прокурор посилався на те, що перевіркою проведеною в м. Києві державними інспекторами Територіального управління встановлено порушення відповідачем статті 39 Закону України “Про автомобільний транспорт”, у зв'язку з чим постановою № 066866 від 14.06.2010 року до відповідача застосовано фінансову санкцію в розмірі 1700 грн., яку відповідачем, станом на момент розгляду справи, до Державного бюджету не перераховано, що порушує інтереси держави.

12 жовтня 2010 року копія ухвали про відкриття скороченого провадження та копія позовної заяви з доданими до неї додатками, що направлена на адресу відповідача, повернута поштовою організацією до суду з відміткою "За закінченням терміну зберігання", що підтверджується повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення.

З урахуванням частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, поштове відправлення з копією ухвали про відкриття скороченого провадження та копією позовної заяви з доданими до неї додатками вважається врученим відповідачу 12.10.2010 року. В строк, установлений частиною 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем не подано до суду заперечень проти позову.

Відповідно до частини 6 статті 6 Закону України “Про автомобільний транспорт” державний контроль за додержанням субєктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті, яким є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті.

Згідно із частиною 11 статті 6 Закону України “Про автомобільний транспорт” державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.

31 травня 2010 року у м. Києві державними інспекторами Територіального управління в Донецькій області здійснено перевірку транспортного засобу марки Фольцваген, номерний знак НОМЕР_1, власником якого, згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 є ОСОБА_1. Під час перевірки встановлено та зафіксовано у акті від 31.05.2010 року, що відповідач не забезпечив наявності у водія транспортного засобу переднього трафарету з написом чорного кольору "Спеціальні перевезення", а також не було оформлено страхові поліси обов'язкового особистого страхування на кожного пасажира на окремому бланку, чим порушив вимоги статті 39 Закону України “Про автомобільний транспорт”.

Згідно із частиною 1 статті 39 Закону України “Про автомобільний транспорт” автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документами для фізичної особи, що здійснює регулярні спеціальні пасажирські перевезення, є: для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із замовником транспортних послуг, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, схема маршруту, розклад руху, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 7 Закону України «Про страхування»особисте страхування від нещасних випадків на транспорті в Україні є обовязковим видом страхування, а пункт 58 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету міністрів України № 176 від 18 лютого 1997 року, з наступними змінами, встановлює, що під час здійснення нерегулярних перевезень пасажирський перевізник забезпечує в установленому законодавством порядку страхування пасажирів.

Згідно з частиною 2 пункту 3 «Положення про обов'язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті», затверджене постановою Кабінету міністрів України від 14 серпня 1996 року N 959, з наступними змінами, кожному застрахованому перевізник, що виступає агентом страховика, видає страховий поліс. Він може видаватися на окремому бланку або міститися на зворотному боці квитка. У страховому полісі зазначається: вид обов'язкового страхування; найменування, адреса, телефон страховика; розміри страхового платежу та страхової суми.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що відповідачем було допущено порушення вимог статті 39 Закону України “Про автомобільний транспорт”.

Відповідно до абз. 3 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно із пунктами 25-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 року № 1567 (надалі - Порядок), справа про порушення розглядається в органі державного контролю за місцезнаходженням суб'єкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи суб'єкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. Справа про порушення розглядається у присутності уповноваженої особи суб'єкта господарювання. Про час і місце розгляду справи про порушення уповноважена особа суб'єкта господарювання повідомляється під розписку чи рекомендованим листом із повідомленням.

На виконання вимог даного Порядку позивачем 04.06.2009 року було направлено відповідачу рекомендованим поштовим відправленням повідомлення про розгляд справи про порушення законодавства на автомобільному транспорті.

Положеннями Порядку передбачено, що у разі неявки уповноваженої особи суб'єкта господарювання, справа про порушення розглядається без її участі. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій (пункт 27 Порядку).

З огляду на викладене, оскільки відповідач не зявився на розгляд справи, за результатами розгляду справи про порушення законодавства на автомобільному транспорті, на підставі акту перевірки від 31.05.2010 року, начальником Територіального управління Головавтотрансінспекції у Полтавській області Кужіль В.М. винесено постанову № 066866 від 14.06.2010 року, якою до відповідача застосовано фінансову санкцію в розмірі 1700 грн.

Зазначена постанова направлена відповідачу рекомендованим поштовим відправленням, та отримана ним особисто 17.06.2010 року.

Згідно з пунктом 28 Порядку фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Суду не надано доказів щодо оскарження постанови про застосування фінансових санкцій відповідачем у встановленому чинним законодавством порядку, або доказів сплати фінансових санкцій.

Повноваження прокурора звертатися до суду в інтересах держави передбачені частиною 2 статті 61 Кодексу адміністративного судочинства України, часиною 2 статті 36-1 Закону України “Про прокуратуру”.

З огляду на викладене, позовні вимоги є обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-162, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов прокурора Октябрського району м. Полтави в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Полтавській області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій задовольнити.

Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Державного бюджету України (р/р 31115106700002 УДК у м. Полтава, код ЄДРПОУ 34698804, банк одержувач ГУДКУ в Полтавській області, МФО 831019 згідно бюджетної класифікації 21081100, символ 106) фінансову санкцію у сумі 1700 грн. (одну тисячу сімсот гривень).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.

СуддяА.Б. Головко