Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 жовтня 2010 р. справа № 2а-19372/10/0570
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардейської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі
Головуючий суддя: Буряк І.В.
розглянувши в порядку письмового провадження
позовну заявуДержавної податкової інспекції у Володарському районі Донецької області
доФізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення заборгованості з орендної плати у сумі 1500,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Володарському районі Донецької області (надалі позивач, ДПІ у Володарському районі Донецької області) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (надалі відповідач, ФОП ОСОБА_1.) про стягнення заборгованості з орендної плати за землю у розмірі 1500,00 грн.
Позов мотивовано встановленням факту несплати позивачем, у встановленому законодавством України порядку, суми узгоджених податкових зобовязань з орендної плати за землю, що є підставою для примусового стягнення такого податкового боргу за рішенням суду, відповідно до нормативних приписів Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
У судовому засіданні від 29.09.2010р. оголошувалось про відкладення розгляду справи до 19.10.2010р. через неявку сторін.
Представник позивача у судове засідання від 19.10.2010р. не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, не повідомив суд про причину неявки в судове засідання. Позивач надав клопотання про розгляд справи за відсутністю представника ДПІ у Володарському районі Донецької області
Письмових заперечень на позовну заяву відповідач не надав.
Відповідач у судове засідання від 19.10.2010р. не з'явився, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, не повідомив суд про причину неявки у судове засідання.
Таким чином, керуючись ч. 6 ст. 128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Суд, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи адміністративного позову, дійшов наступних висновків.
ФОП ОСОБА_1 перебуває на обліку у ДПІ у Володарському районі Донецької області, про що зазначено у довідці про взяття на облік платника податків від 10.11.2009р. №143/28-10/113.
12 липня 2010р. ДПІ у Володарському районі Донецької області проведено невиїзну документальну перевірку дотримання вимог податкового законодавства в частині порушення граничного строку сплати узгодженого податкового зобовязання з орендної плати фізичних осіб ФОП ОСОБА_1 за період з 30.09.2009р. по 29.04.2010р., за наслідками якої складений відповідний Акт від 12.07.2010р. №211/17-2622210530.
Згідно вказаного Акту від 12.07.2010р. №211/17-2622210530, перевіркою встановлено порушення відповідачем пп. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», ФОП ОСОБА_1 несвоєчасно подано платіжний документ на перерахування орендної плати з фізичних осіб у вересні та жовтня 2009р.: - у вересні 2009р. на суму 1859,22 грн., граничний термін 30.09.2009р., фактично сплачено 29.04.2010р. з затримкою на 211 днів; - у жовтні 2009р. на суму 1140,78 грн., граничний термін 30.10.2009р., фактично сплачено 29.04.2010р. з затримкою на 181 днів.
На підставі Акту від 12.07.2010р. №211/17-2622210530, позивачем прийняте податкове повідомлення-рішення від 12.07.2010р. №0002221700/0, яким на підставі пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу визначений штраф у розмірі 1500,00 грн. за платежем орендна плата з фізичних осіб.
Вказане податкове повідомлення-рішення від 12.07.2010р. №0002221700/0 та Акт від 12.07.2010р. №211/17-2622210530 отримані відповідачем 13.07.2010р., про що зазначено у повідомленні про вручення поштового відправлення.
Копії зазначених документів наявні у матеріалах справи.
Також у матеріалах справи наявні копії корінців першої податкової вимоги від 06.10.2009р. № 1/538 та другої податкової вимоги від 05.11.2009р. № 2/584, які отримані відповідачем, про що маються відмітки на вказаних корінцях.
Згідно ч.1 ст. 17 Закону України від 03 липня 1992 року№ 2535-XII «Про плату за землю» встановлено, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
У відповідності до ст. 27 зазначеного Закону, контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
Згідно п.5.1. ст. 5. Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 вказаного Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених статтею 17, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством. Штрафні санкції накладаються контролюючими органами, а у випадку, передбаченому пунктом 17.2 цього Закону, самостійно нараховуються та сплачуються платником податків.
Згідно пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Згідно п. 17.3 ст. 17 зазначеного закону, сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Згідно абзацу третьому пп. 5.3.1 п. 5.3. ст. 5 зазначеного Закону встановлено, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Відповідно п. п. 3.1.1. п.3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.
Пунктом 11 ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» передбачено, що податкові органи подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно довідки у Володарському районі Донецької області від 23.07.2010р. №9722/10/19-113-1, станом на 23.07.2010р. відповідач має заборгованість по сплаті податків до бюджету у сумі 19383,64 грн.
У позовний заяві позивач зазначає, що ФОП ОСОБА_1 не сплатив заборгованість за податковим повідомленням-рішенням від 12.07.2010р. №0002221700/0.
Таким чином, відповідач має податковий борг по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності за податковим повідомленням-рішенням від 12.07.2010р. №0002221700/0 у розмірі 1500,00 грн., що підлягає примусовому стягненню.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості та наявності достатніх підстав для задоволення позовних вимог.
Керуючись ст. ст. 11, 17, 69-72, 86, 87, 94, 128, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Державної податкової інспекції у Володарському районі Донецької області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ІНН НОМЕР_1) заборгованість по орендній платі у сумі 1500 (одна тисяча пятсот) гривень 00 копійок на корсть місцевого бюджету Боївської селищної ради на рахунок № 33219815700216, отримувач Боївська селищна рада, код платежу 13050500, МФО 834016, код ОКПО 34686888, банк ГУ ДКУ у Донецькій області.
2. Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
3. Постанова прийнята у нарадчій кімнаті та проголошена у судовому засіданні 19 жовтня 2010 року.
4. Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягомдесяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Буряк І. В.