Рішення № 11807520, 11.10.2010, Господарський суд Луганської області

Дата ухвалення
11.10.2010
Номер справи
41/307-9/243пд
Номер документу
11807520
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32

______ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11.10.10                                                                                 Справа № 41/307-9/243пд

Суддя Ворожцов А.Г., розглянувши матеріали справи за позовом

Товариства з обмеженою відповідальністю "Луганськвода", м. Луганськ

до Дочірньої компанії "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України" в особі структурного підрозділу "Новопсковського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів" філії "Управління магістральних газопроводів "Донбастрансгаз" ДК "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України", смт. Новопсков Луганської області

про зобов'язання укласти пункти договору в редакції позивача

в присутності представників:

від позивача –Гуртова К.В., дов. № 242 від 31.03.10,

від відповідача – не прибув

в с т а н о в и в:

позивач, ТОВ "Луганськвода", звернувся з позовом, у якому просить зобов'язати відповідача укласти пункти 2.3, 2.5, 3.11, 4.4, 5.2, 5.4, 5.6 та 7.1 договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення № 65/2/650065/2/84юр від 01.01.10 в редакції позивача.

          

Відповідач, ДК "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України" в особі структурного підрозділу "Новопсковське ЛВУМГ", відзивом на позовну заяву за № 08-3841 з посиланням на норми ст. 1, 21 ГПК України та п. 1.2 положення про відділ "Новопсковське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів філії "Управління магістральних газопроводів "Донбастрансгаз" ДК "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України", вважає, що вимоги позивача не підлягають задоволенню, оскільки Новопсковське ЛВУМГ не є юридичною особою.

Крім того, згідно з довідкою ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 5280621 від 23.02.10 у реєстрі запис про проведення реєстрації Новопсковського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів відсутній.

За таких обставин Новопсковське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів не може бути стороною у господарському процесі.

В обгрунтування позову позивач, ТОВ "Луганськвода", посилається на те, що ним на адресу відповідача було направлено 2 примірники проекту спірного договору від 01.01.10, всі істотні умови якого викладені у відповідності до вимог чинного законодавства, що регулює відносини у сфері водопостачання.

Відповідач підписав договір з протоколом розбіжностей, про що зробив застереження у договорі, та повернув позивачу 02.02.10. Позивач у передбачений 20-ти денний термін розглянув протокол розбіжностей, вжив заходи щодо його врегулювання, однак на цей час неврегульованими залишились зазначені вище пункти 2.3, 2.5, 3.11, 4.4, 5.2, 5.4, 5.6 та 7.1 договору.

Пунктом 2.3 договору у редакції позивача передбачено, що Постачальник встановлює для Споживача режим і нормативи скиду забруднюючих речовин у систему каналізації Постачальника, згідно яких, забруднюючі речовини стічних вод, що скидаються Споживачем в систему каналізації Постачальника, не повинні перевищувати норми гранично допустимих концентрацій (ГДК). Для Споживача встановлюється наступний перелік гранично допустимих концентрацій (ГДК) забруднень стічних вод:

рН-6,5-9.0 Нітрати - 5 мг/л

БСКп –190 мгО2/лФосфати - 5 мг/л

Завислі речовини – 180 мг/лНафтопродукти - 5 мг/л

Хлориди 250 мг/лХСК –450 мгО2/л

Сульфат –300 мг/лЗалізо - 0,5 мг/л

Азо амонійний -15 мг/лХром (ІІІ) –забороняється

Нітрити -0,5 мг/лХром (IY) мг/л

Мідь - мг/лКадмій мг/л

Нікель - мг/лАлюміній мг/л

Жир - 5 мг/л          Сульфіди мг/л

Цинк - мг/лСПАР - 2 мг/л

Феноли - мг/л Кобальт - мг/л Свинець - мг/л Відповідач не згоден з цим пунктом у редакції позивача, та запропонував наступну редакцію: п. 2.3. Постачальник встановлює для Споживача режим і нормативи скиду забруднюючих речовин у систему каналізації Постачальника, згідно яких, забруднюючі речовини стічних вод, що скидаються Споживачем в систему каналізації Постачальника, не повинні перевищувати норми гранично допустимих концентрацій (ГДК) встановлені згідно Правил приймання стічних вод підприємств затверджених наказом Держбуду України від 19.02.02р. №37 (Додаток 2). Пунктом 2.5 договору у редакції позивача передбачено, що при відмові Споживача виділити відповідальну особу для відбору проб, відмові або зволіканні більш 30 хвилин з допуском представника Постачальника на територію Споживача, або створенні перешкод у відборі проб з боку представників Споживача, Постачальник виставляє Споживачу рахунок за понаднормативний скид забруднень з коефіцієнтом кратності КК=5 за розрахунковий місяць, у якому було вчинене дане порушення. Відповідач не згоден з цим пунктом у редакції позивача, та запропонував наступну редакцію: п. 2.5. Постачальник повинен повідомляти Споживача заздалегідь про проведення відбору проб Споживач повинен виділити на цей день відповідальну особу для відбору проб. Людина яка відповідає за водогін та каналізацію може бути задіяна в газонебезпечних, вогневих…, роботах при виконанні яких неможливе відсторонення в цей день. Постачальник повинен повідомляти про проведення відбору проб Споживача, щоб уникнути збігу обставин.

Пунктом 3.11 договору у редакції позивача передбачено, що Споживачу забороняється приєднувати до своїх мереж інших споживачів, а також приєднувати власні нові вводи до мереж Постачальника без дозволу Постачальника.

Відповідач не згоден з цим пунктом у редакції позивача, та запропонував наступну редакцію: Споживачу забороняється приєднувати власні нові вводи до мереж Постачальника без дозволу Постачальника.

Пунктом 4.4 договору у редакції позивача передбачено, що випуски стічних вод в мережі Постачальника повинні бути обладнані запірними пристроями, а при їх відсутності Споживач повинен встановити такі пристрої в термін, погоджений з Постачальником.

Відповідач не згоден з цим пунктом у редакції позивача, та запропонував наступну редакцію: Випуски стічних вод в мережі Постачальника повинні бути обладнанні запірними пристроями в колодязях Постачальника, для виконання пунктів 3.7., 3.8, 3.9, 4.6, 4.7.

Пунктом 5.2 договору у редакції позивача передбачено, що кількість стічних вод, які надходять від Споживача визначається за показниками приладів обліку, а при їх відсутності –по кількості води, наданої Споживачу з мереж водопостачання. При наявності у Споживача власних джерел водопостачання, а також, якщо об’єм скидання стічних вод відрізняється від об’єму водоспоживання, Споживач зобов’язаний у термін, погоджений з Постачальником, встановити на каналізаційному випуску прилади обліку. У разі відсутності обліку на каналізаційному випуску, розрахункова кількість стічних вод буде дорівнювати добовій продуктивності насосів, встановлених на власних джерелах (свердловинах) Споживача на каналізаційній насосній станції, або по пропускній спроможності колектора.

Відповідач не згоден з цим пунктом у редакції позивача, та запропонував наступну редакцію: Кількість стічних вод, які надходять від Споживача, визначається за показниками приладів обліку, встановлених на каналізаційних випусках, або на водопровідних мережах пов’язаних з каналізаційною системою. При відсутності або виходу з ладу приладів обліку кількість стічних вод визначається по водяним лічильникам встановлених в місцях відбору „Споживачем”.

Пунктом 5.4 договору у редакції позивача передбачено, що зняття поточних розрахункових показань приладів обліку здійснюється не рідше одного разу на місяць з оформленням кількості наданої води та об’єму прийнятих стоків двостороннім актом або груп-рахунком. Споживач повинен сприяти представникам Постачальника та забезпечити їх безпеку при виконанні цих робіт.

Відповідач не згоден з цим пунктом у редакції позивача, та запропонував наступну редакцію: зняття поточних розрахункових показань приладів обліку здійснюється не рідше одного разу на місяць з оформленням кількості наданої води та об’єму прийнятих стоків двостороннім актом або груп-рахунком. Та повністю виключив останнє речення: Споживач повинен сприяти представникам Постачальника та забезпечити їх безпеку при виконанні цих робіт.

Пунктом 5.6 договору у редакції позивача передбачено, що Споживач відповідає за цілісність і збереження лічильників, пломб і складових лічильника, запірної арматури та іншого устаткування водомірного вузла, незалежно від місця його розташування. У разі пропажі або виходу з ладу водолічильника чи його складових (стрілок, скла, циферблату, корпусу, зриву пломб, порушень з’єднань труб зі з’єднуючими частинами водолічильника тощо), псування від морозу або гарячої води, Споживач зобов’язаний встановити новий водолічильник. При цьому водовикористання Споживача вважається без обліковим і розраховується згідно з п. 3.3. Правил користування.

Відповідач не згоден з цим пунктом у редакції позивача, та запропонував наступну редакцію: Споживач відповідає за цілісність і збереження лічильників, пломб і складових лічильника, запірної арматури та іншого устаткування водомірного вузла, незалежно від місця його розташування. У разі пропажі або виходу з ладу водолічильника чи його складових (стрілок, скла, циферблату, корпусу, зриву пломб, порушень з’єднань труб зі з’єднуючими частинами водолічильника тощо), псування від морозу або гарячої води, Споживач зобов’язаний встановити новий водолічильник. В разі затоплення стічними водами із мережі Постачальника контрольного колодязя Споживача ремонт, наладка і повірка приладу проводиться за рахунок Постачальника.

Пунктом 7.1 договору у редакції позивача передбачено, що Постачальник має право:

- у будь-який час, не погоджений заздалегідь зі Споживачем, здійснювати контроль за водоспоживанням та водовідведенням Споживача у відповідності з повноваженнями, наданими діючим законодавством і за результатами перевірок складати відповідні акти;

- тимчасово обмежувати, або припинити водопостачання та водовідведення Споживачу у випадках, передбачених п.п. 3.7, 3.8, 3.9, та 4.6, 4.7. даного договору;

- та інші права, передбачені даним договором та діючим законодавством.

Відповідач не згоден з цим пунктом у редакції позивача, та запропонував наступну редакцію:

Постачальник має право:

- у будь-який час погоджений зі Споживачем, здійснювати контроль за водоспоживанням та водовідведенням Споживача у відповідності з повноваженням, наданим діючим законодавством і за результатами перевірок складати відповідні акти;

- тимчасово обмежувати, або припинити водоспоживання та водовідведення Споживачу у випадку, передбачених п.п. 3.7, 3.8, 3.9 та 4.6 даного договору.

Оцінивши матеріали справи, доводи та заперечення представників сторін, суд вважає наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 ГПК України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи… мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів.

Відповідно до ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Відповідно до ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Інтерес позивача у цій справі полягає у зобов'язанні відповідача укласти пункти 2.3, 2.5, 3.11, 4.4, 5.2, 5.4, 5.6 та 7.1 протоколу врегулювання розбіжностей до договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення № 65/2/650065/2/84юр від 01.01.10 в редакції позивача.

Вирішуючи цей спір, суд не погоджується з доводами представника ДК "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України" в особі структурного підрозділу "Новопсковське ЛВУМГ" про те, що вимоги позивача не підлягають задоволенню через те, що Новопсковське ЛВУМГ не є юридичною особою.

Як вбачається з розділу 3 Права Новопсковського ЛВУ МГ Положення про структурний підрозділ "Новопсковське лінійне виробниче управління магістральних газопроводів" (а.с. 85 –94) Новопсковське ЛВУ МГ має право:

- в особі уповноваженої особи, за довіреністю Компанії або за довіреністю, виданою директором Філії у порядку передоручення, та в межах своєї компетенції вчиняти правочини, укладати договори (угоди, контракти), відповідно до головних завдань Новопсковського ЛВУ МГ з неухильним дотриманням положень Статуту Компанії, положення про Філію, розпорядчих актів Компанії або Філії (пп. 3.1.2),

- в особі уповноваженої особи… представляти інтереси Компанії в усіх судах загальної юрисдикції, оскаржувати рішення, ухвали, постанови судів, здійснювати від імені Компанії повноваження сторони та третьої особи у справі (пп. 3.1.3).

Ухвалою господарського суду м. Києва від 12.07.10 по справі № 41/307 було встановлено, що згідно з довіреністю б/н від 14.01.10 начальника Новопсковського ЛВУ МГ "Донбастрансгаз" ДК "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України" було уповноважено представляти інтереси ДК "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України" перед судовими органами, що й стало підставою направлення матеріалів зазначеної справи для розгляду до господарського суду Луганської області за територіальною підсудністю.

У судовому засіданні 11.10.10 представник позивача надав до матеріалів справи вказану вище довіреність від 14.01.10.

Фактично спір стосується розбіжностей, які виникли під час укладення спірного договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення № 65/2/650065/2/84юр від 01.01.10 за протоколом врегулювання розбіжностей (а.с. 26 –28), який направлено позивачем листом від 17 червня 2010 року за № 307 (а.с. 25).

Згідно ст. 179 ГК України, ст.19 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" укладення відповідного договору є обов'язковим для сторін.

Відповідно до ч. 4 ст. 181 ГК України за наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.

Частиною 5 цієї статті встановлено, що сторона, яка одержала протокол розбіжностей до договору, зобов'язана протягом двадцяти днів розглянути його, в цей же строк вжити заходів для врегулювання розбіжностей з другою стороною та включити до договору всі прийняті пропозиції, а ті розбіжності, що залишились неврегульованими, передати в цей же строк до суду, якщо на це є згода другої сторони.

Як вбачається з матеріалів справи, проект спірного договору був направлений відповідачу 23 квітня 2010 року із супровідним листом № 195.

Відповідач підписав договір з протоколом розбіжностей (а.с. 23 –24), про що зробив застереження у договорі, та повернув позивачу 02.06.10. Позивач у передбачений 20-ти денний термін розглянув протокол розбіжностей, вжив заходи щодо його врегулювання, про що свідчить спірний Протокол врегулювання розбіжностей.

Відповідно до ч. 1 ст. 4 ГПК України господарський суд вирішує господарські спори на підставі Конституції України, Закону України "Про господарські суди", цього Кодексу, інших законодавчих актів України…

Рішенням Конституційного Суду України у справі за конституційним зверненням Київської міської ради професійних спілок щодо офіційного тлумачення ч. 3 ст. 21 КЗпП України (справа про тлумачення терміну "законодавство") від 9 липня 1998 року № 12-рп/98 зазначено, що термін "законодавство" використовується у значенні як сукупності законів та інших нормативно-правових актів, які регламентують ту чи іншу сферу суспільних відносин і є джерелами певної галузі права.

Таким чином до інших законодавчих актів слід відносити акти вищого і центральних органів виконавчої влади, Національного банку України та інших державних органів, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Спірні правовідносини врегульовані, зокрема, Законом України "Про питну воду та питне водопостачання", Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затв. наказом Мінжитлокомунгоспу 27.06.08 № 190, зареєстр. в Мін’юсті України 07.10.08 за № 936/15627 (далі –Правила 190), Правилами прийому стічних вод Підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації смт. Новопсков, затв. рішенням виконавчого комітету Новопсковської селищної ради №18/297 від 09.12.08 (далі –місцеві Правила), Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації, затв. наказом Держбуду України від 12.02.2002р. № 37 (далі –Правила 37).

Так, щодо спірного п. 2.3 договору, то редакція цього пункту відповідача суперечить показникам, які викладені у Додатку №1 до місцевих Правил, крім того, Правилами 37 зазначено, що:

- на підставі цих правил та Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових стічних вод у системи каналізації населених пунктів (далі –Інструкція) Водоканали розробляють місцеві Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізації населеного пункту (далі –місцеві Правила приймання), у яких установлюються допустимі концентрації (далі –ДК) для кожної забруднюючої речовини, що може скидатися Підприємствами в систему каналізації, а також відображаються місцеві особливості приймання стічних вод Підприємств у міську каналізацію (п. 1.5. Правил);

- місцеві Правила приймання згідно з Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" затверджують виконавчі органи місцевих рад за поданням Водоканалів після погодження з територіальними органами Мінекоресурсів та Міністерства охорони здоров’я України. (п. 1.6. Правил);

- Водоканали встановлюють кожному конкретному Підприємству режими і нормативи скиду забруднюючих речовин у систему каналізації населеного пункту, які не підлягають погодженню з місцевими органами Мінекоресурсів та МОЗ України (п. 1.7. Правил).

На вимогу чинного законодавства позивач розробив місцеві Правила, які погодив з Головним державним санітарним лікарем Новопсковського району, Начальником державного управління охорони навколишнього природного середовища в Луганській області, та затвердив рішенням Новопсковської селищної ради №18/297 від 09.12.08.

Згідно з Додатком №1 до місцевих Правил встановлені вимоги до складу та властивостей стічних вод Підприємств, що приймаються до комунальної системи каналізації ВП "Старобільське управління ТОВ "Луганськвода", де відповідач відноситься до № 2 "Господарсько-побутові стоки інших підприємств та організацій".

Пункт 2.5 договору в редакції відповідача суперечить п. 7.9, п. 2.1 Правил 37, які встановлюють: (п. 7.9) при відмові Підприємства виділити відповідальну особу для відбору проб, зволіканні з допуском представника Водоканалу на територію Підприємства (більш ніж 30 хвилин після його прибуття) або створенні перешкод у відборі проб з боку представників Підприємства, Водоканал виставляє Підприємству рахунок за понаднормативний скид забруднень з коефіцієнтом кратності К к = 5 за розрахунковий місяць, у якому було вчинене дане порушення,

п. 2.1: Водоканали мають право здійснювати раптовий (у будь-яку годину доби), не погоджений з Підприємством заздалегідь, відбір проб для контролю за якістю стічних вод, що скидаються. Порядок та періодичність відбору проб визначаються в місцевих Правилах приймання.

Пункт 3.11 в редакції відповідача суперечить п. 4.2. Правил 190, який забороняє будь-яке самовільне приєднання об’єктів водоспоживання до діючих систем централізованого водопостачання та водовідведення (включаючи приєднання до будинкових вводів, внутрішньобудинкових мереж або до мереж споживачів).

Пункт 4.4 в редакції відповідача суперечить п. 4.9 Правил 190, які передбачають, що каналізаційні випуски стічних вод до міської мережі водовідведення повинні бути обладнані запломбованими запірними пристроями. У разі їх відсутності споживач в узгоджені з виробником строки зобов’язаний виконати роботи з обладнання випусків пристроями, що дозволяють припинити приймання стічних вод у міську мережу водовідведення та здійснювати відбір проб.

Редакція п. 5.2 відповідача суперечить п. 5.29. Правил 190, згідно з яким у разі відсутності засобів обліку стічних вод їх облік здійснюється такими методами:

1) за допомогою засобів обліку на водозаборах;

2) за паспортною продуктивністю насосів на водозаборах;

3) за паспортним дебітом усіх свердловин та проектною потужністю поверхневого водозабору;

4) на підставі витрат води на технологічні потреби;

5) на підставі замірів кількості стічних вод, що надходять до мереж водовідведення.

Метод визначення кількості стічних вод встановлюється виробниками.

Якщо кількість стічних вод визначається одним із методів, зазначених у цьому пункті Правил, що зафіксовано договором або двостороннім актом між виробником та споживачем на обумовлений

термін, то споживач протягом цього терміну може не надавати виробнику таких даних.

Оскільки підприємство відповідача має велику закриту територію та власні свердловини оснащені насосами різної продуктивності. На свердловинах дійсно встановлені прилади обліку, які опломбовані, але позивачу не відома дійсна кількість свердловин на території підприємства, оскільки відповідач допускає працівників Водоканалу тільки до лічильників і немає акту обстеження території. Відповідачем не запропонований метод розрахунку, якщо вийдуть з ладу лічильники на свердловинах та на каналізаційному випуску.

Пункт 5.4 в редакції відповідача суперечить п. 2.4. Правил 37, які передбачають, що підприємства зобов’язані надавати працівникам Водоканалу необхідну інформацію щодо своєї системи каналізації, допомогу при відборі проб стічних вод підприємства, вивченні режиму їх скиду, обстеженні системи каналізації підприємства та локальних очисних споруд.

Пункт 5.6 в редакції відповідача суперечить п. 5.18. Правил 190: Споживач відповідає за цілісність та збереження засобів обліку, пломб і деталей пломбування, встановлених представниками територіальних органів Держспоживстандарту та виробником в місцях з'єднань засобів обліку, запірної арматури, манометра та іншого обладнання вузла обліку незалежно від місця його розташування.

Знімати засоби обліку, здійснювати будь-які заміни їх частин або зміни положення на водомірному вузлі, де їх встановлено, знімати пломби, накладені органами Держспоживстандарту або виробником, має право лише виробник або споживач за дозволом виробника.

Оскільки згідно п. 4.9. Правил № 190 передбачено, що у разі відсутності запірних пристроїв, Споживач в узгоджені з виробником строки зобов’язаний виконати роботи з обладнання випусків пристроями, що дозволяють припинити приймання стічних вод у міську мережу водовідведення та здійснювати відбір проб вважаємо, що при виконанні цієї умови затоплення стічними водами із мереж Постачальника взагалі не може відбутися.

Щодо п. 7.1, то відповідач не погодився з тим, що позивач пропонує своє право у будь-який час, не погоджений заздалегідь з відповідачем здійснювати контроль за водоспоживанням та водовідведенням, оскільки вважає, що позивач має погодити такий час здійснення контролю.

Пункт 2.1 Правил 37 надає право позивачу здійснювати раптовий (у будь-яку годину доби), не погоджений з Підприємством заздалегідь, відбір проб для контролю за якістю стічних вод, що скидаються.

Суд вважає, що сутність будь-якого контролю полягає саме у непогодженості його проведення, інакше такий контроль втрачає сам принцип його проведення.

Виходячи з викладеного, суд вважає, що запропонована позивачем редакція п. 7.1 договору відповідає суті контролю та чинному законодавству з цього питання, тому й повинна бути прийнятою.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 47-1, 49, 82, 84, 85 ГПК України, суд

в и р і ш и в:

1. Спірні пункти договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення № 65/2/650065/2/84юр від 01.01.10 викласти в наступній редакції:

Пункт 2.3. Постачальник встановлює для Споживача режим і нормативи скиду забруднюючих речовин у систему каналізації Постачальника, згідно яких, забруднюючі речовини стічних вод, що скидаються Споживачем в систему каналізації Постачальника, не повинні перевищувати норми гранично допустимих концентрацій (ГДК). Для Споживача встановлюється наступний перелік гранично допустимих концентрацій (ГДК) забруднень стічних вод:

рН-6,5-9.0 Нітрати - 5 мг/л

БСКп –190 мгО2/лФосфати - 5 мг/л

Завислі речовини – 180 мг/лНафтопродукти - 5 мг/л

Хлориди 250 мг/лХСК –450 мгО2/л

Сульфат –300 мг/лЗалізо - 0,5 мг/л

Азо амонійний -15 мг/лХром (ІІІ) –забороняється

Нітрити -0,5 мг/лХром (IY) мг/л

Мідь - мг/лКадмій мг/л

Нікель - мг/лАлюміній мг/л

Жир - 5 мг/л          Сульфіди мг/л

Цинк - мг/лСПАР - 2 мг/л

Феноли - мг/л Кобальт - мг/л Свинець - мг/л Пункт 2.5. При відмові Споживача виділити відповідальну особу для відбору проб, відмові або зволіканні більш 30 хвилин з допуском представника Постачальника на територію Споживача, або створенні перешкод у відборі проб з боку представників Споживача, Постачальник виставляє Споживачу рахунок за понаднормативний скид забруднень з коефіцієнтом кратності КК=5 за розрахунковий місяць, у якому було вчинене дане порушення. Пункт 3.11. Споживачу забороняється приєднувати до своїх мереж інших споживачів, а також приєднувати власні нові вводи до мереж Постачальника без дозволу Постачальника. Пункт 4.4. Випуски стічних вод в мережі Постачальника повинні бути обладнані запірними пристроями, а при їх відсутності Споживач повинен встановити такі пристрої в термін, погоджений з Постачальником. Пункт 5.2. Кількість стічних вод, які надходять від Споживача визначається за показниками приладів обліку, а при їх відсутності –по кількості води, наданої Споживачу з мереж водопостачання. При наявності у Споживача власних джерел водопостачання, а також, якщо об’єм скидання стічних вод відрізняється від об’єму водоспоживання, Споживач зобов’язаний у термін, погоджений з Постачальником, встановити на каналізаційному випуску прилади обліку. У разі відсутності обліку на каналізаційному випуску, розрахункова кількість стічних вод буде дорівнювати добовій продуктивності насосів, встановлених на власних джерелах (свердловинах) Споживача на каналізаційній насосній станції, або по пропускній спроможності колектора.

Пункт 5.4. Зняття поточних розрахункових показань приладів обліку здійснюється не рідше одного разу на місяць з оформленням кількості наданої води та об’єму прийнятих стоків двостороннім актом або груп-рахунком. Споживач повинен сприяти представникам Постачальника та забезпечити їх безпеку при виконанні цих робіт.

Пункт 5.6. Споживач відповідає за цілісність і збереження лічильників, пломб і складових лічильника, запірної арматури та іншого устаткування водомірного вузла, незалежно від місця його розташування. У разі пропажі або виходу з ладу водолічильника чи його складових (стрілок, скла, циферблату, корпусу, зриву пломб, порушень з’єднань труб зі з’єднуючими частинами водолічильника тощо), псування від морозу або гарячої води, Споживач зобов’язаний встановити новий водолічильник. При цьому водовикористання Споживача вважається без обліковим і розраховується згідно з п. 3.3. Правил користування.

Пункт 7.1. Постачальник має право:

- у будь-який час, не погоджений заздалегідь зі Споживачем, здійснювати контроль за водоспоживанням та водовідведенням Споживача у відповідності з повноваженнями, наданими діючим законодавством і за результатами перевірок складати відповідні акти;

- тимчасово обмежувати, або припинити водопостачання та водовідведення Споживачу у випадках, передбачених п.п. 3.7, 3.8, 3.9, та 4.6, 4.7. даного договору;

- та інші права, передбачені даним договором та діючим законодавством.

2. Стягнути з відповідача, Дочірньої компанії "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України" в особі структурного підрозділу "Новопсковського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів" філії "Управління магістральних газопроводів "Донбастрансгаз" ДК "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України", 92301, Луганська обл., смт. Новопсков, вул. К. Маркса, 268, код 00153169, на користь позивача, ТОВ "Луганськвода", 91047, м. Луганськ, кв-л Пролетаріату Донбасу, буд. 166, код 35554719, витрати зі сплати держмита у розмірі 85,0 грн. та інформаційно-технічні витрати –236,0 грн.

Наказ видати після набрання законної сили даним рішенням.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.

Рішення підписане 12.10.10.

Суддя                               А.Г.Ворожцов