Рішення № 11786530, 12.10.2010, Господарський суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
12.10.2010
Номер справи
3229-2010
Номер документу
11786530
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 315

РІШЕННЯ

Іменем України

12.10.2010Справа №2-5/3229-2010 За позовом Прокурора м. Ялти, м. Ялта в інтересах держави в особі: 1.Кримського республіканського підприємства «Протизсувне управління», м. Ялта

2. Верховної ради АР Крим, м. Сімферополь

До відповідача - Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м.Сімферополь

За участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору -Виконавчого комітету Гурзуфської селищної ради, смт. Гурзуф, м. Ялта

Про знесення самовільної будівлі.

Суддя М.П.Гаврилюк

ПРЕ ДСТАВНИКИ:

Від позивачів - 1. не зявився, 2. Спіліоті І.І. предст. за довір. №28-43/318 від 31.05.2010 р.

Від відповідача - не зявився.

Від третьої особи - не зявився.

За участю прокурора не з'явився.

Сутність спору:

Прокурор м. Ялти звернувся до Господарського суду АР Крим в інтересах держави в особі Кримського республіканського підприємства «Протизсувне управління», м. Ялта та Верховної ради АР Крим до відповідача Фізичної особи підприємця ОСОБА_1, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору- Виконавчого комітету Гурзуфської селищної ради, в який просить суд зобовязати відповідача знести самовільно побудоване на солярії та в корневій частині буни №8 смт.Гурзуф приміщення, що використовується від кафе «Таверна Лідія», за власний рахунок.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем самовільно на солярії та в корнєвій частині буни № 8 смт. Гурзуф побудовано приміщення, що використовується під кафе «Таверна Лідія».

Позивач - Верховна Рада АР Крим надав суду письмовий відзив, в якому вважає що доводи прокурора є обґрунтованими та підтримує позовні вимоги у повному обсязі.

Відповідач проти позову заперечував, проте письмового документально обґрунтованого відзиву на позов не представив.

У судовому засіданні 04 жовтня 2010 року оголошено перерву до 12 жовтня 2010 року о 14 годині 15 хвилин, після закінчення якої розгляд справи продовжено.

Позивач - Кримське республіканське підприємство «Протизсувне управління», відповідач та третя особа явку представників у судове засідання не забезпечили, про причини неявки суд не повідомили, про час та місце слухання справи повідомлені належним чином рекомендованою кореспонденцією.

Справа розглядається у відповідності зі ст. 75 Господарського процесуального кодексу України за наявними у справі матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши представлені докази, заслухавши пояснення представника, суд -

ВСТАНОВИВ:

У відповідності з рішенням Виконавчого комітету Гурзуфської селищної ради № 145 від 10.04.2008 року Фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 надано дозвіл № 93 на розміщення обєкту торгівлі і сфери послуг на території Гурзуфської селищної ради - кафе «Лідія» за адресою: смт. Гурзуф,, вул. Набережна ім.. А.С. Пушкіна, площею 150 кв.м.

На підставі рішення Виконавчого комітету Гурзуфської селищної ради № 150 (2) від 24 квітня 2008 року Фізичній особі підприємцю ОСОБА_1 надано дозвіл № 163 на розміщення обєкту торгівлі і сфери послуг на території Гурзуфської селищної ради літного майданчику кафе «Лідія» за адресою: смт. Гурзуф, вул. Набережна у буни № 4, загальною площею 10 кв.м.

18 серпня 2009 року проведено перевірку фактичного використання берегоукріплювальних споруд, що знаходяться на балансі КРП «Протизсувне управління», за результатами якої встановлено, що на солярії та корнєвій частині буни № 8 побудовані приміщення, що використовуються під кафе «Таверна «Лідія», про що складно акт (арк. спр. 10-11).

Прокурор просить суд зобовязати відповідача знести самовільно побудоване на солярії та в корневій частині буни №8 смт.Гурзуф приміщення, що використовується від кафе «Таверна Лідія», за рахунок відповідача.

Суд вважає що позовні вимоги підлягають задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до п.1.1 Статуту Кримське Республіканське підприємство «Протизсувне управління», затвердженого Міністром будівельної політики і архітектури АР Крим 25.06.2007 року та погодженого Головою Фонду майна АР Крим 27.06.2007 року, та Постанови Ради Міністрів АР Крим від 23.11.2005 року №540 є правонаступником Державного підприємства «Кримське республіканське протизсувне управління», є державним комерційним підприємством, що входить до складу майна, яке належить Автономній Республіці Крим, і знаходиться у сфері управління Міністерства будівельної політики і архітектури АР Крим, що є його органом управління.

Згідно додатку №1 до п.2 Постанови Верховної Ради АР Крим №110-1 від 29.06.1992 р. «Про розмежування майна державної /Республіки Крим/ власності і власності адміністративно-територіальних одиниць /комунальної/», прийнятої у відповідності до Постанови Верховної Ради Української РСР «Про введення в дію Закону Української РСР «Про власність» №885-Х1І від 26.03.1991 р., весь майновий комплекс Кримського протизсувного управління було віднесено до загальнореспубліканської власності Криму, як такий, що входить до підприємств республіканського (АСРС) підпорядкування.

Основними фондами КРП «Протизсувне управління» є берегоукріплюючі, протизсувні та пляжні споруди, які відповідно до Постанови Верховної Ради АР Крим від 15.03.2000 року №982-2/2000 «Про склад майна, що належить Автономній Республіці Крим» в редакції Постанови Верховної Ради АР Крим №444-3/03 від 19.02.03 «Про деякі питання, пов'язані з управлінням майном, що належить Автономної Республіки Крим», є майновою належністю АР Крим та знаходяться на балансі Кримського протизсувного управління на праві господарського відання.

Згідно п. 5.1 Статуту КРП «Протизсувне управління» майно підприємства складають основні фонди й оборотні кошти, а також інші цінності, вартість яких відображається в самостійному балансі Підприємства.

Відповідно до п.5.2 Статуту КРП «Протизсувне управління» майно підприємства входить до складу майна, що належить Автономній Республіці Крим і закріплюється за ним на праві господарського відання Органом управління.

Перелік майна, що знаходиться на балансі КРП «Протизсувне управління» на праві господарського відання визначено у Додатку 3 до постанови Верховної Ради АР Крим №982-2/200 від 15.03.00 «Про склад майна, яке належить Автономній Республіці Крим» із змінами, внесеними постановою ВР АР Крим від 19.02.03 №444-3/03, від 20.12.2006 року №306-5/06, від 19.03.08 №814-5/08 та від 16.04.08 №851-5/08.

Пунктом 30 Додатку 3 до постанови Верховної Ради АР Крим №982-2/200 від 15.03.2000 року визначено, що до складу берегоукріплюючих і протизсувних споруд, що належать Автономній Республіці Крим і знаходяться на балансі Кримського республіканського протизсувного управління, входять берегоукріплюючі споруди смт.Гурзуф (м.Ялта) перший і другий комплекси загальною довжиною 0,6 км.

Зазначені споруди побудовані на замовлення Кримського протизсувного управління знаходяться на його балансі на праві господарського відання та входять до Переліку майна, що належить Автономній Республіці Крим та є державною власністю.

Відповідно до п.6 Постанови Ради Міністрів УРСР від 26.06.1986 року №238 «Про підвищення ефективності роботи по захисту берегів Чорного та Азовського морів від руйнувань» берегоукріплюючі споруди смт.Гурзуф (м.Ялта), у тому числі штучно створені хвильогасящі пляжі, включено до основних фондів гідротехнічних споруд.

У комплекс берегоукріплюючих споруд смт.Гурзуф (міська набережна) входять: штучний галечний пляж 6 бун, гідротехнічна підпірна стіна 1-го ярусу та набережна. Крім того, виконано подовження буни №6 ММЦ «Гурзуф». Зазначені берегоукріплюючі споруди є власністю АР Крим та знаходяться на балансі КРП «Протизсувне управління».

Згідно з ч. 1 ст. 90 Водного кодексу України прибережна захисна смуга вздовж морів, морських заток і лиманів входить до зони санітарної охорони моря і може використовуватися лише для будівництва санаторіїв та інших лікувально-оздоровчих закладів, з обов'язковим централізованим водопостачанням і каналізацією.

Згідно ст. 27 Закону України «Про курорти» метою санітарної охорони курортів є збереження природних властивостей наявних лікувальних ресурсів, запобігання забрудненню, пошкодженню та передчасному виснаженню цих ресурсів. З цією метою в межах курорту встановлюється округ санітарної охорони.

Згідно зі ст. 30 Закону України «Про курорти» округ санітарної охорони поділяється на три зони: перша зона (зона суворого режиму), друга зона (зона обмежень), третя зона (зона спостережень).

Відповідно до ст.31 Закону України «Про курорти» перша зона (зона суворого режиму) охоплює місця виходу на поверхню мінеральних вод, території, на яких розташовані родовища лікувальних грязей, мінеральні озера, лимани, вода яких використовується для лікування, пляжі, а також прибережну смугу моря і прилеглу до пляжів територію шириною не менш як 100 метрів та на її території забороняється спорудження будь-яких будівель та інших об'єктів, не пов'язаних з експлуатаційним режимом та охороною природних і лікувальних факторів курорту

Згідно зі ст. 376 Цивільного кодексу України житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

Згідно з Постановою Ради Міністрів Автономної Республіки Крим «Про заходи по інженерному захисту берегу Чорного і Азовського морів та їх територій схильних до дії негативних природних процесів» від 11.03.1997 року №68 Рада Міністрів Автономної Республіки Крим доручила Кримському Республіканському Підприємству «Протизсувне управління» укладати довгострокові договори з організаціями на експлуатацію берегоукріпних споруд, які знаходяться на його балансі, і фінансуванні робіт по капітальному ремонту та відновленню незалежно від джерела фінансування його побудови.

Пунктом 5.5 Постанови Ради Міністрів Автономної Республіки Крим «Про заходи по інженерному захисту берегу Чорного і Азовського морів та їх територій схильних до дії негативних природних процесів» від 1 1.03.1997 року №68 встановлено що розміщення будь яких обєктів на берегоукріпних спорудах має бути узгодження з КРП «Протизсувне управління».

Доказів отримання відповідачем згоди на експлуатацію берегоукріплювальних споруд від КРП «Протизсувне управління» суду не надано.

Крім того, як вбачається з дозволу на розміщення обєкту №163, який виданий на підставі рішення Виконавчого комітету Гурзуфської селищної ради № 150 (2) від 24.04.2008 року, літній майданчик, відданий у користування відповідачу, знаходиться за адресою смт. Гурзуф, вул. Набережная ім. А.С. Пушкіна біля буни №4 кафе «Таверна Лідія».

Згідно дозволу №93, виданого на підставі рішення Виконавчого комітету Гурзуфської селищної ради № 145 від 10.04.2008 року об'єкт відповідача має знаходитися за адресою смт. Гурзуф, вул.Набережная ім. А.С. Пушкіна.

Отже дозволів на розміщення обєкту - кафе «Таверна «Лідія» на солярії та в корнєвій частині буни № 8 смт. Гурзуф відповідачу не було надано.

Тим самим, суд дійшов висновку, що відповідачем безпідставно використовується солярій та корнєва частина буни №8 для розміщення обєкту під кафе «Таверна Лідія», у звязку з чим позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню.

Судові витрати відносяться на відповідача відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України.

У судовому засіданні оголошена вступна та резолютивна частини рішення. Рішення оформлено у відповідності зі ст.84 Господарського процесуального кодексу України та підписано 14 жовтня 2010 року.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд-

ВИРІШИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Зобовязати Фізичну особу - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) знести за власний рахунок самовільно побудоване на солярії та в корневій частині буни №8 смт.Гурзуф приміщення, що використовується від кафе «Таверна Лідія».

3.Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в дохід державного бюджету м. Сімферополя (р/р 31115095700002, банк одержувача Головне Управління держказначейства в АР Крим, ЗКПО 34740405, МФО 824026, код платежу 22090200) 85,00 грн. держмита.

4.Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в дохід державного бюджету м. Сімферополя (р\р 31218259700002 ГУ Державне казначейство в АРК, одержувач: 22050000, МФО 824026, ЗКПО 34740405) 236,00 грн. витрат за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

5.Накази видати після набрання рішенням законної чинності.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки КримГаврилюк М.П.