Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
21 вересня 2010 року 12:14 № 2а-10867/10/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Качура І.А. при секретарі судового засідання Богдан В.Є. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовомДержавної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва
до Приватного підприємства"Проспект"
проприпинення юридичної особи
за участю представників сторін:
в судове засідання прибув представник позивача Козак В.А. (дов.від 03.03.10р. №1281/9/10-011)
представник відповідача не зяв.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва до Приватного підприємства «Проспект»про скасування (припинення) державної реєстрації субєкта підприємницької діяльності юридичної особи.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 21.09.2010 року о 12 год. 14 хв. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч.2 ст. 167 КАС України
В С Т А Н О В И В:
Відповідач зареєстрований Оболонською районною у м. Києві державною адміністрацією в вересня 2001 року за адресою: 04205, м. Київ, пр-т. Оболонський, 23-а.
Державним реєстратором Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації внесено запис до Єдиного державного реєстру про відсутність Приватного підприємства «Проспект»за місцезнаходженням, вказаним у статутних документах.
Згідно діючої на той час редакції п.15 ст. 58 ГК України державної реєстрації субєкта господарюванню здійснюється на підставі рішення суду у випадках, передбачених законом.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач з 2001 року звіти не подавав, податків не сплачував, заборгованість у нього відсутня, за місцезнаходженням не знаходиться.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 цього Закону у разі, якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, не пов'язана із змінами до установчих документів юридичної особи або не підлягає державній реєстрації, виконавчий орган юридичної особи або уповноважена ним особа зобов'язаний подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі. У разі, якщо подається (надсилається) реєстраційна картка про внесення змін до відомостей про місцезнаходження юридичної особи, до неї додається свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи.
Відповідно до ч. 7 ст. 19 Закону не пізніше тринадцяти місяців з дня подачі (надіслання рекомендованим листом) останньої реєстраційної картки, що містить відомості про юридичну особу, юридична особа зобов'язана подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору реєстраційну картку встановленого зразка про підтвердження відомостей про юридичну особу.
Згідно ст. 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»місцезнаходження юридичної особи - адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені (далі - виконавчий орган).
Згідно ч. 3 ст. 9 того ж Закону місцезнаходження юридичної особи зазначається у бланку свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи. У разі внесення змін до відомостей про юридичну особу, якщо ці зміни пов'язані із зміною місцезнаходження юридичної особи проводиться заміна свідоцтва про державну реєстрацію (ч. 6 ст. 9 Закону).
Отже, Законом покладено обов'язок на юридичну особу повідомити державного реєстратора про зміну свого місцезнаходження.
Згідно ст. 16 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»єдиний державний реєстр створюється з метою забезпечення органів державної влади, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру.
Відповідно до ст. 5 Закону України від 25.06.91 № 1251-ХІІ «Про систему оподаткування»облік платників податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється органами державної податкової служби та іншими державними органами відповідно до законодавства. Взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців як платників податків, зборів (обов'язкових платежів) в органах державної податкової служби здійснюються на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно із Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей органами державної податкової служби.
Органи державної влади і посадові особи зобов'язані здійснювати інспектування та перевірки діяльності суб'єктів господарювання неупереджено, об'єктивно і оперативно, дотримуючись вимог законодавства, поважаючи права і законні інтереси суб'єктів господарювання (ч. 6 ст. 19 ГКУ).
Крім того, відповідно до вимог ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не повязано з банкрутством юридичної особи, зокрема, є: наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Відповідно до п 6 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" у разі, якщо в судовому рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією не призначена комісія з припинення (ліквідаційна комісія), державний реєстратор не пізніше трьох робочих днів від дати надходження такого судового рішення вносить до Єдиного державного реєстру запис, в якому вказує як голову комісії з припинення (ліквідаційної комісії) юридичної особи керівника органу управління або засновника (учасника) юридичної особи, якщо інше не встановлено судовим рішенням.
За таких обставин судом встановлено, що державним реєстратором Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації внесено запис до Єдиного державного реєстру про відсутність Приватного підприємства «Проспект»за місцезнаходженням, вказаним у статутних документах.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Право органу державної податкової служби звертатися до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності передбачене п. 17 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні".
Таким чином, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог в повному обсязі.
На підставі вищевикладеного, ст.ст. 160-163, 186 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Припинити (скасувати) державну реєстрацію юридичної особи Приватного підприємства «Проспект»(04205, м. Київ, пр-т. Оболонський, 23-а, ЄДРПОУ31466912)
3. У день набрання постановою законної сили направити її державному реєстратору Оболонського району м. Києва для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення та вчинення дій щодо проведення процедури припинення державної реєстрації юридичної особи у встановленому законом порядку.
Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Дані заяви подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду
Суддя І.А. Качур