Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
22 липня 2010 року 08:33 № 2а-5919/10/2670
За позовом Державної податкової інспекції у Дарницькому районі м. Києва
до відповідачаТовариства з обмеженою відповідальністю «Стелінг»
про стягнення заборгованості у розмірі 19948,60 грн.
Суддя Добрянська Я.І..
Секретар судового засідання Пономарьов Д.Г.
Представники:
від позивача: Литвинчук В.О (довіреність від 10.03.2010р. №63)
від відповідача: не зявилися
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 22.07.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Позивач звернувся в Окружний адміністративний суд міста Києва з позовом до відповідача про стягнення заборгованості у розмірі 19948,60 грн.
Представник позивача позов підтримав, посилаючись на те, що відповідач має заборгованість перед бюджетом по податку на додану вартість у розмірі 179,19 грн., по комунальному у розмірі 39,72 грн. по податку з доходів найманих працівників у розмірі 1396,90 грн., по податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 18061,01 грн.
Відповідач в судове засідання не зявився.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача та дослідивши письмові докази по справі, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Стелінг»зареєстроване Дарницькою районною державною адміністрацією у м. Києві 01.04.2005 року за №10651020000002331, перебуває на одліку в ДПІ у Дарницькому районі м. Києва.
04.02.2009 року уповноваженою особою Державної податкової інспекції у Дарницькому районі міста Києва була проведена планова виїзна перевірка з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства ТОВ «Стелінг»за період 0 01.04.2005р по 30.09.2008р.
За результатами зазначеної вище перевірки було складено акт від 04.02.2009 року №586/2302/33443462, в якому встановлені порушення пп. 5.3.9 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», в результаті чого встановлено заниження податку на прибуток на загальну суму 12044 грн. 00 коп,; пп.. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», в результаті чого встановлено заниження податку на додату вартість на загальну суму 16303 грн. 00 коп., пп.. 8.1.2 п. 8.1 ст. 8 та «а»п. 19.2 ст. 19 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб».
На підставі вищезазначеного акта перевірки ДПІ у Дарницькому районі м. Києва та враховуючи наявну у відповідача переплату винесло податкові повідомлення рішення №0005371703/0/4222 від 05.02.2009р. по податку з доходів найманих працівників на загальну суму 1396 грн. 90 коп. у тому числі 457 грн. 31 коп. за основним платежем та 939 грн. 59 коп. штрафні санкції; податкове повідомлення №0000422302/0/4864 від 09.02.2009р. по податку на додану вартість на загальну суму 24454 грн. 50 коп., у т.ч. за основним платежем 16303 грн. та штрафними санкціями 8151 грн. 50 коп., №0000412302/0/4865 від 09.02.2009р. по податку з прибутку приватних підприємств на загальну суму 18066 грн. у т. ч. за основним платежем 12044 грн. та штрафними фінансовими санкціями 6022 грн.
В матеріалах справи відсутні докази щодо оскарження відповідачем вищезазначених податкових повідомлень рішень.
Крім того, 20.02.2009 року уповноваженою особою Державної податкової інспекції у Дарницькому районі міста Києва була проведена перевірка дотримання вимог податкового законодавства в частині своєчасності подання податкових декларацій, розрахунків, за результатами якої складено акт від 20.02.2009р, в якому встановлено порушення строків подання податкових декларацій по податку на додану вартість.
На підставі акта перевірки від 20.02.2009р. позивачем винесено податкове повідомлення рішення №0056971502/0 від 20.02.2009р. на загальну суму 170 грн.
Відповідно до п.16.4.1 п.16.4 ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими коштами»пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Відповідно до п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами»податковим органом відповідачу були надіслані перша податкова вимога від 19.01.2009р., №1/235 та друга податкова вимога від 11.03.2009р. №2/832, що отримані відповідачем, про що свідчать наявні в матеріалах справи поштові повідомлення про вручення.
Вищезазначені податкові вимоги відповідачем не оскаржувались.
Судом досліджені подані відповідачем до податкового органу розрахунок відповідача суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, податковий розрахунок відповідача комунального податку, якими визначено узгоджене податкове зобовязання.
Відповідно до п.п. «а»п. 4.1.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетними та державним цільовими фондами»податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до п.п. 17.1.1 п. 17.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетними та державним цільовими фондами»платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
В статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»визначені терміни, зокрема, податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання; податкова вимога - письмова вимога податкового органу до платника податків погасити суму податкового боргу;
Відповідно до п. 6.1 ст. 6 вищезазначеного Закону у разі, коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).
Згідно абз. 4 п. 6.2.4. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Пункт 3.1.1 ст. 3 зазначеного Закону встановлює, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.
Враховуючи положення вищезазначених статей, наявну у відповідача переплату по вищезазначеним видам податків, розрахунок відповідача суми податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, податковий розрахунок відповідача комунального податку та наявну в матеріалах справи довідку про наявність заборгованості перед бюджетом по податку на додану вартість у сумі 179 грн. 19 коп., по податку з власників транспортних засобів у сумі 271 грн. 78 коп., по комунальному податку в сумі 39 грн. 72 коп., по податку з доходів найманих працівників у сумі 1396 грн. 90 коп. , по податку на прибуток приватних підприємств в сумі 18061 грн. 01 коп., а тому заявлені позовні вимоги є обгрутнованими та такими що підлягають задоволенню.
Згідно із ч. 1 статті 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Представник позивача обґрунтував правомірність заявлених позовних вимог.
Вимоги позивача за цим позовом суд вважає такими, які ґрунтуються на законі.
В свою чергу відповідач в судове засідання не зявився, своїх заперечень до суду не надав.
Таким чином, зясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд дійшов висновку про задоволення позову.
На основі встановленого, керуючись ст.ст.86, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов Державної податкової інспекції у Дарницькому районі міста Києва задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Стелінг»(клд ЄДРПОУ 33443462) заборгованість перед бюджетом по податку на додану вартість у розмірі 179 грн. 19 коп. на р/р №31116029700003 до УДК у Дарницькому районі м. Києва, код 26077885 у банку ГУДКУ у м. Києві, МФО 820019, код бюджетної класифікації 14010100.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Стелінг»(клд ЄДРПОУ 33443462) заборгованість перед бюджетом по податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин у сумі 271 грн. 78 коп. на р/р №34215381700003 до УДК у Дарницькому районі м. Києва, код 26077885 у банку ГУДКУ у м. Києві, МФО 820019, код бюджетної класифікації 12020500.
4. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Стелінг»(клд ЄДРПОУ 33443462) заборгованість перед бюджетом по комунальному податку у розмірі 39 грн. 72 коп. на р/р №31414828700003 до УДК у Дарницькому районі м. Києва, код 26077885 у банку ГУДКУ у м. Києві, МФО 820019, код бюджетної класифікації 16010200.
5. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Стелінг»(клд ЄДРПОУ 33443462) заборгованість перед бюджетом по податку з доходів найманих працівників у розмірі 1396 грн. 90 коп. на р/р №33214800700003 до УДК у Дарницькому районі м. Києва, код 26077885 у банку ГУДКУ у м. Києві, МФО 820019, код бюджетної класифікації 11010101.
6. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Стелінг»(клд ЄДРПОУ 33443462) заборгованість перед бюджетом по податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 18061 грн. 01 коп. на р/р №31114009700003 до УДК у Дарницькому районі м. Києва, код 26077885 у банку ГУДКУ у м. Києві, МФО 820019, код бюджетної класифікації 11021000.
Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява і скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції у порядку, що передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Я.І.Добрянська
Дата підписання постанови в повному обсязі 26.07.2010 р.