Харківський окружний адміністративний суд
61004, м.Харків, вул. Мар'їнська,18-Б-3
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Харків
29.09.2010 р. №2а-7631/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Бартош Н.С.
при секретарі судового засідання Островській М.О,
у присутності:
представника позивача Горяшко А.В.,
відповідача не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Фрунзенському районі м.Харкова до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, -
встановив:
Позивач, Державна податкова інспекція у Фрунзенському районі м.Харкова, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, в якому просить суд стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 заборгованість у розмірі 8910,21грн.
Відповідач, ФОП ОСОБА_3, в судове засідання не зявилась, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялась повістками з поштовими повідомленнями, які направлялись на її адресу, визначену відповідно до довідки з ЄДРПОУ (а.с.7), але були повернуті з відміткою «за закінченням терміну зберігання». Згідно з ст.35 КАС України відповідач є належно повідомлений про дату, час та місце судового засідання. Відповідач відзив на позов не надав, правом участі в судовому засіданні не скористався.
Розглянувши відомості про належне повідомлення відповідача про дату, час та місце розгляду справи, заслухавши думку представника позивача про можливість розгляду справи за відсутності відповідача, суд вважає, що не зявлення відповідача у судове засідання не перешкоджає розгляду справи за наявними в ній матеріалами.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі, посилаючись на викладені факти в позові, та просив їх задовольнити.
Вислухавши пояснення представників позивача, суд вважає за необхідне позов задовольнити в повному обсязі виходячи з таких підстав.
При розгляді справи судом було встановлено, що ФОП ОСОБА_2 зареєстрована Виконавчим комітетом Харківської міської ради 23.07.1999 року, реєстраційний №24800170000050497, за адресою: 61099, АДРЕСА_1, згідно свідоцтва та довідки з ЄДРПОУ (а.с. 6-7), знаходиться на податковому обліку у ДПІ Фрунзенського району м.Харкова - 29.05.2002 року за №5443, згідно довідки №497К/29-033 від 11.06.2010 року (а.с.10).
Фахівцями ДПА у Харківській області була проведена перевірка закусочної, за адресою: м.Харків, вул. Єнакієвська, 4, що належить фізичній особі підприємцю ОСОБА_2, 10.08.2007 року з питань дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої був складений акт на бланку 011568 за реєстраційним номером 20406048/2310.
Актом перевірки були встановлені та зафіксовані порушення п.1, п.13, п.9, п.8 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 № 265/95-ВР, а саме:
- не проведення розрахункової операцій через реєстратор розрахункових операцій на загальну суму покупки 13,00 грн.;
- не забезпечена відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначений в денному звіті РРО у розмірі 1362,47 грн.;
- не забезпечено щоденне друкування фіскальних звітних чеків РРО (Z- звітів) за 05.12.2006р., 06.12.2006р., 22.12.2006р., 23.12.2006 року;
- не забезпечено зберігання в книзі обліку розрахункових операцій звітного чека РРО (Z-звіта) за 17.02.2007 року;
- в реалізації знаходиться товар без наявності цінника на товар, а саме: відсутність 74 цінника на товар.
Згідно з п.1 ст.17, ст. 22, п.4 ст. 17, ст.23 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” від 06.07.1995 № 265/95-ВР за вищевказані порушення передбачено застосування фінансової санкції в розмірі:
- у 5-ти розмірі суми, не проведеної через РРО (13,00 х 5)- 65,00 грн.
- у 5-ти розмірі суми, на яку встановлена невідповідність (1362,47 х 5)- 6812,35 грн.
- 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 340,00 грн. (за не зберігання фіскального чека РРО за 17.02.2007року.)
ФОП ОСОБА_2 надана КОРО №2037002079 р/1, Z- звіти електронного журналу, згідно яких було встановлено, що 05.12.2006 року та 06.12.2006 року РРО не працював. Z- звіт за 22.12.2006 р. № 0204 та за 23.12.2006р. №0205 наявні в КОРО, тобто за ці дні друкувалися фіскальні звітні чеки РРО. За виявлені порушення передбачено застосування фінансової санкції у розмірі одного неоподатковуваного мінімума доходу громадян за кожний відсутній цінник (17,00х 74) -1258,00 грн.
В ході вищезазначеної перевірки було виявлено порушення ч.6 ст.15 ЗУ „Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами” від 19.12.1995 року №481/95 ВР - здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності ліцензії. Згідно з абз.5 ч.2 ст.17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” що передбачає застосування фінансової санкції в розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менш 1700,00 грн.
Також, встановлені порушення вимог ч.1 ст.7 Закону України „Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” від 23.03.1996 року №98/96-ВР - порядку використання торгового патенту, а саме торговий патент №779937 не розташований на відкритому та доступному для огляду місці. Згідно з ч.1 ст.8 згідно Закону України „Про патентування деяких видів підприємницької діяльності” - передбачено застосування фінансової санкції в розмірі вартості торгового патенту за один календарний місяць 70,00 грн.
На підставі встановлених порушень, викладених в акті перевірки №20406048/2310 від 10.08.07р. начальником ДПІ у Фрунзенському районі м. Харкова 27.08.07 року винесені рішення про застосування фінансових санкцій №0002812303/0 від 27.08.2007р. на суму 1700,00 грн., №0002822303/03 від 27.08.2007 року - 8475,35 грн., №0002802303/03 від 27.08.2007 р. - 70,00 грн.
Також, 10.08.07р. фахівцями ДПА у Харківській області була проведена перевірка закусочної за адресою: м.Харків, вул.Хабарова,1, що належить фізичній особі підприємцю ОСОБА_2 з питань перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої був складений акт на бланку 011563 за реєстраційним номером 20406049/2310.
Актом перевірки були встановлені та зафіксовані наступні порушення п. 1, п. 13 ст. 3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме:
-не проведення розрахункової операції через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку РРО на суму покупки 14,50 грн.;
-не забезпечена відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в денному звіті РРО у розмірі 271,50 грн.
Згідно з п.1 ст.17, ст.22 “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” за вищевказані порушення передбачено застосування фінансової санкції в розмірі:
-у 5-ти кратному розмірі суми, не проведеної через РРО (14,50х5) 72,50 грн.
-у 5-ти кратному розмірі суми, на яку встановлена невідповідність (271,50х5)- 1357,50 грн..
На підставі встановлених порушень, викладених в акті перевірки №20406049/2310 від 10.08.07р. начальником ДПІ у Фрунзенському районі м. Харкова 27.08.07 року винесено рішення про застосування фінансових санкцій №0002792303/0 від 27.08.2007р. на суму 1430,00 грн.
Вищезазначені рішення були вручені ФОП ОСОБА_2 особисто, про що свідчать її підписи на вказаних рішеннях, які не були оскаржені.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до ст. 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суми фінансових санкцій, які визначені ст.ст. 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування фінансових санкцій.
Всього було застосовано фінансових санкцій на суму 11675,35 грн., згідно облікової картки відповідачем добровільно частково була сплачена заборгованість, та станом на теперішній час сума заборгованості становить 8910,21 грн.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, п.3 ч.1, ч.4 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування»від 18.02.1997 року, №77/97-ВР платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків та зборів (обовязкових платежів) у порядку, розмірах та терміни, встановлені законом і це зобовязання припиняється їх сплатою.
На теперішній час відповідачем не повністю виконані рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, та у встановленому законом порядку вищезазначені рішення оскаржені не були.
Таким чином, у ФОП ОСОБА_2 існує заборгованість перед бюджетом за невиконання рішення про застосування фінансових санкцій у розмірі 8910,21 гривень.
Як свідчать матеріали справи борг зі сплати штрафних санкцій на теперішній час відповідачем не сплачений.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»завданням органів державної податкової служби, зокрема є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно з ст.10 вищезазначеного Закону до функцій органів державної податкової служби входить здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). Крім того, податкові органи контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням податків та інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів; забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій, передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України за порушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративних штрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особами підприємств, установ, організацій та громадянами; проводять перевірки фактів приховування і зниження сум податків та зборів (обовязкових платежів) у порядку, встановленому цим Законом та іншими законами України.
Відповідно до п.8 ст.11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” органи державної податкової служби мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені та штрафних санкцій у порядку передбаченому законом.
Стягнення несвоєчасно сплачених платниками податків штрафних (фінансових) санкцій, застосованих за порушення Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” здійснюється виключно у судовому порядку.
Відповідно із вимогами ч.5 ст. 94 КАС України, судові витрати приймаються на рахунок держави.
При зазначених обставинах, вимоги позивача правомірні, обґрунтовані і підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 8-14, 41, 71, 94, 128, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Фрунзенському районі м. Харкова до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (61099, АДРЕСА_1, інд. код НОМЕР_1, р/р 2600906420247, 2605900642068 у ПАТ КБ "Правекс-банк", МФО 321983) на користь ДПІ у Фрунзенському районі м.Харкова, на р/р 31112104700010, УДК у Фрунзенському районі м.Харкова, код ЄДРПОУ 24134610 в УДК у Харківській області, МФО 851011, суму зобов'язань у розмірі 8910.21 грн. (вісім тисяч дев'ятсот десять гривень 21 копійка).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом десяти днів з дня її проголошення, у разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
У повному обсязі постанова виготовлена 04.10.2010 року.
Суддя Бартош Н.С.