Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 жовтня 2010 р. справа № 2а-22851/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Шальєвої В.А.
при секретаріЯковецькій О.В.
за участю представника позивача Сидорського О.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судового засідання в м. Донецьку по вул. 50 Гвардійської девізії, 17 адміністративну справу за позовом Ясинуватської обєднаної державної податкової інспекції до приватного підприємця ОСОБА_3 про стягнення штрафних санкцій,
В С Т А Н О В И В:
Ясинуватська обєднана державна податкова інспекція звернулась до суду з позовом до приватного підприємця ОСОБА_3 про стягнення штрафних санкцій.
В обґрунтування позову зазначає, що Державною податковою інспекцією 28.05.2010 р. була проведена перевірка відповідача щодо дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимоги з регулювання субєктами обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензії. В ході перевірки встановлено порушення п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», ч. 29 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва й обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме зберігання алкогольних напоїв у місці зберігання, не внесеного до реєстру, не ведення обліку товарів, згідно встановленого порядку за місцем реалізації.
За результатами перевірки складено акт 0051/05/28/23/НОМЕР_1 від 28.05.2010 р. На підставі вищевказаного акту податковим органом були винесені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000752310 на суму 196 грн., № 0000762310 на суму 3400 грн. Просить стягнути з відповідача штрафні (фінансові) санкції.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити у повному обсязі.
Відповідач до судового засідання не прибув, про час та розгляд судового розгляду повідомлявся належним чином, що підтверджується розпискою про передачу судової повістки. За таких обставин суд визнав можливим розглянути справу за відсутністю відповідача, на підставі наявних в справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що приватний підприємець ОСОБА_3 зареєстрований Ясинуватською районною державною адміністрацією, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності фізичної особи (а.с. 6).
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Позивач Ясинуватська обєднана державна податкова інспекція є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.
Згідно із ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Позивачем 28.05.2010 р. була проведена перевірка відповідача за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків на товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензії.
За результатами перевірки податковим органом складений акт № 0051/05/28/23/НОМЕР_1 від 28.05.2010 року (а.с. 8-9), яким встановлено, в тому числі, порушення відповідачем п. 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», ч. 29 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а саме зберігання алкогольних напоїв у місці зберігання, не внесеного до реєстру, не ведення обліку товарів, згідно встановленого порядку за місцем реалізації.
На підставі висновків актів перевірки податковим органом були прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 07.06.2010 р. №0000762310, яким до відповідача застосовані штрафні санкції в розмірі 3400 грн. (а.с. 14), від 07.06.2010 р. № 0000752310 на суму 196 грн. (а.с. 15).
Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій отримані відповідачем, у адміністративному чи судовому порядках не оскаржені, відомості про його скасування або визнання недійсними в матеріалах справи відсутні.
Відповідно до положення пунктів 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Відповідальність за зазначені порушення передбачені ст. 21 цього Закону, відповідно до якого, до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Штрафна санкція складає 196 грн.
Згідно із статтею 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Відповідно до положення пункту 33 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта господарювання таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.
Частиною 1 статті 17 цього Закону передбачено, що заЗа порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.
Відповідно до п. 9 ч. 2 ст. 17 Закону, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.
Таким чином, відповідно до висновку за актом перевірки, штрафна санкція становить 3400 грн.
Загальна сума штрафних (фінансових) санкцій складає 3596 грн.
Оскільки відповідачем у встановлений законом строк штрафні (фінансові) санкцій сплачені не були, суд з урахуванням приведених норм діючого законодавства приходить до висновку про необхідність стягнення з субєкта приватного підприємця ОСОБА_3 суми санкцій у розмірі 3596 грн. до місцевого бюджету України.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем-фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позов Ясинуватської обєднаної державної податкової інспекції до приватного підприємця ОСОБА_3 про стягнення штрафних санкцій задовольнити.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_3 на користь держави суми штрафних санкцій в розмірі 3596 (три тисячі пятсот девяносто шість) грн., з яких:
на р/р 31111106700401, код платежу 21080900, МФО 834016, ОКПО 34686701, отримувач ВДК м. Ясинувата, банк отримувача ГУ ДКУ в Донецькій області в розмірі 3400 (три тисячі чотириста) грн.
на р/р 3111310470040, код платежу 21080921, МФО 834016, ОКПО 34686701, отримувач ВДК м. Ясинувата, банк отримувача ГУ ДКУ в Донецькій області в сумі 196 (сто девяносто шість) грн.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня отримання особами, які беруть участь у справі, копії постанови шляхом подачі апеляційної скарги, з подачею копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
< Список >
Суддя Шальєва В.А.