Постанова № 11706391, 16.03.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
16.03.2010
Номер справи
2а-6809/09/12/0170
Номер документу
11706391
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

16.03.10Справа №2а-6809/09/12/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі : Головуючого судді Котаревої Г.М.

при секретарі судового засідання Тарасовій О.М.,

розглянувши адміністративну справу

за позовом Громадської організації Красноперекопська асоціація споживачів комунальних послуг "Аврора"

до Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим

про скасування рішень

за участю:

представників позивача Говзан Валентин Миколайович, паспорт НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 ;

представник відповідача Мустафаєв Ділявер Наріманович, довіреність № 1082/10/10-0 від 01.03.10р.

Суть спору: Громадська організація Красноперекопська асоціація споживачів комунальних послуг "Аврора" (далі позивач) звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим (далі відповідач, Красноперекопська ОДПІ) із вимогами про скасування рішення Красноперекопської ОДПІ № 23/15-1 від 19.06.2006 року про відмову у включенні в Реєстр неприбуткових організацій; скасування податкового повідомлення-рішення Красноперекопської ОДПІ № 0001751501/2 від 04.09.2008 року про застосування фінансових санкцій; скасування рішення Красноперекопської ОДПІ № 26/24-0 про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів від 26.12.2008 року.

Позов мотивовано порушенням з боку відповідача вимог Закону України «Про об'єднання громадян» та Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» в частині безпідставної відмови в включені позивача до Реєстру неприбуткових організацій, а також вимог Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» в частині нарахування фінансових санкцій за неподання декларації на прибуток стосовно неприбуткової організації.

Ухвалами Окружного адміністративного суду АР Крим від 28.05.2009р. відкрито провадження по справі, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 11.08.2009 року було зупинено провадження по справі до 31.08.09р., у зв'язку з клопотанням обох сторін про надання їм часу для примирення.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 01.09.2009 року було поновлено провадження по справі. До суду не надійшли документи на підтвердження примирення сторін.

Позивач в судовому засіданні позов підтримав в повному обсязі, надав пояснення по суті спору, та зазначив, що Громадська організація Красноперекопська асоціація споживачів комунальних послуг "Аврора" є неприбутковою організацію, відмова відповідача, викладена в рішенні № 23/15-1 від 19.06.2006 року, во включені до Реєстру неприбуткової організації є протиправною. Позивач пояснив, що зазначене рішення було оскаржено ним в адміністративному порядку, у зв'язку із тим, що відповідь на скаргу було отримано 11.08.2006 року тобто із пропуском 20-денного терміну, отже позивач вважав скаргу задоволеною та зареєстрованою громадську організацію в реєстрі неприбуткових організацій. Позивач також зазначив, у зв'язку із тим, що Громадська організація Красноперекопська асоціація споживачів комунальних послуг "Аврора" є неприбутковою організацією, відповідач не мав підстав для застосування фінансових санкцій за порушення термінів подання декларацій з податку на прибуток.

Відповідач проти позову заперечував, надав письмові заперечення від 09.07.2009 року (вих. № 3776/10/100), відповідно до яких вважає прийняті рішення, що оскаржуються, законними та обґрунтованими. Відповідач зазначає, що підставою для прийняття рішення про відмову во включені позивача до Реєстру неприбуткових організацій було невідповідність Розділу 8 Статуту Громадської організації Красноперекопська асоціація споживачів комунальних послуг "Аврора" підпункту 7.11.11 п. 7.11 ст. 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств». У зв'язку із не включенням до Реєстру неприбуткових організацій позивача, зазначена громадська організація повинна була подавати декларації з податку на прибуток підприємств. Ненадання зазначених декларацій є порушенням п.16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» та п.п.4.1.4 п.4.1. ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у зв'язку з чим, відповідач вважає, що податкове повідомлення-рішення № 0001751501/2 від 04.09.2008 року про застосування фінансових санкцій відповідає вимогам законодавства України. Також відповідач надав клопотання про застосування наслідків, передбачених ст. 100 КАС України щодо оскарження рішення про відмову у включенні позивача до Реєстру неприбуткових організацій від 19.06.2006 року № 23/15-1.

08.02.2010 року до суду надійшла уточнена позовна заява, відповідно до якої позивач уточнив підстави адміністративного позову та надав клопотання про поважність причин пропуску строків позовної давності.

Представники сторін під час судового розгляду наполягали на своїх доводах та запереченнях.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представників сторін, суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність субєктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією або законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до п. 1 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно із частинами 1,3 статті 4 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ (із змінами та доповненнями) Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі. Відповідно до Положення про Державну податкову адміністрацію України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2007 р. № 778 Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів, одним з завдань якої відповідно до абз.1 п. 3 цього Положення є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів)

Виходячи з системного аналізу вищевикладених норм, Красноперекопська обєднана державна податкова інспекція в АРК є територіальним органом виконавчої влади, яка реалізує владні управлінські функції, через що належить до суб'єктів владних повноважень в розумінні пп.7 п.1 ст.3 КАС України.

Отже, даний спір є публічно-правовим та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Громадська організація Красноперекопська асоціація споживачів комунальних послуг "Аврора" є місцевою громадською організацією, зареєстрованою відповідно до Закону України «Про об'єднання громадян» виконавчим комітетом Красноперекопської міської Ради згідно рішення від 26.05.2006 року № 96, територія діяльності громадської організації м. Красноперекопськ (а.с.6-9).

Відповідно до п. 2.1. статуту організації метою діяльності позивача є:

-Сприяння реалізації конституційних прав громадян на достатній життєвий рівень;

-Задоволення та захист законних економічних, соціальних та інших спільних інтересів членів Асоціації;

-Надання практичної допомоги членам Асоціації у взаємовідносинах з виробниками та постачальниками житлово-комунальних послуг на засадах чіткого дотримання законодавства України.

Громадська організація Красноперекопська асоціація споживачів комунальних послуг "Аврора" відповідно до свідоцтва, виданого Державним реєстратором виконавчого комітету Красноперекопської міської ради від 26.05.2006 року № 11421200000000302 є юридичною особою, ідентифікаційний код 34266136 (а.с.10).

Відповідно до рішення № 23/15-1 від 19.06.2006 року Красноперекопської ОДПІ в АР Крим Громадській організації Красноперекопська асоціація споживачів комунальних послуг "Аврора" було відмовлено у включенні до Реєстру неприбуткових організацій (установ) на підставі п.п.7.11 статті 7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» (а.с.11). Зазначене рішення було отримано представником позивача 04.07.2006 року, про що свідчить власний підпис голови організації Говзана В.М.

Рішення про відмову було оскаржене головою асоціації Говзаном В.Н. 17.07.2006 року (а.с.13).

Вирішуючи питання щодо правомірності прийнятого рішення від 19.06.2006 року судом встановлено наступне.

Згідно до ст.1 Закону України “Про обєднання громадян” (далі закон) від 16 червня 1992 року N 2460-XII (зі змани та доповненнями) обєднання громадян є добровільне громадське формування, створене на основі єдності інтересів для спільної реалізації громадянами своїх прав і свобод. Об'єднання громадян, незалежно від назви (рух, конгрес, асоціація, фонд, спілка тощо) відповідно до цього Закону визнається політичною партією або громадською організацією. Дія цього Закону не поширюється на релігійні, кооперативні організації, об'єднання громадян, що мають основною метою одержання прибутків, комерційні фонди, органи місцевого та регіонального самоврядування (в тому числі ради і комітети мікрорайонів, будинкові, вуличні, квартальні, сільські, селищні комітети), органи громадської самодіяльності (народні дружини, товариські суди тощо), інші об'єднання громадян, порядок створення і діяльності яких визначається відповідним законодавством. (Закон, ВР України, від 16.06.1992, № 2460-XII "Про об'єднання громадян").

Громадською організацією є обєднання громадян для задоволення та захисту своїх законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів (ст. 3 Закону).

Законодавство про об'єднання громадян складається з Конституції України, цього Закону та актів законодавства, прийнятих відповідно до нього.(ст. 5 Закону)

Об'єднання громадян створюються і діють на основі добровільності, рівноправності їх членів (учасників), самоврядування, законності та гласності. Вони вільні у виборі напрямів своєї діяльності. Обмеження діяльності об'єднань громадян може встановлюватись тільки Конституцією та законами України.(ч.ч.1,2 ст. 6 Закону)

Відповідно до ч. 2 статті 14 Закону у разі реєстрації об'єднання громадян набуває статус юридичної особи.

Відповідно до ч. 4 ст. 15 Закону легалізація громадської організації здійснюється відповідно Міністерством юстиції України, місцевими органами державної виконавчої влади, виконавчими комітетами сільських, селищних, міських Рад народних депутатів.

Стаття 24 згаданого Закону передбачає, що з метою виконання статутних завдань і цілей зареєстровані об'єднання громадян можуть здійснювати необхідну господарську та іншу комерційну діяльність шляхом створення госпрозрахункових установ і організацій із статусом юридичної особи, заснування підприємств в порядку, встановленому законодавством. Об'єднання громадян, створені ними установи та організації зобов'язані вести оперативний та бухгалтерський облік, статистичну звітність, зареєструватись в органах державної податкової інспекції та вносити до бюджету платежі у порядку і розмірах, передбачених законодавством.

Разом з тим, ст.21 Закону встановлена можливість обєднання громадян мати у власності кошти та інше майно, необхідне для здійснення його статутної діяльності. Кошти та інше майно об'єднань громадян, в тому числі тих, що ліквідуються, не може перерозподілятись між їх членами і використовується для виконання статутних завдань або на благодійні цілі.

Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994р. № 334/94-ВР встановлює особливості оподаткування неприбуткових установ та організацій.

Відповідно до підпункту п.7.11.1 пункту 7.11. зазначеного Закону ця стаття застосовується до неприбуткових установ і організацій, які є: благодійними фондами і благодійними організаціями, створеними у порядку, визначеному законом для проведення благодійної діяльності, в тому числі громадськими організаціями, створеними з метою провадження екологічної, оздоровчої, аматорської спортивної, культурної, освітньої та наукової діяльності, а також творчими спілками та політичними партіями, громадськими організаціями інвалідів та їх місцевими осередками, створеними згідно з Законом України "Про об'єднання громадян", науково-дослідними установами та вищими навчальними закладами III - IV рівнів акредитації, внесеними до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави, заповідниками, музеями-заповідниками (підпункт «б»); іншими, ніж визначені у абзаці "б" цього підпункту, юридичними особами, діяльність яких не передбачає одержання прибутку згідно з нормами відповідних законів (підпункт «г»).

З огляду на мету діяльності Громадської організації Красноперекопська асоціація споживачів комунальних послуг "Аврора" зазначена організація є юридичною особою, діяльність якої не передбачає одержання прибутку, тобто неприбутковою організацією, визначеною в підпункті «г» п. 7.11.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».

Відповідно до підпункту 7.11.5. пункту 7.11 вказаного Закону від оподаткування звільняються доходи неприбуткових організацій, визначених у абзаці "г" підпункту 7.11.1, отримані у вигляді коштів або майна, які надходять таким неприбутковим організаціям від проведення їх основної діяльності та у вигляді пасивних доходів; дотацій або субсидій, отриманих з державного або місцевого бюджетів, державних цільових фондів або у межах благодійної, у тому числі гуманітарної допомоги чи технічної допомоги, що надаються таким неприбутковим організаціям відповідно до умов міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, крім дотацій на регулювання цін на платні послуги, які надаються таким неприбутковим організаціям або через них їх отримувачам згідно із законодавством, з метою зниження рівня таких цін.

Пунктом 2.1 Наказу Державної податкової адміністрації України “Про затвердження Положення про Реєстр неприбуткових організацій та установ” встановлено, що до Реєстру заносяться неприбуткові організації та установи, які згідно із пунктом 7.11 статті 7 Закону звільняються від сплати податку на прибуток.

Як вбачається із висновку про відмову у включенні до Реєстру неприбуткових організації Громадської організації Красноперекопська асоціація споживачів комунальних послуг "Аврора" (а.с.12), підставою для прийняття зазначеного рішення було встановлення невідповідності розділу 8 статуту п.п.7.11.11 п.7.11 ст. 7 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” в частині обовязковості включення до статуту положення щодо розподілу активів громадської організації при ліквідації шляхом передання їх інший неприбутковій організації відповідного виду або зарахування їх в дохід бюджету.

Суд не приймає до уваги посилання відповідача на існування протиріччя Статуту організації зазначеній нормі Закону у зв'язку із тим, що пунктом 8.4. статуту позивача (а.с.9) передбачено, що кошти та інше майно Асоціації в разі ії ліквідації не можуть бути перерозподілені між ії членами і спрямовуються на благодійні цілі або передаються іншій неприбутковій організації, а у випадках, передбачених законодавством України - перераховуються в дохід бюджету.

При цьому вказаний пункт статуту відповідає як положенню підпункту 7.11.11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» так і положенням статті 21 Закону України «Про об'єднання громадян».

Таким чином, Красноперекопською ОДПІ в АР Крим не звернуто увагу, при прийнятті 19.06.06 рішення №23/15-1 про відмову у включенні даної організації до Реєстру неприбуткових організації, що завдання які ставить у своїй діяльності Громадська організація Красноперекопська асоціація споживачів комунальних послуг "Аврора" не суперечать чинному законодавству, передбаченні Статутом шляхом виконання на неприбутковій основі, положень про ведення господарської діяльності Статут не містить, а висновки щодо неможливість реєстрації позивача як неприбуткової організації зроблені відповідачем на припущеннях, які у суді не знайшли свого підтвердження.

Приймаючи до уваги вищевикладене, суд приходить до висновку, що прийнятим рішенням Красноперекопська ОДПІ в АР Крим від 19.06.06 року №23/15-1 необґрунтовано відмовлено Громадській організації Красноперекопська асоціація споживачів комунальних послуг "Аврора" у внесенні до Реєстру неприбуткових організацій та установ, тому таки дії є таким, що не відповідає нормам чинного законодавства та порушує права позивача і вказане рішення є протиправним.

Крім того, суд зазначає, що частина 4 ст. 25 Закону України «Про об'єднання громадян» визначає повноваження органів податкової служби як здійснення контролю за джерелами та розмірами надходжень, сплатою податків об'єднаннями громадян.

Частиною 1 ст. 26 цього Закону визначено межи здійснення фінансового контролю шляхом встановлення обовязку обєднання громадян у встановленому порядку подавати фінансовим органам декларації про свої доходи та витрати.

Згідно зі статтею 20 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства несе платник податку у порядку та розмірах, визначених законом. Тобто відповідальність за дотримання податкового законодавства несе організація, яка при здійсненні діяльності всупереч положенням Статуту буде нести відповідальність, передбаченою нормами діючого законодавства, з можливим настанням негативних наслідків передбачених для неприбуткових організацій.

Відповідно до частини 2 ст. 8 Закону України «Про об'єднання громадян» втручання державних органів та службових осіб у діяльність об'єднань громадянне допускається, крім випадків, передбачених Законом.

Отже суд враховує, що зазначена норма є гарантією дотримання конституційних прав громадян на об'єднання, передбачених ст. 36 Конституції України.

Висновок про відповідність нормам чинного законодавства статуту громадської організації робить орган, який здійснює ії реєстрацію. Відповідно до ч. 1 ст. 16 Закону України «Про об'єднання громадян» у реєстрації об'єднанню громадян може бути відмовлено, якщо його назва, статутний або інші документи, подані для реєстрації об'єднання, суперечать вимогам законодавства України.

Отже, рішення про реєстрацію Громадської організації Красноперекопська асоціація споживачів комунальних послуг "Аврора" виконавчого комітету Красноперекопської міської ради від 28.05.2006 року свідчить про відповідність ії статутних документів вимогам законодавства.

Таким чином суд дійшов висновку про те, що Красноперекопська ОДПІ, приймаючі рішення про відмову у включенні до реєстру неприбуткових організацій, фактично допустила факт втручання в діяльність громадської організації.

Ст. 99 КАС України встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Наслідки пропущення строків звернення до адміністративного суду визначені у ст.100 КАС України , згідно з якою пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.

Під час судових засідань представник відповідача наполягав на застосуванні наслідків пропуску строків звернення до адміністративного суду, посилаючись на те, що позивач звернувся з позовом про визнання протиправним рішення про відмову у включені до Реєстру неприбуткових організацій з порушенням річного строку, встановленого у ст.99 КАС України.

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом щодо скасування рішення про відмову у включені до реєстру неприбуткових установ 25.05.2009 року.

Представник позивача вважав, що строки на звернення до суду вирахував вірно, з огляду на те, що про порушене право він дізнався тільки за результатами документальної невиїзної перевірки (акт від 25.04.2008 року № 453/15-0134266136) за наслідками якої було винесено податкове повідомлення рішення від 08.05.2008р. № 0001751501/0. Позивач пояснив, що Рішення від 19.06.2006 року позивачем було оскаржено в адміністративному порядку, відповідачем було пропущено строк, встановлений Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" для дачі відповіді на скаргу, внаслідок чого позивач вважав його скаргу задоволеною.

З огляду на зазначене до проведення перевірки 25.04.2008 року та винесення податкового повідомлення-рішення позивач був впевнений у тому, що Громадська організація Красноперекопська асоціація споживачів комунальних послуг "Аврора" включена до Реєстру неприбуткових організацій.

Суд, вивчивши матеріали справи, дійшов висновку про відсутність поважності причин пропуску строку для звернення до суду з вимогами про скасування рішення № 23/15-1 від 19.06.2006 року Красноперекопської ОДПІ в АР Крим у зв'язку з наступним.

Положення «Про порядок подання та розгляду скарг платників податків органами державної податкової служби», затверджене наказом ДПА України від 03.03.1998р., зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15 березня 2001 р. за N 238/5429, на пункти 9 та 11 посилається позивача, розроблене на підставі норм, передбаченихЗаконами України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", "Про державну податкову службу в Україні", "Про звернення громадян", Кодексом України про адміністративні правопорушення та іншими законодавчими актами України, визначає порядок подання та розгляду органами державної податкової служби скарг платників податків при оскарженні ними в адміністративному порядку:

1) податкових повідомлень, податкових повідомлень-рішень (далі - податкові повідомлення) про визначення сум податкових зобов'язань, штрафних (фінансових) санкцій та податкових вимог щодо податкового боргу;

2) рішень про:

заборону здійснення операцій із заставленими активами платника податків (припис);

розподіл суми податкових зобов'язань або податкового боргу між платниками податків, що виникають унаслідок реорганізації;

погашення податкових зобов'язань, забезпечених податковою заставою, до проведення реорганізації;

установлення солідарної відповідальності за сплату податкових зобов'язань платника податку, що реорганізовується;

поширення права податкової застави на всі активи платника податків, який створюється шляхом об'єднання інших платників податків;

продаж активів, що перебувають у податковій заставі; самостійне визначення органами державної податкової служби складу активів, що підлягають продажу (акт опису);

арешт активів;

дострокове розірвання договорів про розстрочення, відстрочення податкових зобов'язань за ініціативою органу державної податкової служби;

подання платником податків нової податкової декларації з виправленими показниками;

застосування штрафних (фінансових) санкцій;

3) постанов по справі про адміністративне правопорушення.

Крім того, виходячи з приписів п. 5.2. Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", адміністративне оскарження та застосування наслідків розгляду скарг платників податків здійснюється тільки стосовно рішень органів державної податкової інспекції щодо нарахування податкових зобов'язань.

Доводи позивача на те, що він не отримавши відповідь щодо включення до Реєстру неприбуткових організації на заяву від 09.11.2006 року позивач вважав себе включеним до даного реєстру, спростовується тим, що єдиним підтвердженням зазначеного факту є Рішення, видане органом податкової служби неприбутковій організації, оформлене в порядку, встановленому додатком до Положення про реєстр неприбуткових організацій та установ.

У зв'язку з викладеним суд вважає, що позивачем було пропущено строк звернення до суду для оскарження Рішення від 19.06.2006р., при чому відсутні поважність причин пропуску річного терміну звернення до суду.

За таких обставин не підлягають задоволенню позовні вимоги щодо скасування рішення Красноперекопської ОДПІ № 23/15-1 від 19.06.2006 року про відмову у включенні в Реєстр неприбуткових організацій.

Водночас, суд враховує, що відповідно до частини 1 статті 166 КАС України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним субєктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню законів. Про вжиті заходи суд повідомляється не пізніше одного місяця після надходження окремої ухвали.

У звязку з допущеними відповідачем порушеннями, встановленими в судовому засіданні та зазначеними вище, суд вважає за необхідне постановити окрему ухвалу відносно Красноперекопської обєднаної Державної податкової інспекції в АР Крим.

Щодо решти позовних вимог, суд зазначає наступне.

Відповідно до акту № 453/15-01/34266136 від 25.04.2006 р., складеного за результатами невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності відповідачем було зафіксовано неподання позивачем декларації з податку на прибуток за 1-е півріччя 2006 р. 2007 рік.

За наслідками перевірки було прийнято податкове повідомлення-рішення від 08.05.2008 року № 0001751501/0 на суму штрафних(фінансових) санкцій в розмірі 1700,00 грн.За результатами адміністративного оскарження зазначене рішення було скасоване та прийняте нове - № 0001751501/2 від 04.09.2008 року на суму 1530,00 грн.

Суд вважає, що у зв'язку з тим, що під час судового розгляду було встановлено, що позивача не було включено до Реєстру неприбуткових організацій, позивачем не подавались протягом 2006-2007 років податкових декларацій, суд вважає обґрунтованим прийняте відповідачем повідомлення-рішення Красноперекопської ОДПІ № 0001751501/2 від 04.09.2008 року.

За таких обставин, відсутні й підстави для задоволення адміністративного позову в частині скасування повідомлення-рішення Красноперекопської ОДПІ № 0001751501/2 від 04.09.2008 року про застосування фінансових санкцій; скасування рішення Красноперекопської ОДПІ № 26/24-0 про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів від 26.12.2008 року.

Враховуючі встановлені під час судового розгляду обставини суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення адміністративного позову в повному обсязі.

Під час судового засідання, яке відбулось 11.02.2010 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Відповідно до ст. 163 КАСУ постанову складено 18.02.2010 р.

Керуючись ст.ст. 98, 160-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. В задоволені адміністративного позову відмовити в повному обсязі.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Котарева Г.М.