Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-6019/09/2370 Головуючий у 1-й інстанції: Новікова Т.В.
Суддя-доповідач: Зайцев М. П.
У Х В А Л А
Іменем України
"05" жовтня 2010 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого суддіЗайцева М.П.
Суддів:Собківа Я.М.
Усенка В.Г.
при секретарі Губа О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві апеляційну скаргу Малого приватного підприємства «Вегас»на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 25 січня 2010 року у справі за позовом Державної податкової інспекції у Чигиринському районі Черкаської області до Малого приватного підприємства «Вегас»про стягнення штрафних (фінансових) санкцій, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач ДПІ у Чигиринському районі Черкаської області звернулась до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до МПП «Вегас»про стягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 2107 грн. 50 коп.
Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 25 січня 2010 року адміністративний позов задоволено повністю.
Не погоджуючись з прийнятою постановою, відповідач МПП «Вегас»подало апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову і прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволені позовних вимог позивача, посилаючись на неповне зясування судом 1-ої інстанції обставин, що мають значення для справи, що призвело до неправильного вирішення справи.
У судове засідання сторони не зявилися, причини неявки суду невідомі, про розгляд справи були повідомлені належним чином.
Відповідно до ч. 4 ст. 196 КАС України неприбуття в судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
У звязку з неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь в справі, фіксування судового процесу, відповідно до ст. 41 КАС України, не здійснювалось.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах своїх повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Так, судом 1-ої інстанції встановлено, що посадовими особами Мелітопольської ОДПІ Запорізької області була проведена перевірка господарської одиниці МПП «Вегас»за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено Акт перевірки від 24.01.2009 року № 0022/08/32/23/30199999 (далі - Акт перевірки).
Відповідно до Акту перевірки встановлено, що в залі гральних автоматів в робочому стані знаходилось 3 гральних автомати, які необладнані фіскальною памяттю, неопломбовані та не зареєстровані в установленому порядку, крім того встановлено невідповідність суми готівки коштів на місці проведення розрахунків сумі зазначеній у денному звіті реєстратора розрахункових операцій, яка склала 217,50 грн.
На підставі Акту перевірки відповідачем прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 12.02.2009 року №0000562302, відповідно до якого позивачу нараховані штрафні (фінансові) санкції в розмірі 2107, 50 грн.
Вивчивши матеріали справи, колегія суддів погоджується з висновками суду 1-ої інстанції щодо задоволення позовних вимог позивача ДПІ у Чигиринському районі Черкаської області, з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 11 Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995 р. №265/95-ВР, терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики, ДПА України та НБУ.
Відповідно до змін, внесених до постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2001р. № 121 «Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій»(постанова Кабінету Міністрів України від 07.06.2006 р. № 803) термін переведення суб'єктів господарювання, які надають послуги гральних автоматів на облік розрахункових операцій із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій перенесено на 31.12.2006 року.
Таким чином, з 01.01.2007 року суб'єкти господарювання, які надають послуги гральних автоматів, мають здійснювати облік розрахункових операцій із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій.
За таких обставин, працівниками податкової служби правомірно зафіксовані порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
За результатами перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, встановлені порушення відповідачем п. 1, 2, 3 ст. 3 та ст.13 Закону № 265/95-ВР, внаслідок чого ДШ у Чигиринському районі було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 12.02.2009р. № 0000562302 на суму 2107 грн. 50 коп. Відповідальність за порушення вимог Закону п. 1, 2, 3 ст.3 Закону № 265/95-ВР встановлена ст. 17 Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», зокрема, п. 2 зазначеної статті визначено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій.
У разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки -загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність (ст. 22 Закону № 265/95-ВР).
Сума готівкових коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій становила 150 грн. 00 коп., а фактично в місці проведення розрахунків знаходилось 367 грн. 50 коп., що становить невідповідність готівкових коштів в розмірі 217 грн. 50 коп.
Відповідно до ст. 25 Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суми фінансових санкцій, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Відповідач порушив норми законодавства та не сплатив вчасно суми штрафу до бюджету, а тому судова колегія погоджується з висновком суду першої інстанції, щодо задоволення позовних вимог позивача.
Доводи апелянта про відсутність на гральному автоматі фіскального пристрою не може бути підставою для незастосування РРО при проведенні розрахункової операції, коли таке застосування передбачено законом та, відповідно в даному випадку, не є підставою для звільнення від встановленої законом відповідальності за незастосування РРО.
На підставі вищевикладеного колегія суддів приходить до висновку, що постанова Черкаського окружного адміністративного суду від 25 січня 2010 року ґрунтується на всебічному, повному та обєктивному розгляді всіх обставин справи, які мають значення для вирішення спору, відповідає нормам матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду 1-ої інстанції, викладених у зазначеній постанові, у звязку з чим підстав для її скасування не вбачається.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Малого приватного підприємства «Вегас» залишити без задоволення.
Постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 25 січня 2010 року по справі № 2-а-6019/09/2370 - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.
Головуючий суддя:
Судді:
Повний текст ухвали виготовлений 08 жовтня 2010 року.