Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
09 червня 2010 року Справа № 2а-2847/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Захарової О.В.
при секретарі Нікітіній А.Г.
за участю сторін:
прокурора Гриненка С.В. (посвідчення №548 від 31.07.2008)
представника позивача: Каранда М.В.(довіреність №9691/24-015 від 08.06.2010)
представник відповідача: Романенка Д.О.(довіреність від 21.05.2010)
В С Т А Н О В И В:
13 квітня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду Прокурора м. Сєвєродонецька Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Луганської області до Відкритого акціонерного товариства «Сєвєродонецьке АТП 10920» про стягнення податкового боргу по податку на додану вартість у розмірі 242993,48 грн. та податкового боргу з земельного податку у розмірі 166476,56 грн., звернувши стягнення за рахунок активів боржника.
Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що ВАТ «Сєвєродонецьке АТП 10920» зареєстроване та взяте на облік як платник податків у ДПІ у м. Сєвєродонецьку 08.02.1996 та діє відповідно до Статуту.
Станом на 13.04.2010 за відповідачем обліковується податковий борг в сумі 409470,07 грн., який виник на підставі поданих відповідачем до ДПІ у м. Сєвєродонецьку податкових декларацій та податкових розрахунків, та складається з податкового боргу по податку на додану вартість у розмірі 242993,48 грн. та податкового боргу з земельного податку у розмірі 166476,56 грн.
По закінченню встановленого законом терміну сплати вказані суми до бюджету не перераховані. У звязку з чим прокурор просить стягнути з відповідача суму податкового боргу по платежам до бюджетів та державних цільових фондів у розмірі 409470,07 грн.
У судовому засіданні прокурор підтримав позовні вимоги у повному обсязі, просив суд задовольнити позов.
Представник позивача у судовому засіданні уточнив позовні вимоги, просив суд стягнути з відповідача суму податкового боргу по податку на додану вартість у розмірі 217 215 грн. та податкового боргу з земельного податку у розмірі 167535,61 грн.
Представник відповідача у судовому засіданні визнав позовні вимоги про стягнення суми податкового боргу по податку на додану вартість у розмірі 217 215 грн. та податкового боргу з земельного податку у розмірі 167535,61 грн., про що надав письмову заяву.
Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача та представника відповідача, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач Відкрите акціонерне товариство «Сєвєродонецьке АТП 10920» зареєстровано виконавчим комітетом Сєвєродонецької міської ради 28.12.1995 року за №13831200000000910 (а.с. 6).
Підприємство перебуває на податковому обліку у ДПІ у м. Сєвєродонецьку з 08.02.1996 (а.с. 7).
Згідно преамбули ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181 (далі ЗУ №2181) цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Відповідно до п.1.12 ст.1 ЗУ №2181 контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Вичерпний перелік контролюючих органів визначається статтею 2 цього Закону.
Підпункт 2.1.4 пункту 2.1. ст.2 ЗУ № 2181 визначає, що податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпунктах.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п. 3 ч.1 ст. 9 Закону України " Про систему оподаткування" платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами термін.
У відповідності зі ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181- III (зі змінами та доповненнями) далі ( Закон № 2181) передбачено: п.1.3 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно п.5.1 ст. 5 Закону № 2181, податкове зобов'язання (зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки визначені цим Законом або іншими законами України), самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно податкових декларацій, наданих відповідачем до ДПІ у м. Сєвєродонецьку у продовж 2008-2009 років, та зворотного боку облікової картки станом на 13.04.2010 за відповідачем склався податковий борг по податку на додану вартість у розмірі 242993,48 грн. (а.с. 31-81, 91-142).
Згідно податкових розрахунків земельного податку станом на 13.04.2010 за відповідачем склався податковий борг з земельного податку у розмірі 166476,56 грн. (а.с. 85-89).
В судовому засіданні представник позивача надав заяву про уточнення позовних вимог, у якій зазначив, що податковою інспекцією було реалізовано заставне майно відповідача в рахунок погашення податкового боргу, а також відповідачем самостійно частково було сплачено податковий борг, у звязку з чим остаточна заборгованість підприємства складає 384751,34 грн., з яких податковий борг по податку на додану вартість - 217 215 грн. та податковий борг з земельного податку - 167535,61 грн.
Згідно п.5.3 ст.5 Закону № 2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.
Відповідно до п.п 5.4.1 п. 5.4. вищезазначеної статті Закону України узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно статті 6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" , у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
05.10.2001 податковою інспекцією винесено першу податкову вимогу від № 1/10 ( а.с.25).
28.12.2001 податковою інспекцією винесено другу податкову вимогу від №2/328 ( а.с.26).
Вжиті ДПІ у м. Сєвєродонецьку Луганської області заходи щодо погашення податкового боргу не дали ніяких результатів.
Як встановлено в судовому засіданні, узгоджений податковий борг у розмірі 384751,34 грн. відповідачем до теперішнього часу не сплачений.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Визнання адміністративного суду викладено в письмовій заяві, підписаній представником відповідача.
Дії відповідача при визнанні адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, тому визнання позову приймається судом.
Суд вважає, що підстави для відмови у задоволенні позову відсутні, тому позов Прокурора м. Сєвєродонецька Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Луганської області до Відкритого акціонерного товариства «Сєвєродонецьке АТП 10920» про стягнення податкового боргу по податку на додану вартість 217 215 грн. та податкового боргу з земельного податку у розмірі 167535,61 грн. підлягає задоволенню.
Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як Прокуратура м. Сєвєродонецька Луганської області звільнена від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року .
Керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, ч. 1 ст. 136, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України , Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181- III (зі змінами та доповненнями) , суд
П О С Т А Н О В И В:
Уточнений адміністративний позов Прокурора м. Сєвєродонецька Луганської області в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Луганської області до Відкритого акціонерного товариства «Сєвєродонецьке АТП 10920» про стягнення податкового боргу по податку на додану вартість у розмірі 217215,73 грн. та податкового боргу з земельного податку у розмірі 167535,61 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Сєвєродонецьке АТП 10920» на користь Державного бюджету України податковий борг по податку на додану вартість у розмірі 217215,73 грн. (р/р 31111029700080, код платежу 14010100, отримувач УДК в м. Сєвєродонецьку, код 24046627, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013) та податковий борг з земельного податку у розмірі 167535,61 грн. (р/р 33219811700080, код платежу 13050100, одержувач УДК в м. Сєвєродонецьку, код одержувача 24046627, МФО 804013).
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Повний текст постанови буде складено 14 червня 2010 року.
СуддяО.В. Захарова
<Довідник >