Постанова № 11636488, 21.05.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.05.2010
Номер справи
2а-3843/10/1270
Номер документу
11636488
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

21 травня 2010 року Справа № 2а-3843/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Головуючого судді: Захарової О.В.

при секретарі: Лисенко Є.М.

за участю:

представника позивача: Коряк Н.С.(довіреність №23 від 17.05.2010)

представника відповідача: Алексаняна Ю.О. (довіреність №51 від 06.04.2010)

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до Державного підприємства «Антрацит» про стягнення податкового боргу, звернувши стягнення на активи, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач Антрацитівська обєднана державна податкова інспекція Луганської області звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відповідача Державного підприємства «Антрацит» про стягнення суми боргу по податку на додану вартість у сумі 7220130,00 грн., суми боргу по збору за забруднення навколишнього природного середовища по м. Антрацит у сумі 656123,49 грн., суми боргу по збору за забруднення навколишнього природного середовища по Крепенській селищній раді у сумі 571070,56 грн., суми боргу по збору за забруднення навколишнього природного середовища по Дубовській селищній раді у сумі 24487,72 грн., суми боргу по збору за забруднення навколишнього природного середовища по Рафайлівській селищній раді у сумі 242635,57 грн., всього 8714447,34 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, відповідач відповідно до п.5.1 ст.5 ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» має узгодженні податкові зобовязання по податкам та зборам. Відповідно до п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст.5 зазначеного Закону узгоджена сума податкового зобовязання не сплачена платником податків у строки, визначені п.п. 5.3.1 цієї статті , визнається сумою податкового боргу платника податків. Станом на 14.05.2010 податкова заборгованість становить 8714447,34 грн., у т.ч. основний борг-8432923,94 грн., штрафна санкція -229656,69 грн.,пеня-58152,03 грн. З неї по рокам: заборгованість по податку на додану вартість за 2010 рік у сумі -7220130,00 грн., заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища по м.Антрацит за 2007 рік у сумі -383492,01 грн., в т.ч. основний платіж -151343,88 грн., штрафна санкція 182496,33 грн., пеня -26441,6 грн., заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища по м.Антрацит за 2008 рік у сумі -145190,66 грн., в т.ч. основний платіж -81454,43 грн., штрафна санкція -40885,23 грн., пеня -22851 грн., заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища по м.Антрацит за 2009 рік у сумі 117450,62 грн., в т.ч. основний платіж -116810,20 грн., штрафна санкція -281,22 грн., пеня -359,20 грн., заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища по м.Антрацит за 2010 рік у сумі -33200,40 грн., в т.ч. основний платіж -33200,40 грн., заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища по Крепенській селищній раді за 2009 рік у сумі -128613,17 грн., в т.ч. основний платіж -120112,94 грн., штрафна санкція -8500,23 грн., заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища по Крепенській селищній раді за 2010 рік у сумі -442457,39 грн., в т.ч. основний платіж -436453,29 грн., штрафна санкція -6004,10 грн., заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища по Дубовській селищній раді за 2009 рік у сумі 15820,21 грн. заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища по Дубовській селищній раді за 2010 рік у сумі 8667,51 грн., заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища по Рафайлівській селищній раді за 2009 рік у сумі 202596,69 грн., заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища по Рафайлівській селищній раді за 2010 рік у сумі 40038,88 грн. Станом на 01.05.2010 по бюджетоутворюючому підприємству прийнято заходів по погашенню податкової заборгованості у сумі 10193,4 тис. грн.

У звязку з чим позивач просить суд стягнути з відповідача суму податкового боргу у розмірі 8714447,34 грн.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеному у позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні надав відзив на позовну заяву, в якому зазначив, що визнає позовні вимоги про стягнення суми боргу у розмірі 8714447,34 грн.

Крім цього просив суд розстрочити виконання судового рішення про стягнення з Державного підприємства «Антрацит» податкового боргу у сумі 8714447,34 грн. строком на пять років зі сплатою кожного місяця з червня 2010 року по квітень 2015 року включно у сумі 145 240,78 грн. та у травні 2015 року у сумі 145 241,32 грн. В обґрунтування заявленого клопотання зазначив, що ДП «Антрацит» є планово збитковим підприємством , яке отримує державну підтримку на собівартість. Станом на 20.05.2010 ДП «Антрацит» має податкову заборгованість у розмірі 33291,8 тис. грн., фонд оплати праці за 12 місяців 2009 року -252064,7 тис. грн., за чотири місяці 2010 року-93073,7 тис грн., заборгованість перед філією «Промінвестбанку» у м.Антрацит складає 41595,6 тис. грн., недоїмка зі сплати страхових внесків складає 103705 тис. грн. , заборгованість по пільговим пенсіям та за регресними позовами -44563 тис. грн., по сплаті штрафів та пені до УПФУ -57910 тис. грн., майно перебуває у податковій заставі.

Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Відповідач - Державне підприємство «Антрацит», і.к. 32226065, свідоцтво про державну реєстрацію видане Антрацитівським міськвиконкомом , дата реєстрації 30 квітня 2003 року, про що зроблено запис у журналі обліку реєстраційних справ за № 04051885Ю0010158 ( а.с.9,10).

Довідкою від 21 травня 2003 року №347 /192-103 ( а.с.12) підтверджується, що відповідач як платник податків перебуває на обліку в Антрацитівській ОДПІ з 21.05.2003 за № 03/05-11.

Згідно преамбули ЗУ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181 (далі ЗУ №2181) цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Відповідно до п.1.12 ст.1 ЗУ №2181 контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Вичерпний перелік контролюючих органів визначається статтею 2 цього Закону

Підпункт 2.1.4 пункту 2.1. ст.2 ЗУ № 2181 визначає, що податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпунктах

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п. 3 ч.1 ст. 9 Закону України " Про систему оподаткування" платники податків та зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків та зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами термін.

У відповідності зі ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 № 2181- III (зі змінами та доповненнями) передбачено: п.1.3 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно п.5.1 ст. 5 Закону, податкове зобов'язання (зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки визначені цим Законом або іншими законами України), самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до п. п 5.4.1 .п. 5.4 ст.5 узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Згідно довідки про заборгованість ( а.с. 18) ДП «Антрацит» станом на 14.05.2010 року має податкову заборгованість у розмірі -8714447,34 грн., у т.ч. основний борг-8432923,94 грн., штрафна санкція -229656,69 грн.,пеня-58152,03 грн.

Заборгованість по податку на додану вартість за 2010 рік у сумі -7220130,00 грн. підтверджується податковою декларацією №9001147892 від 19.04.2010 на суму 7 220130,00 грн.(а.с.19-21).

Заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища по м.Антрацит за 2007 рік у сумі -383492,01 грн., в т.ч. основний платіж -151343,88 грн., штрафна санкція 182496,33 грн., пеня -26441,6 грн. - підтверджується податковим повідомленням рішенням № 0001312310/ від 07.06.2007 ( а.с.24), рішенням про розстрочення №49 від 27.06.2007(а.с.25-26), №72 від 20.08.2007( а.с.27-28).

Заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища по м.Антрацит за 2008 рік у сумі -145190,66 грн., в т.ч. основний платіж -81454,43 грн., штрафна санкція -40885,23 грн., пеня -22851 грн. підтверджується договором про реструктуризацію №1/82 від 31.03.2006( а.с.29-31), податковим розрахунком №9491 від 26.05.2008( а.с.33), корінцем податкового повідомлення рішення №0001192310 від 18.04.2008 (а.с.32).

Заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища по м.Антрацит за 2009 рік у сумі 117450,62 грн., в т.ч. основний платіж -116810,20 грн., штрафна санкція -281,22 грн., пеня -359,20 грн. підтверджується договором про реструктуризацію №1/82 від 31.03.2006 ( а.с.29-31), податковим розрахунком № 31648 від 25.02.2009( а.с.34), податковим розрахунком №9000715066 від 10.08.2009 ( а.с.35 -36), податковим розрахунком № 21038 від 02.11.2009 ( а.с.37-38), довідкою про розрахунок пені.( а.с.40).

Заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища по м.Антрацит за 2010 рік у сумі -33200,40 грн., в т.ч. основний платіж -33200,40 грн. - договором про реструктуризацію №1/82 від 31.03.2006 ( а.с.29-31), податковим розрахунком № 27734 від 09.02.10 (а.с.39).

Заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища по Крепенській селищній раді за 2009 рік у сумі -128613,17 грн., в т.ч. основний платіж -120112,94 грн., штрафна санкція -8500,23 грн. - підтверджується податковим розрахунком №9000715068 від 10.08.2009( а.с.42-42а), податковим розрахунком № 21035 від 02.11.2009( а.с.43-44)

Заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища по Крепенській селищній раді за 2010 рік у сумі -442457,39 грн., в т.ч. основний платіж -436453,29 грн., штрафна санкція -6004,10 грн. - підтверджується податковим розрахунком №27750 від 10.02.2010 ( а.с.45-46), №27736 від 09.02.2010( а.с.47).

Заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища по Дубовській селищній раді за 2009 рік у сумі 15820,21 грн. - підтверджується податковими розрахунками №8587 від 12.05.2009( а.с.50), №9000715070 від 10.08.2009(а.с.51-52), № 21037 від 02.11.2009( а.с.53).

Заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища по Дубовській селищній раді за 2010 рік у сумі 8667,51 грн. - підтверджується податковим розрахунком №27733 від 09.02.2010 ( а.с.55).

Заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища по Рафайлівській селищній раді за 2009 рік у сумі 202596,69 грн. підтверджується податковими розрахунками № 8588 від 12.05.2009( а.с.57), №9000715057 від 10.08.2009 ( а.с.58), №21036 від 02.11.2009 ( а.с.59).

Заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища по Рафайлівській селищній раді за 2010 рік у сумі 40038,88 грн. підтверджується податковим розрахунком №27735 від 09.02.2010( а.с.60).

Податкова заборгованість на загальну суму 8714447,34 грн. відповідачем визнана та на час розгляду справи не погашена.

За змістом пп. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону № 2181, органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

Антрацитівською ОДПІ вживалися передбачені законодавством заходи щодо погашення податкового боргу ( а.с.11.,17) про те, вони не призвели до повного погашення відповідачем податкового боргу.

Згідно п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" №509 і змінами та доповненнями органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно п.п. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону № 2181 джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.

Активами платника податку визнаються кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, які належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п. 1.7 Закону №2181).

Відповідно п. п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Визнання адміністративного суду викладено в письмовій заяві (відзиві), підписаної уповноваженою особою начальником юридичного відділу (довіреність №51 від 06.04.2010)

Дії відповідача при визнанні адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, тому визнання позову приймається судом.

Відповідно до ч.1 ст. 257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.

Згідно наданих відповідачем довідок, підписаних в.о. генерального директора ДП «Антрацит» та скріплених початковою підприємства, станом на 20.05.2010 недоїмка зі сплати страхових внесків складає 103705 тис. грн. , заборгованість по пільговим пенсіям та регресним позовам -44563 тис. грн., по сплаті штрафів та пені до УПФУ -57910 тис. грн., по кредитах -41595,6 тис. грн., фонд оплати праці за 12 місяців 2009 року -252064,7 тис. грн., за чотири місяці 2010 року-93073,7 тис грн., заборгованість до бюджету по всіх видах податкових платежів складає 33291,8 тис. грн., що свідчить про тяжкий матеріальний стан підприємства.

Позивач не заперечує проти розстрочення суми заборгованості відповідача.

Суд, враховуючи тяжке фінансове становище ДП «Антрацит», вважає, що клопотання представника відповідача, щодо розстрочення сплати податкового боргу у розмірі 8714447,34 грн. на пять років, підлягає задоволенню.

Питання про розподіл судових витрат не вирішується, так як позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до ст. 4 Декрету Кабінета Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року .

Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, в якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.

Керуючись ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до Державного підприємства «Антрацит» про стягнення податкового боргу, звернувши стягнення на активи задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства «Антрацит», і.к. 32226065 :

-борг по податку на додану вартість у сумі 7220130,00 грн.(сім мільйонів двісті двадцять тисяч сто тридцять гривень), перерахувавши до державного бюджету, п/р 31114029700010, код платежу 14010100, Банк платника ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 25992095, отримувач Антрацитівська ВДК.

-борг по збору за забруднення навколишнього природного середовища по м.Антрацит у сумі -656123,49 грн.(шістсот пятдесят шість тисяч сто двадцять три гривні сорок девять копійок), перерахувавши до Державного бюджету п/р 33113329700010, код платежу 50080200, Банк платника ГУДКУ в Луганській обл., МФО 804013, код отримувача 25992095, отримувач Антрацитівська ВДК.

-борг по збору за забруднення навколишнього природного середовища по Крепенській селищній раді у сумі 571070,56 грн.(пятсот сімдесят одна тисяча сімдесят гривень пятдесят шість копійок), перерахувавши до Державного бюджету п/р 33118329700015, код платежу 50080327, Банк платника ГУДКУ в Луганській обл., МФО 804013, код отримувача 25992095, отримувач Антрацитівська ВДК.

-борг по збору за забруднення навколишнього природного середовища по Дубовській селищній раді у сумі 24 487,72 грн.(двадцять чотири тисячі чотириста вісімдесят сім гривень сімдесят дві копійки), перерахувавши до Державного бюджету п/р 33110329700013, код платежу 50080423, Банк платника ГУДКУ в Луганській обл., МФО 804013, код отримувача 25992095, отримувач Антрацитівська ВДК.

-борг по збору за забруднення навколишнього природного середовища по Рафайлівській селищній раді у сумі 242 635,57 грн.(двісті сорок дві тисячі шістсот тридцять пять гривень пятдесят сім копійок), перерахувавши до Державного бюджету п/р 33119329700100, код платежу 50080514, Банк платника ГУДКУ в Луганській обл., МФО 804013, код отримувача 25992095, отримувач Антрацитівська ВДК.

Встановити спосіб, строк і порядок виконання судового рішення шляхом розстрочення виконання судового рішення про стягнення з Державного підприємства «Антрацит» податкового боргу у сумі 8714447,34 грн. строком на пять років зі сплатою кожного місяця з червня 2010 року по квітень 2015 року включно у сумі 145 240,78 грн. та у травні 2015 року у сумі 145 241,32 грн.

Зобовязати Анрацитівську обєднану державну податкову інспекцію у Луганській области внести відповідні зміни у картки особових рахунків Державного підприємства «Антрацит».

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови складено та підписано 26 травня 2010 року.

СуддяО.В. Захарова