Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.9
ПОСТАНОВА
Іменем України
30 вересня 2010 року Справа № 2а-28853/09/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Судді:Качуріної Л.С.
при секретарі: Лемба А.В.
в присутності сторін:
від позивача: не зявився;
від відповідача:Булана О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода» про стягнення економічних санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
17 грудня 2009 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода» про стягнення економічних санкцій.
В обґрунтування своїх позовних вимог позивач пояснив, що Державною інспекцією з контролю за цінами Луганської області була проведена перевірка ВП «Старобільське управління ТОВ «Луганськвода» з питання дотримання державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, за результатами якої складено акт від 06.11.2009 року № 493.
Вказаною перевіркою було встановлено, що підприємством порушено порядок застосування тарифів, а саме: при застосуванні тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення, встановлених рішенням двадцять другої сесії п'ятого скликання Луганської обласної ради від 29.05.2008 р. №22/11 «Про затвердження тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення», в період з 02.08.2009 р. по 31.10.2008 р. було завищено вартість послуг з водопостачання для мешканців м. Старобільськ, смт. Марківка, смт. Троїцьк, смт. Мілове, смт. Новопсков, м. Сватове, які не мають засобів обліку води і не мають систем каналізації, за рахунок застосування завищених норм споживання води 190 л/на добу замість обґрунтованої 150 л/на добу. Внаслідок цього підприємством необгрунтовано одержана виручка.
У звязку з чим Держінспекція з контролю за цінами в Луганській області винесла рішення від 13.11.2009 №268, яким за вказане порушення на підставі статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» застосувала економічні санкції у розмірі 24875,70 грн., які складаються зі штрафу в сумі: 16583,80 грн. і вилучення необгрунтовано одержаної виручки в сумі 8291,90 грн.
17.11.2009 р. рішення від 13.11.2009 р. №268, претензія і припис були направлені на адресу відповідача, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
На цей час сума економічних санкцій не сплачена, тому позивач звернувся з позовом до суду.
Позивач у судове засідання не зявися, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутністю.
Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечував, надав пояснення аналогічні викладеним у запереченнях.
Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що Державною інспекцією з контролю за цінами Луганської області була проведена перевірка ВП «Старобільське управління ТОВ «Луганськвода» з питання дотримання державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення, за результатами якої складено акт від 06.11.2009 року № 493.
Вказаною перевіркою було встановлено, що підприємством порушено порядок формування та застосування тарифів, а саме: при застосуванні тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення, встановлених рішенням двадцять другої сесії п'ятого скликання Луганської обласної ради від 29.05.2008 р. № 22/11 «Про затвердження тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення», в період з 02.08.2009 р. по 31.10.2008 р. було завищено вартість послуг з водопостачання для мешканців м. Старобільськ, смт. Марківка, смт. Троїцьк, смт. Мілове, смт. Новопсков, м. Сватове, які не мають засобів обліку води і не мають систем каналізації, за рахунок застосування завищених норм споживання води 190 л/на добу замість обґрунтованої 150 л/на добу. Внаслідок цього підприємством необгрунтовано одержана виручка.
У звязку з чим Держінспекція з контролю за цінами в Луганській області винесла рішення від 13.11.2009 р. № 268, яким за вказане порушення на підставі статті 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» застосувала економічні санкції у розмірі 24875,70 грн., які складаються з штрафу в сум: 16583,80 грн. і вилучення необгрунтовано одержаної виручки в сумі 8291,90 грн.
26 січня 2010 року відповідач звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з позовною заявою про оскарження рішення Держінспекції з контролю за цінами в Луганській області від 13.11.2009 р. № 268.
Постановою суду від 29 квітня 2010 року позовну заяву відповідача було задоволено: визнані дії Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області протиправними в частині винесення припису від 16.11.2009 року № 294 та рішення від 13.11.2009 року № 268; скасовано припис Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області від 16.11.2009 року № 294 та рішення від 13.11.2009 року № 268.
Постановою суду від 13 серпня 2010 року Донецький апеляційний адміністративний суд скасував постанову Луганського окружного адміністративного суду від 29 квітня 2010 року та у задоволенні позовних вимог ТОВ «Луганськвода» відмовив.
На теперішній час сума економічних санкцій не сплачена.
Відповідно до частини 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 72 цього Кодексу.
Стаття 86 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює право і обовязок суду оцінювати докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному і повному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.
Відповідно до ст. 13 Закону України "Про ціни та ціноутворення" та Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою КМУ від 13.12.2000 року № 1819 на Державну інспекцію з контролю за цінами покладені контрольно-наглядові функції з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про місцеве самоврядування" виконкоми місцевих рад встановлюють в межах, встановлених законодавством, тарифи по сплаті побутових, комунальних, транспортних послуг, які надаються підприємствам комунальної власності.
Згідно п.21 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених Постановою КМУ від 21.07.2007 року № 630 у разі відсутності у квартирі (будинку садибного типу) та на вводах у багатоквартирний будинок засобів обліку води і теплової енергії плата за (надані послуги справляється згідно з установленими нормативами (нормами) споживання з розрахунку на 1 одну особу та на ведення особистого підсобного господарства.
Статтею 6 Закону України "Про ціни і ціноутворення" передбачено, що у народному господарстві застосовуються вільні ціни і тарифи, державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи.
Відповідно до ст. 7 цього Закону вільні ціни і тарифи встановлюються на всі види продукції, товарів і послуг, за винятком тих, по яких здійснюється державне регулювання цін і тарифів.
Згідно ст. 8 зазначеного Закону державне регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом встановлення: державних фінансових цін (тарифів), граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксованих цін і тарифів та іншими методами, веденими Кабінетом Міністрів України.
Судом встановлено, що норми водоспоживання для населення, були затверджені рішенням виконкому Старобільської міської ради від 29.07.2008 р. № 74, рішенням виконкому Марківської селищної ради від 03.07.2008 р. № 101, рішенням Троїцької селищної ради від 24.07.2008 р. № 33/17, рішенням Міловської селищної ради від 17.07.2008 р. № 73, рішенням Новопсковської селищної ради від 24.07.2008 р. № 35/6, рішенням Сватівської міської ради від 30.07.2008 р. б/н, які розроблені на підставі Норм витрат води по БНіП 2.04.01.-85 «Внутрішній водопровід і каналізація будівель».
Згідно Норм витрат води по БНіП 2.04.01.- 85 та вищевказаних рішень органів місцевого самоврядування норма споживання води для житлових будинків, не обладнаних каналізацією, складає 150л/добу з 1 мешканця.
Як встановлено перевіркою Держінспекції, ТОВ «Луганськвода» в період з 02.08.2009 року по 31.10.2008 року було завищено вартість послуг з водопостачання для мешканців м. Старобільськ, смт. Марківка, смт. Троїцьк, смт. Мілове, смт. Новопсков, м. Сватове, які не мають засобів обліку води і не мають систем каналізації, за рахунок застосування завищених норм споживання води 190 л/на добу. Однак, у частині житлових будинків використовуються вигрібні ями, які не є внутрішньою каналізацією у розумінні п. 1.4 БНіП 2.04.01.-85 «Внутрішній водопровід каналізація будівель». Відтак, внаслідок цього підприємством необгрунтовано одержана виручка.
Згідно ст.14 Закону України "Про ціни та ціноутворення" та п.1.6 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої спільним Наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України і Міністерства фінансів України від 03.12.2001 року № 298/519, вся необгрунтовано одержана підприємством, організацією виручка в результаті порушення державної дисципліни цін та штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки , підлягає вилученню в доход бюджету на підставі рішень, прийнятих органами державного контролю за цінами.
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Лугнаській обласіт обгрунтовані та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, у якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.
На підставі викладеного, керуючись Законом України „Про житлово-комунальні послуги" , ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода» про стягнення економічних санкцій задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Луганськвода» (юридична адреса: м. Луганськ, кв. Пролетаріату Донбасу, 166, р/р 26003103602001 у Луганському відділенні ЗАТ «Альфа-банк», МФО 300346, і.к. 35554719) суму економічних санкцій у розмірі 24875,70 грн. в доход Державного бюджету України (р/р 31115106700006, МФО 804013, код 24046582, код виду платежу: 21081100, одержувач: Держбюджет Ленінського району).
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо скаргу не було подано.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду подається через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі, а якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанову у повному обсязі складено та підписано 04 жовтня 2010 року.
СуддяЛ.С. Качуріна