Постанова № 11586794, 23.06.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.06.2010
Номер справи
5689/09/2170
Номер документу
11586794
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"23" червня 2010 р. Справа № 2-а-5689/09/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Василенко Г.Ю.,

при секретарі: Мельниченко О.В.,

за участю:

прокурора - Павленко І.В.,

представника відповідача - Кононець Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом заступника прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" до Іванівського міжрайонного управління водного господарства про стягнення суми штрафних санкцій,

встановив:

Заступник прокурора Київського району м. Одеси діючи в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» (далі по тексту Позивач) звернулось до суду із адміністративним позовом до Іванівського міжрайонного управління водного господарства (далі по тексту Відповідач) про стягнення штрафу у розмірі 700 грн.

У судовому засіданні прокурор позов, з підстав викладеного у ньому, підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача позов визнав у повному обсязі, суду пояснив, що Відповідач дійсно вчинив порушення законодавства про електроенергетику, а саме ухилився від виконання припису від 11.04.2008 року, №91, виданого інспекцією Держенергонагляду в Херсонській області, за що на нього було накладено штраф у розмірі 700 грн.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі, виходячи із наступного.

Відповідно до Указу Президента України «Про Міністерства палива та енергетики України» від 14.04.2000 року, №598/2000 Міністерство палива та енергетики України є центральним органом виконавчої влади та головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади та головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань забезпечення реалізації державної політики і електроенергетичному, ядерно-промисловому, вугільно-промисловому та нафтогазовому комплексах.

Національна енергетична компанія «Укренерго» Міністерства палива та енергетики України державне підприємство, що здійснює централізоване диспетчерське (оперативне-технологічне) управління обєднаною енергетичною системою України, підрозділом якої в південному у регіоні є відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Південному регіоні».

Відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Південному регіоні» здійснює свою діяльність відповідно до «Положення про відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Південному регіоні» та на підставі довіреності, яку видає ДП «НЕК «Укренерго».

Згідно з вищезазначеним Положенням державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Херсонської області є одним із структурних підрозділів Відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Південному регіоні».

Наказом Міністерства палива та енергетики України «Про державний енергетичний нагляд» №422 від 03.11.2006 року встановлено, що Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії (Держенергонагляд) безпосередньо підпорядкована Міністерству палива та енергетики щодо виконання функцій, покладених на Держенергонагляд, що регламентується Положенням про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №929 від 07.08.1996 року (далі по тексту Положення №929).

Згідно п.3 Положення № 929 метою Державного енергетичного нагляду за режимами споживання енергії є сприяння забезпеченню сталого функціонування обєднаної енергетичної системи України, посилення випливу та субєктів відносин у сфері теплопостачання та споживачів щодо дотримання ними встановлених режимів виробництва, постачання і споживання енергії та забезпечення споживачами належного технічного стану електричних та тепловикористовуючих установок і теплових мереж.

Відповідно ч.2 ст.27 Закону України «Про електроенергетику» від 16.10.1997 року, №575/97-ВР субєкти господарської діяльності несуть відповідальність за порушення в електроенергетиці в тому числі за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Так, 11.04.2008 року державними інспекторами інспекції Держенергонагляду в Херсонській області проведено захід з державного енергетичного нагляду на енергетичних обєктах Відповідача, про що складено акт №91. В результаті проведеного заходу в діяльності Відповідача виявлені чисельне порушення вимог законодавства про електроенергетику, внаслідок чого інспектором Держенергонагляду 11.04.2008 року на імя начальника Іванівського міжрайонного управління водного господарства внесено припис №91 відповідно до якого виявленні порушення Відповідач мав усунути до 11.07.2008 року.

05.11.2008 року державним інспектором інспекції Держенергонагляду в Херсонській області проведено захід з державного енергетичного нагляду на енергетичних обєктах Відповідача, з питань перевірки виконання вимог припису №91 від 11.07.2008 року, про що складено акт №5-21-04-0114/Ап/ПП/90. В результаті проведеного заходу виявлено факти не виконання вимог припису №91 від 11.04.2008 року, внаслідок чого 02.12.2008 року в.о. начальника Держенергонагляду в Херсонській області винесено постанову №05/30-0095 про накладення на Відповідача штрафу за порушення законодавства про електроенергетику у розмірі 700 грн.

Зазначена сума штрафу мала бути сплачена Відповідачем протягом 30 днів з дня винесення постанови №05/30-0095. На момент розгляду справи в суді штраф Відповідачем не сплачений.

Таким чином, аналізуючи матеріали адміністративної справи у своїй сукупності, суд приходить до висновку, що позов заступника прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» до Іванівського міжрайонного управління водного господарства про стягнення штрафу у розмірі 700 грн. підлягає задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 136, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позов заступника прокурора Київського району м. Одеси в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» до Іванівського міжрайонного управління водного господарства про стягнення штрафу задовольнити.

Стягнути з Іванівського міжрайонного управління водного господарства (код ЄДРПОУ 30144557) штраф в розмірі 700 (сімсот) грн. на розрахунковий рахунок 31112106700170 (одержувач Держбюджет, 21081100, код ОКПО 24103756 банк одержувача УДК по Херсонській обл., МФО 852010).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Василенко Г.Ю.

кат. 2.33