Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.6
ПОСТАНОВА
Іменем України
06 жовтня 2010 року Справа № 2а-5537/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Судді: Матвєєвої В.В.
при секретарі: Сіряцькому А.С.
за участю сторін:
представника позивача ОСОБА_1
представник відповідача не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області до Державного відкритого акціонерного товариства "Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» про стягнення податкової заборгованості шляхом звернення стягнення на активи, суд ,-
В С Т А Н О В И В:
14 липня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області до Державного відкритого акціонерного товариства "Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» про стягнення податкової заборгованості шляхом звернення стягнення на активи у розмірі 5529,00 грн.
Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на те, що відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Свердловської міської ради 19.04.1997 за №10004081738.
Підприємство перебуває на податковому обліку в ДПІ в м. Свердловську.
За період з 20.05.2009 по 03.02.2010 в особовому рахунку відповідача були нарахована сума податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 5529,00 грн., яка складається з податкових зобовязань, самостійно нарахованих платником податків у розрахунках №9294 від 24.04.2009 на суму 135,85 грн., №18961 від 31.07.2009 на суму 930,83 грн., №27733 від 05.11.2009 на суму 1941,36 грн., №35880 від 08.02.2010 на суму 2436,03 грн., та штрафних санкцій, визначених податковим повідомленням-рішенням №0001901840/0 від 22.07.2009 на суму 84,93 грн.
З метою погашення податкового боргу податковим органом були прийняті такі заходи, а саме на юридичну адресу відповідача було направлено першу податкову вимогу №1/216 від 04.10.2003 та другу податкову вимогу №2/418 від 04.11.2003. 04.12.2003 ДПІ в м. Свердловську було прийнято рішення №1/24 про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу.
У звязку з несплатою податкової заборгованості позивач звернувся з позовом до суду.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення аналогічні викладеному у позові, додатково пояснив, що сума податкового зобовязання у розмірі 84,93 грн., що визначена податковим повідомленням-рішенням та яку просить стягнути податкова інспекція, складається з боргу, встановленого при перевірці правильності нарахування збору за забруднення навколишнього природного середовища, у розмірі 67,93 грн. та штрафу як адміністративного заходу при донарахуванні контролюючим органом податків і зборів у розмірі 17,00 грн. Просив стягнути суму податкової заборгованості у розмірі 5529,00 грн., звернувши стягнення на активи боржника.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час, місце та дату слухання справи був повідомлений належним чином, що підтверджується зворотними поштовими повідомленнями, причини неявки суду не повідомив.
Тому суд вважає можливим розглянути справу у відсутності представника відповідача.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач Державне відкрите акціонерне товариство "Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» зареєстровано виконавчим комітетом Свердловської міської ради 19.04.1997 за №10004081738 (а.с. 5).
Підприємство перебуває на податковому обліку в ДПІ в м. Свердловську.
Згідно зворотного боку облікової картки платника станом на 05.10.2010 (а.с. 46-47) відповідачу була нарахована сума податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 5529,00 грн., яка складається з податкових зобовязань, самостійно нарахованих платником податків у розрахунках №9294 від 24.04.2009 на суму 135,85 грн., №18961 від 31.07.2009 на суму 930,83 грн., №27733 від 05.11.2009 на суму 1941,36 грн., №35880 від 08.02.2010 на суму 2436,03 грн. (а.с. 10-13), та штрафних санкцій, визначених податковим повідомленням-рішенням №0001901840/0 від 22.07.2009 на суму 84,93 грн. (а.с. 43).
04.10.2003 відповідачем було отримано першу податкову вимогу №1/216 від 04.10.2003 на суму 123877,93 грн. (а.с. 17).
04.11.2003 відповідачем було отримано другу податкову вимогу №2/418 від 04.11.2003 на суму 332029,96 грн. (а.с. 18).
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
За змістом п.1.3. ст.1 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковий борг (недоїмка)- це податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійне узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але несплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Пунктом 11 ст.10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” зазначено, що органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно до п.5.1 ст.5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно п.5.3 ст.5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. № 2181, який є спеціальним Законом з питань оподаткування, та регламентує, поряд з іншими, порядок погашення зобов'язань юридичних осіб або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з обов'язкових платежів, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.
Згідно ч.1 п. 5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 вказаного Закону для подання податкової декларації.
Згідно ч. 2 п. 5.3.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобовязання платника податків за причинами, не повязаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобовязаний сплатити нараховану суму податкового зобовязання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
У п. п. 5.4.1 п.5.4 ст.5 зазначеного Закону визначено, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.6.2.1 ст.6 Закону №2181 у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання у встановлені строки, податковий орган надсилає платнику податків податкові вимоги.
В п.п.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України № 2181 законодавчо закріплено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Активами платника податків за змістом п.1.7 ст.1 Закону № 2181 є кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
Як встановлено в судовому засіданні, податковий борг у розмірі 5529,00 грн. відповідачем до теперішнього часу не сплачений. Тому суд вважає, що позов Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області до Державного відкритого акціонерного товариства "Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» про стягнення податкової заборгованості шляхом звернення стягнення на активи у розмірі 5529,00 грн. є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Питання про розподіл судових витрат, відповідно до ст. 94 КАС України вирішується таким чином. Так як судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.19,67 Конституції України, ст.ст. 2, 17, 87, 94, 98, 112, 136, 158 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування”, п.1.3. ст.1, п.п.3.1.1 п.3.1 ст. 3, п.п. п.5.1, п.5.3 ст.5, п.6.2.1 ст.6, п.17.3 ст.17 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000р. № 2181, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області до Державного відкритого акціонерного товариства "Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» про стягнення податкової заборгованості шляхом звернення стягнення на активи у розмірі 5529,00 грн., яка виникла за період з 20.05.2009 по 03.02.2010, задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Державного відкритого акціонерного товариства "Центральна збагачувальна фабрика «Маяк» (код ЄДРПОУ 00178063, р/р 26050053759852 в Луганській філії Приватбанку м. Луганська, МФО 304795) в доход Державного бюджету України (р/р 33117329700072, КФК 50080200, одержувач УЛК в Луганській області в установі банку, МФО 804013, код 24048566) суму податкового боргу зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 5529,00 грн., звернувши стягнення на активи боржника.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Повний текст постанови складено у повному обсязі 11 жовтня 2010 року.
СуддяВ.В. Матвєєва