Постанова № 11586660, 01.10.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.10.2010
Номер справи
2а-7507/10/1270
Номер документу
11586660
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.3

ПОСТАНОВА

Іменем України

01 жовтня 2010 року Справа № 2а-7507/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд в складі: Головуючого - судді Чиркіна С.М.

при секретарі Лисенко Є.М.

за участю

представника позивача: ОСОБА_1.(довіреність № 12202/10-25 від 15.09.2010)

представник відповідача: не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в м.Красний Луч до Товариства з обмеженою відповідальністю «Арсенал» про продовження строку арешту активів на 30 діб,-

В С Т А Н О В И В :

30 вересня 2010 року ДПІ у м. Красний Луч звернулась до Луганського окружного адміністративного суду з заявою про продовження строку арешту активів ТОВ «Арсенал» строком на 30 діб.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначив, що податковий борг відповідача виник з листопада 2005 року, станом на 29.09.2010 податковий борг складає 43391,40 грн., у звязку з чим активи платника податків знаходяться в податковій заставі, про що в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна мається запис № 6488250 про обєкт обтяження: активи згідно акту опису активів від 23.03.2009 № 3809/24 на суму 25496,88 грн.

29.09.2010 о 11 год.10 хв. ДПІ в м.Красний Луч було прийнято рішення №6 про застосування умовного арешту активів ТОВ «Арсенал», код ЄДРПОУ 31190206, юридична адреса: м.Красний Луч, вул.К.Маркса,19. Підставою для застосування умовного адміністративного арешту активів було подання ГВПМ ДПІ в м.Красний Луч від 29.09.2010 року № 8899/7/26-1216 про застосування адміністративного арешту активів за обставинами, передбаченими п.п.9.1.2 ст.9 ЗУ №2181, а саме : платник податків - ТОВ «Арсенал» порушує правила відчуження активів, визначених п.8.6 ст.8 вищезазначеного Закону. Так, відповідно до договору оренди від 01.09.2010 та акту прийому передачі від 01.09.2010 посадові особи відповідача надали в оренду автозаправну станцію з автостоянкою без узгодження даної операції з ДПІ в м.Красний Луч. Згідно акту прийому передачі від 01.09.2010 було встановлено, що до складу автозаправної станції, наданої в оренду, входить майно, яке описане актом опису від 23.03.2009 № 3809/24.

Вважає, що звільнення активів з-під дії адміністративного арешту можуть загрожувати їх зникненню або зниженню, про що на його думку свідчить договір оренди від 01.09.2010.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеному у позовній заяві.

Представник відповідача у судове засідання не прибув, через представника позивача надав заяву, в якій зазначив, що визнає позовні вимоги та просить розглянути справу без участі представника ТОВ «Арсенал».

Відповідно до ч.1 ст.136 КАС України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.

Позивач ДПІ в м.Красний Луч , у розумінні пункту 7 частини першої статті 3 КАС України , є суб'єктом владних повноважень, а спір за участю цього органу є публічно - правовим, оскільки виникає за участю суб'єкта владних повноважень, що реалізує у спірних правовідносинах надані йому чинним законодавством владні управлінські функції.

Відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю «Арсенал», і.к. 31190206, свідоцтво про державну реєстрацію видане Краснолуцьким виконкомом, дата реєстрації 17 листопада 2000 року.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Арсенал» є суб'єктом підприємницької діяльності та з 17 листопада 2000 р. обліковується в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України.( а.с.7).

Згідно даних довідки про взяття на облік платника податків № 1650 відповідача взято на податковий облік 28.11.2000 в ДПІ в м.Красний Луч. ( а.с.10).

За змістом пп. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

Відповідно до п.п.9.1.1. п.9.1. ст.9 Закону України від 21 грудня 2000 року N 2181-ІП "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі Закон N 2181) адміністративний арешт активів платника податків (далі - арешт активів) є виключним способом забезпечення можливості погашення його податкового боргу.

Відповідно до абз. а) п.п.9.1.2. п.9.1. ст.9 ЗУ №2181 арешт активів може бути застосовано, якщо з'ясовується одна з таких обставин, а саме, платник податків порушує правила відчуження активів, визначені пунктом 8.6 статті 8 цього Закону.

В державному реєстрі обтяжень рухомого майна мається запис № 6488250 про обєкт обтяження: активи згідно акту опису активів від 23.03.2009 № 3809/24 на суму 25496,88 грн.( а.с.8-9).

Абз. а) Підпунктом 8.6.1. п 8.6 ст.8 ЗУ №2181 передбачено, що платник податків, активи якого перебувають у податковій заставі, здійснює вільне розпорядження ними, за винятком операцій, що підлягають письмовому узгодженню з податковим органом: купівлі чи продажу, інших видів відчуження або оренди (лізингу) нерухомого та рухомого майна, майнових чи немайнових прав, за винятком майна, майнових та немайнових прав, що використовується у підприємницькій діяльності платника податків (інших видах діяльності, які за умовами оподаткування прирівнюються до підприємницької), а саме готової продукції, товарів і товарних запасів, робіт та послуг за кошти за цінами, що не є меншими за звичайні.

29.09.2010 о 11 год.10 хв. ДПІ в м.Красний Луч було прийнято рішення №6 про застосування умовного арешту активів ТОВ «Арсенал» на 96 год., код ЄДРПОУ 31190206, юридична адреса: м.Красний Луч, вул.К.Маркса,19.( а.с.4).

Підставою для застосування умовного адміністративного арешту активів було подання ДПІ в м.Красний Луч від 29.09.2010 року № 8899/7/26-1216 про застосування адміністративного арешту активів за обставинами, передбаченими п.п.9.1.2 ст.9 ЗУ №2181, а саме : платник податків - порушує правила, визначені п.8.6 ст.8 вищезазначеного Закону.

З пояснень представника позивача вбачається, що відповідно до договору оренди від 01.09.2010 ( а.с.13-15) та акту прийому передачі від 01.09.2010 ( а.с.16) посадові особи відповідача надали в оренду автозаправну станцію з автостоянкою без узгодження даної операції з ДПІ в м.Красний Луч. З

Згідно акту прийому передачі від 01.09.2010 ( а.с.16) встановлено, що до складу автозаправної станції, наданої в оренду, входить майно, яке описане актом опису від 23.03.2009 № 3809/24.

Відповідно до пп. 9.3.3 п. 9.3 ст. 9 Закону № 2181-ІІІ арешт може бути накладено на активи строком до 96 годин від години підписання відповідного рішення керівником податкового органу (його заступником). Зазначений строк не може бути продовжений в адміністративному порядку. Керівник відповідного податкового органу (його заступник) має право звернутися до суду з поданням про продовження строку арешту активів платника податків за наявності достатніх підстав вважати, що звільнення активів з-під адміністративного арешту може загрожувати їх зникненням або знищенням, а суд повинен прийняти відповідне рішення протягом 48 годин від моменту отримання зазначеного звернення.

Оскільки вимоги позивача вмотивовані тим, що звільнення активів з під адміністративного арешту може загрожувати їх зникненню або знищенню, про що свідчить п.4 договору оренди від 01.09.2010 та безпосереднє ведення демонтажних робіт на території автозаправної станції, суд вважає їх обґрунтованими та підлягаючими задоволенню.

Дії відповідача при визнанні адміністративного позову не суперечать закону і не порушують чиї - небудь права, свободи або інтереси, тому визнання позову приймається судом.

При прийнятті рішення суд керується нормами матеріального права, які діяли на момент виникнення правовідносин та розгляду справи по суті.

Сторонам розяснені вимоги статей 62-70 КАСУ, та наслідки їх невиконання.

Питання щодо розподілу судових витрат не вирішується, оскільки ст. 94 КАС України у даному випадку не передбачено стягнення судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98,136 ст. ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м.Красний Луч до Товариства з обмеженою відповідальністю «Арсенал» про продовження строку арешту активів на 30 діб задовольнити у повному обсязі.

Продовжити застосований за рішенням Державної податкової інспекції в м.Красний Луч №6 від 29.09.2010 року адміністративний арешт активів Товариства з обмеженою відповідальністю «Арсенал» (94500, Луганська обл., м.Красний Луч, вул.К.Маркса,19, і.к.31190206) строком на 30 діб.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Копію постанови направити відповідачу.

СуддяС.М. Чиркін