ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
08.10.10Справа №2а-12945/10/18/0170 (18:40) м.Сімферополь Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді ЛавренчукО.В., при секретарі ДехтяренкоА.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Виконавчого комітету Євпаторійської міської ради
до Євпаторійської міської організації Народної Партії
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Євпаторійський міський відділ Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в АРКрим
про обмеження прав на проведення пікету,
за участю представників:
від позивача Федорук Н.Л., довіреність №1306/02-29 від07.10.2010р.;
від відповідача - не зявився;
від третьої особи - не зявився.
Суть спору: Виконавчий комітет Євпаторійської міської ради 08 жовтня 2010 року звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом про заборону Євпаторійській міській організації Народної Партії проведення пікетів з 10.10.2010р. по 29.10.2010р. з 08-00 до 20-00 годин в м.Євпаторії на проспекті Леніна, трамвайна зупинка - площа Театральна, перехресті вул.Дуванівській і пр.Леніна Євпаторійської міської ради організації Народної партії (97400, м.Євпаторія, міськпітомник, ЄДРПОУ24396913).
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем заявлено повідомлення про погодження проведення агітаційних пікетів на тривалий час в місцях розташування ліній міського трамваю і автомобільної дороги. Крім того, позивач зазначає, що разом з відповідачем до виконавчого комітету звернулися з аналогічними повідомленнями про погодження проведення пікетів у той же час, і в цих же місцях голови Євпаторійської міської організації Сильна Україна, партії Регіонів, організації Партії зелених України, організації партії «Союз», що може привести до протистояння різних політичних сил з різними поглядами і створити реальну загрозу нанесення шкоди здоровю і життю жителів міста, блокуванню вільного доступу людей і руху транспортних засобів по центру міста, доступу до органу місцевого самоврядування, розташованого за адресою:пр.Леніна, 2, навпроти Театральної площі, порушити санітарно-епідеміологічний благоустрій як учасників пікету, так і тих, хто не приймає участь в даних зборах. Таким чином, позивач вважає, що Євпаторійському міському відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в АРКрим буде неможливо забезпечити громадський правопорядок при проведенні пікетів з участю великої кількості людей з протилежними поглядами, з чого слідує реальна загроза порушення і громадського порядку, виникнення заворушень і протистояння різних політичних сил у формах відкритих зіткнень і виникнення загрози здоровю громадян у разі проведення пікетів.
Позивач у судовому засіданні 08.10.2010р. підтримав заявлені позовні вимоги у повному обсязі.
В судове засідання 08.10.2010р. відповідач та третя особа явку своїх представників не забезпечили.
Відповідач про дату, час та місце розгляду справи сповіщені належним чином телефонограмою. До початку розгляду справи від відповідача надійшла телефонограма, у якій він просить розглянути справу у відсутність його представника.
Третя особа про дату, час та місце розгляду справи сповіщена належним чином позивач у судовому засіданні усно заявив про повідомлення третьої особи про день, час та місце розгляду справи, про що його було зобовязано судом телефонограмою. Причини неявки суду не відомі.
Суд, керуючись ст. 38 КАС України, приймаючи до уваги обмежені терміни розгляду справи, визначені у ст. 182 КАС України, беручи до уваги клопотання відповідача, ухвалив розглянути справу без участі представників відповідача та третьої особи.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, заслухавши представника позивача, суд
ВСТАНОВИВ:
Євпаторійська міська організація Народної Партії 30.09.2010р. року звернулася до Виконавчого комітету Євпаторійської міської ради з повідомленням про проведення з 10жовтня 2010року по29жовтня2010року агітаційних пікетів, робота яких буде здійснюватися з 08-00 до 20-00 годин за адресою:м.Євпаторія, пр-т Леніна, Театральна площа. Агітаційні пікети виставляються на період проведення передвиборної агітації з метою розповсюдження агітаційних матеріалів, які висвітлюють програмні положення кандидатів по виборам 31жовтня 2010року відЄвпаторійської міської організації Народної партії. Вказане повідомлення зареєстроване за вх.№7416/02-27 від30.09.2010р. (а.с.10).
Крім того, Євпаторійська міська організація Народної Партії 30.09.2010р. року звернулася до Виконавчого комітету Євпаторійської міської ради з повідомленням про проведення з 10жовтня 2010року по29жовтня2010року агітаційних пікетів, робота яких буде здійснюватися з 08-00 до 20-00 годин за адресою:на трамвайній зупинці «кінотеатр «Ракета» та вул.Дуванівська пр-тЛеніна. Агітаційні пікети виставляються на період проведення передвиборної агітації з метою розповсюдження агітаційних матеріалів, які висвітлюють програмні положення кандидатів по виборам 31жовтня 2010року відЄвпаторійської міської організації Народної партії. Вказане повідомлення зареєстроване за вх.№7396/02-27 від30.09.2010р. (а.с.11).
Судом встановлено, що Виконавчий комітет Євпаторійської міської ради листом від06.10.2010р. за вих.№7416/02-27 відповів голові Євпаторійської організації Народної партії, що діючим законодавством України не передбачено проведення масових заходів у формі пікетів з встановленням палаток. Крім того, одночасно з Євпаторійською міською організацією Народної Партії у той же час та у цих же місцях до виконавчого комітету звернулися з повідомленням про погодження проведення пікетів міські організації Партії регіонів, Партії зелених України, партії «Союз», партії «Сильна Україна». У звязку з масовістю заходу, можливістю блокування вільного проходу людей і руху транспортних засобів по центру міста, порушення санітарного порядку, проблемністю організування громадського порядку у разі проведення вказаного заходу, загрозою порушення громадського порідку, виникнення конфліктних ситуацій та з урахуванням місця проведення заходу та часу його проведення Виконавчий комітет Євпаторійської міської не погодив проведення агітаційного пікету (а.с.20).
Листом від06.10.2010р. №569 Комунальне підприємство «Трамвайне управління ім.І.А.Пятецкого» виконавчого комітету Євпаторійської міської ради народних депутатів відповіло, що оскільки трамвайні шляхи у місті не огороджені, а Театральна площа не має бордюрного обмеження, забезпечити безпеку руху трамвая на такий великий строк проведення пікетів неможливо, так як у цей час пасажиропотік максимальний і зупинка проїзду по площі унеможливлює рух трамваю по всьому місту. У звязку з чим пропонує проведення агітаційних заходів перенести в інші райони міста, що не повязані з рухом трамвая (а.с.21).
Листом від06.10.2010р. №11/22-7641 відділ ДАІ з обслуговування адміністративної території м.Євпаторії і автотехнічної інспекції при управлінні ДАІ Головного управління МВС України в АР Крим повідомив, що каркасні агітаційні палатки є обєктами малої архітектурної форми і повинні бути розміщені відповідно вимог 5 розділу постанови Кабінету Міністрів України від30.03.1994р. №198 «Про затвердження Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони і оскільки розміщення каркасних агітаційних палаток порушує вимоги 5 розділу вказаної постанови, забезпечити безпеку дорожнього руху при проведення агітації з 10.10.2010р. по 29.10.2010р. неможливо (а.с.22).
Судом досліджено повідомлення відповідача від30.09.2010р. та встановлено, що у повідомленні про проведення пікету відсутні відомості про кількість учасників заходів але відсутність цих відомостей не робить неможливим прийняття рішення по організації проведення акції з наступних підстав.
Позивач зазначає, що відсутність вищенаведених відомостей у повідомлені про проведення агітаційного пікету суперечить чинному законодавству.
Статтею 140 Конституції України визначено, що місцеве самоврядування є правом територіальної громади - мешканців села, селища, міста - самостійно вирішувати питання місцевого значення в рамках Конституції і законів України. Місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою у порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх органи.
Органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території (ст. 144 Конституції України).
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, які представляють відповідні територіальні громади і здійснюють від їх імені та у їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, іншими законами (ст. 10).
Відповідно до ст. 38 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить вирішення відповідно до закону питань про проведення зборів, мітингів, маніфестацій і демонстрацій, спортивних, видовищних та інших масових заходів, здійснення контролю за забезпеченням при їх проведенні громадського порядку. Разом з тим, Конституція України та Кодекс адміністративного судочинства України наділяє орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування повноваженнями щодо звернення до суду з позовною заявою про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання.
Статтею 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначає, що акти місцевих рад, прийняті в межах наданих їм повноважень, обов'язкові для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями і громадянами.
Рішенням виконавчого комітету Євпаторійської міської ради № 5-43/3 від21.04.2009р. «Про порядок організації і проведення масових заходів у місті Євпаторії» затверджено Положення «Про порядок організації і проведення масових заходів у місті Євпаторії» (додаток 1), перелік місць що пропонуються для проведення масових заходів у місті Євпаторії (додаток 2).
Вищезазначені Положення і Перелік встановлюють порядок організації і проведення недержавних масових заходів в місті Євпаторії шляхом визначення порядку, форми і строку звернення організаторів таких заходів, порядку повернення заяв (повідомлень) без розгляду, підстав для відмови у погоджені та інше, а також рекомендовані місця проведення заходів.
Аналізуючи рішення виконавчого комітету Євпаторійської міської ради № 5-43/3 від21.04.2009р. «Про порядок організації і проведення масових заходів у місті Євпаторії» суд зазначає, що Євпаторійська міська організація Народної Партії заявила про проведення агітаційних заходів саме у місці, визначеному вказаним рішенням.
Стаття 11 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод містить два пов'язаних між собою права: право на свободу зібрань та право на свободу об'єднань, так, зокрема передбачено, що:
кожен має право на свободу мирних зібрань та на свободу об'єднання з іншими, включаючи право створювати профспілки і вступати до них для захисту своїх інтересів;
здійснення цих прав не підлягає жодним обмеженням, за винятком тих, які встановлені законом в інтересах національної або громадської безпеки, для охорони порядку або запобігання злочинам, для охорони здоров'я або моралі чи з метою захисту прав і свобод інших осіб і є необхідними в демократичному суспільстві. Ця стаття не перешкоджає запровадженню законних обмежень на здійснення цих прав особам, що входять до складу збройних сил, поліції або органів державного управління.
На думку суду, таке поєднання двох свобод в одному положенні не є випадковим, адже свобода об'єднання фактично містить як компонент свободу зібрань.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини свобода мирних зібрань, як і свобода вираження, «є фундаментальним правом у демократичному суспільстві та … є однією з підвалин такого суспільства» (Rassemblement jurassien et Unite jurassienne v. Switzerland, 1980).
Згідно статті 39 Конституції України громадяни мають право збиратися мирно, без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації, про проведення яких завчасно сповіщаються органи виконавчої влади чи органи місцевого самоврядування. Обмеження щодо реалізації цього права може встановлюватися судом відповідно до закону і лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку - з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей.
Особливості провадження у справах за адміністративними позовами суб'єктів владних повноважень про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання передбачені статтею 182 КАС України.
За вимогами частині 5 статті 182 КАС України суд задовольняє позов про обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання лише у разі створення реальної небезпеки заворушень чи злочинів, загрози здоров'ю населення або правам і свободам інших людей через проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій чи інших зібрань. Крім того суд задовольняє вимоги позивача в інтересах національної безпеки та громадського порядку (при цьому законодавець вживає сполучник «та», а не «чи» і «або»), що означає необхідність встановлення наявності одразу двох чинників - порушення національної безпеки та громадського порядку.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про основи національної безпеки України» національна безпека це захищеність життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства і держави, за якої забезпечуються сталий розвиток суспільства, своєчасне виявлення, запобігання і нейтралізація реальних та потенційних загроз національним інтересам; національні інтереси - життєво важливі матеріальні, інтелектуальні і духовні цінності Українського народу як носія суверенітету і єдиного джерела влади в Україні, визначальні потреби суспільства і держави, реалізація яких гарантує державний суверенітет України та її прогресивний розвиток.
Статтею 3 вищезгаданого Закону передбачено, що об'єктом національної безпеки є людина і громадянин - їхні конституційні права і свободи. Згідно із статтями 27, 34, 49 та 50 Конституції України кожен має право захищати своє життя і здоров'я, життя і здоров'я інших людей від протиправних посягань; держава забезпечує санітарно-епідемічне благополуччя; кожен має право на безпечне для життя і здоров'я довкілля.
Законодавчого визначення громадського правопорядку не має. Водночас, суд дійшов висновку про те, що під «громадським правопорядком» слід розуміти зумовлену закономірностями соціального розвитку систем правил та інститутів, що забезпечують упорядкованість суспільних відносин і надають їм певну організаційну форму. Отже громадський порядок у вузькому розумінні означає відсутність правопорушень.
Тобто умовою можливого обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання є створення реальної небезпеки заворушень чи злочинів, загрози здоров'ю населення або правам і свободам інших людей через проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій чи інших зібрань та лише в інтересах національної безпеки та громадського порядку.
Як вбачається із матеріалів справи проведення масових заходів відповідачем буде здійснюватися з мирною метою, і ними не планується сприяння чи створювання загрози заворушень, злочинів, загрози здоров'ю населення або правам і свободам інших людей.
Приймаючі до уваги, що Євпаторійська міська організація Народної Партії виконала необхідні та істотні, передбачені статтею 39 Конституції України та статтею11 Конвенції про захист прав і основних свобод людини умови для проведення заходів на проспекті Леніна, трамвайна зупинка - площа Театральна, перехресті вул.Дуванівській і пр.Леніна, тому підстав для заборони у проведені Євпаторійській міській організації Народної Партії масових заходів на проспекті Леніна, трамвайна зупинка - площа Театральна, перехресті вул.Дуванівській і пр.Леніна немає.
Однак, суд зазначає, що відповідно до ч.5 ст.182 КАС України суд задовольняє вимоги позивача в інтересах національної безпеки та громадського порядку в разі, якщо визнає, що проведення зборів, мітингів, походів, демонстрацій чи інших зібрань може створити реальну небезпеку заворушень чи злочинів, загрозу здоров'ю населення або правам і свободам інших людей. У постанові суду зазначається спосіб обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання.
Судом встановлено, що Євпаторійська міська організація Народної партії заявила про проведення з 10жовтня 2010року по29жовтня2010року агітаційних пікетів, робота яких буде здійснюватися з 08-00 до 20-00 годин за адресою:м.Євпаторія, пр-т Леніна, Театральна площа. Агітаційні пікети виставляються на період проведення передвиборної агітації з метою розповсюдження агітаційних матеріалів, які висвітлюють програмні положення кандидатів по виборам 31жовтня 2010року відЄвпаторійської міської організації Народної партії.
Відповідно до ст.47 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» №2487-VI від10.07.2010р. зі змінами та доповненнями (далі Закон №2487-VI) передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови. Право вести передвиборну агітацію мають місцеві організації партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, а також кандидати у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови, зареєстровані відповідною територіальною виборчою комісією для участі у місцевих виборах. Громадяни України мають право вільно і всебічно обговорювати політичні, ділові та особисті якості кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, кандидатів у депутати.
Місцева організація партії, кандидати у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, кандидати на посаду сільського, селищного, міського голови мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття відповідною територіальною виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови. Передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п'ятниці перед днем виборів. Ведення передвиборної агітації до початку і після закінчення встановлених у цій статті строків забороняється.
Напередодні і в день виборів забороняється проведення масових акцій (зборів, мітингів, походів, демонстрацій тощо) від імені кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, місцевих організацій партій - суб'єктів виборчого процесу, а також політичних партій, місцеві організації яких є суб'єктами виборчого процесу.
У цей же час забороняється проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів і телепередач чи інших публічних заходів на підтримку місцевої організації партії, кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, а також оголошення місцевою організацією партії, кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови про підтримку проведення таких публічних заходів.
Передвиборна агітація здійснюється в будь-яких формах і будь-якими засобами, що не суперечать Конституції та законам України. Офіційні повідомлення в період виборчого процесу про дії кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, пов'язані з виконанням ними посадових (службових) повноважень, передбачених Конституцією та законами України, підготовлені у порядку, визначеному Законом України «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», не є передвиборною агітацією. Такі офіційні повідомлення не повинні містити коментарів агітаційного характеру, а також відео-, аудіозаписів, кінозйомок, фотоілюстрацій про дії зазначених осіб як кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови.
У разі проведення повторного голосування передвиборна агітація поновлюється з дня, наступного за днем офіційного опублікування рішення відповідної територіальної виборчої комісії про призначення повторного голосування і припиняється у строк, зазначений у частині другій цієї статті.
Передвиборна агітація може здійснюватися:
1) шляхом проведення зборів, зустрічей з виборцями, мітингів, демонстрацій, процесій, публічних дебатів, дискусій та інших масових заходів;
2) шляхом розповсюдження друкованих агітаційних матеріалів;
3) через засоби масової інформації;
4) в інших формах, що не суперечать Конституції та законам України.
Передвиборна агітація здійснюється за рахунок і в межах коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України, та коштів власних виборчих фондів кандидатів, місцевих організацій партій, які висунули кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі. Використання для передвиборної агітації коштів з інших джерел забороняється.
Передвиборна агітація за рахунок і в межах коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України, здійснюється з додержанням принципу рівних умов та можливостей, що передбачає надання кандидатам, їх довіреним особам, місцевим організаціям партій, які висунули кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, та їх уповноваженим особам за однакову плату одних і тих самих приміщень для проведення масових заходів, виготовлення однакових за кількістю і якістю друкованих інформаційних матеріалів, надання однакових друкованих площ та ефірного часу на радіо і телебаченні.
Згідно ст.48 Закону №2487-VI проведення публічних заходів для ведення передвиборної агітації здійснюється відповідно до закону.
Місцева організація партії, кандидати в депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, кандидат на посаду сільського, селищного, міського голови попередньо повідомляє відповідну територіальну виборчу комісію про час і місце проведення запланованих публічних заходів передвиборної агітації.
Органи виконавчої влади, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування за зверненням відповідної територіальної виборчої комісії надають приміщення, придатні для проведення публічних заходів передвиборної агітації, які організовуються територіальною виборчою комісією. При цьому територіальна виборча комісія зобов'язана забезпечити рівні можливості для всіх місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, всіх кандидатів у депутати, всіх кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови. Оплата використання наданих приміщень здійснюється в порядку, встановленому статтею 65 цього Закону.
Місцева організація партії, кандидат у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, кандидат на посаду сільського, селищного, міського голови має право на договірній основі за рахунок коштів власного виборчого фонду орендувати будинки і приміщення усіх форм власності для проведення зборів, мітингів, дебатів, дискусій та інших публічних заходів передвиборної агітації.
У разі якщо будинок (приміщення) незалежно від форми власності було надано для проведення передвиборного публічного заходу чи передвиборної агітації одному кандидату, місцевій організації партії, власник (володар, користувач) цього будинку (приміщення) не має права відмовити в його наданні на тих же умовах іншому кандидату, місцевій організації партії, які висунули кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, на відповідних місцевих виборах. Зазначена вимога не стосується приміщень, які перебувають у власності чи постійному користуванні кандидата в депутати, місцевої організації партії - суб'єкта виборчого процесу, організації вищого чи нижчого рівня цієї партії.
З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку про відсутність доказів дотримання відповідачем встановленого діючим законодавством порядку підготовки, формування та проведення передвиборної агітації.
На підставі викладеного суд не вбачає законних підстав для проведення Євпаторійською міською організацією Народної Партії масових заходів з 10жовтня 2010року по29жовтня2010року, робота яких буде здійснюватися з 08-00 до 20-00 годин за адресою:м.Євпаторія, пр-т Леніна, Театральна площа, у вигляді агітаційних пікетів, оскільки, як зазначив відповідач у повідомленні від30.09.2010р. вказані агітаційні пікети виставляються на період проведення передвиборної агітації з метою розповсюдження агітаційних матеріалів, які висвітлюють програмні положення кандидатів по виборам 31жовтня 2010року відЄвпаторійської міської організації Народної партії, однак при цьому судом встановлено недотримання відповідачем встановленого Законом України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» №2487-VI від10.07.2010р. порядку підготовки, формування та проведення передвиборної агітації.
Приймаючи до уваги вищезазначене, суд вважає необхідним задовольнити позов частково, зазначити спосіб обмеження щодо реалізації права на мирні зібрання та вказати дату та час проведення мирного зібрання 10.10.2010р. з 08-00 до 18-00 години та заборонити Євпаторійській міській організації Народної Партії здійснювати масове зібрання саме у вигляді передвиборної агітації, дозволивши проведення мирного зібрання у м.Євпаторії на проспекті Леніна, трамвайна зупинка - площа Театральна, перехресті вул.Дуванівській і пр.Леніна у вигляді мирного зібрання, та заборонити Євпаторійській міській організації Народної Партії здійснювати мирне зібрання після 18-00 години 10.10.2010 року, тобто після закінчення робочого часу органу, на діяльність якого направлена організація пікету.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 19, 39 Конституції України, ст. ст.160-163, 182 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити частково.
2. Обмежити реалізацію права на мирні зібрання шляхом встановлення дати мирного зібрання Євпаторійській міській організації Народної Партії 10 жовтня 2010 року та визначення строку проведення мирного зібрання за адресою: м.Євпаторії на проспекті Леніна, трамвайна зупинка - площа Театральна, перехресті вул.Дуванівській і пр.Леніна,1 з 08-00 до 18-00 годин.
3. Заборонити Євпаторійській міській організації Народної Партії проведення мирного зібрання у період з 11.10.2010р. по 29.10.2010р. у часи з 08-00 до 20-00 та 10.10.2010р. у часи з 19-00 до 20-00.
4. В решті позовних вимог відмовити.
Постанова підлягає виконанню негайно.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Лавренчук О.В.