Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2-а-10330/09/2570 Головуючий у 1-й інстанції: Житняк Л.О.
Суддя-доповідач: Василенко Я.М
У Х В А Л А
Іменем України
"28" вересня 2010 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого Василенка Я.М.,
суддів Умнової О.В., Кузьменка В.В.,
при секретарі Киричуку Р.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, без фіксування його за допомогою звукозаписувального технічного засобу згідно до ч. 1 ст. 41 КАС України, апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Чернігівська мясна компанія»на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 25.08.2009 у справі за його позовом до Державної податкової інспекції у Бахмацькому районі Чернігівської області, за участі Прокуратури Чернігівської області про визнання нечинним податкових повідомлень-рішень, -
В С Т А Н О В И В:
21.07.2009 позивач звернувся до Чернігівського окружного адміністративного суду із позовом про визнання нечинними податкові повідомлення-рішення № 0000282310/0 та № 0000292310/0 від 19.05.2009.
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 25.08.2009 у позові відмовлено.
Не погоджуючись із зазначеною постановою позивачем подана апеляційна скарга, в якій він просить скасувати оскаржувану постанову, як таку, що постановлена із порушенням норм матеріального та процесуального права.
Заслухавши у засіданні апеляційного суду доповідача, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Як встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, ТОВ «Чернігівська м'ясна компанія»до 01.01.2009 використовувала спеціальний режим оподаткування податком на додану вартість встановленими п. 11.21 та п. 11.29 ст. 11 Закону № 168/97-ВР (скорочена) та загальний режим оподаткування, тобто здійснювала розрахунки з бюджетом з податку на додану вартість.
З 01.01.2009 ТОВ «Чернігівська м'ясна компанія»зареєстровано суб'єктом спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість, відповідно до свідоцтва про реєстрацію.
На підставі направлень від 22.04.2009 № 16, від 07.05.2009 № 22 головними державними податковими ревізорами-інспекторами відділу контролю за відшкодуванням ПДВ управління податкового контролю юридичних осіб ДПА у Чернігівській області радниками податкової служби Романенко Ю.І та Маковій І.М. у період з 22.04.2009 по 15.05.2009 була проведена позапланова виїзна перевірка ТОВ «Чернігівська м'ясна компанія»з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість у сумі 127638 грн. за грудень 2008 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалось в період з червня 2008 року по листопад 2008 року та достовірності нарахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість у розмірі 603929 грн. за січень 2009 року, яка виникла за рахунок від'ємного значення з ПДВ, що декларувалась за період з листопада 2007 року по січень 2009 року.
За результатами перевірки складено акт перевірки Державної податкової адміністрації в Чернігівській області від 15.05.2009 № 16/23/32785947, де зазначено, що перевіркою встановлено порушення позивачем порядку ведення податкового обліку.
На підставі вищезазначеного висновку прийняті податкові повідомлення-рішення № 0000282310/0 та № 0000292310/0 від 19.05.2009, якими зменшено суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за січень 2009 року в розмірі 603929 грн. та визначено суму податкового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 54931,80 грн. (в. т. ч. 39237,00 грн. основного платежу та 15694,80 грн. штрафних (фінансових) санкцій).
Відмовляючи у задоволенні позовних вимог суд першої інстанції мотивував своє рішення тим, висновки акту перевірки та спірні рішення відповідача є правомірними.
Доводи апелянта полягають у тому, що ним не було допущено порушень в застосуванні норм податкового законодавства, в тому числі порядку нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплат дотацій с/г товаровиробником, за продані ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.1999 № 805, вимог пп. 11.21 ст. 11 Закону України від 03.04.1997 № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість»та абз. 4 «Порядку заповнення. та подання податкової декларації з податку на додану вартість», затверджену Наказом Державної податкової адміністрації України від 30.05.1997 № 166.
Крім того, апелянт посилається на те, що постановою КМ України від 28.03.2007 № 596 внесено зміни до «Порядку нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплати дотацій сільськогосподарськими товаровиробниками за поставлені ними переробним підприємствам м'ясо в живій вазі», затвердженого постановою КМ України від 12.05.1999 № 805, якими виключена норма, яка дозволяє відносити суми ПДВ з придбаних товарів, пов'язаних з виробництвом молока та м'яса в живій вазі, що поставляються с/г підприємствами переробним підприємствам, до складу податкового кредиту, який відображався в декларації з розрахунків з бюджетом.
Крім того, посилаючись на наказ ДПА України від 15.06.2005 № 213, яким затверджений «Порядок заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість», апелянт вважає, що вказаним порядком не передбачено складання скороченої декларації по операціях з поставки м'яса живою вагою переробним підприємствам, тому що такі операції не підпадають під спеціальні режими оподаткування в редакції рядків 0131, 0132, 0133 скороченої декларації.
Враховуючи, що ТОВ «Чернігівська м'ясна компанія»до 01.01.2009 використовувала спеціальний режим оподаткування ПДВ встановленими пунктами 11.21 та 11.29 ст. 11 Закону (скорочена) та загальний режим оподаткування, тобто здійснювала розрахунки з бюджетом з ПДВ, а із 01.01.2009 - зареєстровано суб'єктом спеціального режиму оподаткування ПДВ, відповідно до свідоцтва про реєстрацію, апелянт вважає, що ним не порушено вимоги пп.7.4.3 п.7.4 ст. 7 абз. 2 п. «а»пп. 8-1.15.1 п 8-1.15 ст. 8-1 Закону № 168/97, п. 5.8 «Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого Наказом ДПА України від 30.05.1997 № 166.
Колегія суддів вважає доводи апелянта безпідставними та погоджується з рішенням суду першої інстанції, виходячи з наступного.
Визначаючи особливості оподаткування господарюючих суб'єктів у сфері сільського господарства, законодавцем внесено зміни до ст. 8 Закону № 168/97, яка встановлює спеціальний режим оподаткування діяльності у сфері сільського і лісового господарства та рибальства.
Отже, позивач, як сільськогосподарське підприємство підпадало до 01.01.2009 під дію п. 11.21 ст. 11 Закону України від 03.04.1997 № 168/97-ВР «Про податок на додану вартість»зі змінами та доповненнями і подавало до податкового органу дві податкові декларації з ПДВ: податкову декларацію з ПДВ (скорочену) сільськогосподарського підприємства відповідно до п.11.21 Закону № 168/97 та податкову декларацію з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.
В скорочених податкових деклараціях за листопад - грудень 2007 року, січень - березень 2008 року, поданих до Бахмацької МДПІ, ТОВ «Чернігівська м'ясна компанія»відобразило в загальному обсязі поставок операції з поставок м'яса свиней в живій вазі переробним підприємствам за нульовою ставкою ПДВ, а в складі податкового кредиту зазначених декларацій - суми ПДВ від отриманих в зазначених періодах товарно-матеріальних цінностей для забезпечення виробництва та реалізації м'яса свиней в живій вазі.
08.12.2008 до податкового органу ТОВ «Чернігівська м'ясна компанія»подані уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок за звітні (податкові) періоди до податкових декларацій з ПДВ за листопад - грудень 2007 року, січень - березень 2008 року, за якими здійснюються розрахунки з бюджетом (загальні).
Зазначеними уточнюючими розрахунками позивач збільшив обсяги поставок за рахунок віднесення до них операцій з поставки переробним підприємствам м'яса свиней в живій вазі (рядок 2.2 колонки А уточнюючих розрахунків), а також розмір податкового кредиту від отриманих на дату дії постанови КМ України від 12.05.1999 № 805 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2007 № 596) товарно-матеріальних цінностей для забезпечення виробництва та реалізації м'яса свиней в живій вазі відповідно до податкових накладних, які виписані постачальниками підприємства та які були включені ТОВ «Чернігівська м'ясна компанія»до податкових декларацій скорочених з ПДВ відповідно до п. 11.21 ст. 11 Закону № 168/97-ВР за листопад - грудень 2007 року, січень - березень 2008 року (рядок 10.1 колонок А та Б уточнюючих розрахунків).
Здійснюючи такі збільшення позивач заповнив рядок 8.5 уточнюючих розрахунків в розмірі 516879 грн., які зараховуються підприємством до складу податкового кредиту наступного податкового періоду - до рядка 23.3 декларації з ПДВ за січень 2009 року, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом. Також, позивач переніс суму ПДВ до рядків 25 та 25.1 податкової декларації за січень 2009 року, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, заявивши тим самим бюджетне відшкодування ПДВ на банківський рахунок.
Проте, відповідно до пп. 6.2.6 п. 6.2 ст. 6 Закону № 168/97, який був чинний до 01.01.2009, встановлено, що операції з поставки переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою сільгоспвиробниками всіх форм власності і господарювання оподатковуються за нульовою ставкою.
В свою чергу, колегія суддів звертає увагу на, що ця норма встановлює лише розмір ставки податку, а право акумуляції сільгосппідприємствами усіх форм власності сум ПДВ за реалізовані ними молоко, худобу, птицю, вовну, а також за молочну продукцію та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах, та порядок виплати їм дотації переробними підприємствами визначено п. 11.21 ст. 11 Закону № 168/97, яким уповноважено КМ України визначити порядок нарахування і використання зазначених коштів.
Такий механізм затверджено постановою КМ України від 28.03.2007 № 596 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26.02.1999 № 271 і від 12.05.1999 № 805», яка діяла в періоді з 21.04.2007 по 11.04.2008 у періоді, в якому ТОВ «Чернігівська м'ясна компанія»поставки переробним підприємствам м'яса свиней в живій вазі та суми ПДВ від придбаних товарно-матеріальних цінностей для забезпечення виробництва та реалізації м'яса свиней в живій вазі відносило до спеціальних декларацій з ПДВ відповідно до п. 11.21 ст. 11 Закону № 168/97, а потім шляхом подання уточнюючих розрахунків перенесла до бюджетної декларації з ПДВ за січень 2009 року та заявила бюджетне відшкодування.
Пунктом 12 Порядку нарахування, виплат і використання коштів, спрямованих для виплат дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за поставлені ними переробним підприємствам молоко та м'ясо в живій вазі, затвердженого постановою КМ України від 12.05.1999 № 805 в редакції постанови КМ України від 28.03.2007 № 596, передбачено, що на підставі даних бухгалтерського обліку сільськогосподарські товаровиробники щомісяця складають окрему податкову декларацію з податку на додану вартість поставлених ними молока, худоби, птиці, вовни, а також молочної продукції та м'ясопродуктів, вироблених у власних переробних цехах.
Крім того, різниця між ПДВ, що надходить від покупців, та податком на додану вартість, сплаченим постачальникам, перераховується підприємством з поточного на окремий рахунок, а залишок податкового кредиту покривається податковими зобов'язаннями наступних податкових періодів.
Зазначеним Порядком не передбачено норми, згідно з якою б суми ПДВ, сплачені (нараховані) сільгоспвиробниками по операціях з придбання товарів (послуг) та використаних в межах господарської діяльності, пов'язаної з операціями з поставки переробним підприємствам молока і м'яса живою вагою, включаються до податкової декларації, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом (загальною).
Отже, всі операції з поставки переробним підприємствам молока та м'яса в живій вазі та реалізації м'яса та м'ясної продукції власного виробництва в періоді з 21.04.2007 по 11.04.2008 і відповідно податковий кредит, сформований для забезпечення виробництва та реалізації м'яса та м'ясної продукції, в тому числі м'яса в живій вазі повинні були позивачем відображатись в спеціальній (скороченій) декларації, як того вимагає п. 11.21 ст. 11 Закону № 168/97.
У виправлення виявленого порушення, відповідачем правомірно було проведено зменшення від'ємного значення рядків 23.3, 23 декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом (загальної), на 516587 грн. (дане порушення відображене на стор. 34-51 акту перевірки).
Безпідставним є посилання позивача на доручення КМ України від 20.06.2008 № 32170/0/1-08 та лист ДПА України від 11.07.2008 № 13980/7/16-1117, оскільки названим дорученням КМ України не вносив жодних змін з зазначених питань до своєї постанови від 27.03.2007 № 596. Так, зокрема, п. 2.16 названого Доручення зобов'язано: «Мінфіну, ДПА надати територіальним органам державної податкової служби роз'яснення щодо включення сільгосптоваровиробниками податкового кредиту за операціями з поставки молока та м'яса у живій масі переробним підприємствам за нульовою ставкою до податкової декларації платника податку, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом і відшкодування з бюджету податкового кредиту за цією декларацією за податкові періоди 2007-2008 років, за які такий податковий кредит не був відшкодований».
Таким чином, доручення Кабінету Міністрів України та лист ДПА України не вносять змін до чинного законодавства та не дають безпосередніх вказівок щодо відшкодування податкового кредиту по операціях з продажу молока та м'яса в живій вазі, що були здійснені під час дії Постанови Кабінету Міністрів України № 805 в редакції Постанови № 596.
Отже, сільськогосподарські товаровиробники, які з 28.03.2007 по 02.04.2008 здійснювали за нульовою ставкою ПДВ операції з поставки переробним підприємствам молока та м'яса в живій вазі, таким чином такі товаровиробники повинні були відображати суми ПДВ щодо придбаних товарів (послуг), пов'язаних з виробництвом таких молока та м'яса в живій вазі, у спеціальній декларації з ПДВ (скорочена форма).
Правомірність висновків відповідача про порушення позивачем вимог пп. 7.4.3 п. 7.4 ст. 7 ст. 8-1.15 Закону № 168/97-ВР та вимог п. 5.8 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 30.05.1997 № 166, зареєстрованого в Мін'юсті України 09.07.1997 за № 250/2054 (в редакції, чинній на дату подання податкової декларації за січень 2009 року), підтверджується наступним.
Так, наказ ДПА України від 21.01.2009 № 8 «Про внесення змін до податкової звітності з податку на додану вартість», зареєстрований у Мінюсті України 30.01.2009 за № 90/16106, яким внесено зміни до порядку заповнення та подання податкової декларації з ПДВ, затвердженого наказом ДПА України від 30.05.1997 № 166, набрав чинності з 10.02.2009. Наказ розроблений відповідно до положень ст. 8 Закону України «Про податок на додану вартість»з урахувань змін та доповнень, внесених Законом України від 31.10.2008 № 639-VI «Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи та про внесення змін до деяких законодавчих актів.
Таким чином, суб'єкти спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства подають декларацію за січень 2009 року відповідно до вимог та за формою, запроваджених вищезазначеним наказом.
Даним наказом внесено зміни до форми податкової декларації з ПДВ, затвердженої наказом ДПА України від 30.05.1997 № 166, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 09.07.1997 за № 250/2054, та викладено у новій редакції форму податкової декларації з ПДВ (скороченої), затверджену наказом ДПА України від 23.10.1998 № 499, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 10.11.1998 за № 715/3155.
Крім того, внесено відповідні зміни до Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 30.05.1997 № 166, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 09.07.1997 за № 250/2054, відповідно до яких для платників, які зареєстровані як суб'єкти спеціального режиму оподаткування, у податковій декларації (скороченій) відображаються лише операції з поставки сільськогосподарських товарів (послуг), вироблених (наданих) у результаті здійснення діяльності відповідно до пп. 8-1.15.2 8-1.15.6 п. 8-1. 15 ст. 8-1 Закону та постанови КМ України від 21.01.2009 № 23 «Про затвердження переліку видів діяльності, на які поширюються норми ст. 8 Закону України «Про податок на додану вартість», інші операції - у податковій декларації, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом (загальній), відповідно до редакції абзацу третього пп. 8-1.15.1 п. 8.15 ст. 8 Закону. Податкова декларація з ПДВ (загальна) та податкова декларація з податку на додану вартість (скорочена) доповнюються рядками, в яких зазначаються показники, пов'язані з відображенням часткового використання товарів (послуг), основних фондів, виготовлених та/або придбаних, які частково використовуються сільськогосподарським підприємством для виготовлення сільськогосподарських товарів (послуг), а частково для інших товарів (послуг).
Сума сплаченого (нарахованого) податкового кредиту розподіляється виходячи з частки використання таких товарів (послуг), основних фондів в операціях сільськогосподарського виробництва та відповідно в інших операціях.
Указаний розподіл відбувається у тому періоді, у якому здійснювалось таке виготовлення та/або придбання, а розподілені суми відповідно включаються до значень рядків 10, 12, 13 декларації з податку на додану вартість та декларації з податку на додану вартість (скороченої), довідково відображаються у рядках 10-1, 12-1, 13-1 податкової декларації (скороченої).
Позивачем не було враховано, що коригування, пов'язане з використанням раніше придбаних товарів (послуг), основних фондів частково для виготовлення сільськогосподарських товарів (послуг), а частково - для інших, проводиться виходячи із залишкової вартості основних фондів та вартості залишків товарів, що використовуються чи підлягають використанню в сільськогосподарському виробництві, відповідно до частки використання таких товарів (послуг), основних фондів в операціях сільськогосподарського виробництва та в інших операціях, але не нижче питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (послуг), розрахованої відповідно до вимог п. 8-1.6 ст. 8-1 Закону № 168/97:
- у разі зміни напряму використання товарів (послуг), основних фондів з іншої діяльності на діяльність у сфері сільського і лісового господарства та рибальства;
- при реєстрації сільськогосподарського підприємства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування.
У рядку 16.3 податкової декларації (скороченої) коригування відображається зі знаком «+»(до збільшення). У рядку 16.3 податкової декларації, у якій відображається інша діяльність, - зі знаком «-«(до зменшення).
Суд звертає увагу на неспроможність обґрунтувань позивача, оскільки до Бахмацької МДПІ за січень 2009 року позивачем подані дві податкові декларації з ПДВ з додатками:
- податкова декларація з ПДВ спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського господарства (скорочена, вх. від 20.02.2009 № 2541) відповідно до вимог ст. 8 Закону № 168/97, в якій повинні відображатися лише операції, пов'язані із сільськогосподарським виробництвом;
- податкова декларація з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом (загальна, вх. від 20.02.2009 № 2539), в якій відображаються всі інші операції.
Колегія суддів звертає увагу на те, що позивачем у рядках 16.3 вищенаведених податкових декларацій в порушення вимог пп. 7.4.3 п. 7.4 ст. 7, п. 8-1.15 Закону № 168/97 та п. 5.8 Порядку № 166 не здійснено коригування податкового кредиту із залишкової вартості раніше придбаних основних фондів та вартості залишків товарно-матеріальних цінностей, що використовуються чи підлягають використанню в сільськогосподарському виробництві, відповідно до частки використання таких товарів (послуг), основних фондів в операціях сільськогосподарського виробництва та в інших операціях, але не нижче питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (послуг), розрахованої відповідно до вимог пункту 8-1.6 ст. 8-1 цього ж Закону, що призвело до завищення розміру податкового кредиту податкової декларації (загальної) з ПДВ за січень 2009 року, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, на суму 651897 грн. та заниження розміру податкового кредиту податкової декларації з ПДВ (скороченої) спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського господарства за січень 2009 року на цю ж суму (а. с. 19-28).
Крім того, колегія суддів вважає за необхідне звернути увагу на порушення позивачем правильності декларування розміру податкових зобовязань та податкового кредиту податкової декларації з ПДВ за січень 2009 року, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом.
Так, для платників, які зареєстровані як суб'єкти спеціального режиму оподаткування, у податковій декларації (скороченій) відображаються лише операції з поставки сільськогосподарських товарів (послуг), вироблених (наданих) у результаті здійснення діяльності відповідно до підпунктів 8.15.2 - 8.15.6 п. 8.15 ст. 8 Закону та постанови КМ України від 21.01.2009 № 23 «Про затвердження переліку видів діяльності, на які поширюються норми ст. 8 Закону України «Про податок на додану вартість», інші операції - у податковій декларації, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, відповідно до редакції абз. 3 пп. 8-1. 15.1, п. 8-1.15 ст. 8-1 цього Закону.
Відповідно до п. 6 Переліку видів діяльності, на які поширюються норми ст. 8-1 Закону № 168/97, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.01.2009 № 23 до виду діяльності, на який поширюються норми ст. 8-1 Закону України «Про податок на додану вартість»відноситься одержання сперми кнурів.
Отже, оскільки перевіркою встановлено, що в порушення вимог п. 8-1.2, п. 8-1.7, абзацу б) пп. 8-1. 15.2, п. п. 8-1. 15.5 ст. 8-1 Закону № 168/97, п. 6 Переліку видів діяльності, на які поширюються норми ст. 8 Закону України «Про податок на додану вартість», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 25.01.2009 № 23, пп. 5.3.1 п. 5.3 р. 5 Порядку заповнення та подання податкової декларації з податку на додану вартість, затвердженого наказом ДПА України від 30.05.1997 № 166, зі змінами, внесеними наказом ДПА України від 21.01.2009 № 8, ТОВ «Чернігівська м'ясна компанія»до складу податкових зобов'язань податкової декларації з ПДВ за січень 2009 року, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом, включено суми ПДВ в розмірі 1000 грн. від поставленого генетичного матеріалу власного виробництва (сперми кнурів) фермерському господарству «Лео і партнери»код 32154677, с. Шами Козелецького р-ну Чернігівської області на загальну суму 6000,00 грн. (рядок 1 декларації) відповідно до податкових накладних від 08.01.2009 № 7/1 на суму 3000 грн., вт.ч. ПДВ 500 грн. та від 26.01.2009 № 26/1 на суму 3000 грн., в т.ч. ПДВ 500 грн. Таким чином суд визнає, що відповідачем правомірно встановлено, що позивачем завищено розмір податкових зобов'язань декларації з податку на додану вартість за січень 2009 року, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом (загальна) на суму 1 000,00 грн. та занижено розмір податкових зобов'язань декларації з ПДВ спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського господарства (скороченої) за січень 2009 року на суму 1000 грн. (стор. 10-12 акту перевірки).
Підпункт 8-1.15.1. п. 8-1.15 ст. 8-1 Закону № 168/97 дає визначення виробничих факторів, з положень якого вбачається, що вказаний розподіл відбувається у тому періоді, в якому здійснюється таке виготовлення та/або придбання.
Крім того, у січні 2009 року позивачем поставлено покупцям сільськогосподарську продукцію (свиней та генетичний матеріал - сперму кнурів) на 1123667 грн., в т. ч. ПДВ - 187278 грн. Поставку іншої продукції, яка зазначається у декларації, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом (загальній), позивач не здійснював.
При цьому, в січні 2009 року ТОВ «Чернігівська м'ясна компанія» придбавало виробничі фактори для їх використання у виробництві та поставці сільськогосподарської продукції, але частину з придбаного, на загальну суму 24964,06 грн. позивач відніс до обсягів придбання податкової декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом (загальної) і суму ПДВ у розмірі 4992,82 грн. до податкового кредиту даної декларації.
З огляду на встановлене, оскільки апелянт здійснював в січні 2009 року тільки виробництво та поставку сільськогосподарської продукції - свиней та генетичного матеріалу (сперми кнурів), тому він повинен був відобразити ПДВ в розмірі 4992,82 грн. від придбаних товарів (послуг), які використовуються даним сільськогосподарським підприємством для виробництва сільськогосподарської продукції (виробничих факторів) у податковій декларації з ПДВ (скороченій) спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського господарства за січень 2009 року, а не в декларації з ПДВ, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом (загальній).
Таким чином, апелянтом дійсно завищено розмір податкового кредиту податкової декларації з ПДВ за січень 2009 року, за якою здійснюються розрахунки з бюджетом (загальної), на суму 4992,82 грн. та, відповідно, занижено розмір податкового кредиту податкової декларації з ПДВ (скороченої) спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського господарства за січень 2009 року на суму 4992,82 грн.
Оскільки позивачем завищено розмір податкового кредиту податкової декларації з ПДВ за якою здійснюються розрахунки з бюджетом (загальної) за січень 2009 року, на суму 656890 грн., то перевіркою встановлено заниження розміру різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту даної декларації на 651897 грн.
Таким чином, перевіркою достовірності нарахування бюджетного відшкодування за січень 2009 року обґрунтовано встановлено:
- завищення залишку від'ємного значення попереднього звітного (податкового) періоду, що включається до складу податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду - січня 2009 року (рядок 23 декларації) - на 516 587,00 грн.;
- завищення залишку від'ємного значення попереднього податкового періоду за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду - січня 2009 року (рядок 24 декларації) - на 1 129 247,00 грн.; і, відповідно,
- завищення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за січень 2009 року (рядки 25, 25.1 декларації) - на 603 929,00 грн.;
- завищення залишку від'ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 26 декларації) - на 525 318,00 грн.;
- заниження суми ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку від»ємного значення попереднього звітного періоду (рядок 27 декларації) - на 39 237,00 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
При цьому, апелянтом не надано належних доказів на підтвердження правомірності своїх вимог.
Таким чином, колегія суддів вирішила згідно ст. 200 КАС України залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, з урахуванням того, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись ст.ст. 41, 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Чернігівська мясна компанія»залишити без задоволення, а постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 25.08.2009 без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, встановлені статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий:
Судді:
Повний текст ухвали виготовлено 04.10.2010.