Постанова № 11570201, 30.09.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.09.2010
Номер справи
2а-19154/09/0570
Номер документу
11570201
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

30 вересня 2010 р. справа № 2а-19154/09/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 13 год. 10 хв.

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Абдукадирової К.Е.

при секретаріОкрибелашвілі В.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області

до Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу», м. Донецьк

про примусове стягнення суми застосованих економічних санкцій у розмірі 92 646 грн. 30 коп. відповідно до рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області від 5 жовтня 2009 року № 270 за порушення державної дисципліни цін

за участю представників сторін:

від позивача: Рехтік Р.М. за дов. від 14 січня 2010 року

від відповідача: Чевичелової О.А. за дов. від 18 грудня 2009 року

ВСТАНОВИВ:

Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області заявлено позов до Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» про примусове стягнення суми застосованих економічних санкцій у розмірі 92 646 грн. 30 коп. відповідно до рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області від 5 жовтня 2009 року № 270 за порушення державної дисципліни цін.

Правовою підставою стягнення представник позивача під час судового засіданні вважає норми Закону України «Про ціни і ціноутворення»від 3 грудня 1990 року № 507-ХП, Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами», затвердженої спільним наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України і Міністерства фінансів України від 3 грудня 2001 року № 298/519, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2001 року за № 1047/6238.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення позову.

Вислухавши у судовому засіданні представників сторін, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.

Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Питання Державної інспекції з контролю за цінами» № 1819 від 13 грудня 2000 року є урядовим органом, що діє у системі Мінекономіки, відповідальний перед Кабінетом Міністрів України, підзвітний та підконтрольний Міністрові економіки. У межах своєї компетенції Держцінінспекція організує виконання актів законодавства і здійснює систематичний контроль за їх реалізацією, узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до її компетенції, розробляє пропозиції щодо його вдосконалення та вносить їх на розгляд Міністру економіки. Крім того, на позивача покладені контрольно-наглядові функції з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади та субєктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів.

28 вересня 2009 року Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області проведено перевірку Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу», за результатами якої було складено акт № 536 від 28 вересня 2009 року.

Перевіркою встановлено порушення вимог Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення з питання порядку формування, встановлення та застосування цін на продукти харчування, щодо яких встановлено державне регулювання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630, Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2005 року № 560, рішення Донецької облдержадміністрації від 25 січня 2008 року № 5/14-431 «Про затвердження тарифів на послуги водопостачання та водовідведення, що надаються Комунальним підприємством «Компанія «Вода Донбасу», розпорядження голови Донецької облдержадміністрації від 18 лютого 2003 року № 76 «Про затвердження положення впровадження побудинкових та поквартирних засобів обліку споживання холодної та гарячої води і теплової енергії, їх технічне обслуговування, ремонт та повірку в наявному житловому фонді», а саме, встановлено застосування тарифів з порушенням інших запроваджених методів регулювання: стягування плати за водопостачання та водовідведення з обєкту соціальної сфери за тарифом для інших підприємств 4,50 грн./м3; 5,93 грн./м3 замість 4,20 грн./м3 та 3,00 грн./м3 в жовтні 2008 року та стягування плати, не передбаченої діючим законодавством за опломбування та розпломбування засобів обліку споживання води з 1 жовтня 2008 року по 28 вересня 2009 року.

За наслідками перевірки позивачем було прийнято рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 5 жовтня 2009 року № 270 у розмірі 92646 грн. 30 коп. (арк. справи 5). Правовою підставою прийняття вказаного рішення зазначено статтю 14 Закону України «Про ціни ціноутворення».

Зазначене рішення було оскаржено відповідачем у судовому порядку. За наслідками судового оскарження, постановою Донецького окружного адміністративного суду від 4 березня 2010 року по справі 2а-18009/09/0570 за позовом Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» до Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області про визнання недійсним рішення про застосування економічних санкцій у задоволенні позовних вимог Комунальному підприємству «Компанія «Вода Донбасу» було відмовлено (арк. справи 44, 45). Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 3 червня 2010 року постанову Донецького окружного адміністративного суду від 4 березня 2010 року залишено без змін (арк. справи 32 - 36).

Статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України передбачений порядок набрання судовим рішенням законної сили. Так, у відповідності до частини 3 статті 254 КАС України, у разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Таким чином, постанова Донецького окружного адміністративного суду від 4 березня 2010 по справі № 2а-18009/09/0570 на день розгляду справи є такою що набрала законної сили за наслідками її перегляду у апеляційному порядку.

Статтею 6 Закону України «Про ціни і ціноутворення» передбачено, що у народному господарстві застосовуються вільні ціни і тарифи, державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи. Відповідно ж до статті 7 цього Закону вільні ціни і тарифи встановлюються на всі види продукції, товарів і послуг, за винятком тих, по яких здійснюється державне регулювання цін і тарифів.

Згідно зі статтею 8 Закону України «Про ціни і ціноутворення» державне регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом встановлення: державних фінансових цін (тарифів), граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних фіксованих цін і тарифів та іншими методами, веденими Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до статті 14 Закону України «Про ціни та ціноутворення» вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Держбюджету України. Місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області, відповідно до підпункту 12 пункту 5 Постанови Кабінету Міністрів України «Питання Державної інспекції з контролю за цінами» № 1819 від 13 грудня 2000 року, має право звертатися до суду з позовами про стягнення до бюджету сум у разі застосування відповідних адміністративно-господарських санкцій.

Як встановлено у судовому засіданні, сума економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін у розмірі 92 646 грн. 30 коп. відповідачем до бюджету не сплачена.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області підлягають задоволенню у повному обсязі.

Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 121-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» про примусове стягнення суми застосованих економічних санкцій у розмірі 92 646 грн. 30 коп. відповідно до рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області від 5 жовтня 2009 року № 270 за порушення державної дисципліни цін задовольнити повністю.

Стягнути з Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» суму застосованих економічних санкцій у розмірі 92 646 грн. 30 коп. відповідно до рішення Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області від 5 жовтня 2009 року № 270 за порушення державної дисципліни цін, яка полягає зарахуванню до державного бюджету за наступними реквізитами: д/р № 31118106700039 в УДК м. Докучаєвськ Донецької області, отримувач УДК м. Докучаєвську Донецької області, код ЄДРПОУ 34687242, банк отримувача - ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, код надходжень за бюджетною класифікацією - 21081100.

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 30 вересня 2010 року. Постанова у повному обсязі складена 5 жовтня 2010 року.

У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постановою за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Абдукадирова К.Е.