Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 2а-5227/10/2670 Головуючий у 1-й інстанції: <Текст > Суддя-доповідач: Романчук О.М
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"21" вересня 2010 р. м. Київ
Справа № 2-а-5227/10/2670
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого: Романчук О.М.,
Суддів: Собківа Я.М.,
Усенка В.Г.,
при секретарі: Шевчук К.В.,
розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Підприємства з іноземною інвестицією у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ФАЛБІ»на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 серпня 2010 р. у справі за адміністративним позовом Підприємства з іноземною інвестицією у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ФАЛБІ»до Київської регіональної митниці про визнання незаконним та скасування податкового повідомлення,-
В С Т А Н О В И В :
ПІІ ТОВ «ФАЛБІ»(далі позивач) звернулися до суду з позовом до Київської регіональної митниці (далі Відповідач ) про визнання незаконним та скасування податкового повідомлення.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 серпня 2010 року у задоволенні позову було відмовлено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, Позивач подали апеляційну скаргу, у якій просили суд скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позов.
Суд, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. 81 Митного кодексу України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари і транспортні засоби, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Умови та порядок застосування форм декларування, перелік відомостей, необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення, визначаються Кабінетом Міністрів України, а порядок заповнення митних декларацій та інших документів, що застосовуються під час митного оформлення товарів і транспортних засобів, встановлюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі митної справи.
Перелік товарів, що підлягають обов'язковому декларуванню, встановлюється цим Кодексом та актами Кабінету Міністрів України.
Як вбачаєтья з матеріалів справи, Позивач ввозили в період з 01.01.2007 р. по 29.10.2009 р. лікарські засоби, товари медичного призначення, зокрема, реагенти діагностичні, у тому числі: тест-системи для визначення вагітності для жінок, походженням з Франції, виробник Innotech International», що підтверджується ВМД №№ 100000005/2007/002582 від 02.03.2007 р., 100000005/2007/008148 від 22.06.2007 р., 100000005/2007/011931 від 28.08.2007 р., 100000005/2007/018284 від 13.12.2007 р., 100000005/2008/205095 від 31.03.2008 р., 100000005/2008/208036 від 19.05.2008 р., 100000005/2008/212857 від 22.07.2008 р., 100000005/2008/214551 від 14.08.2008 р., 100000005/2008/219093 від 14.10.2008 р.
Вказані товари були ввезені на тариторію України.
У графі 33 ВМД зазначено код товару 382200000000, до якого згідно Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - УКТ ЗЕД) відносяться товари "Реагенти діагностичні або лабораторні на підкладці і приготовлені (готові) діагностичні або лабораторні реагенти на підкладці або без неї, крім зазначених у товарних позиціях 3002 або 3006; сертифіковані еталонні матеріали».
Так, зідно з п.п.5.1.7 п.5.1 ст.5 Закону України «Про податок на додану вартість»від 03.04.97 № 168/97-ВР, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України зареєстрованих та допущених до застосування в Україні лікарських засобів та виробів медичного призначення за переліком, що щорічно визначається Кабінетом Міністрів України.
Таким підзаконним нормативно-правовим актом є постанова Кабінету Міністрів України «Про перелік лікарських засобів та виробів медичного призначення, операції з продажу яких звільняються від обкладення податком на додану вартість»від 17.12.03 року № 1949 затверджено перелік звільнених від обкладення податком на додану вартість виробів медичного призначення.
Відповідно до даного Переліку у ньому наявний виріб за кодом УКТЗЕД 3822 00 00 00 - реагенти діагностичні або лабораторні на підкладках і приготовлені, діагностичні або лабораторні реагенти на підкладці або без неї.
Службовими особами Відповідача, на виконання вимог листа Департаменту аналітичної роботи, управління ризиками та аудиту Держмитслужби України №9-1/1669-ЕП від 30.10.2009р. та на підставі наказу начальника Київської регіональної митниці №1095 від 13.11.2009р. було проведено камеральну перевірку дотримання ПІІ у формі ТзОВ «Фалбі»законодавства з питань митної справи, про що складено Акт №к/47/9/100000000/21568905 від 02.12.2009 р.
У відповідності до п.п 2.1.1 п. 2.1 ст.2 Закону № 2181, митні органи є контролюючими органами стосовно акцизного збору та податку на додану вартість (з урахуванням випадків, коли законом обов'язок з їх стягнення або контролю покладається на податкові органи), ввізного та вивізного мита, інших податків і зборів (обов'язкових платежів), які відповідно до законів справляються при ввезенні (пересиланні) товарів і предметів на митну територію України або вивезенні (пересиланні) товарів і предметів з митної території України.
Згідно висновків вказаного Акта, Позивачем було здійснено невірне декларування кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД, а саме ввезений позивачем товар з врахуванням його складу повинен був класифікуватись в товарній підкатегорії 3002109900, який не звільняється від сплати ПДВ.
У відповідності до ст. 13 МК України, ведення УКТЗЕД є одним із основних завдань митних органів, яке здійснює спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади в галузі митної справи.
Класифікація товарів, що переміщуються через митний кордон України, для цілей митного оформлення здійснюється відповідно до вимог УКТ ЗЕД, що є товарною номенклатурою Митного тарифу України, затвердженого Законом України «Про Митний тариф України», з врахуванням Основних правил інтерпретації класифікації товарів, відповідних приміток до розділів та груп, текстового опису товарних позицій, та тих характеристик товару, які є визначальними для класифікації. Примітки до розділів та груп є невід'ємною частиною УКТ ЗЕД і мають юридичну силу.
Як вбачається з матеріалів справи, правильне визначення коду товару згідно УКТЗЕД впливає на звільнення від оподаткування ПДВ даного виду товару.
Однак, згідно з п. 17 розділу 3 Порядку здійснення митного контролю й митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації, яка затверджена наказом Державної митної служби України від 20 квітня 2005 р. № 314, перевірка правильності класифікації та кодування товарів (згідно з поданими документами) має здійснюватись при розмитнення товарів при перевірці ВДМ.
Колегія суддів приходить до висновку, що Відповідачем не правомірно було визначено інший код товару УКТЗЕД після проведення митного оформлення та ввезення товару на територію України. Оскільки вказаною нормою чітко передбачено обов`язок перевірки правильності кодування товару при перевірці ВДМ.
Більше того, колегія суддів вважає невірним висновок Відповідача щодо віднесення вказаної групи товарів до товарній підкатегорії 3002109900.
Так, Державною службою лікарських засобів і виробів медичного призначення було видано Свідоцтво про державну реєстрацію № 2851/2004 від 28.05.2004 р., згідно якого тест-системи для визначення вагітності ВВ-ТЕSТ зареєстровані як виріб медичного призначення за кодом УКТЗЕД 3822000000.
У відповідності до п. 3 Додатку 1 до Порядку подання документів, які підтверджують право суб'єктів підприємницької діяльності на користування встановленими законодавством податковими пільгами під час митного оформлення товарів, що ввозяться на митну територію України або вивозяться з митної території України, який затверджено наказом Державної митної служби України від 22 червня 2006 р. № 514, саме Свідоцтво про державну реєстрацію виробів медичного призначення є документом, який підтверджує можливість застосування пільгового режиму оподаткування.
Крім того, відповідно до п. 2 Узагальнення Верховного Суду України «Практика розгляду судами адміністративних справ щодо спорів, пов'язаних зі справлянням податків і зборів митними органами якщо митні органи», приймаючи вантажні митні декларації та пропускаючи товар на митну територію України, погоджувалися з відомостями щодо звільнення позивача від сплати ПДВ, чи з кодом товарної номенклатури, зазначеної імпортером, то відповідно до п. 10.3 ст. 10 Закону України «Про податок на додану вартість»від 3 квітня 1997 року № 168/97-ВР та підпункту 4.2.1 п. 4.2 ст. 4 Закону № 2181-III Митниця не має правових підстав для прийняття податкових повідомлень-рішень про нарахування податкових зобов'язань у зв'язку з помилковим визначенням коду товарної номенклатури, зокрема, з посиланням на результати камеральної перевірки та на положення підпункту "в" підпункту 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону N 2181-III, дія якого не поширюється на митні органи.
Таким чином, судом першої інстанції при ухваленні оскаржуваної постанови було неповно з`ясовано обставини справи та порушено норми процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Беручи до уваги вищевикладене, колегія суддів у відповідності до ч.2 ст. 205 КАС України, приходить до висновку, що апеляційну скаргу необхідно задовольнити, постанову суду першої інстанції скасувати та ухвалити нову постанову, якою задовольнити позов.
Керуючись ст. ст. 160, 198, 202, 205, 207, 254 КАС України суд,
П О С Т А Н О В И В :
Апеляційну скаргу Підприємства з іноземною інвестицією у формі товариства з обмеженою відповідальністю «ФАЛБІ»задовольнити.
Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 04 серпня 2010 року скасувати та ухвалити нову, якою задовольнити позов.
Визнати незаконним та скасувати податкове повідомлення Київської регіональної митниці № 10 від 21.01.2010 року.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.
Головуючий суддя:
судді:
Повний текст виготовлено: 24.09.2010 року