ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" вересня 2010 р. Справа № 2а-2801/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Тимощука О.Л.
при секретарі Дутчак Л. В.
за участю представника позивача - Яновського М.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Державної податкової інспекції в Богородчанському районі, вул. Шевченка, 64, смт. Богородчани, Богородчанський район, Івано-Франківська область, 77701
до відповідача: Виробничо-промислової фірми "Рембудтехсервіс", вул. Шевченка, 112, с. Манява, Богородчанський район, Івано-Франківська область, 77772
про стягнення податкового боргу в сумі 9350,00 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція в Богородчанському районі Івано-Франківської області звернулась в суд з адміністративним позовом до Виробничо-промислової фірма "Рембудтехсервіс" про стягнення податкового боргу в сумі 9350,00 грн., мотивуючи тим, що відповідачем допущено заборгованість зі сплати податку на прибуток підприємств в загальній сумі 3060,00 грн., з податку на додану вартість в сумі 6292,00 грн., яка не була сплачена відповідачем у терміни, встановлені податковим законодавством.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з мотивів, наведених у позовній заяви. Просив позов задовольнити повністю.
Відповідач в судове засідання не зявився, про дату, час та місце судового розгляду справи судом був повідомлений. Правом подання заперечень щодо задоволення позову не скористався. Заяв та клопотань про відкладення розгляду справи чи про причини неявки суду не надав.
Згідно із ч.8 ст.35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру. Частиною 11 ст.35 КАС України передбачено, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Згідно ч. 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повторного неприбуття відповідача не субєкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
З таких обставин, суд вбачає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача.
Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази та інші матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, згідно свідоцтва про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності №23921978 від 16.04.1996р., Виробничо-промислова фірма «Рембудтехсервіс» є юридичною особою та відповідно до вимог ст.4 Закону України «Про систему оподаткування» є платником податків та зборів.
Як вбачається з матеріалів справи, за результатами проведеної податковим органом перевірки відповідача, які відображені у акті № 00009/1501/23921978 від 20.01.2009р. позивачем встановлені порушення, а саме неподання декларації про нарахування та сплату прибуткового податку відповідачем, за наслідками чого податковим органом 20.01.2009 року було прийнято податкове повідомлення-рішення №0000361501/0, відповідно до якого до відповідача застосовані штрафні санкції в сумі 2550,00 грн. (а.с. 7). Зазначене податкове рішення було розміщено на дошці оголошень 20.01.2009 року.
Відповідно до п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду.
Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики.
Згідно п.п. 4.2.2 п.4.2. ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо, зокрема, платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.
Внаслідок неподання податкової звітності з податку на прибуток згідно податкового повідомлення-рішення від 08.10.2009 року №0003071501/0, до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 510,00 грн. Вказане податкове рішення розміщено на дошці оголошень 08.10.2009 р. (а.с. 9).
Відповідно до акту документальної невиїзної перевірки №00192/15/23921978 від 03.04.2009р. за неподання податкових декларацій з податку на додану вартість за період з квітня 2005 року по березень 2008року, а також за не повернення свідоцтво платника ПДВ, згідно податкового повідомлення-рішення від 03.04.2009 року №0000071502/0, до позивача було застосовано штрафні (фінансові) санкції з податку на додану вартість в сумі 6292,00 грн. Дане податкове рішення було розміщено на дошці оголошень 14.04.20009 р. (а.с.8).
Згідно з пп.6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Відповідно до п. 1.2. ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобовязання це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та в строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Підпунктом 5.4.1 п. 5.4. ст.5 вищевказаного Закону передбачено, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
В п.п.17.1.1. п.17.1. ст.17 Закону зазначено, що платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що податковий борг відповідача є узгодженим та таким. що підлягає сплаті до бюджету. Оскільки суду не надано підтверджень щодо погашення боргу до бюджету, суд вважає його таким, що підлягає до стягнення в судовому порядку.
Відповідно до п.п. 3.1.1 ст. 3 Закону України № 2181 від 21.12.2000 р., активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Виходячи з вищенаведеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути за рахунок активів Виробничо-промислової фірми "Рембудтехсервіс" (код ЄДРПОУ 23921978) в доход бюджету податковий борг в сумі 9350 (Девять тисяч триста пятдесят гривень) 00 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя:/підпис/Тимощук О.Л.
Постанова складена в повному обсязі 24.09.2010 року.