ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"22" вересня 2010 р. Справа № 2а-2859/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Тимощука О.Л.
при секретарі Дутчак Л. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Державної податкової інспекції у Надвірнянському районі, вул. Визволення, 2, м. Надвірна, Надвірнянський район, Івано-Франківська область, 78400
до відповідача: Малого державного підприємства "Українка", с.Гаврилівка,
Надвірнянський район, Івано-Франківська область,78414
про стягнення заборгованості в сумі 4120,24 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція в Надвірнянському районі звернулась в суд з адміністративним позовом до Малого підприємства «Українка»про стягнення податкового боргу в сумі 4120,24 грн. за рахунок активів платника податків, мотивуючи тим, що відповідачем не було своєчасно та в повному обсязі сплачено суми узгодженого податкового зобовязання та за результатами проведених податковим органом перевірок до відповідача були застосовані штрафні (фінансові) санкції, які на момент звернення до суду відповідачем теж не були сплачені.
Представник позивача в судове засідання не зявився, про дату, час та місце проведення судового розгляду справи судом повідомлявся належним чином. Надіслав до суду заяву про розгляд справи з його відсутності. Позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про дату, час та місце проведення судового розгляду справи судом повідомлявся. Правом подання заперечення проти позову не скористався. Заяв та клопотань про відкладення розгляду справи чи про причини неявки суду не надав.
Згідно із ч.8 ст.35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру. Частиною 11 ст.35 КАС України передбачено, що у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Згідно ч. 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі повторного неприбуття відповідача не субєкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Розглянувши позовну заяву, дослідивши та оцінивши письмові докази та інші матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідно до рішення Виконавчого комітету Надвірнянської районної ради №209 від 13.11.1991 р., Мале державне підприємство «Українка»включено до ЄДРПОУ під №13644851 та згідно з довідкою податкового органу є платником податків і зборів в розумінні ст. 4 Закону України «Про систему оподаткування»(а.с. 25).
Згідно ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Законом України «Про систему оподаткування»визначені види податків і зборів (обовязкових платежів), що справляються на території України. Згідно п.3 ч.1 ст.9 вказаного Закону платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановленому законом терміни.
Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ від 21.12.2000 року, податкове зобовязання це зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно п.п. 5.1. 5.3.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Згідно з п. 5.2.2 п. 5 Закону України № 2181 від 21.12.2000 р., при апеляційному узгодженні моментом узгодження податкового зобовязання є день отримання платником податків повідомлення, якщо платник не оскаржив рішення податкового органу протягом 10 календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення.
Підпунктом 5.4.1 п. 5.4. ст. 5 вищевказаного Закону передбачено, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у визначені цією сттатею строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Приписами п.п.17.1.7 п.17.1 ст.17 вказаного Закону встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах, зокрема, при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1- 17.1.6 цього пункту, чи ні.
Як вбачається з матеріалів справи, на підставі акту податкової документальної невиїзної перевірки від 19.05.2008 р. № 489/15/13644851, у якому встановлено несвоєчасна сплата фіксованого сільськогосподарського податку на загальну суму 315,90 грн. (а.с.11-12).
На підставі зазначеного акту перевірки, 26.05.2008 р позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення №0000861500/0, згідно якого до відповідача податковим органом застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 157,95 грн. Податкове рішення отримано уповноваженою особою відповідача, про що свідчить копія повідомлення про вручення поштової кореспонденції (а.с.13).
Згідно акту податкової перевірки від 28.05.2008 р. № 540/15/13644851, податковим органом встановлено порушення позивача, а саме неподання податкової декларації з податку на прибуток підприємства за 1 квартал 2008 р., а також неподаний розрахунок частини прибутку (доходу), що підлягає сплаті до бюджету за 1 квартал 2008 р., у наслідок чого позивачем порушено вимоги пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідно до якого податкова декларація подається за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює, зокрема, календарному місяцю, календарному кварталу та календарному півріччю.
В п.п.17.1.1. п.17.1. ст.17 Закону зазначено, що платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
За наслідками зазначеної податкової перевірки, позивачем було прийнято податкові повідомлення-рішення від 28.05.2008 р. №0001021500/0 та №0001031500/0, згідно з якими до відповідача було застосовані штрафні санкції в розмірі 170 грн. по кожному (а.с.15). Податкові рішення отримані уповноваженою особою відповідача 30.05.2008 р., про що свідчить копія повідомлення про вручення поштової кореспонденції (а.с.13).
Актом перевірки податкового органу від 12.02.2009р. №65/15/13644851 встановлено, що в порушення вимоги пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», позивачем не було подано декларації по прибутковому податку за 1 півріччя 2008р., за 9 місяців 2008р., за 11 місяців 2008р., за 2008р., а також не подано розрахунок частини прибутку (доходу), що підлягає сплаті до бюджету за 1 півріччя 2008 р., за 9 місяців 2008 р., за 2008 рік, на підставі чого податковим органом було прийнято податкові повідомлення-рішення від 12.02.2009р. №0000321500/0 та №0000311500/0, у відповідності до яких відповідачу було нараховано штрафні (фінансові) санкції в сумі 510,00 грн та 680,00 грн. відповідно. Податкові рішення отримано уповноваженою особою відповідача 14.02.2009 р., про що свідчить копія повідомлення про вручення поштової кореспонденції (а.с.17).
Як вбачається з акту перевірки податкового органу від 20.08.2009р. №698/15/13644851 в порушення вимоги пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», позивачем не було подано декларації по прибутковому податку за 1 квартал 2009р., за 1 півріччя 2009 р., а також не подано розрахунок частини прибутку (доходу), що підлягає сплаті до бюджету за 1 квартал 2009 р., за 1 півріччя 2009 р., на підставі чого податковим органом було прийнято податкові повідомлення-рішення від 22.08.2009 р. №0000321501/0 та №0000311501/0, у відповідності до яких відповідачу було нараховано штрафні (фінансові) санкції в сумі 340,00 грн. по кожному. Податкові рішення отримано уповноваженою особою відповідача 26.08.2009 р., про що свідчить копія повідомлення про вручення поштової кореспонденції (а.с.19).
Відповідно до акту перевірки податкового органу від 18.02.2010 р. №741/15/13644851 встановлено, що в порушення вимоги пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», позивачем не було подано декларації по прибутковому податку за 9 місяців 2009 р., за 2009 рік., а також не подано розрахунок частини прибутку (доходу), що підлягає сплаті до бюджету за 9 місяців 2009 р. та за 2009 рік, на підставі чого податковим органом було прийнято податкові повідомлення-рішення від 18.02.2010р. №0000121501/0 та №0000131501/0, у відповідності до яких відповідачу було нараховано штрафні (фінансові) санкції в сумі 340,00 грн. по кожному. Податкові рішення отримано уповноваженою особою відповідача 20.02.2010 р., про що свідчить копія повідомлення про вручення поштової кореспонденції (а.с.21).
Актом перевірки податкового органу від 08.06.2010 р. №3066/15/13644851 встановлено, що в порушення вимоги пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», позивачем не було подано декларації по прибутковому податку за 1 квартал 2010р., а також не подано розрахунок частини прибутку (доходу), що підлягає сплаті до бюджету за 1 квартал 2010 р., внаслідок чого податковим органом було прийнято податкові повідомлення-рішення від 08.06.2010р. №00004415501/0 та №0000431501/0, у відповідності до яких відповідачу було нараховано штрафні (фінансові) санкції в сумі 170,00 грн. по кожному. Податкові рішення отримано уповноваженою особою відповідача 09.06.2010 р., про що свідчить копія повідомлення про вручення поштової кореспонденції (а.с.23).
Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що заборгованість відповідача на момент звернення до суду, становить 4120,24 грн., в тому числі зобовязання зі сплати податків 3385,50 грн. та пеня 734,74 грн., яка не була погашена відповідачем.
Відповідно до п.п. 3.1.1 ст. 3 Закону України № 2181 від 21.12.2000 р., активи платників податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
В звязку з вищенаведеним, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, а позов підлягає задоволенню.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути за рахунок активів Малого державного підприємства "Українка" (код ЄДРПОУ 13644851) в доход бюджету податковий борг в сумі 4120 (чотири тисячі сто двадцять гривень) 24 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя:/підпис/Тимощук О.Л.
Постанова складена в повному обсязі 24.09.2010 року.