Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ № 2а-6425/09/2370 17.09.2010 р. м. Черкаси
09 год. 35 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Чубар Т.М.,
секретар Кузнецов В.С.,
за участю представника позивача державної податкової інспекції у м. Черкаси Власенко В.В. за довіреністю № 24390/10-017 від 07.09.2010р.,
представника відповідача товариства з обмеженою відповідальністю «Сінніс, ЛТД»Миронової Т.С. за довіреністю від 15.09.2008.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у м. Черкаси до товариства з обмеженою відповідальністю «Сінніс, ЛТД»про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
ВСТАНОВИВ:
До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулась державна податкова інспекція у м. Черкаси, в якому просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Сінніс, ЛТД»штрафні (фінансові) санкції за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в розмірі 22320 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю, обґрунтовуючи їх тим, що за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»до відповідача були застосовані штрафні (фінансові) санкції за рішеннями: № 0001442303 від 11.07.2008р.; №0001612303 від 29.07.2008р.; № 0001802303 від 11.08.2008р.; № 0001412303 від 11.07.2008р.; № 0001332303 від 27.06.2008р. та № 0001392303 від 11.07.2008р. на загальну суму 22 320 грн. Станом на час розгляду справи відповідні санкції відповідачем в добровільному порядку не сплачені.
Представник відповідача проти заявленого адміністративного позову заперечує, мотивуючи це тим, що чинне законодавство не зобовязує його обладнувати кожний гральний автомат фіскальними пристроями. Враховуючи, що в залах гральних автоматів використовуються реєстратори розрахункових операцій, через які здійснюється купівля-продаж кредитів на всі автомати, відповідач вважає, що він виконав вимоги Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»та штрафні санкції були застосовані податковим органом за фактами та обставинами, які не визначені законом. Більше того, як зазначає відповідач, державною податковою інспекцією у м. Черкаси порушено строк звернення до адміністративного суду, встановлений статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України.
Заслухавши пояснення та доводи представників сторін, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню частково, виходячи з наступного.
Спеціальним законом, який визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, є Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95-ВР від 06.07.1995р. (далі по тексту Закон).
Згідно статті 1 Закону реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами-суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
При цьому здійснюючи розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг суб'єкти підприємницької діяльності зобов'язані, зокрема:
проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування;
забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (п. 1, 2, 3, 13 статті 3 Закону ).
Контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України (стаття 15 Закону).
Судом встановлено, що відповідач товариство з обмеженою відповідальністю «Сінніс, ЛТД»зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Черкаської міської ради 23.11.1995р., ідентифікаційний код 22810515 (витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 14.08.2009р.).
17 травня 2008 року інспекторами державної податкової адміністрації у Полтавській області у відповідності до вимог Закону України «Про державну податкову службу в Україні», Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», а також Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»на підставі направлень №2355 та №2356 від 13.05.2008р. була проведена перевірка відповідача щодо дотримання субєктом господарювання товариством з обмеженою відповідальністю «Сінніс, ЛТД» порядку проведення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу. Перевірка проводилась в гральному залі, що розташований в м. Полтава по вул. Калініна, 47/11, де здійснює свою діяльність відповідач.
За результатами перевірки посадовими особами органу державної податкової служби складено акт №00004703, згідно якого під час проведення перевірки встановлено порушення відповідачем п. 1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: на момент здійснення перевірки у залі знаходяться десять гральних автоматів, які підключені до електромережі, вводяться в дію за допомогою електронного ключа, функціонують та знаходяться у робочому стані, але не оснащені фіскальними блоками та не виконують фіскальних функцій. Даний акт підписаний працівником товариства з обмеженою відповідальністю «Сінніс, ЛТД»17.05.2008р. з посиланням щодо відсутності зауважень до перевіряючих.
02 червня 2008 року інспекторами державної податкової адміністрації у Полтавській області у відповідності до вимог Закону України «Про державну податкову службу в Україні», Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», а також Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»на підставі направлень №2738 та №2739 від 02.06.2008р. була проведена перевірка відповідача щодо дотримання субєктом господарювання товариством з обмеженою відповідальністю «Сінніс, ЛТД» порядку проведення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу. Перевірка проводилась в залі гральних автоматів, що розташований в м. Полтава по вул. Жовтнева, 50, де здійснює свою діяльність відповідач.
За результатами перевірки посадовими особами органу державної податкової служби складено акт №00005371, згідно якого під час проведення перевірки встановлено порушення відповідачем п. 1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: на момент здійснення перевірки у залі знаходиться шість гральних автоматів, які підключені до електромережі, функціонують та знаходяться у робочому стані, але не оснащені фіскальною памяттю та не переведенні у фіскальний режим роботи. Даний акт підписаний працівником товариства з обмеженою відповідальністю «Сінніс, ЛТД»02.06.2008р. з посиланням щодо відсутності зауважень до перевіряючих.
11 червня 2008 року інспекторами державної податкової адміністрацією у Полтавській області у відповідності до вимог Закону України «Про державну податкову службу в Україні», Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», а також Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» на підставі направлень №2910 та №2911 від 10.06.2008р. була проведена перевірка відповідача щодо дотримання субєктом господарювання товариством з обмеженою відповідальністю «Сінніс, ЛТД»порядку проведення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу. Перевірка проводилась в гральному залі, що розташований в м. Полтава, Харківське шосе, ринок «Шанхай», де здійснює свою діяльність відповідач.
За результатами перевірки посадовими особами органу державної податкової служби складено акт №00005430, згідно якого під час проведення перевірки встановлено порушення відповідачем п. 1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: на момент здійснення перевірки у залі знаходяться сім гральних автоматів, з яких шість підключено до електромережі, функціонують та знаходяться у робочому стані, але не оснащені фіскальною памяттю, не виконують фіскальних функцій, та, як наслідок, не здійснюють реєстрацію розрахункових операцій при наданні послуг грального бізнесу. Даний акт підписаний працівником товариства з обмеженою відповідальністю «Сінніс, ЛТД»11.06.2008р. з посиланням щодо відсутності зауважень до перевіряючих.
27 червня 2008 року інспекторами державної податкової адміністрації у Полтавській області у відповідності до вимог Закону України «Про державну податкову службу в Україні», Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», а також Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»на підставі направлень №3408 та №3409 від 23.06.2008р. була проведена перевірка відповідача щодо дотримання субєктом господарювання товариством з обмеженою відповідальністю «Сінніс,ЛТД» порядку проведення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу. Перевірка проводилась в гральному залі, що розташований в м.Полтава по вул.Тирнівська, 7, де здійснює свою діяльність відповідач.
За результатами перевірки посадовими особами органу державної податкової служби складено акт №00005586, згідно якого під час проведення перевірки встановлено порушення відповідачем статті 2, п. 1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: на момент проведення перевірки у залі знаходиться пять гральних автоматів, які підключені до електромережі, вводяться в дію за допомогою електронного ключа, функціонують та знаходяться у робочому стані, але не оснащені фіскальною памяттю та не виконують фіскальних функцій, зокрема не реєструють розрахункову операцію відповідно до статті 2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Даний акт підписаний оператором-касиром товариства з обмеженою відповідальністю «Сінніс, ЛТД»27.06.2008р. з посиланням щодо відсутності зауважень до перевіряючих.
19 липня 2008 року інспекторами державної податкової інспекції в м. Суми у відповідності до вимог Закону України «Про державну податкову службу в Україні», Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», а також Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»на підставі направлень №271811 та №271803 від 18.07.2008р. була проведена перевірка відповідача щодо дотримання субєктом господарювання товариством з обмеженою відповідальністю «Сінніс, ЛТД»порядку проведення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу. Перевірка проводилась в залі гральних автоматів, що розташований в м. Суми по вул.Петропавлівська, 52, де здійснює свою діяльність відповідач.
За результатами перевірки посадовими особами органу державної податкової служби складено акт №004607, згідно якого під час проведення перевірки встановлено порушення відповідачем пунктів 1, 2, 3, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: виявлено факт не проведення розрахункової операції через реєстратори розрахункових операцій на суму 10 грн.; не відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, загальний розмір якої склав 170грн.; окрім того, на момент проведення перевірки у залі знаходяться тридцять шість гральних автоматів, із них тридцять пять підключені до електромережі, функціонують та знаходяться у робочому стані, але не оснащені фіскальною пам`яттю і не працюють у режимі реєстраторів розрахункових операцій. Даний акт підписаний директором сумської філії товариства з обмеженою відповідальністю «Сінніс, ЛТД» 19.07.2008р. з посиланням на непогодження з висновками акту. Так, оператором-касиром відповідача надано пояснення стосовно невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, з тих підстав, що остання не встигла вивести відповідні кошти до здійснення перевірки.
25 липня 2008 року інспекторами державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Запоріжжя у відповідності до вимог Закону України «Про державну податкову службу в Україні», Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», а також Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»на підставі направлення №050 від 25.07.2008р. була проведена перевірка відповідача щодо дотримання субєктом господарювання товариством з обмеженою відповідальністю «Сінніс, ЛТД»порядку проведення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу. Перевірка проводилась в залі гральних автоматів, що розташований в м. Запоріжжі по вул. Металургів, 16, де здійснює свою діяльність відповідач.
За результатами перевірки посадовими особами органу державної податкової служби складено акт №000291, згідно якого під час проведення перевірки встановлено порушення відповідачем п. 1 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: на момент проведення перевірки у залі знаходяться двадцять три гральних автомати, з яких один підключений до електромережі, функціонує та знаходяться у робочому стані, але не переведений у фіскальний режим роботи, не опломбований та не зареєстрований у встановленому порядку в органах державної податкової служби. Даний акт підписаний працівником товариства з обмеженою відповідальністю «Сінніс, ЛТД»25.07.2008р. з посиланням щодо відсутності зауважень до перевіряючих.
Відповідальність за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»передбачена Розділом V цього Закону.
Так, згідно статті 17 Розділу V Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки;
двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій.
В той же час, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність (стаття 22 Розділу V Закону).
На підставі вищезазначених актів № 00004703 від 17.05.2008р., № 00005371 від 02.06.2008р., № 00005430 від 11.06.2008р., № 00005586 від 27.06.2008р., № 004607 від 19.07.2008р. та №000291 від 25.07.2008р. у відповідності до п. 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»№ 509-XII від 04.12.1990р. державною податковою інспекцією у м. Черкаси було винесено рішення про застосування до товариства з обмеженою відповідальністю «Сінніс, ЛТД»штрафних (фінансових) санкцій:
№ 0001332303 від 27.06.2008р., загальний розмір належних до сплати штрафних санкцій згідно якого складає 2 040грн.;
№ 001392303 від 11.07.2008р., загальний розмір належних до сплати штрафних санкцій згідно якого складає 3 400грн.;
№ 0001412303 від 11.07.2008р., загальний розмір належних до сплати штрафних санкцій згідно якого складає 2 040грн.;
№ 0001442303 від 11.07.2008р., загальний розмір належних до сплати штрафних санкцій згідно якого складає 1 700грн.;
№0001612303 від 29.07.2008р., загальний розмір належних до сплати штрафних санкцій згідно якого складає 12 800грн.;
№0001802303від 11.08.2008р., загальний розмір належних до сплати штрафних санкцій згідно якого складає 340грн., вручені директору відповідача 26.08.2008р.
Згідно статті 25 Закону суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Станом на час розгляду справи відповідач застосовані до нього фінансові санкції не сплатив.
Разом з тим, постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 03.06.2010р. за результатами перегляду постанови Черкаського окружного адміністративного суду від 04.11.2008р., рішення першої інстанції в частині відмови у задоволенні позовних вимог товариства з обмеженою відповідальністю «Сінніс, ЛТД»про визнання протиправними та скасування рішень про застосування штрафних санкцій №0001332303 від 27.06.2008р., №0001392303 від 11.07.2008р., №0001412303 від 11.07.2008р. та №0001442303 від 11.07.2008р. скасовано і прийнято в цій частині нову постанову; скасовано рішення державної податкової інспекції у м. Черкаси про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001332303 від 27.06.2008р., № 0001392303 від 11.07.2008р., №0001412303 від 11.07.2008р. та №0001442303 від 11.07.2008р., в решті постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 04.11.2008р. залишено без змін.
Оцінюючи обґрунтованість заперечень відповідача, а також враховуючи викладену в постанові Київського апеляційного адміністративного суду правову позицію, суд зазначає, що класифікатор видів економічної діяльності, затверджений наказом Держстандарту № 441 від 22.10.1996р., відносить азартні ігри та ігри на гроші до підкласу 92.71.0. Цей підклас належить до секції «О»(колективні, громадські та особисті послуги).
У преамбулі Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»№ 98/96-ВР від 23.03.1996р. зазначено, що цей Закон визначає порядок патентування торговельної діяльності за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків та кредитних карток, діяльності у сфері торгівлі іноземною валютою, діяльності з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, що провадиться суб'єктами підприємницької діяльності.
Таким чином, безсумнівним є те, що гральний бізнес належить до сфери послуг і на нього розповсюджується дією Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Стаття 2 цього Закону визначає реєстратор розрахункових операцій як пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг). До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.
Статтею 11 Закону встановлено, що терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій встановлюються Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики, Державної податкової адміністрації України та Національного банку України.
Такі терміни визначені постановою Кабінету Міністрів України «Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій»№ 121 від 07.02.2001р. Зокрема, відповідно до п. 6 Додатка до цієї постанови, переведення суб'єктів підприємницької діяльності, які використовують гральні автомати, на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій мало бути здійснене до 31 грудня 2006 року.
У звязку з чим з 01 січня 2007 року у субєктів господарювання, що надають послуги у сфері грального бізнесу, виникає обовязок застосовувати гральні автомати, що виконують фіскальні функції.
Згідно зі статтею 12 Закону на території України дозволяється реалізовувати та застосовувати лише ті реєстратори розрахункових операцій вітчизняного та іноземного виробництва, які включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій та конструкція і програмне забезпечення яких відповідає конструкторсько-технологічній та програмній документації виробника.
Пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій»№ 121 від 07.02.2001р. на Міністерство промислової політики було покладено обовязок забезпечити організацію розроблення автоматів з продажу товарів (послуг), які відповідатимуть необхідним вимогам, а також запамятовуючих пристроїв (фіскальної памяті) для оснащення автоматів, що вже діють.
Наказом Державної податкової адміністрації України «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій у новій редакції»№ 430 від 01.07.2008р. до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій було включено компютерно-касову систему «Фіскал», яка призначена для фіскалізації гральних автоматів, заявником-виробником ТОВ «Експортрейд», цільова сфера використання якого визначена в казино; зали гральних автоматів; торгівля та послуги гральних закладів. Згідно наказу Державної податкової адміністрації України № 581 від 10.09.2008р. вказана модель пройшла й державну реєстрацію як «Портативні електронні контрольно-касові апарати»із вказаною вище сферою їх застосування.
Отже, до вказаної дати у Державному реєстрі реєстраторів розрахункових операцій України не було реєстраторів розрахункових операцій, який би забезпечував технічну можливість виконувати фіскальні функції гральним автоматом, а у субєктів господарювання була відсутня обєктивна можливість дотримання приписів Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»у частині використання гральних автоматів, оснащених фіскальною функцією.
За таких обставин наявність вини субєктів господарювання у порушенні ними порядку використання реєстраторів розрахункових операцій під час надання послуг у сфері грального бізнесу виключалася.
В той же час, з моменту включення до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій компютерно-касової системи «Фіскал»субєкти господарювання зобовязані використовувати зазначену систему.
За таких обставин, суд вважає обґрунтованим право позивача вимагати на підставі п. 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»№ 509-XII від 04.12.1990р. стягнення застосованих до відповідача і не сплачених ним в добровільному порядку фінансових санкцій згідно рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0001612303 від 29.07.2008р. та №0001802303від 11.08.2008р., загальний розмір належних до сплати штрафних санкцій згідно яких складає 13 140грн., а отже знаходить вимоги позивача такими, що підлягають задоволенню частково.
Стосовно посилання представника відповідача на пропуск позивачем строку звернення до суду з вимогою про стягнення штрафних санкцій, передбаченого статтею 250 Господарського кодексу України, суд звертає увагу на наступне.
Статтею 250 Господарського кодексу України встановлено обмеження строків застосування адміністративно-господарських санкцій, зокрема адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до субєкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніше як через один рік з дня порушення цим субєктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
Тобто, даною нормою права встановлено максимальний строк, протягом якого до субєкта господарювання можуть бути застосовані адміністративно-господарські санкції 1 рік.
Однак, суд звертає увагу на те, що в даному випадку мова йде про застосування до субєкта господарювання адміністративно-господарських санкцій, а не про стягнення цих санкцій.
В спірних правовідносинах адміністративно-господарські санкції, відповідно до вимог чинного законодавства України, застосовуються до субєкта господарювання податковими органами. І саме застосовуючи до субєкта господарювання адміністративно-господарські санкції, податковий орган повинен діяти в межах визначених статтею 250 Господарського кодексу України строків.
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Сінніс, ЛТД», ідентифікаційний код 22810515, в доход бюджету через державну податкову інспекцію у м. Черкаси 13140(тринадцять тисяч сто сорок) грн. штрафних (фінансових) санкцій.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
СуддяТ.М. Чубар
Повний текст постанови виготовлений 21 вересня 2010 року.