Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 вересня 2010 р. № 2а-5054/09/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі
Головуючого - судді - Качур Р.П.
СуддіКоморного О.І.
СуддіКравчука В.М.
Державна податкова інспекція у Сихівському районі м.Львова
до ЛУ начльника робіт КЕУ Прикво
пропро звернення стягнення на активи , з участю представників: від позивача: Дорош А.Б.
від відповідача: не зявилися
треті особи: не зявилися
ВСТАНОВИВ:
06 серпня 2009 року Державна податкова інспекція у Сихівському районі м. Львова звернулася до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Львівського управління начальника робіт про стягнення суми податкового боргу у розмірі 159764,57 грн.
Ухвалою суду від 06 серпня 2009 року відкрито провадження у адміністративній справі.
Ухвалою від 04 грудня 2009 року залучено до участі у справі в якості третьої особи на стороні відповідача Міністерство оборони України.
Ухвалою від 26 березня 2010 року залучено до участі у справі в якості третьої особи на стороні відповідача Управління Державного казначейства України у Львівській області.
Заявою від 21.08. 2009 року позивачем було збільшено позовні вимоги, в якій ДПІ у Сихівському районі м.Львова просить стягнути 177659,60 грн.
26 березня 2010 року позивач збільшив позовні вимоги, просить стягнути з відповідача заборгованість в розмірі 196 116,60 грн.
Представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позовній заяві. Просить позов задовольнити, оскільки відповідач належним чином не виконує вимоги чинного законодавства щодо сплати податкового боргу.
Представник відповідача проти позову заперечив, податковий борг не визнав, просить відмовити у задоволенні позову.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Міністерство оборони України, 12.03.2010 року надіслало письмове пояснення, в якому вказує, що позовні вимоги є необґрунтованими, заявлені з пропущенням встановленого строку стягнення податкового боргу, просить відмовити в задоволенні позову.
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору Головне управління Державного казначейства України у Львівській області 15.04.2010 року надіслало cсуду пояснення, в яких зазначено, що Головне управління Державного казначейства України у Львівській області в жодних відносинах із відповідачем не перебувало, не порушувало права і законні інтереси останнього та немає жодних зобовязань перед ним.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши докази, які мають значення для справи, Суд виходив з наступного.
Львівське управління начальника робіт КЕУ Прикво зареєстроване 27.07.2007 року Виконавчим комітетом Львівської міської ради, 01.06.2007 року зареєстровано зміни до установчих документів, а саме змінено найменування юридичної особи на Львівське управління начальника робіт, про що свідчить Довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Відповідач - Львівське управління начальника робіт має заборгованість перед бюджетами та державними цільовими фондами в розмірі 196 116,60 грн.
Вказана податкова заборгованість виникла зі сплати податку на додану вартість, податку на прибуток, податку з власників транспортних засобів та штрафних санкцій.
За результатами проведеної ДПІ у Галицькому районі м. Львова перевірки дотримання вимог п.п.5.3.1. п.5.3. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»Львівським управлінням начальника робіт складено акт № 6 від 03.03.2006 р. про порушення податкового законодавства, на підставі якого винесено податкове повідомлення-рішення № 0002821630/0 від 03.03.2006 року і визначено суму податкового зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 198, 00 грн.
Актом № 128 від 20.04.2006 року встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобовязання по податку на додану вартість. На підставі вказаного акту перевірки 21.04.2006 року прийнято податкове повідомлення-рішення № 00049016330/0/306, яким визначено суму податкового зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 122, 50 грн.
Також актом № 00124417/1 від 13.09.2007 року встановлено несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобовязання по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів. На підставі вказаного акту було прийнято наступні податкові повідомлення-рішення:
№ 0012431711/0 від 13.09.2007 р., яким визначено суму податкового зобовязання з податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 5126, 80 грн.
№ 0012451711/0 від 13.09.2007 р., яким визначено суму податкового зобовязання з податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 96, 73 грн.
№ 0012441711/0 від 13.09.2007 року, яким визначено суму податкового зобовязання з податку з власників наземних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів у розмірі 211, 85 грн.
Згідно даних, відображених у поданих деклараціях та даних з облікової картки по податку на додану вартість за спірний період заборгованість відповідача складає 182335,78 грн.
Згідно даних, відображених у поданих деклараціях та даних з облікової картки заборгованість відповідача зі сплати податку на прибуток за спірний період складає 808,90 грн.
Заборгованість Львівського управління начальника робіт зі сплати податку з власників транспортних засобів за спірний період відповідно до даних облікової картки та поданих декларацій складає 11845,99 грн.
Згідно з даними облікової картки по податках, що віднесені до інших категорій заборгованість відповідача складає 1125,93 грн.
Станом на момент розгляду справи заборгованість відповідача зі сплати податкового боргу, який не сплачений становить 196 116, 60 грн., а саме:
з податку на додану вартість 182335,78 грн., основний платіж 176213,00 грн., пеня - 6122,78 грн.;
з податку з власників транспортних засобів 11845,99 грн., основний платіж 7616,25, штрафні санкції 4229,74 грн.;
з податку на прибуток 808,90 грн.;
інші надходження 1125,93 грн., штрафні санкції 1116,63 грн., пеня 9,30 грн.
Вказана заборгованість також підтверджується довідкою ДПІ у Сихівському районі м. Львова № 3794/19-036 від 12.03.2010 року, податковими деклараціями та даними облікових карток відповідача, долученими до матеріалів справи.
Позивачем вжито всіх заходів, передбачених Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»щодо стягнення податкового боргу.
Державною Податковою інспекцією у Галицькому районі м. Львова прийнято рішення 15.01.2004 р. № 364/24-0 про продаж активів, які віднесені до додаткових джерел погашення його податкового боргу.
Крім цього, відповідно до вимог п. 18.2 ст. 18 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»рішенням № 3099/24-005 від 27.02.2010 р. позивачем списано безнадійний борг, який виник більш ніж 1095 днів в сумі 15095, 00 грн.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку та розмірах, встановлених законом. Згідно з ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» одним із обовязків платника податків є обовязок сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом терміни.
Згідно п.1.2 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, податкове зобовязання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 Закону України Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, контролюючий орган зобовязаний самостійно визначити суму податкового зобовязання платника податку у разі якщо платник податку не подає у встановлені строки податкову декларацію, дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобовязань, заявлених у податкових деклараціях, контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобовязання.
Відповідно до п.5.1 та пп. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України № 2181-ІІІ, податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації, податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п. 4.2 та п. 4.3 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків процедури адміністративного оскарження.
Підпунктом 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу. Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.
Всупереч наведеним нормам чинного законодавства, платник податків не вжив жодних заходів для погашення податкового зобовязання.
Згідно ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.
Враховуючи те, що відповідачем позовні вимоги не спростовано, суму податкової заборгованості в розмірі 196 116, 60 грн. не сплачено, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача субєкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 17-19, 69-71, 86, 94, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов задовольнити повністю.
2.Стягнути з Львівського управління начальника робіт (м. Львів, вул. Луганська, 3, ЄДРПОУ 22995851) в дохід державного бюджету 196 116 (сто девяносто шість тисяч сто шістнадцять) грн. 60 (шістдесят) коп.
Постанова суду набирає законної сили у порядку, встановленому ст.254 КАС України.
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки, встановлені ст.186 КАС України:
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови складено та підписано 15 вересня 2010 року.
Суддя Качур Р.П.
Суддя Коморний О.І.
Суддя Кравчук В.М.