Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-5716/09/2670 Головуючий у 1-й інстанції: Власенкова О.О.,
Суддя-доповідач: Костюк Л.О.
У Х В А Л А
Іменем України
"16" вересня 2010 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Костюк Л.О.;
суддів:Ізмайлової Т.Л., Шостака О.О.;
при секретарі:Бундукову С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу представника Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 15 липня 2009 року у справі за адміністративним позовом Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЖЕК-108»про стягнення адміністративно-господарських (штрафних санкцій), -
ВСТАНОВИВ:
В червні 2009 року позивач - Київське міське відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЖЕК-108»про стягнення адміністративно-господарських (штрафних) санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, в якій просило:
- стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ЖЕК-108»(р/р 26008301256220, банк Московське відділення ПІБ м. Києва, МФО 322175 код 25199379) на користь Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць призначених для працевлаштування інвалідів за 2008 рік, у розмірі 26099,13 грн. (двадцять шість тисяч девяносто девять грн. 13 коп.) та пені у розмірі 417,60 грн. (чотириста сімнадцять грн. 60 коп.), що разом складає 26516,73 грн. (двадцять шість тисяч пятсот шістнадцять грн. 73 коп.);
- заборгованість стягнути до доходної частини Державного бюджету України на р/р 31219230700001 ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код ЄДРПОУ 24262621, код призначення платежу 50070000;01 адміністративно-господарська (штрафна) санкція за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів за 2008 рік (а.с. 5-8).
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 15 липня 2009 року у задоволенні позову повністю відмовлено (а.с. 115-118).
Не погоджуючись з прийнятим по справі судовим рішенням, представник позивача подала заяву про апеляційне оскарження рішення суду (а.с. 121) та апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 15.07.2009 року № 2а-5716/09/2670 та прийняти нову постанову про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «ЖЕК-108»(код ЄДРПОУ 25199379) адміністративно-господарської санкції за не виконання нормативу робочих місць призначених для працевлаштування інвалідів у 2008 році та пеню, у розмірі 26516,73 грн. Заборгованість стягнути до доходної частини Державного бюджету України на р/р 31219230700001 ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019, код ЄДРПОУ 24262621, код призначення платежу 50070000;01 адміністративно-господарська (штрафна) санкція за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів за 2008 рік, обґрунтовуючи це тим, що постанова Окружного адміністративного суду м. Києва винесена з порушенням норм матеріального права (а.с. 124-129).
Заслухавши суддю-доповідача про обставини справи, зміст судового рішення і апеляційної скарги, перевіривши доводи апеляції наявними у матеріалах справи письмовими доказами, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того, що виконанням нормативу робочих місць відповідно до змісту ч. 5 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», вважається працевлаштування інвалідів, для яких це місце роботи є основним. Результатом працевлаштування відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України є укладення трудового договору між працівником (в даному випадку інвалідом) та власником підприємства або уповноваженим ним органом. Відповідно до вимог статті 19 вказаного Закону норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів для відповідача становить 5 осіб. На підставі наданих відповідачем доказів встановлено, що у 2008 році відповідачем працевлаштовано 5 осіб, таким чином, відповідач виконав норматив робочих місць призначених для працевлаштування 5 інвалідів у 2008 році.
Як вбачається з матеріалів справи, свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що 27 лютого 2009 року Товариством з обмеженою відповідальністю «ЖЕК-108»було подано звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2008 рік. Згідно даного звіту на підприємстві протягом 2008 року середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу становила 115 осіб, норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»становив - 4 особи, середньооблікова кількість штатних працівників, яким встановлена інвалідність становив 4 особи (а.с. 11).
Крім того, він зазначив, що так як у 2008 році чисельність працівників відповідача становила 115 осіб, то йому необхідно було працевлаштувати відповідно нормативу 5 інвалідів, а не - 4 інваліда як зазначено в звіті.
Як вбачається з матеріалів справи, представники відповідача в судовому засіданні в суді першої інстанції, обґрунтували зазначену обставину допущенням помилок у звіті, зазначивши, що в коді рядка «02»та «03»: замість цифр «4» відповідно має бути цифра «5»(а.с. 11).
Крім того, судом першої інстанції встановлено, що відповідно до вимог статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів для відповідача становив 5 осіб, а фактично відповідачем у 2008 році було працевлаштовано 6 інвалідів.
Як вбачається з матеріалів справи, у 2008 році відповідачем працевлаштовано 5 осіб - інвалідів 3 групи, а саме:
1)ОСОБА_2 - з 06 листопада 2003 року по цей час працює на посаді підсобного робітника (копії довідки ТОВ «ЖЕК-108»від 14 липня 2009 року № 18 та довідки МСЕК від 20 вересня 2009 року № КБ-1 002139);
2)ОСОБА_3 - з 01 грудня 2008 року по цей час працює на посаді сторожа (копії довідки ТОВ «ЖЕК-108»від 15 липня 2009 року № 19 та довідки МСЕК від 18 березня 1999 року сер.КИО-1 № 098529);
3)ОСОБА_4 - з 01 жовтня 1997 року по цей час працює на посаді оператора (копії довідки ТОВ «ЖЕК-108) від 15 липня 2009 року № 21 та довідки МСЕК від 01 листопада 1978 року сер.И-73 № 626175);
4)ОСОБА_5 - з 22 вересня 2005 року по цей час працює на посаді бухгалтера 1 категорії (копія довідки ТОВ «ЖЕК-108»та довідки МСЕК від 23 жовтня 2002 року сер.КИЕ-1 № 046960);
5) ОСОБА_6 - до 10 жовтня 2008 року працював на посаді інженера 1 категорії (витяг з наказу ТОВ «ЖЕК-108»від 10 жовтня 2008 року № 294-к та копія повідомлення про результати огляду МСЕК від 08 лютого 2008 року), що свідчить про виконання відповідачем нормативу робочих місць призначених для працевлаштування 5 інвалідів у 2008 році.
Враховуючи викладене, колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду погоджується з висновком суду першої інстанції та зазначає, що згідно до вимог ч. 3 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної з?ахищеності інвалідів в Украї?ні», підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону.
Виконанням нормативу робочих місць відповідно до змісту ч. 5 ст. 19 вказаного Закону, вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією, у тому числі підприємством, організацією громадських організацій інвалідів, фізичною особою, яка використовує найману працю, інвалідів, для яких це місце роботи є основним.
До виконання підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами, які використовують найману працю, нормативу робочих місць, визначеного згідно з частиною першою цієї статті, може бути зараховано забезпечення роботою інвалідів на підприємствах, в організаціях громадських організацій інвалідів шляхом створення господарських об'єднань підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами, які використовують найману працю, та підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів з метою координації виробничої, наукової та іншої діяльності для вирішення спільних економічних та соціальних завдань (ч. 6 ст. 19 цього Закону).
В ст. 20 Закону України «Про основи соціальної з?ахищеності інвалідів в Украї?ні» встановлено обов'язок підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом.
Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.
З урахуванням викладеного, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції під час розгляду даної справи, дослідив всі обставини цієї справи та правомірно відмовив позивачу у задоволенні позову.
В звязку з цим, колегія суддів приходить до висновку, що наведені в апеляційній скарзі доводи не викликають сумнівів щодо правильності висновків суду першої інстанції та застосування норм матеріального і процесуального права.
Отже, судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи та ухвалено рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому, у відповідності до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін.
Зважаючи на те, що Окружний адміністративний суд м. Києва правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, апеляційну скаргу належить залишити без задоволення, а постанову суду - без змін.
На підставі викладеного та, керуючись ст. ст. 196, 198, 200, 205, 206 КАС України, Київський апеляційний адміністративний суд, -
у х в а л и в :
Апеляційну скаргу представника Київського міського відділення Фонду соціального захисту інвалідів залишити без задоволення, постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 15 липня 2009 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, проте на неї може бути подана касаційна скарга до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складення цієї ухвали у повному обсязі, тобто з 22 вересня 2010 року.
Головуючий суддяЛ.О. Костюк
Судді:Т.Л. Ізмайлова
О.О. Шостак