Єдиний державний реєстр судових рішень
Постанова
Іменем України
21.09.2010 р. № 2а-6196/10/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого-судді О.В. Ципко,
при секретарі І.Ю. Бородіній,
за участю сторін:
< Текст >позивача:Борзенко Н.О.(довіреність № 27/10 від 22.02.2010 р.)
< Текст >відповідача:Строілова О.В. (протокол № 1 від 11.11.2004 р.)
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Ленінська міжрайонна державна податкова інспекція у м. Луганську до Приватне підприємство "Лугполімаркет" про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,-
ВСТАНОВИВ:
17 серпня 2010 року Ленінська міжрайонна державна податкова інспекція у м. Луганську звернулась до суду з позовом до приватного підприємства «Лугполімаркет», в якому зазначила, що ПП "Лугполімаркет" станом на 26 липня 2010 р. має заборгованість перед бюджетом по пені за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності та за невиконання зобов'язань та порушення вимог валютного законодавства у розмірі 12 660 грн.
Таким чином, представник Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську просить суд стягнути з ПП "Лугполімаркет" суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 12 660 грн. за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності на користь місцевого бюджету Ленінського району.
У судове засідання представник позивача позовні вимоги підтримав, дав пояснення по суті позовних та просив суд задовольнити позов в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав, дав пояснення аналогічні викладені у наданих до суду запереченні на позов та просив суд відмовити у задоволені позовних вимог.
Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що приватного підприємства «Лугполімаркет» зареєстровано виконавчим комітетом Луганської міської ради 03.11.2004 р. № 1382102 0000 001520 (а.с.5) та внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України з присвоєнням ідентифікаційного коду 33241812 (а.с.6).
Приватне підприємство «Лугполімаркет» взято на податковий облік в Ленінській міжрайонній державній податковій інспекції у м. Луганську.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні» вiд 04.12.1990 р.№ 509-XII завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно до ст.10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні» вiд 04.12.1990 р.№ 509-XII державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують такі функції здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів). Згідно до ст.11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні» вiд 04.12.1990 р.№ 509-XII органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ.
Згідно зі ст. 9 Закону України „Про систему оподаткування” від 09.04.1999 року № 588-XIV (далі - ЗУ № 588-XIV) платники податків і зборів зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законами терміни.
Як зазначає позивач, на підставі направлення від 31.05.10р. № 554, виданого Ленінською МДПІ у м. Луганську Щербак З.Б., головним державним податковим ревізором - інспектором відділу контролю за фінансовими установами та операціями в сфері ЗЕД Ленінської МДПІ в м.Луганську радником податкової служби ІІІ рангу, згідно із частиною 13 ст. 11-1 України від 4 грудня 1990 року № 509-ХП „Про державну податкову службу в Україні" (наказу Ленінської МДПІ у м. Луганську від 31.05.10 № 629) проведена позапланова виїзна перевірка приватного підприємства «Лугполімаркет» з питань дотримання вимог валютного законодавства по імпортному контракту з фірмою «GII NRADING CO.LTD» по контракту від 11.09.09 № 49 BF/SCMM за період з 11.09.09 по 31.05.10 відповідно до інформації, отриманої від філії АБ «Енергобанк» листом від 08.04.10 № 6819/3 та затвердженого плану перевірки.
За результатами перевірки складено акт від 09.06.10р. № 436/22/33241812 про результати позапланової виїзної перевірки приватного підприємства «Лугполімаркет», код за ЄДРПОУ 33241812, з питань дотримання вимог валютного законодавства за імпортним контрактом з фірмою «GII NRADING CO.LTD» по контракту від 11.09.09 № 49 BF/SCMM за період з 11.09.09р. по 31.05.10р. (а.с.11-13).
Як вбачається з вказаного акту від 09.06.10р. № 436/22/33241812 перевіркою встановлено порушення ПП «Лугполімаркет», а саме:
- згідно статті 2 Закону України „Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" (із змінами та доповненнями) від 23 вересня 1994 року №185/94-ВР ПП «Лугполімаркет» перевищено законодавчо встановлені терміни розрахунків при здійсненні операцій по імпортному контракту від 11.09.09 № 49 BF/SCMM (Китай) за авансовим платежем від 21.09.09 (72 дні прострочення на суму 7250,0 доларів США). Факт порушення вказаних термінів розрахунків підтверджується листом ФАБ «Енергобанк» в м.Луганську (а.с.10).
- згідно ст. 9 Декрету КМУ «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» (із змінами та доповненнями) від 19.02.93 № 15-93 ПП «Лугполімаркет» не подано до Ленінської МДПІ у м.Луганську декларацію про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами станом на 01.04.10, що тягне за собою накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожний звітний період.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" (із змінами та доповненнями) від 23 вересня 1994 р. №185/94-ВР імпортні операції резидентів, які здійснюються на умовах відстрочення поставки, в разі, коли таке відстрочення перевищує 180 календарних днів з моменту здійснення авансового платежу або виставлення векселя на користь постачальника продукції (робіт, послуг), що імпортується, потребують висновку центрального органу виконавчої влади з питань економічної політики.
Відповідно до ст. 4 Закону України от 23 вересня 1994 р. №185/94-ВР "Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті" (із змінами та доповненнями), порушення резидентами строків, передбачених статтями 1 і 2 цього Закону, тягне за собою стягнення пені за кожний день прострочення у розмірі 0,3 відсотка суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару) в іноземній валюті, перерахованої у грошову одиницю України за валютним курсом Національного банку України на день виникнення заборгованості. Загальний розмір нарахованої пені не може перевищувати суми неодержаної виручки (вартості недопоставленого товару).
Судом встановлено, що на підставі акту перевірки від 09.06.10р. № 436/22/33241812 Ленінською МДПІ у м. Луганську прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21.06.2010р. № 0000392200 у розмірі 12490 грн. та № 0000412200 від 21.06.2010 р. у розмірі 170 грн.(а.с.15-16).
Відповідно до п. 2 ст. 16 Декрету КМУ від 19.02.93 року № 15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю» (із змінами та доповненнями) та п. 2.7 «Положення про валютний контроль», затвердженого постановою Національного банка України від 08.02.2000 року № 49 (із змінами та доповненнями), порушення строків декларування тягне за собою накладення штрафу в розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожний звітний період.
Як вбачається з матеріалів справи, в порушення чинного законодавства ПП "Лугполімаркет" у встановлений законом термін не виконало рішення Ленінської МДПІ та не сплатило суму штрафних (фінансових) санкцій за даним рішенням у розмірі 12660 грн., не вжило інших заходів щодо погашення боргу, у зв'язку з чим утворилась заборгованість перед бюджетом на вказану суму.
Вищевказані рішення про застосування штрафних санкцій оскаржено в апеляційному або в судовому порядку позивачем не було, є чинним та підлягає виконанню.
На підставі ст. 19 Конституції України, визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1. ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Враховуючи вищевикладене, а також що відповідачем не доведено, що Ленінська міжрайонна державна податкова інспекція у м. Луганську діяла в межах та у спосіб визначеним законами України, тому суд вважає, що дії Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську визнанні такими, що відповідають вимогам чинного законодавства.
За таких обставин, суд вважає, що адміністративний позов Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську до приватного підприємства «Лугполімаркет» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій підлягає задоволенню в повному обсязі.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись <Текст >ст.ст. 2, 11, 17, 18, 87, 94, 159, 160, 161, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Задовольнити позовні вимоги Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську до приватного підприємства «Лугполімаркет» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій.
Стягнути з приватного підприємства «Лугполімаркет» (код ЄДРПОУ 33241812, адреса: 91033, м. Луганськ, кв. Шевченко, 18/37) суму штрафних санкцій за порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності у розмірі 12660 грн. (дванадцяті тисяч шістсот шістдесят грн. 00 коп.) на користь Державного бюджету України.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову проголошено у відсутність особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя О.В. Ципко