Єдиний державний реєстр судових рішень
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
_______________________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"06" серпня 2010 р.Справа № 11/17-10-1277 За позовом: Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України; до відповідача: Комунального підприємства "Підприємство житлово-комунального господарства" Крижанівської сільської ради;
про стягнення 2690 грн.;
Суддя Власова С.Г.
Представники:
Від позивача: Городинський А.Л. (за довіреністю);
Від відповідача: Замниборщ І.В. (керівник);
СУТЬ СПОРУ: 23.03.2010 р. за вх. № 2541 Одеське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України (далі –Позивач) звернулось до Господарського суду Одеської області з позовною заявою про стягнення з Комунального підприємства "Підприємство житлово-комунального господарства" 2000,00 грн. штрафу та 690,00 грн. пені.
Позивач на позовних вимогах наполягає, 16.07.2010 р. за вх. № 18268 надав заяву про зменшення позовних вимог, якою зменшив позовні вимоги та просить суд стягнути з Відповідача 1016 грн. штрафу.
Відповідач відзиву на позов не надав, позов не визнає.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд встановив наступне:
Позивач зазначив, що Одеським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України з метою дослідження ринку надання житлово-комунальних послуг на території Одеської області на виконання завдань, які покладені Державою на органи Антимонопольного комітету України було направлено запит № 1567-01/2009 від 12.08.2009р. на адресу КП "ПЖКГ" по зазначеному питанню. Запитом пропонувалося у п'ятиденний термін з дня одержання надати до Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України необхідну для проведення дослідження інформацію та копії відповідних документів, а саме:
- копії розрахунків тарифів (з розшифровками по статтям калькуляцій) на послугу з вивозу побутових відходів на території Крижанівської сільської ради, які надаються КП "ПЖКГ" та затверджені рішенням виконавчого комітету Крижанівської сільської ради № 45 від 06.03.07 року.
- в разі наявності - копії висновків Державної інспекції по контролю за цінами в Одеської області щодо розрахунків економічно обґрунтованих планових витрат на послуги вивезення побутових відходів, якщо ні надати пояснення по цьому питанню.
- в разі наявності - копію договору КП "ПЖКГ" з виконкомом Крижанівської сільської ради, згідно якого підприємству доручено надання послуг з вивозу побутових відходів на території Крижанівської сільської ради.
Позивач стверджує, що зазначеним запитом КП "ПЖКГ" було попереджено про відповідальність за неподання, несвоєчасне подання або подання недостовірної інформації органам Антимонопольного комітету України згідно ст. 52 Закону України "Про захист економічної конкуренції". Запит було отримано КП "ПЖКГ" 18.08.2009 р., і тому термін виконання запиту сплинув 24.08.2009 року.
Позивач наполягає, що станом на 24.09.2009 р. інформація Відповідачем надана не була, звернення останнього щодо переносу надання інформації не надходило.
24.09.2009 р. Адміністративна колегія Одеського обласного територіального відділення АМК України, розпорядженням № 49-р "Про початок розгляду справи" розпочала розгляд справи відносно КП "ПЖКГ" за ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції, яке передбачено п. 13 ст. 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції" у вигляді неподання інформації територіальному відділенню Антимонопольного комітету України у встановлені строки.
Позивач зазначив, що Відповідне розпорядження було направлене на адресу КП "ПЖКГ" рекомендованим листом та було вручене згідно поштового повідомлення 29.09.2009 р.
Позивач вважає, що своїми діями у вигляді неподання інформації у встановлені Головою тервідділення строки, Відповідач створював перешкоди Одеському обласному територіальному відділенню АМК України у своєчасному виконанні покладених на нього державою повноважень по виявленню та припиненню порушень конкурентного законодавства згідно ст.7, ст.17, ст.221 Закону України "Про Антимонопольний комітет України", що кваліфікується як порушення законодавства про захист економічної конкуренції, яке передбачено п. 13 ст. 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції" у вигляді неподання інформації територіальному відділенню Антимонопольного комітету України у встановлені головою тервідділення строки.
29.12.2010 р. Адміністративною колегією Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України прийнято рішення за № 51-рш по справі № 47-01/2009 "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу", яким на Відповідача було накладено штраф у розмірі 2000 грн. Рішення було направлено Відповідачу та одержано останнім 31.12.2009 р.
Посилаючись на до ст.56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" Позивач вказує, що особа на яку накладено штраф за рішенням органу Антимонопольного комітету України сплачує його у двомісячний термін з дня одержання рішення про накладення штрафу. В термін до 01.03.2010 р. штраф у добровільному порядку Відповідачем сплачений не був. Відповідно до ч.5 ст.56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" за кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі півтора відсотка від суми штрафу".
Позивачем на підставі ч.5 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції", станом на 23.03.2010 р. було нараховано Відповідачу пеню в сумі 690 грн.
З урахуванням викладеного Позивач просить суд стягнути з Відповідача 2000,00 грн. штрафу та 690,00 грн. пені.
16.07.2010 р. за вх. № 18268 Позивач надав заяву про зменшення позовних вимог та зазначає, що підчас накладання штрафу за порушення, вчинене КП "ПЖКГ", відповідно до рішення № 51-рш Адміністративної колегії Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 29.12.2009 р., була допущена арифметичної помилка.
Так, у вказаному рішенні було зазначено, що за вчинене порушення згідно ст. 52 Закону України "Про захист економічної конкуренції", передбачене накладення штрафу у розмірі до одного відсотка доходу (виручки) суб'єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітній рік, що передував року, в якому накладається штраф.
Згідно листа КП "ПЖКГ" від 06.10.2009 р. доход (виручка) від реалізації послуг КП "ПЖКГ" за 2008 рік складає 101689 грн.
Таким чином, розмір накладеного штрафу складає до 1016,89 грн., але пунктом 2 вищенаведеного рішення був визначений штраф у розмірі 2 000 грн.
Посилаючись на п.2 ст.48 Закону України "Про захист економічної конкуренції" Позивач зазначає, що органи Антимонопольного комітету України можуть виправити допущені в рішенні описки чи явні арифметичні помилки, не змінюючи при цьому його змісту. Враховуючи зазначене, Адміністративна колегія Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України 15.06.2010 р. прийняла розпорядження №60-р, яким постановила виправити допущеної арифметичної помилки у розмірі суми штрафу, пункт 2 рішення Адміністративної колегії Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 51-рш від 29.12.2009 р. по справі № 47-01/2009 відносно Комунального підприємства "Підприємство житлово-комунального господарства" Крижанівської сільської ради, викласти в наступної редакції:
"За вчинення порушення накласти на Комунальне підприємство "Підприємство житлово-комунального господарства" Крижанівської сільської ради, с. Крижанівка, Комінтернівського району, Одеської області штраф у розмірі 1 016 грн.
Досліджуючи матеріали справи, аналізуючи норми чинного законодавства, що стосується суті спору, суд дійшов наступних висновків.
12.08.2009 р. Одеським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України з метою дослідження ринку надання житлово-комунальних послуг на території Одеської області, було направлено запит за № 1567-01/2009 до Комунального підприємства "Підприємство житлово-комунального господарства" Крижанівської сільської ради з вимогою у п'ятиденний термін з дня одержання, надати до Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України необхідну для проведення дослідження інформацію та копії відповідних документів, а саме:
- копії розрахунків тарифів (з розшифровками по статтям калькуляцій) на послугу з вивозу побутових відходів на території Крижанівської сільської ради, які надаються КП "ПЖКГ" та затверджені рішенням виконавчого комітету Крижанівської сільської ради № 45 від 06.03.07 року.
- в разі наявності - копії висновків Державної інспекції по контролю за цінами в Одеської області щодо розрахунків економічно обґрунтованих планових витрат на послуги вивезення побутових відходів, якщо ні надати пояснення по цьому питанню.
- в разі наявності - копію договору КП "ПЖКГ" з виконкомом Крижанівської сільської ради, згідно якого підприємству доручено надання послуг з вивозу побутових відходів на території Крижанівської сільської ради.
З матеріалів справи (а.с.7) вбачається, що зазначений запит було отримано Відповідачем 18.08.2009 р.
Відповідно до п. 13 ст. 50 Закону України "Про захист економічної конкуренції" порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції є неподання інформації Антимонопольному комітету України, його територіальному відділенню у встановлені органами Антимонопольного комітету України, головою його територіального відділення чи нормативно-правовими актами строки.
24.09.2009 р. Адміністративною колегією Одеського обласного територіального відділення АМК України, розпорядженням № 49-р "Про початок розгляду справи" розпочато розгляд справи відносно Відповідача за ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції, яке передбачено п.13 ст.50 Закону України "Про захист економічної конкуренції", оскільки станом на 24.09.2009 р. інформація Відповідачем надана не була.
Згідно до ст. 52 Закону України "Про захист економічної конкуренції", органи Антимонопольного комітету України накладають штрафи на юридичних осіб, зокрема, за порушення, передбачені пунктами 9, 13 - 16 та 18 статті 50 цього Закону, а саме: у розмірі до одного відсотка доходу (виручки) суб'єкта господарювання від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за останній звітний рік, що передував року, в якому накладається штраф.
29.12.2010 р. Адміністративною колегією Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України було прийнято рішення № 51-рш по справі № 47-01/2009 "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу", яким на Відповідача накладено штраф у розмірі 2000,00 грн.
15.06.2010 р. Адміністративна колегія Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України, у зв'язку із допущенням арифметичної помилки у рішенні № 51-рш по справі № 47-01/2009, прийняла розпорядження № 60-р, яким постановила, відповідно до п. 2 ст.48 Закону України "Про захист економічної конкуренції" з метою виправлення допущеної арифметичної помилки у розмірі суми штрафу, пункт 2 рішення Адміністративної колегії Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 51-рш від 29.12.2009 р. по справі № 47-01/2009 відносно Комунального підприємства "Підприємство житлово-комунального господарства" Крижанівської сільської ради, викласти в наступної редакції: "За вчинення порушення накласти на Комунальне підприємство "Підприємство житлово-комунального господарства" Крижанівської сільської ради, с. Крижанівка, Комінтернівського району, Одеської області штраф у розмірі 1 016 грн. (одна тисяча шістнадцять гривень).".
Відповідно до п. 3 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції", особа на яку накладено штраф за рішенням органу Антимонопольного комітету України сплачує його у двомісячний термін з дня одержання рішення про накладення штрафу.
Згідно до п.1 ст. 60 Закону України "Про захист економічної конкуренції" заявник, відповідач, третя особа мають право оскаржити рішення органів Антимонопольного комітету України повністю або частково до господарського суду у двомісячний строк з дня одержання рішення. Цей строк не може бути відновлено.
З матеріалів справи вбачається, що копія рішення була направлена Відповідачу супровідним листом від 29.12.2009 р. за вих. № 2522-01/2009 (а.с.11) та отримана останнім 31.12.2009 р., що вбачається з поштового повідомлення (а.с.12). Але в термін до 01.03.2010 р. штраф у добровільному порядку Відповідачем не сплачений, рішення № 51-рш від 29.12.2009 р. Адміністративної колегії Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України не оскаржено.
З урахуванням вищевикладеного, позовні вимоги Одеського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України підлягають задоволенню в повному обсязі, як обґрунтовані та доведені наявними матеріалами справи.
Витрати по сплаті державного мита та інформаційно-технічного забезпечення судового процесу віднести за рахунок Відповідача, згідно ст. ст. 44, 49 ГПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 44, 49, 75, 82-85 ГПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Комунального підприємства "Підприємство житлово-комунального господарства" Крижанівської сільської ради (67562, Україна, Одеська область, Комінтернівський р-н, вул. Ветеранів, 5, п/р 26004277722 у ВАТ "МТБ" у м. Іллічівськ, МФО 328168, код 32863349) до Державного бюджету України на рахунок ГУДК в Одеській області, код 23214979, МФО 828011, п/р 31110106700270, код за бюджетним класифікатором 21081100, вид платежу "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ банку 106 Державний бюджет - штраф в сумі 1016 грн.
3. Стягнути з Комунального підприємства "Підприємство житлово-комунального господарства" Крижанівської сільської ради (67562, Україна, Одеська область, Комінтернівський р-н, вул. Ветеранів, 5, п/р 26004277722 у ВАТ "МТБ" у м. Іллічівськ, МФО 328168, код 32863349):
- до Державного бюджету України (п/р 31114095700008 в ГУДКУ у Одеській області, банк одержувача ГУДКУ у Одеській області, МФО 828011, код ЄДРПОУ 23213460) 102,00 грн. держмита;
- до Державного бюджету України (п/р 31213264700008 в ГУДКУ у Одеській області, банк одержувача ГУДКУ у Одеській області, МФО 828011, код ЄДРПОУ 23213460, КБК 22050000, символ звітності банку 264) - витрати на ІТЗ судового процесу в сумі 236 грн.
Рішення суду набуває законної сили після закінчення 10-денного строку з дня його підписання.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення підписано в порядку ст. 85 ГПК України 10.08.2010 р.
Суддя Власова С.Г.