Постанова № 11350613, 17.09.2010, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.09.2010
Номер справи
2854/10/2170
Номер документу
11350613
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

_____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"17" вересня 2010 р. Справа № 2-а-2854/10/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Бездрабка О.І.,

при секретарі: Кусик Г.С.,

за участю:

представника позивача - Князєвої Я.Є.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій.

встановив:

Державна податкова інспекція в м.Херсоні (далі - позивач) звернулася із адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач), в якому просить стягнути суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1820,65 грн.

Свої вимоги мотивує тим, що працівниками податкової служби проводилася перевірка з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового обігу фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 За результатами перевірки складено акт від 07.07.2009 р. № 114/211923/2349602497, в якому зафіксовані порушення п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", ст. 3 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" та ст. 15 Закону України від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів". За виявлені порушення податковою інспекцією прийняті рішення про застосування фінансових санкцій від 16.07.2009 р. №0007262307 на суму 100 грн., №0007272307/0 на суму 20,65 грн. та №0007282307 на суму 1700 грн.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримала, просила його задовольнити, вказавши на те, що ПП ОСОБА_2 повинен дотримуватися вимог чинного законодавства у сфері готівкового обігу. При перевірці було виявлено проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 20 грн., проведення підприємницької діяльності без придбання відповідного торгового патенту, реалізація алкогольних напоїв без придбання відповідної ліцензії. За вказані порушення до відповідача застосовано штрафні санкції на загальну суму 1820,65 грн., які на даний час не сплачено, а тому просить їх стягнути з відповідача.

Відповідач у судове засідання не з"явився, заперечень на позов не надав. Суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності відповідача.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.

Судом встановлено, що 07.07.2009 р. працівниками державної податкової служби проведено перевірку з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового обігу фізичної особи-підприємця ОСОБА_2

За результатами перевірки складено акт від 07.07.2009 р. № 114/211923/2349602497 , в якому зафіксовано порушення:

- п.1 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - проведення розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 20 грн., за що на підставі п.1 ст.17 вказаного Закону застосовано фінансову санкцію у сумі 100 грн. (20 грн. х 5 = 100 грн.);

- ст. 3 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" - проведення підприємницької діяльності без придбання відповідного торгового патенту, відповідно до ст. 8 вказаного Закону сума фінансової санкції становить 20,65 грн. (подвійна вартість торгового патенту за кожен відпрацьований день без патенту);

- ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" від 19.12.1995 р. №481/95-ВР - відсуність ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Відповідальність за даний вид порушення передбачено ст. 17 цього ж Закону і становить 1700 грн.

Суд вважає рішення позивача щодо застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій обґрунтованим виходячи з наступного.

Відповідно до п.1 ст.3 Закону України від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок. Недотримання саме цих вимог Закону було виявлено під час перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_2, так як розрахункові операції з придбання 2 пляшок слабоалкогольного напою "Revo" на загальну суму 20 грн. не проведені через реєстратор розрахункових операцій, розрахунковий документ не видано. На місці проведення розрахунків знаходилися кошти в сумі 20 грн, які були отримані від реалізації товару. За вказане порушення передбачена штрафна санкція у п"ятикратному розмірі вартості проданих товарів (п.1 ст.17 даного Закону), а тому позивачем обгрунтовано застосовано до ПП ОСОБА_2 фінансову санкцію у розмірі 100 грн. (20 грн. х 5 = 100 грн.).

Згідно ч. 1 ст.3 Закону України №98/96-ВР "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб"єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів.

В ході перевірки встановлено, що відсутній торговий патент на момент перевірки, у ДПІ у Скадовському районі Херсонської області на придбавався, про що додатково внесено запис у акт перевірки.

За вказане порушення ст. 8 даного Закону передбачена штрафна санкція у подвійній вартості торгового патенту за кожен відпрацьований день без патенту, сума фінансової санкції становить 20,65 грн. (320 х 2 х 1/31 = 20,65 грн).

Субєкти господарювання, які здійснюють торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, повинні дотримуватись законодавчо встановлених правил здійснення зазначеної діяльності, а у разі порушення - нести відповідальність, передбачену Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР.

Однак, під час перевірки фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 було виявлено порушення ст. 15 зазначеного Закону, а саме роздрібний продаж алкогольних напоїв без придбання відповідної ліцензії.

Статтею 17 Закону № 481/95-ВР передбачено застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу до субєкта підприємницької діяльності за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 грн.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про обгрунтованість застосування Державною податковою інспекцією у м.Херсоні до приватного підприємця ОСОБА_2 штрафних санкцій на загальну суму 1820,65 грн.

При таких обставинах суд вважає позовні вимоги щодо стягнення з приватного підприємця ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 1820,65 грн. обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, оскільки на даний час штрафні (фінансові) санкції відповідачем не сплачені.

Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (73000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до державного бюджету 1820 (одну тисячу вісімсот двадцять) грн. 65 коп. фінансових санкцій, з яких:

- 100 грн. на р/р 31118104700002, код платежу 3021080900, Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010;

- 1700 грн. на р/р 31116106700002, код платежу 21081100, Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010;

- 20,65 грн. на р/р 31414541700002, код платежу 5021080900, Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 20 вересня 2010 р.

Суддя Бездрабко О.І.

кат. 6.6.5