ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 вересня 2010 р. Справа № 2-а-113/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кравченка К.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м. Херсоні до ТОВ «Фінінвест Плюс » про стягнення фінансових санкцій, -
встановив:
У січні 2010 року Державна податкова інспекція у м. Херсоні (надалі - позивач) звернулась до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Фінінвест Плюс» (надалі-відповідач) про стягнення фінансових санкцій.
В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідач має заборгованість зі сплати фінансових санкцій в розмірі 4025,00 грн., які нараховані рішенням від 10.02.2009 р. № 0001412307, яке прийнято на підставі акту перевірки від 04.02.2009 р. №105/21/03/23/34457675. Оскільки відповідач не сплатив вказані фінансові санкції у встановлені законодавством строки, позивач просить стягнути дану суму заборгованості в судовому порядку.
Суд, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, прийшов до наступного.
04.02.2009 р. працівниками Державної податкової інспекції у м. Херсоні здійснена перевірка належної позивачу господарської одиниці- кафе, що знаходиться по вул.. Петренко, 18, м. Херсон, за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари , вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт від 04.02.2009 р. №105/21/03/34457675.
На підставі зазначеного акту перевірки позивачем прийнято рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій від 10.02.2009 р. № 0001442307.
Підставами для застосування до відповідача фінансової санкції згідно рішення від 10.02.2009 р. № 0001442307 стали порушення останнім п.1 ст.3 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», якою зобовязано субєктів підприємницької діяльності проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.
Згідно акту перевірки порушення п. 1 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» полягає у проведенні розрахункової операції без застосування реєстратора розрахункових операцій на суму 805,00грн.
Відповідальність за данні порушення передбачено п.1 ст.17 Закону України від 06.07.1995 р. №265/95-ВР, в якій зазначено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність.
Розмір застосованої до відповідача санкції на суму 4025,00 грн. відповідає положенню п.1 ст.17 Закону України №265/95-ВP.
Відповідно до ст.. 25 Закону №265/95-ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Вищезазначене рішення про застосування фінансових санкцій відповідачем не оспорювалось, а тому воно є чинним та підлягає виконанню.
На час розгляду справи відповідачем суми фінансових санкцій до Державного бюджету не сплачені.
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від4 грудня 1990 року N 509-XII, - державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції: подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Порушень законодавства при проведенні перевіри, оформленні її результатів та при застосуванні штрафних санкції за виявлене порушення, які б могли стали безумовною підставою для відмови у задоволені позову, судом не встановлено.
Приймаючи до уваги викладені обставини, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 8, 9, 12, 19, 158, 159, 160-163, 167 Кодексу Адміністративного судочинства України, суд
постановив:
Позовні вимоги задовольнити.
Стягнути ТОВ «Фінінвест Плюс» (вул.. Ворошилова, 29, кор..2, кв.83 код ЕДРПОУ 34457675) до державного бюджету ( код платежу 21080900, р/р 31118104700002, Держказначейство у м. Херсоні , код ЗКПО 24104230, в установу банку УДК у Херсонській області , м. Херсон, МФО 852010) у сумі 4025 (чотири тисячі двадцять п»ять) грн. 25 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кравченко К.В.
кат. 6.6.5