Постанова № 11319447, 05.07.2010, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.07.2010
Номер справи
2а-2898/10/0870
Номер документу
11319447
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 липня 2010 року 15:44 Справа № 2а-2898/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіТатаринова Д.В.

при секретаріСандига В.М.

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

позову:Прокурора Хортицького району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті, м. Київ

до: Субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, м. Запоріжжя

третя особа: Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області, м. Запоріжжя

про: стягнення фінансових санкцій у сумі 1 700 гривень, -

за участю представників сторін:

від прокурора: Руденко І.Я., посвідчення №236 від 20 січня 2010 року.

від позивача та третьої особи: Кіченко В.В., діє на підставі довіреності №41/1-8-634п від 15.12.2009;

від відповідача: не зявився, -

ВСТАНОВИВ:

21.05.2010 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов прокурора Хортицького району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, третя особа Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області в якому прокурор просить суд стягнути з відповідача на користь Державного бюджету Хортицького району м. Запоріжжя суму фінансових санкцій в розмірі 1 700 гривень.

В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на те, що уповноваженими особами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області 09.12.2009 проведено перевірку додержання субєктом підприємницької діяльності ОСОБА_1 вимог Закону України «Про автомобільний транспорт», про що складено відповідний акт. Перевіркою виявлено порушення ст. 60 вказаного Закону, а саме: на транспортному засобі, який належить ОСОБА_1 надання послуг з перевезення вантажу здійснювалось без оформлення документів, перелік яких визначено ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме без оформлення ліцензійної картки. Начальником територіального управління відносно суб`єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 за вказане правопорушення винесено постанову №061878 від 12.01.2010 про застосування до субєкта підприємницької діяльності фінансових санкцій у розмірі 1 700 гривень. До теперішнього часу сума штрафних санкцій відповідачем не сплачена, що зумовлює необхідність їх стягнення у судовому порядку. В позовній заяві позивач просить суд стягнути з відповідача суму фінансових санкцій.

У судовому засіданні прокурор, представник позивача та третьої особи підтримали позовні вимоги з підстав, викладених у позовній заяві, просять суд задовольнити позов повністю, стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 фінансові санкції, накладені на відповідача згідно постанови начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області від 12.01.2010 №061878 .

Відповідач у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином.

З матеріалів справи та наявних в ній доказів, судом встановлено наступне.

09.12.2010 уповноваженими особами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області проведено перевірку транспортного засобу, який належить ОСОБА_1 з питань додержання вимог Закону України «Про автомобільний транспорт». Під час проведення перевірки виявлено порушення ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: надання послуг по перевезенню вантажів без оформлення ліцензійної картки. За наслідками перевірки складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 003172 від 09.12.2009.

Вказаний акт підписаний посадовими особами що провели перевірку та водієм перевіряємого транспортного засобу, який у графі «Пояснення водія про причини порушень» зазначив: «надав ліцензію №295506 видану 27.10.2005».

12.01.2010 начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області відносно ФОП ОСОБА_1 винесено постанову № 061878 про застосування до субєкта підприємницької діяльності фінансових санкцій у розмірі 1 700 гривень, за виявлене правопорушення.

До теперішнього часу сума фінансових санкцій відповідачем не сплачена. На час розгляду справи відповідач не представив суду докази сплати фінансових санкцій.

Розглянувши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.

Згідно з п. 1 «Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті» затвердженого наказом Міністерства транспорту та звязку України № 888 від 14.12.2005 (далі Положення), територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, утворюються відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2004 N 1190, мають печатку зі своїм найменуванням і зображенням малого Державного Герба України.

Відповідно до п. 4 Положення основними завданнями територіальних управлінь у відповідному регіоні є: здійснення державного контролю за дотриманням субєктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування; забезпечення дотримання вимог законодавства у сфері ліцензування на автомобільному транспорті загального користування.

На підставі п. 4 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України N 1567 від 08.11.2006 (далі Порядок) державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

Відповідно до п. 15 Порядку під час проведення рейдової перевірки перевіряється наявність визначених статтями 39 і 48 Закону «Про автомобільний транспорт» документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.

Згідно п. 25 Порядку, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням субєкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи субєкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.

Згідно ч. 2 п. 27 Порядку за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Також, п. 28 Порядку встановлено, що фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Згідно з п. 37 Порядку керівник органу державного контролю та його заступник має право: виносити обовязкові для виконання субєктами господарювання приписи і постанови; вживати в установленому законодавством порядку заходів до обмеження надання субєктом господарювання певних послуг (виконання робіт); накладати на субєктів господарювання та громадян, у тому числі на посадових осіб, стягнення відповідно до законодавства.

Згідно п. 2 ч. 2 ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» № 2344 від 05.04.2001 автомобільні перевізники, водії повинні мати і предявляти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

Документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, для водія посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до вимог Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», Ліцензійних умов, встановлених для автоперевізної діяльності, з урахуванням особливостей організації та діяльності автомобільного транспорту, визначених Законом України «Про автомобільний транспорт», на кожен автотранспортний засіб оформлюється ліцензійна картка, яка обов'язково знаходиться у салоні автомобіля під час здійснення вантажних автоперевезень.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 цього Закону, штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За таких обставин, вимоги прокурора Хортицького району м. Запоріжжя про стягнення з відповідача ФОП ОСОБА_1 на користь державного бюджету Хортицького району м. Запоріжжя 1 700 гривень фінансових санкцій є обґрунтованими, заснованими на законі і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 71, 94, 112, 136, 159-163 КАС України, ст.ст. 48, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 69097, код НОМЕР_1) на користь державного бюджету Хортицького району (21081100, код 34676906 ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, р/р 31115106700008) 1 700 (одна тисяча сімсот) гривень суму штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт.

Постанова може бути оскаржена у Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд через Запорізький окружний адміністративний суд у десятиденний строк з дня проголошення постанови шляхом подання заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанову складено у повному обсязі «12» липня 2010 року.

Суддя/підпис/Д.В. Татаринов