Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 вересня 2010 р. справа № 2а-10150/10/0570
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Кірієнка В.О.
при секретаріЛоминог А.М.
за участю:
представника позивача: Бойко В.В.
представника відповідача: не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Євро-Елмікс» про стягнення заборгованості з орендної плати за землю у сумі 65824,44 грн.,-
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Калінінському районі м. Донецька звернулася до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Євро-Елмікс» про стягнення заборгованості з орендної плати за землю у сумі 65824,44 грн.
Позивач в обґрунтування позову зазначив, що відповідач має податковий борг по платежах до бюджету у сумі 65824,44грн. Вказана заборгованість виникла на підставі податкових декларацій орендної плати за земельні ділянки державної комунальної власності № 1195 від 29.01.2008 та № 19776 від 23.03.2009 року, а також на підставі податкових повідомлень-рішень про нарахування штрафних (фінансових) санкцій № 0010591541/0 від 21.10.08р., № 0006731541, № 0006741541 та 0006751541 від 27.10.2009, які були отримані особисто головним бухгалтером підприємства.
У звязку із несплатою податкових зобовязань у добровільному порядку на адресу ТОВ «Євро-Елмікс» були спрямовані перша №1/1251 від 06.11.2008 року та друга № 2/1251 від 06.11.2008 року податкові вимоги, але погашення заборгованості не відбулось.
Тому просили стягнути з ТОВ «Євро-Елмікс» заборгованість з орендної плати за землю з юридичних осіб у розмірі 65824,44 грн.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, свою позицію мотивував аналогічно викладеному у позовній заяві.
Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причини своєї неявки суду не повідомив.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши в судовому засіданні зібрані в справі докази в їх сукупності, вважає що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.
Товариство з обмежено відповідальністю «Євро-Елмікс» знаходиться на обліку у Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька, як платник окремих видів податків орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Згідно довідки ДПІ Калінінського р-ну м. Донецька про податкову заборгованість по платежах до бюджету за ТОВ «Євро-Елмікс» станом на 12 квітня 2010 року існує заборгованість по платежах до бюджету, а саме заборгованість по орендній платі за землю 65739,77 грн. та пеня 84,67 грн. (а.с.6). Вказаний факт також підтверджується актом про результати невиїзної планової перевірки своєчасності подання податкової звітності від 27.10.2009 року за № 6111/1541 (а.с.18).
Вказана заборгованість виникла на підставі податкових декларацій орендної плати за земельні ділянки державної комунальної власності № 1195 від 29.01.2008 року (а.с.7-8) де була задекларована сума до сплати податку у розмірі 4302,95 щомісячно протягом січня листопада 2008 року, у грудні 2008 року 4302,92 грн. та № 19766 від 23.03.2009 року (а.с.9-10) де була задекларована сума до сплати податку у розмірі 4957 грн. щомісячно протягом січня-грудня 2009 року. Вказане призвело для складання податкових повідомлень-рішень про нарахування штрафних (фінансових) санкцій №№ 0010591541/0 від 21.10.08р. (а.с.11), № 0006731541 (а.с.12), № 0006741541 (а.с.13) та 0006751541 (а.с.17) від 27.10.2009 від 27.10.2009, які були отримані особисто головним бухгалтером підприємства, про що стверджує власноручний підпис.
З матеріалів справи вбачається, що за вересень-грудень 2008 року відповідачем несвоєчасно сплачені задекларовані ним суми податку. Окрім того, відповідно до зворотнього боку облікової карки (а.с.20-31) станом на 30.10.2008 року обліковувалась переплата в сумі 72,33 грн., а за січень-грудень 2009 року задекларовані суми податку не сплачувались взагалі..
Згідно із ст.13 ЗУ «Про плату за землю» підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру, а орендної плати за земельну ділянку, яка перебуває у державній або комунальній власності договір оренди такої земельної ділянки.
Статтею 14 зазначеного Закону платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларації на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обовязку подання щомісячної декларації.
Відповідно до ст.17 Закону податкове зобовязання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Податкове зобовязання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації,у тому числі і за ново відведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Відповідно до статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб та юридичних осіб у сфері публічно правових відносин від порушень, у тому числі, органів державної влади.Відповідно до ст.2 Закону України “ Про державну податкову службу в Україні ”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів /обовязкових платежів/, а також неподаткових доходів, установлених законодавством. Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст. 5 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ “ Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації. У випадку визначення суми податкового зобовязання податковим органом платник податків зобовязаний самостійно погасити її узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Відповідно до п.5.1 ст.5 вказаного Закону податкове зобовязання самостійно визначене платником податків ту податковій декларації , вважається узгодженим з дня подання такої декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Пп.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону № 2181-ІІІ встановлено, що податкове зобовязання платника податків , нараховане контролюючим органом , вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Згідно пп.5.4.1 п.5.4 ст.5 зазначеного Закону узгоджена сума податкових зобовязань , не сплачена у строки, визначені цією статтею, визнаються сумою податкового боргу платника.
Згідно пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону у разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом, за підставами, зазначеними у пп. «а» - «в» пп.4.2.2 п.4.2 ст.4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.
На виконання вимог ст. 6 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ “ Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» боржнику були надіслані перша та друга податкові вимоги.
Таким чином, вжиті на виконання вимог Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ “ Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” не сприяли погашенню податкової заборгованість ТОВ «Євро-Елмікс».
Відповідно до п.п.3 п. 1 ст. 9 Закону України “ Про систему оподаткування ” платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків у встановлені законами терміни.
Статтею 20 ЗУ «Про плату за землю» встановлене, що платежі за землю зараховуються до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України для плати за землю.
Відповідно до ч. 3 ст. 50 Бюджетного кодексу України органи стягнення забезпечують своєчасне та в повному обсязі надходження до державного бюджету податків, зборів та інших доходів.
Відповідно до ст. 10 Закону України “ Про державну податкову службу в Україні ” одними з функцій ДПІ є здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів) (п.1 ст. 10 Закону); забезпечення правильності обчислення і своєчасності надходження податків і інших платежів (п. 2 ст. 10 Закону); подача позовів до підприємств, установ, організацій і громадян і громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їхнього майна (п.11 ст. 10 Закону).
Контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби відповідно до ст.27 ЗУ «Про плату за землю».
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача про стягнення заборгованості підлягають задоволенню в повному обсязі. Відповідно до ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не стягуються.
На підставі ст. 67 Конституції України, ст.ст. 2, 50 Бюджетного кодексу України, ст.ст. 2, 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні, ст.ст..5, 6 Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ”, ЗУ «Про плату за землю», ст. 263 КАС України, керуючись ст. ст. 11, 17-20, 69-72, 86, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В :
Позов Державної податкової інспекції у Калінінському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Євро-Елмікс» про стягнення заборгованості з орендної плати за землю у сумі 65824,44 грн. задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Євро-Елмікс» (ЄДРПОУ 31770683) на користь місцевого бюджету Калінінського району м. Донецька (р/р 33218812700005, банк одержувача ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34687090, код бюджетної класифікації 13050200) заборгованість з орендної плати за землю з юридичних осіб у сумі 65824,44 грн. (шістдесят пять тисяч вісімсот двадцять чотири гривні сорок чотири копійки).
Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частину 15 вересня 2010 року в присутності представника позивача.
Постанову у повному обсязі складено 20 вересня 2010 року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кірієнко В.О.