Постанова № 11318841, 21.08.2010, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.08.2010
Номер справи
2а-2062/10/0370
Номер документу
11318841
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 серпня 2010 року Справа № 2а-2062/10/0370 Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Александрової М.А.,

при секретарі судового засідання Кириченку О.О.,

за участю представника позивача Сахарук О. В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку <Список >адміністративну справу за позовом Луцької обєднаної державної податкової інспекції до державного комунального підприємства "Флора-Сервіс" про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

Луцька обєднана державна податкова інспекція (Луцька ОДПІ) звернулася з адміністративним позовом до державного комунального підприємства "Флора-Сервіс" (ДКП "Флора-Сервіс") про стягнення податкового боргу в розмірі 132 167 грн. 21 коп. за рахунок активів відповідача.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що відповідно до статтей 4, 9 Закону України «Про систему оподаткування» юридичні особи є платниками податків і зборів (обовязкових платежів) та зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни. В порушення зазначеного податковий борг відповідача станом на 01 липня 2010 року по податку на додану вартість та земельному податку становить 132 167 грн. 21 коп. Позивач просив стягнути зазначену суму податкового боргу в доход Державного бюджету України з активів ДКП «Флора-Сервіс».

В судовому засіданні представник позивача підтримує позовні вимоги повністю з підстав, викладених у позовній заяві.

Представник відповідача в судове засідання не прибув повторно, хоча відповідач належним чином був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, причини неприбуття до суду не повідомив, клопотання про розгляд справи за його відсутності не заявив. Оскільки відповідно до частини 4 статті128 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) у разі повторного неприбуття в судове засідання відповідача, який не є субєктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів, тому справу розглянуто та вирішено за відсутності відповідача на підставі наявних у ній доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю.

Судом встановлено, що 05 січня 1998 року державне комунальне підприємство «Флора-Сервіс» зареєстроване виконавчим комітетом Луцької міської ради як юридична особа, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності - юридичної особи від 05 січня 1998 року (а.с.16), витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців станом на 24 березня 2010 року (а.с.19-20); згідно з довідкою № 283 від 10 лютого 1998 року підприємство 10 лютого 1998 року включене до Єдиного Державного реєстру підприємств і організацій України (ЄДРПОУ) (а.с.17); діє на підставі Статуту (а.с.14). Відповідач взятий на облік як платник податків у Луцькій ОДПІ 13 лютого 1998 року за № 001331 (а.с.18).

Як вбачається з довідки про наявність заборгованості по платежах до бюджету (а.с.5) та розрахунку боргу відповідача, проведеного позивачем (а.с.6), станом на 01 липня 2010 року податковий борг відповідача становить 132167 грн. 21 коп., в тому числі: 75 680 грн. 25 коп. по податку на додану вартість, 56486 грн. 96 коп. по земельному податку.

Зазначена сума податкового боргу по податку на додану вартість підтверджується наступними доказами: актами Луцької ОДПІ про порушення податкового законодавства від 19 січня 2010 року № 143/15-115/25091771 (а.с.8) та № 141/15-115/25091771 (а.с.10), корінцями податкових повідомлень-рішень від 26 квітня 2010 року форми “Р” № 0012341601/0 (а.с.9) та № 0012331601/0 (а.с.11), актом про результати документальної невиїзної (камеральної) перевірки податкової декларації з податку на додану вартість № 142/15-115/25091771 від 19 січня 2010 року (а.с.12), корінцем податкового повідомлення-рішення від 26 квітня 2010 року № 0012321601/0 (а.с.13), обліковою карткою платника по ПДВ за 2010 рік (а.с.33). Зазначені вище податкові повідомлення-рішення вручені 14 травня 2010 року керівнику підприємства, що стверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 42, 42 зворот).

Сума боргу по земельному податку підтверджується податковим розрахунком земельного податку за 2010 рік, поданим до податкової інспекції 29 січня 2010 року (вхідний № 3337) (а.с.24), обліковою карткою по даному платежу за 2010 рік (а.с.34).

Відповідно до статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» позивач здійснив заходи щодо погашення податкового боргу шляхом надіслання першої податкової вимоги № 1/180 від 28 січня 2009 року та другої податкової вимоги № 2/970 від 29 травня 2009 року (а.с.21, 23), проте заборгованість перед бюджетом відповідачем не погашена, а тому Луцькою ОДПІ прийнято рішення № 57/24 від 14 серпня 2010 року про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу (а.с.22).

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.

Згідно із абзацом першим підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. Відповідно до абзацу третього підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 цього ж Закону у разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а»-«в» підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Відповідно до пункту 5.1 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Згідно з підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 цього ж Закону податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли платник податків розпочав процедуру адміністративного оскарження.

Згідно із підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 зазначеного Закону узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків, а відповідно до пункту 1.3 статті 1 цього Закону податковий борг (недоїмка) податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податку або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Судом встановлено, що податковий борг відповідача виник внаслідок несплати сум податкових зобовязань, визначених самостійно платником податку у поданому ним податковому розрахунку, та сум податкових зобовязань (штрафних санкцій), донарахованих за результатами перевірки податковим органом. Податкові повідомлення-рішення у встановленому законом порядку оскаржені не були, а тому зазначені у них суми податкових зобовязань є узгодженими. Оскільки суми податкових зобовязань є узгодженими, то вони підлягали до сплати у строки, встановлені абзацами першим, третім підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Відповідно до підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Згідно із пунктом 1.7 статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податку визначені як грошові кошти, матеріальні і нематеріальні цінності, які належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Пунктом 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що до функцій обєднаних державних податкових інспекцій віднесено подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Враховуючи наведене, вимога позивача про примусове стягнення податкового боргу в сумі 132167 грн. 21 коп. за рахунок активів відповідача є правомірною і підлягає задоволенню.

Керуючись частиною третьою статті 160, статтями 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі пункту 3 частини 1 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування», підпункту 3.1.1 пункту 3.1 статті 3, статтей 4, 5, 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», пункту 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з активів державного комунального підприємства «Флора-Сервіс» в доход Державного бюджету України на р/р 34120999700002 ГУДКУ у Волинській області, МФО 803014 податковий борг в розмірі 132167 грн. 21 коп. (сто тридцять дві тисячі сто шістдесят сім грн. двадцять одна коп.).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, яка буде складена у повному обсязі 26 серпня 2010 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Суддя М.А. Александрова