Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-3175/09/0670 Головуючий у 1-й інстанції: Євпак В.В.
Суддя-доповідач: Ізмайлова Т.Л.
У Х В А Л А
Іменем України
"09" вересня 2010 р. м. Київ
м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді - Ізмайлової Т.Л.
суддів - Костюк Л.О., Попович О.В.
при секретарі - Тарадайко Е.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу Бердичівської обєднаної державної податкової інспекції на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2009 року в справі за позовом міського комунального підприємства «Бердичівводоканал»до Бердичівської обєднаної державної податкової інспекції про скасування податкового повідомлення рішення,-
ВСТАНОВИЛА:
Міське комунальне підприємство «Бердичівводоканал»звернулось до Житомирського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Бердичівської обєднаної державної податкової інспекції про скасування податкового повідомлення рішення.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2009 року позов задоволений.
Не погоджуючись з вищевказаним рішенням, відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якої просить рішення скасувати, а в задоволенні позовних вимог відмовити.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
З матеріалів справи вбачається, що 09.01.2009 року відповідачем проводилась планова виїзна перевірка МКП «Бердичівводоканал»з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.10.2005 року по 30.09.2008 року, про що складено акт № 26/23-01/32569790.
В результаті проведення встановлено порушення п.п. 7.4.3 п.7.4 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість», а саме: завищення податкового кредиту на суму 21735 грн., а саме: в березні 2008 року завищено на 4747 грн.; в квітні 2008 року завищено на 4665 грн.; в червні 2008 року завищено на 4592 грн.; в серпні 2008 року завищено на 7731 грн.
За наслідками перевірки, відповідачем складене податкове повідомлення рішення №0000102301/2 про визначення зобовязання з податку на додану вартість в розмірі 21735 грн. та застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 10868 грн.
Відповідно до статуту МКП «Бердичівводоканал»надає послуги населенню міста у вигляді водопостачання та транспортування стоків, згідно тарифів затверджених місцевими органами.
Тарифи, визначені органами місцевого самоврядування є нижчими від розміру економічно обґрунтованих витрат. Відповідно до Закону України «Про житлово комунальні послуги»підприємство отримує з бюджету дотацію на покриття відємної різниці між затвердженим розміром тарифів та економічно обґрунтованими витратами на виробництво послуг. Для житлово комунальних послуг, на які встановлено регульовані тарифи, базою оподаткування є тариф, який оподатковується ПДВ за ставкою 20%.
З матеріалів справи вбачається, що позивачу виділялась дотація для відшкодування різниці в тарифах.
Отримана підприємством дотація, призначена для покриття збитків підприємства у звязку з регулюванням цін та тарифів та є неоплатною.
Відповідно до п.п.4.1.6 п.4.1 ст.4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», бюджетні кошти, отримані у вигляді дотацій і субвенцій з фондів загальнообовязкового державного соціального страхування, або бюджетів вважаються доходом з інших джерел і включаються з метою оподаткування до складу його валових доходів.
Відповідно до розяснення ДПА України, що викладені в листі ДПА України від 29.05.2009 року № 11275/7/16-1517 дохід платника податку, одержаний ним з бюджету у вигляді дотацій, субвенцій та трансфертів, незалежно від цілей їх використання, вважається доходом з інших джерел і включається з метою оподаткування податком на прибуток до складу його валових доходів.
Відповідно до п.п.7.4.1 п.7.4 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість»податковий кредит з ПДВ звітного періоду визначається у звязку з придбанням товарів з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Таким чином, у разі придбання за рахунок бюджетних коштів (дотацій, субсидій, трансфертів) товарів (послуг) чи основних фондів, суми ПДВ, сплачені при їх придбанні, можуть бути включені до податкового кредиту за умови дотримання інших умов Закону щодо формування податкового кредиту.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що платником податків при формування податкового кредиту інші умови Закону були дотримані.
Апелянт посилається на застосування в даному випадку положення п.п.3.2.7 ст.3 Закону України «Про податок на додану вартість»відповідно до якої, не є об'єктом оподаткування операції з виплат у грошовій формі заробітної плати (іншим прирівняним до неї виплатам), а також пенсій, стипендій, субсидій, дотацій за рахунок бюджетів або Пенсійного фонду України чи фондів загальнообов'язкового соціального страхування (крім тих, що надаються у майновій формі).
Отримані позивачем дотації не є виплатами (дотаціями, субвенціями, іншими грошовими виплатами), позивач отримує та не здійснює операції з виплатами (дотацій, субвенцій інших грошових виплат), а тому на дані спірні правовідносини вказане положення закону не розповсюджується.
Враховуючи вищезазначене, колегія суддів прийшла до висновку про обґрунтованість висновків суду першої інстанції з правильним застосуванням норм матеріального та процесуального права, а тому підстав для його скасування немає.
Керуючись ст.ст., 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Бердичівської обєднаної державної податкової інспекції залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2009 року без змін.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, передбачені ст. 212 КАС України.
Головуючий суддя
Судді
Ухвала складена та підписана в повному обсязі 14 вересня 2010 року.