Ухвала суду № 11263854, 15.09.2010, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.09.2010
Номер справи
2-а-6128/09/0670
Номер документу
11263854
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа: № 2-а-6128/09/0670 Головуючий у 1-й інстанції: Кузьменко Л.В.

Суддя-доповідач: Саприкіна І.В.

У Х В А Л А

Іменем України

"15" вересня 2010 р. м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: Саприкіної І.В.,

суддів: Бистрик Г.М., Ізмайлової Т.Л.,

при секретарі: Приходько Є.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві апеляційну скаргу державного підприємства «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство»на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 21.12.2009 року у справі за їх позовом до Овруцької міжрайонної державної податкової інспекції про скасування податкових повідомлень-рішень,

В С Т А Н О В И Л А:

ДП «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство»звернулись до Житомирського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Овруцької міжрайонної державної податкової інспекції про скасування податкових повідомлень-рішень № 0000222301/0 та № 0000232301/0 від 16.06.2009 року.

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 21.12.2009 року в позові відмовлено.

Не погоджуючись з таким судовим рішенням, ДП «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство»подали апеляційну скаргу, в якій просять апеляційну інстанцію скасувати незаконну, на їх думку, постанову суду першої інстанції та постановити нову про задоволення позову. В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається на невідповідність висновків суду дійсним обставинам справи, порушення судом норм матеріального та процесуального права, незаконність, необєктивність та необґрунтованість оскаржуваного рішення, що є підставою для його скасування.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників процесу, що зявилися в судове засідання, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, за результатами виїзної планової перевірки ДП «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство» з питань дотримання вимог податкового валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008 року по 31.12.2008 року Овруцькою МДПІ був складений акт за №634/23-01-00991893 від 03.06.2009 року.

Перевіркою встановлено, що в порушення п. 3, п. 4.5, абз. 3-4 п. 6.1, п. 6.9 Інструкції про механізм справляння збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду, затвердженої наказом Державного комітету лісового господарства України, Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України, Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державної податкової адміністрації України від 15.10.1999 року № 91/241/129/236/565 (далі по тексту Інструкція), п. 2, абз. 3 п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 року № 44 «Про затвердження такс на деревину лісових порід, що відпускається на пні, і на живицю», п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2006 №174 «Про плату за використання лісових ресурсів»підприємством був занижений збір за спеціальне використання лісових ресурсів у розмірі 159149 грн., з яких 51759 грн. - лісові ресурсів державного значення та 107390 грн. - лісові ресурси місцевого значення.

За наслідками перевірки відповідачем прийняті податкові повідомлення-рішення №0000222301/0, №0000232301/0 від 16.06.2009 року, якими визначене податкове зобов'язання по збору за спеціальне використання лісових ресурсів в розмірі 70082,10 грн. (51759 грн. за основним платежем та 18323,10 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями) та 135429,30 грн. (107390 грн. за основним платежем та 28039,30 грн. за штрафним (фінансовими) санкціями) відповідно.

Житомирський окружний адміністративний суд прийшов до висновку про необхідність відмови в позові.

Апеляційна інстанція погоджується з висновком суду першої інстанції, з огляду на наступне:

Суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні (ч.1 ст. 86 КАС України).

У відповідності до абз. 3 п. 4 постанови Кабінету Міністрів України від 20.01.1997 року № 44 «Про затвердження такс на деревину лісових порід, що відпускається на пні, і на живицю»на дров'яну деревину, використану для технологічних потреб, донараховується плата за результатами фактичної заготівлі з урахуванням того, що загальна сума такої плати повинна становити 70 відсотків такси на ділову дрібну деревину відповідної лісової породи.

Об'єктом обчислення збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду є деревина, що відпускається на пні, живиця, другорядні лісові матеріали, продукти побічного користування та окремі земельні ділянки лісового фонду (п. 3 Інструкції).

Сума збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду обчислюється постійними лісокористувачами і проставляється у лісорубних квитках (ордерах) та лісових квитках (п. 5.1 Інструкції).

Пунктом 5.1 Інструкції встановлено, що сума збору, що проставлена в лісорубному квитку на заготівлю деревини підлягає перерахунку: якщо загальна кількість фактично заготовленої деревини під час її відпуску з обліком за площею перевищує зазначену в лісорубному квитку (ордері) кількість більше ніж на 10 відсотків, то лісокористувач обчислює і сплачує середньозважену (для даної лісосіки) таксову вартість додатково заготовленої деревини. Приклад перерахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів при відпуску деревини (сосна першого розряду) з урахуванням за площею на окремій лісозаготівельній ділянці наведений у додатку 2.

Підставою для перерахунку є лісорубні квитки (ордери) та акти огляду місць заготівлі деревини, інших продуктів лісу та використання корисних властивостей лісів, які складаються лісогосподарськими підприємствами відповідно до додатка 6 Правил відпуску деревини на пні в лісах України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.99 N 1378 (далі - Правила відпуску деревини на пні).

Перерахунок збору за заготівлю деревини та другорядні лісові матеріали може здійснюватися також у разі: виправлення технічних помилок, які можуть бути допущені підприємством лісового господарства при здійсненні матеріальної і грошової оцінки деревини на пні та другорядних лісових матеріалів, що відпущені за лісорубними квитками (ордерами) та лісовими квитками, невірного застосування сортиментних таблиць, лісотаксових поясів, розрядів та такс на деревину, що відпускається на пні, і на живицю, а також виправлення арифметичних помилок, які допущені при підрахунках; анулювання лісорубного квитка в зв'язку з вилученням земель для інших потреб, надмірно виписаного лісосічного фонду, заміни лісосік або площ лісових користувань, виписки лісорубного квитка з порушенням Правил відпуску деревини на пні.

В інших випадках анулювання лісорубного квитка (ордера) або лісового квитка перерахунок плати не здійснюється і вся нарахована за такими квитками сума збору повністю сплачується до відповідних бюджетів.

Як вбачається з матеріалів справи вказані апелянтом анульовані лісорубні квитки №3 від 03.01.2008р. (квартал 111/157 м. куб.), №6 від 03.01.2008р. (квартал 48/210 м. куб.), №7 від 03.01.2008р. (квартал 47/210 м. куб., квартал 58/302 м. куб., квартал 3/214 м. куб., квартал 4/779 м. куб., квартал 40/743 м. куб., квартал 3/579 м. куб.), №8 від 03.01.2008р. (квартал 1/252 м. куб., квартал 2/704 м. куб.) на момент проведення перевірки анульовані не були, оскільки лише 27.05.2009 року, а саме в останній день перевірки підприємство звернулось з листом до начальника Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства про анулювання зазначених лісорубних квитків.

Таким чином, апеляційна інстанція приходить до висновку, що суд першої інстанції правомірно не задовольнив позов.

Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Проаналізувавши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права.

За таких підстав, апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 196,198, 200, 205, 206 КАС України, судова колегія, -

У Х В А Л И Л А:

В задоволенні апеляційної скарги державного підприємства «Овруцьке спеціалізоване лісове господарство»відмовити.

Постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 21.12.2009 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя:

Судді:

Повний текст ухвали виготовлено 20 вересня 2010 року.