ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" липня 2010 р. Справа № 2-а-14206/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Бездрабка О.І.,
при секретарі: Борисенко О.В.,
за участю:
представника позивача - Чепіжко Т.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Генічеському районі Херсонської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій,
встановив:
Державна податкова інспекція у Генічеському районі Херсонської області (далі - позивач) звернулася із адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (далі - відповідач), в якому просить стягнути суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 5898,62 грн.
Свої вимоги мотивує тим, що працівниками податкової служби проводилася перевірка з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового обігу магазину "Продмаркет", розташованого за адресою: АДРЕСА_1, який належить відповідачу. При перевірці магазину виявлено здійснення реалізації товарів в асортименті, які не обліковані у встановленому порядку, невідповідність сум наявних готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначених у денному звіті РРО. За результатами перевірки складено акт від 08.07.2009 р. № 0159/2110/23/НОМЕР_1, в якому зафіксовані порушення п.п.12, 13 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". За виявлені порушення податковою інспекцією прийняті рішення про застосування фінансових санкцій від 20.07.2009 р. № НОМЕР_2 на суму 40 грн., №0002852302 на суму 5858,62 грн.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримала, просила його задовольнити, вказавши на те, що ПП ОСОБА_2 є власником магазину і повинна дотримуватися вимог чинного законодавства. При перевірці магазину виявлено здійснення реалізації товарів в асортименті, які не обліковані у встановленому порядку на загальну суму 2929,31 грн., невідповідність сум наявних готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначених у денному звіті РРО в сумі 8 грн. За вказані порушення до відповідача застосовано штрафні санкції на загальну суму 5898,62 грн., які на даний час не сплачено, а тому просить їх стягнути з відповідача.
Відповідач у судове засідання не з"явилася, про причини неявки суд не повідомила, заперечень на позов не надала, хоча була належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи, у зв"язку з чим суд вважає за можливе розглянути справу без відповідача на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.
Судом встановлено, що 08.07.2009 р. працівниками державної податкової служби проведено перевірку з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового обігу в магазині "Продмаркет" за адресою: АДРЕСА_1, що належить ПП ОСОБА_2
За результатам перевірки складено акт № 0159/2110/23/НОМЕР_1 від 08.07.2009 р., в якому зафіксовано порушення:
- п.12 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - здійснення реалізації товарів в асортименті, які не обліковані у встановленому порядку на загальну суму 2929,31 грн. відповідно до ст. 20, 21 вказаного Закону сума фінансової санкції становить 5858,62 грн. (2929,31 х 2 =5858,62 грн.);
- п.13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" - невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена у денному звіті РРО в сумі 8 грн., відповідно до ст. 22 вказаного Закону та податкового роз"яснення, затвердженого наказом ДПА України від 14.01.2002 року № 20, сума фінансової санкції становить 40 грн. (8 х 5 = 40 грн.)
Суд вважає рішення позивача щодо застосування до приватного підприємця ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій обґрунтованим виходячи з наступного.
Відповідно до п.12 ст.3 Закону України № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані вести у встановленому порядку облік товарів за місцем їх реалізації та зберігання, реалізовувати тільки обліковані товари.
Згідно акта перевірки № 0159/2110/23/НОМЕР_1 від 08.07.2009 р. здійснення реалізації товарів в асортименті, які не обліковані у встановленому порядку, а саме діяльність магазину розпочата 01.04.2009 р., а згідно книги обліку доходів та витрат № 4352 (1) Ш-262 від 31.03.2009 р. відображена прибуткова накладна №082 від 10.04.2009 р. товар було відпущено ПП ОСОБА_3 від ТОВ КВКФ "Славутич" згідно накладної №ПН-0000082 від 10.04.2009 р., яка в свою чергу була і оприбуткована (поставлено на облік товар 10.04.2009 р.). Згідно книги (р) обліку розрахункових операцій №2110001723р/1 від 12.03.2009 р. у розділі 2 обліку руху готівки та сум розрахунків також відображено реалізацію товару, який не обліковано у встановленому порядку з 01.04.2009 р. по 09.04.2009 р. (Z-звіти 198-206) на загальну суму 2929,31 грн.
За вказане порушення передбачена штрафна у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. (ст.21 даного Закону), тому до відповідача правомірно застосовано фінансову санкцію у сумі 5858,62 грн. (2929,31 грн. х 2 = 5858,62 грн.)
Відповідно до п.13 ст.3 Закону України № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Як зазначено в акті перевірки сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків складає 648,18 грн., сума, яка зазначена в деному звіті реєстратора розрахункових операцій - 640,18 грн., невідповідність сум готівкових коштів складає 8 грн.
За вказане порушення передбачена штрафна санкція у п"ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність (ст.22 даного Закону), тому до відповідача правомірно застосовано фінансову санкцію у сумі 40 грн. (648,18 - 640,18) х 5 = 40 грн.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про обгрунтованість застосування Державною податковою інспекцією у Генічеському районі Херсонської області до приватного підприємця ОСОБА_2 штрафних санкцій на загальну суму 5898,62 грн.
При таких обставинах суд вважає позовні вимоги щодо стягнення з приватного підприємця ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 5898,62 грн. обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, оскільки на даний час штрафні (фінансові) санкції відповідачем не сплачені.
Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (75500, АДРЕСА_2, ЄДР НОМЕР_1) до державного бюджету (р/р 31116104700112*; 101; 24103822 (призначення платежу), отримувач відділення держказначейства України, в установі банку ГУДКУ у Херсонській області, м.Херсон, МФО 852010) 5898 (п"ять тисяч вісімсот дев"яносто вісім) грн. 62 коп. фінансових санкцій.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 14 липня 2010 р.
Суддя Бездрабко О.І.
кат. 6.6.5