Україна
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
17 вересня 2010 р. р. Справа № 2а- 11410/10/2070
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Шляхова О.М. розглянувши матеріали адміністративного позову Приватного підприємства "Ламінат" до Державної податкової інспекції в Орджонікідзевському районі міста Харкова про визнання податкового повідомлення-рішення недійсним,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції в Орджонікідзевському районі м. Харкова, в якому просить суд визнати податкове повідомлення - рішення № 0001682330/9, прийняте на підставі акту перевірки № 2339/23-30/31635819 від 30.11.2009 року недійсним, скасувати податкове повідомлення - рішення № 0001682330/9 як таке, яке не відповідає законодавству України, скасувати протокол № 1984 про адміністративне правопорушення, скасувати рішення про результати розгляду первинної скарги ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Харкова від 13.02.2010 року та повторної скарги ДПА в Харківській області від 30.03.2010 року та скарги ДПА України від 09.06.2010 року, припинити виконання ПП "Ламінат" податкових зобов"язань, вказаних в податковому повідомленні - рішенні № 0001682330/9 на період розгляду даного позову.
Зазначений адміністративний позов в частині скасування податкового повідомлення - рішення та рішення про результати розгляду первинної скарги ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Харкова від 13.02.2010 року та повторної скарги ДПА в Харківській області від 30.03.2010 року та скарги ДПА України від 09.06.2010 року підлягає залишенню без розгляду, виходячи з наступного.
Так, відповідно до вимог ч.1 ст. 6 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Статтею 99 КАС України передбачені строки такого звернення до адміністративного суду, а саме: у ч.2 зазначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно до положення ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Оскільки позивачем не надано заяви про поновлення строку на звернення до адміністративного суду, то суд має правові підстави для залишення без розгляду зазначеного адміністративного позову в цій частині, як поданого за межами строків, установлених Кодексом адміністративного судочинства України.
Стосовно інших позовних вимог, суд вважає відмовити у їх задоволенні з наступних підстав.
Стосовно скасування протоколу про адміністративне правопорушення суд зазначає наступне.
Відповідно до вимог ст. 4 КАС України правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Правосуддя в Україні здійснюється шляхом розгляду і вирішення справ по спорах відповідно до процесуального законодавства України.
Під час розгляду судами цивільних, господарських, кримінальних та адміністративних справ, справ про адміністративні правопорушення останні, мають розглядатися в порядку, визначеному відповідно Цивільним процесуальним кодексом України, Господарським процесуальним кодексом України, Кримінально –процесуальним кодексом України, Кодексом адміністративного судочинства України, Кодексом України про адміністративні правопорушення.
В даному випадку встановлений інший порядок оскарження протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства, усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб"єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності підсудні місцевим загальним судам, як адміністративним судам.
Відповідно до ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України у разі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, про що постановляє ухвалу
Керуючись положеннями ст. ст. 4, ч. 1 ст. 6, п. 2 ч. 1 ст. 18, 99, 100, 109 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
В частині скасування податкового повідомлення - рішення та рішення про результати розгляду первинної скарги ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Харкова від 13.02.2010 року та повторної скарги ДПА в Харківській області від 30.03.2010 року та скарги ДПА України від 09.06.2010 року адміністративний позов підлягає залишенню без розгляду,
Роз'яснити позивачу, що в цій частині він не позбавлений права повторного звернення до адміністративного суду з цим самим позовом, в порядку, встановленому законом.
В частині скасування протоколу про адміністративне правопорушення - відмовити.
Роз"яснити позивачу, що розгляд таких справ віднесено до місцевого загального суду, як адміністративного суду.
Повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Шляхова О.М.