Постанова № 11258238, 06.09.2010, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.09.2010
Номер справи
5299/10/2070
Номер документу
11258238
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3 ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06.09.2010 р. № 2а-5299/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Мар'єнко Л.М. при секретарі судового засідання - Макогон Н.О.

за участю:

представників позивача Жданової О.М., Горай Т.В.,

представника відповідача Ісіченко А.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду справу за адміністративним позовом

Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові

до Державного науково-виробничого підприємства «Обєднання Комунар»

пронадання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки , -

В С Т А Н О В И В:

Спеціалізована державна податкова інспекція по роботі з великими платниками податків у м. Харкові звернулася до суду з адміністративним позовом до Державного науково-виробничого підприємства «Обєднання Комунар», в якому просила суд надати дозвіл головним державним податковим ревізорам-інспекторам відділу податкового супроводження підприємств металообробки СДПІ ВПП у м. Харкові Горай Т.В., Матвєєву Ф.К., Грубі О.М., Остапчуку О.Ф., Полєтаєвій І.М. та заступнику начальника відділу податкового супроводження підприємств металообробки Кудлай М.П. на проведення позапланової виїзної перевірки ДНВП "Об'єднання Комунар" правильності визначення від'ємного значення з податку на додану вартість за лютий 2010 року, передбаченої п. 9 ч. 6 ст. 11-1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990р. № 509-ХІІ протягом 10 робочих днів, починаючи з третього робочого дня, наступного за днем набрання законної сили рішення. В обґрунтування позову зазначили, що ДНВП «Обєднання Комунар» 19.03.2010 року за № 2273 надало до СДПІ декларацію з ПДВ за лютий 2010 року, в якій відємне значення різниці між сумою податкового зобовязання та сумою податкового кредиту поточного звітного податкового кредиту поточного звітного (податкового) періоду визначена сума 240 881,00 грн. Враховуючи зазначене, відповідно з вимогами ст. 11-2 Закону № 509, у порядку, передбаченому цією статтею було виготовлено наказ Заступника голови ДПА у Харківській області начальника СДПІ по роботі з ВПП у м. Харкові Феденко Г.М. про проведення виїзної позапланової документальної перевірки від 16.04.2010 року № 195 та направлення на проведення виїзної позапланової документальної перевірки від 20.04.2010 року № 138 за формою, встановленою Наказом ДПА № 355 від 17.05.2008 року, на підставі яких фахівцями СДПІ було здійснено виїзд для проведення позапланової виїзної документальної перевірки ДНВП «Обєднання Комунар» з питань правильності визначення відємного значення з податку на додану вартість за лютий 2010 року у сумі 240881 грн. 00 коп. 20.04.2010 року представники СДПІ головний державний податковий інспектор ревізор відділу податкового супроводження підприємств металообробки Горай Т.В. та головний державний податковий інспектор-ревізор відділу податкового супроводження підприємств металообробки Матвеєв Ф.К. здійснили виїзд на підприємство ДНВП «Обєднання Комунар» з метою проведення перевірки правильності визначення відємного значення з податку на додану вартість за лютий 2010 року. По прибуттю на підприємство, перевіряючи о 14 год. 30 хв. 20.04.2010 року звернулись по внутрішньому телефону до заступника начальника юридичного управління Гриценко М.П., який викликав до перевіряючих представника юридичного управління Ісіченко А.В. Остання взяла у представників СДПІ наказ та направлення на проведення перевірки для ознайомлення керівником підприємства Кучмою В.А., а потім в усній формі повідомила перевіряючим про відмову від допуску до перевірки і отримання направлення на перевірку та аргументувала це тим, що відповідно до п. 7 ст. 11-1 Закону № 509 позапланова перевірка здійснюється тільки на підставі рішення суду. Враховуючи викладене, співробітники СДПІ не були допущені до проведення виїзної позапланової документальної перевірки ДНВП «Обєднання Комунар» з питань правильності визначення відємного значення з податку на додану вартість за лютий 2010 року у сумі 240881 грн. 00 коп.

Представники позивача - СДПІ ВПП у м. Харкові Жданова О.М., Горай Т.В. у судовому засіданні підтримали позовні вимоги, просили їх задовольнити, посилаючись на зазначені у позові обставини.

Представник відповідача - ДНВП «Обєднання Комунар» Ісіченко А.В. у судовому засіданні заперечувала проти позову, просила відмовити у його задоволенні, пояснивши наступне. У ч. 6 ст. 11-1 Закону України «Про державну нодаткову службу в Україні» від 04.12.90 р. № 509 XII йдеться про обставини, за наявності хоча б однієї з яких закон повязує можливість проведення позапланової виїзної перевірки, за наявності при цьому відповідного рішення суду. Частиною 8 ст. 11-1 Закону визначено, що позапланова виїзна перевірка органами ДПС може здійснюватися тише на підставі рішення суду. Отже, обовязковою підставою здійснення органами державної податкової служби позапланової виїзної перевірки є наявність про це судового рішення, а також, додатково, однієї з підстав, передбачених ч. 6 ст. 11-1 Закону. Крім цього, відповідач зазначив, що згідно з абз. 2 п.п. 1) п. 1 Постанови КМУ від 21.05.09 р. № 502 «Про тимчасові обмеження одо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31.12.10 р.», встановлені обмеження до 31.12.10 р. щодо проведення позапланових перевірок субєктів господарювання, крім перевірок, що проводяться за зверненнями фізичних і юридичних осіб про порушення субєктом господарювання вимог законодавства або за поданням субєктом господарювання до відповідного органу письмової заяви про проведення перевірки за його бажанням. Таких письмових заяв з боку ДНВП «Обєднання Комунар» до СДПІ по роботі з ВПП у м. Харкові не надавалося. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Оскільки вимоги службових осіб СДПІ ВПП у м. Харкові щодо допуску їх до проведення позапланової виїзної перевірки ДНВП «Обєднання Комунар» без наявності відповідного рішення суду були незаконними та такими, що перевищували службові повноваження цих працівників останні не були допущені відповідачем до проведення перевірки.

Заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

У відповідності до положень п. 1 ч. 2 ст. 3 КАС України, справою адміністративної юрисдикції є публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Відповідно до п. 4 ст. 50 КАС України субєкти владних повноважень мають право на звернення до суду з адміністративним позовом до юридичних осіб у випадках, встановлених законом.

Відповідно до статті 19 Конституції України державні органи зобов'язані діяти в межах своїх повноважень та у спосіб, передбачений законом.

Згідно зі ст. 1 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990р. № 509-ХІІ, СПДПІ ВПП є органом державної податкової служби.

Відповідно до ст. 2 Закону України “Про державну податкову службу” завданнями органів державної податкової служби є, зокрема, здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів), а також неподаткових доходів установлених законодавством (далі податки, інші платежі).

Відповідно до п. 3 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” N 509, Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції виконують такі функції: контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів, повязаних з обчисленням податків, інших платежів, а також перевіряють достовірність цих документів щодо правильності визначення обєктів оподаткування і обчислення податків, інших платежів.

Органи державної податкової служби усіх рівнів, у відповідності до ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990р. за № 509-ХІ1 (із змінами та доповненнями) мають своєю основною ціллю проводити діяльність у сфері здійснення контролю за дотриманням законодавства про податки субєктами податкових відносин, про інші платежі, за правильністю нарахування і своєчасністю надходження податків та зборів, перевіряють вірогідність документів для визначення обєктів оподатковування та здійснюють контроль за законністю проведення підприємствами платниками податків валютних операцій, додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.

Повноваження та функції органів податкової служби визначені в Законі України „Про державну податкову службу в Україні” № 509-ХІ1 від 04.12.1990 року (з подальшими змінами та доповненнями).

Згідно п. 1 ч. 1 ст.11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 4 грудня 1990 року № 509-ХІІ, з наступними змінами та доповненнями, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів) юридичними особами, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).

Ст. 11-1 Закону N 509 передбачено, що позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з підстав, зазначених в ч. 6 даної статті, та в інших випадках за рішенням суду.

Згідно Довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України та Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи ДНВП «Обєднання Комунар» зареєстроване виконавчим комітетом Харківської міської ради 12 січня 1993 року. (а.с. 11, 12).

ДНВП «Обєднання Комунар» є платником ПДВ (а.с. 21) та знаходиться на обліку в СДПІ ВПП в м. Харкові (а.с. 10).

Судом встановлено з матеріалів справи та не заперечується сторонами, що ДНВП «Обєднання Комунар» 19 березня 2010 року надало до СДПІ ВПП у місті Харкові декларацію з ПДВ за лютий 2010 року, згідно якої задекларовано суму відємного значення різниці між сумою податкового зобовязання та сумою податкового кредиту складає 240 881,00 грн. (а.с. 8-9).

20 квітня 2010 року на підставі п. 9 ч. 6 ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04 грудня 1990 року № 509-ХІІ заступником голови ДПА у Харківській областіначальником СДПІ ВПП у м. Харкові видано наказ «Про проведення позапланової виїзної документальної перевірки ДНВП «Обєднання Комунар» № 138, яким була призначена позапланова виїзна документальна перевірка з 20 квітня 2010 року по 05 травня 2010 року з питання правильності визначення відємного значення між сумою податкового зобовязання та сумою податкового кредиту з податку на додану вартість за лютий 2010 року (а.с. 4).

Проведення вказаної перевірки згідно до направлення № 138 від 20 квітня 2010 року на підставі п. 9 ч. 6 ст. 11-1 від 04 грудня 1990 року № 509 ХІІ Закону України „Про державну податкову службу в Україні” було доручено посадовим особам СДПІ ВПП у м. Харкові головним державним податковим ревізорам-інспекторам відділу податкового супроводження підприємств металообробки Горай Т.В., Матвєєву Ф.К. (а.с.5).

З акту СДПІ ВПП у м. Харкові відмови від допуску до перевірки № 47/41-018/14308730 від 20.04.2010 року вбачається, що головними державними податковими ревізорами-інспекторами СДПІ ВПП у м. Харкові Горай Т.В., Матвєєвим Ф.К., на підставі направлення на перевірку від 20.04.2010 року № 47, виданого Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Харкові, відповідно до п. 9 ч. 6 ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.90 р. N 509-ХІІ здійснено вихід на позапланову виїзну перевірку з питань правомірності визначення відємного значення між сумою податкового зобовязання та сумою податкового кредиту з податку на додану вартість за лютий 2010 року в сумі 240881,00 грн. Прибувши до ДНВП «Обєднання Комунар» 20.04.2010 р. о 14 год. 30 хв. на підприємство до представників податкової служби вийшла представник підприємства юрист Ісіченко А.В., яка повідомила про відмову від допуску до перевірки. Таким чином, направлення на перевірки та копію наказу про проведення перевірки не було вручено посадовим особам ДНВП «Обєднання Комунар» (а.с. 6).

Представником відповідача Ісіченко А.В. у судовому засіданні факт недопуску посадових осіб СДПІ ВПП в м. Харкові підтверджено.

Виходячи з норм ст. 1-11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», позаплановою виїзною перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї із підстав, перелічених у частині шостій статті 11-1 зазначеного Закону.

Частиною сьомою статті 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено, що позаплановими перевірками вважаються також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених законами України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а в інших випадках - за рішенням суду.

Тобто приписами зазначеної норми прямо встановлено, що позапланову перевірку в інших випадках податковий орган має право проводити за рішенням суду.

Цією ж частиною встановлено, що орган державної податкової служби, який ініціює проведення позапланової виїзної перевірки, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої перевірки та дати її початку і закінчення, склад осіб, які будуть проводити таку перевірку, документи, які відповідно до частини шостої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої перевірки, інформацію про вид та кількість перевірок, проведених органами державної податкової служби щодо суб'єкта господарської діяльності та наслідки таких перевірок за попередні три роки, а також на вимогу суду - інші відомості.

Відповідно до ч. 8 ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» в редакції Закону України від 25 березня 2005 року № 2505-ІV, позапланова виїзна перевірка здійснюється на підставі виникнення обставин, викладених у цій статті, за рішенням керівника податкового органу, яке оформляється наказом.

Таким чином, у разі виникнення будь-якої з обставин, викладених у ч. 6 ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», позапланова перевірка може бути проведена за рішенням керівника податкового органу, оформленим наказом.

Рішення керівника податкового органу є альтернативною підставою для проведення позапланової перевірки поруч із рішенням суду, яке як підстава передбачене цією нормою.

Як встановлено судом, декларація з ПДВ Державного науково-виробничого підприємства «Обєднання Комунар» за лютий 2010 року, подана до СДПІ ВПП в м. Харкові 19 березня 2010 року (а.с. 8-9), містить відємне значення ПДВ, що перевищує 100 тис. грн., а саме 240 881,00 грн.

Відповідно до п. 9 ч. 6 ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», податковий орган проводить позапланову виїзну перевірку у разі, коли платником подано декларацію з від'ємним значенням ПДВ, яке становить більше 100 тис. грн.

Таким чином, у СДПІ ВПП в м. Харкові була наявна підстава для призначення позапланової виїзної перевірки відповідача у звязку з поданням декларації з ПДВ за лютий 2010 року.

Посилання представників відповідача на необхідність отримання дозволу суду для виходу на позапланову виїзну документальну перевірку 20.04.2010 року на підставі п. 9 ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» не є належним обґрунтуванням заперечень проти позову.

Судом встановлено, що СДПІ ВПП в м. Харкові було дотримано порядок призначення позапланової виїзної перевірки, підстави для недопуску посадових осіб до проведення позапланової виїзної перевірки 20 квітня 2010 року були відсутні, про що свідчать: наказ керівника СДПІ ВПП в м. Харкові № 195 від 16 квітня 2010 року про проведення позапланової виїзної документальної перевірки ДНВП «Обєднання Комунар», що оформлений відповідно вимогам ст. 11-2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», направлення на проведення перевірки № 138 від 20 квітня 2010 року.

Доводи представника відповідача щодо дії Постанови Кабінету Міністрів України «Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2010 року» № 502 від 21 травня 2009 року, якою органам і посадовим особам, уповноваженим законами здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, зокрема, встановлені обмеження щодо проведення позапланових перевірок суб'єктів господарювання, крім перевірок, що проводяться за зверненнями фізичних і юридичних осіб про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства або за поданням суб'єктом господарювання до відповідного органу письмової заяви про проведення перевірки за його бажанням до 31 грудня 2010 р., спростовуються наступним.

Відповідно до п.п. 2.1.4 п. 2.1 ст. 2 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» контролюючими органами є податкові органи - стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпунктах 2.1.1 - 2.1.3 цього пункту.

Відповідно до п.п. 2.2.1 п. 2.1. ст. 2 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків і зборів (обов'язкових платежів), які віднесені до їх компетенції цим пунктом, зокрема, щодо податку на додану вартість.

Спеціальним нормативним актом, що визначає статус державної податкової служби як державного органу, уповноваженого на виконання функцій держави, її права та обовязки, зокрема, щодо порядку та підстав проведення перевірок, визначений Законом України «Про державну податкову службу в Україні». Так, статтями 11-1, 11-2 вказаного закону передбачені підстави та порядок проведення податковими органами позапланових виїзних перевірок платників податків. Вказані норми були чинними під час виникнення та існування спірних правовідносин, тобто в період квітні 2010 року, та залишаються чинними на день розгляду справи. Закони України мають вищу юридичну силу порівняно з нормативно-правовими актами, що приймаються органами виконавчої влади, в тому числі Кабінетом Міністрів України

Відповідно до ч.ч. 2-4 ст. 9 КАС України, керуючись принципом законності, суд вирішує справи на підставі Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обовязковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. У разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обовязковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.

На підставі зазначеного суд застосовує норми Закону України «Про державну податкову службу в Україні», як чинні норми правового акту вищої юридичної сили, якими врегульовані спірні правовідносини.

Таким чином, суд прийшов до висновку, що були відсутні підстави у посадових осіб ДНВП «Обєднання Комунар» для недопуску перевіряючи до продовження позапланової виїзної перевірки 20.04.2010 року.

Частиною сьомою статті 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначено, що саме в інших, ніж передбачені даною нормою, випадках, позапланові перевірки проводяться за рішенням суду.

Таким чином, недопуск представників позивача до позапланової виїзної перевірки 20.04.2010 року не ґрунтується на нормах закону, та, на думку суду, доводить суспільну необхідність проведення позапланової виїзної перевірки відповідача на підставі рішення суду, що є підставою для надання дозволу СДПІ ВПП у м. Харкові на проведення позапланової виїзної перевірки Державного науково-виробничого підприємства «Обєднання Комунар»з питання правомірності визначення відємного значення з податку на додану вартість за лютий 2010 року та задекларованої до відшкодування з бюджету суми податку на додану вартість на рахунок платника у банку за лютий 2010 року у сумі 240 881,00 гривень, протягом 10 (десяти) робочих днів, починаючи з третього робочого дня, наступного за днем набрання законної сили рішенням суду, у складі головних державних податкових ревізорів-інспекторів відділу податкового супроводження підприємств металообробки СДПІ по роботі з ВПП у місті Харкові інспекторам податкової служби І рангу Горай Т.В., Матвєєву Ф.К., Грубі О.М., Остапчуку О.Ф., Полєтаєвій І.М. та заступнику начальника відділу податкового супроводження підприємств металообробки Кудлай М.П.

При цьому суд не бере до уваги посилання представника відповідача щодо того, що позивачем проведено перевірку достовірності заявленої суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, про що надано акт від 12.07.2010 року № 2524/41-018/14308730, оскільки в ході зазначеної перевірки перевірялася податкова декларація з податку на додану вартість ДНВП «Обєднання Комунар» за інший звітний період - травень 2010 року. Крім того, СДПІ ВПП в м. Харкові, як вбачається з акту перевірки, здійснено перевірку іншого виду, оскільки проведено документальну невиїзну (камеральну) перевірку достовірності заявленої суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за травень 2010 року, яка передбачена п. 1 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», що здійснюється на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі.

Також звернення позивача до суду містить в собі всі необхідні дані, передбачені ч. 8 ст. 11-1 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", а саме дата її початку і закінчення, склад осіб, які будуть проводити таку перевірку, документи, які відповідно до частини шостої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої перевірки, інформацію про вид та кількість перевірок, проведених органами державної податкової служби щодо суб'єкта господарської діяльності та наслідки таких перевірок за попередні три роки.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку про законність та обґрунтованість позовних вимог та задоволення позову у повному обсязі.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись Законом України “Про державну податкову службу в Україні”від 4 грудня 1990 року № 509-ХІІ, з наступними змінами та доповненнями, ст.ст. 3, 17, 50, 70, 71, 86, 94, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові до Державного науково-виробничого підприємства «Обєднання Комунар» про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки задовольнити у повному обсязі.

Надати дозвіл Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Харкові на проведення позапланової виїзної перевірки Державного науково-виробничого підприємства «Обєднання Комунар»(код ЄДРПОУ 14308730) щодо правильності визначення відємного значення з податку на додану вартість за лютий 2010 року, протягом 10 (десяти) робочих днів, починаючи з третього робочого дня, наступного за днем набрання законної сили рішенням суду, у наступному складі осіб: заступник начальника відділу податкового супроводження підприємств металообробки СДПІ по роботі з ВПП у місті Харкові Кудлай М.П., головні державні податкові ревізори-інспектори відділу податкового супроводження підприємств металообробки СДПІ по роботі з ВПП у місті Харкові Горай Т.В., Матвєєв Ф.К., Груба О.М., Остапчук О.В., Полетаєва І.М.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного проваджені або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова у повному обсязі виготовлена 10 вересня 2010 року.

Суддя Мар'єнко Л.М.