Постанова № 11256315, 10.08.2010, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.08.2010
Номер справи
2а-45686/09/1670
Номер документу
11256315
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 серпня 2010 року <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-45686/09/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Удовіченка С.О.,

при секретарі Ємець Я.М,

за участю:

представника позивача Шалак Т.С.,

представників відповідача Олійник Л.Л., Забари Л.Г.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Полтаві справу за адміністративним позовом Приватного підприємства "Автомир"до Полтавської міжрайонної державної податкової інспекції Полтавської областіпро скасування податкового повідомлення - рішення частково, -

В С Т А Н О В И В:

06 липня 2009 року Приватне підприємство "Автомир" ( надалі по тексту - позивач, ПП "Автомир")звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Полтавської міжрайонної державної податкової інспекції Полтавської області (надалі по тексту відповідач, Полтавська МДПІ )про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення №0000562301/1 від 15.06.2009 у частині сплати 171 359 грн 09 коп ( в т.ч. 115 148 грн 50 коп нарахованого податку на прибуток та 56210 грн 59 коп застосованої штрафної санкції), посилаючись на те, що при прийнятті спірного податкового повідомлення рішення податковим органом не враховано особливості господарської діяльності підприємства як автотранспортного підприємства, а саме: автобуси на лінію повинні виходити в технічно справному стані, оскільки здійснюють перевезення людей. При цьому, вказував, що ревізорами не в повній мірі досліджено питання ремонтів основних засобів, а саме: вид ремонту технічне обслуговування, поточний ремонт чи капітальний ремонт, оскільки в Законі України «Про оподаткування прибутку підприємств» не має чіткого визначення що таке ремонт, а що технічне обслуговування. Зазначав, що податковою інспекцією на свій розсуд деякі виконані роботи віднесено до технічного обслуговування, а інші на поточний чи капітальний ремонт. Просив також , врахувати положення підпункту 4.4.1 пункт 4.1. статті 4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» відповідно до якого, у разі коли норма закону чи іншого нормативно - правового акту, виданого на підставі Закону, або коли норми різних законів чи різних нормативно правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обовязків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняти рішення на користь платника податків так і контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків (з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 07.05.2010 та заяви про зменшення позовних вимог від 16.06.2010).

Представник позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримав,просив задовольнити позов та скасувати рішення частково.

Представники відповідача в судовому засіданні, заявлені позовні вимоги не визнали, просили відмовити в їх задоволенні, посилаючись на обставини викладені в письмових запереченнях, зазначивши при цьому, зокрема, що за результатами планової документальної перевірки ПП «Автомир»з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2007 по 30.09.2008, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2007 по 30.09.2008 (акт перевірки №238/23-32717840 від 20.03.2009) прийнято податкове повідомлення рішення №0000562301/0 від 03.04.2009,яким позивачу визначено суму податкового зобовязання з податку на прибуток в розмірі 201566, 81 грн. Водночас, вказував, що в ході попереднього розгляду поданої позивачем первинної скарги, виникла необхідність в проведенні позапланової документальної перевірки, за результатами якої встановлено, що за перевіряємий період ПП « Автомир»занижено податку на прибуток в розмірі 128591,75 грн, як наслідок, за результатами розгляду первинної скарги, було прийнято податкове повідомлення - рішення № 0000562301/1 від 15.06.2009, яким донараховано податок на прибуток в розмірі 191523 грн 96 коп (в тому числі за основним платежем 128591 грн 75 коп, за штрафними (фінансовими) санкціями 62932 грн 21 коп). Зокрема, зазначав, що на порушення підпункту 5.2.10 пункту 5.2. статті 5, підпункту 8.7.1 пункт 8.7 статті 8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»ПП «Автомир» завищено витрати від ФОП ОСОБА_4, ФОП ОСОБА_5, ФОП ОСОБА_6. Вказував, що витрати як на поточний ремонт, так і на капітальний ремонт автомобіля включаються до складу валових витрат, оскільки підлягають амортизації за встановленими пунктом 8.6. статті 8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»нормами у порядку передбаченому для основних фондів групи 2.

Заслухавши пояснення представника позивача та представників відповідача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, всебічно та повно зясувавши всі фактичні обставини в адміністративній справі, обєктивно оцінивши надані докази, суд приходить до висновку про наявність законних підстав для задоволення позову, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що Приватне підприємство «Автомир», зареєстровано як юридична особа Полтавською районною державною адміністрацією Полтавської області 10.02.2004, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію серії А00 № 189081, ідентифікаційний код 32717840. ПП «Автомир» взято на облік в органах державної податкової служби 16.02.2004, а саме: перебуває на обліку у Полтавській міжрайонній державній податковій інспекції Полтавської області за №816, що не оспорюється сторонами.

Також, судом встановлено, що з 30.01.2009 по 13.03.2009 на підставі направлення від 30.01.2009 №000032 та направлення на продовження перевірки від 26.02.2009 №000078, працівниками Полтавської міжрайонної державної податкової інспекції Полтавської області, проведено планову виїзну перевірку Приватного підприємства «Автомир»(ПП «Автомир») з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2007 по 30.09.2008, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2007 по 30.09.2008.

За результатами перевірки складено акт № 238/23-32717840 від 20.03.2009, за висновками якого встановлено наступні порушення:

- абзацу 2 підпункту 4.1.6 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств" від 28 грудня 1994 року №334/94-ВР, а саме: ПП «Автомир»занизило валові доходи за період з 01.07.2007 по 30.09.2008 на суму 339883,00 грн, в т.ч. за І квартал 2008 року на суму 339883,00 грн, у зв'язку із невідображенням у валових доходах суми поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному періоді, що залишається неповерненою на кінець такого звітного періоду від осіб, що не є платниками цього податку;

- підпункту 5.2.10. пункту 5.2 статті 5, пункту 8.7.1. пункту 8.7. статті 8 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, а саме: ПП "Автомир" завищено витрати по придбаних послугах, пов'язаних з ремонтом автотранспорту (автобусів), за перевіряємий період у сумі 1444 814,72 грн, в т.ч. за III квартал 2007 року у сумі 210 072,75 грн, ІV квартал 2007 року у сумі 333 706,75 грн, І квартал 2008 року у сумі 226 230,00 грн, II квартал 2008 року у сумі 532 652,25 грн, III квартал 2008 року у сумі 142 152,98 грн.;

- підпункту 5.2.10. пункту 5.2 статті 5, підпункту 8.7.1. пункту 8.7. статті 8 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, а саме: ПП "Автомир" занижено витрати по придбаних послугах, пов'язаних з ремонтом автотранспорту всього у сумі 397699 грн, в т.ч. за III квартал 2007 року у сумі 133 450 грн, І квартал 2008 року у сумі 226 230,00 грн, II квартал 2008 року у сумі 38019 грн;

- підпункту 8.1.2 пункту 8.1 статті 8, підпункту 8.7.1. пункту 8.7. статті 8 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, а саме: ПП "Автомир" занижено суму амортизаційних відрахувань всього в сумі 166 249 грн, в т.ч. за ІV квартал 2007 року у сумі 7662 грн, І квартал 2008 року у сумі 40267 грн, II квартал 2008 року у сумі 36241 грн, III квартал 2008 року у сумі 82079 грн.;

- підпункту 5.2.5 пункту 5.2 статті 5 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, встановлено заниження задекларованих суб'єктом господарювання показників у рядку 04.6 Декларацій „сума податків, зборів (обов'язкових платежів), крім визначених у 04.4", за І квартал 2008 року у сумі 6576 грн, II квартал 2008 року у сумі 1958 грн, III квартал 2008 року у сумі 4005 грн;

- абзацу 2 підпункту 4.1.6 пункту 4.1 статті 4 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, а саме: ПП «Автомир» занизило валові витрати за період з 01.04.2008 по 30.09.2008 на суму 339 883,00 грн, в т.ч. за II квартал 2008 року на суму 339883,00 грн, у зв'язку із невідображенням у валових витратах сум повернутої поворотної фінансової допомоги.

За наслідками проведеної перевірки податковим органом прийнято 03.04.2009 податкове повідомлення-рішення №0000562301/0, яким визначено ПП «Автомир»суму податкового зобовязання за платежем “податок на прибуток приватних підприємств ” в розмірі 201 566 грн 81 коп (в тому числі за основним платежем 135 074 грн 00 коп, за штрафними (фінансовими) санкціями 66492 грн 81 коп).

Не погодившись із прийнятим податковим повідомленням рішенням від 03.04.2009 №0000562301/0, ПП «Автомир»було подано первинну скаргу вих. № 343 від 10.04.2009 до Полтавської МДПІ.

29.05.2009 Полтавською МДПІ керуючись пунктом 4 абзацу 6 статті 111 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" та на виконання службової записки завідувача сектору апеляцій відділу від 22.01.2009 №26/25 «Про призначення позапланової комплексної документальної перевірки ПП «Автомир»», прийнято наказ №252, яким у звязку із попереднім розглядом матеріалів скарги ПП «Автомир», та встановленням перевіряючою особою невірного визначення витрат по придбаних по придбаних послугах, повязаних з ремонтом та техобслуговуванням автотранспорту (автобусів), що в свою чергу повязано із нарахуванням амортизації (збільшення/зменшення) балансової вартості основних фондів 2 групи призначено позапланову виїзну перевірку ПП «Автомир».

А з 29.05.2009 по 01.06.2009 на підставі направлення від 29.05.2009 №000245 працівниками Полтавської МДПІ проведено позапланова виїзна перевірка Приватного підприємства «Автомир», з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.07.2007 по 30.09.2008, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2007 по 30.09.2008.

За результатами позапланової перевірки 02.06.2009 складено акт №410/23-32717840,в якому відображено наступні порушення:

- абзацу 2 підпункту 4.1.6 пункту 4.1 статті 4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств" від 28 грудня 1994 року №334/94-ВР, а саме: ПП «Автомир»занизило валові доходи за період з 01.07.2007 по 30.09.2008 на суму 339883,00 грн, в т.ч. за І квартал 2008 року на суму 339883,00 грн, у зв'язку із невідображенням у валових доходах суми поворотної фінансової допомоги, отриманої платником податку у звітному періоді, що залишається неповерненою на кінець такого звітного періоду від осіб, що не є платниками цього податку;

- підпункту 5.2.10. пункту 5.2 статті 5, пункту 8.7.1. пункту 8.7. статті 8 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, а саме: ПП "Автомир" завищено витрати по придбаних послугах, пов'язаних з ремонтом автотранспорту (автобусів), за перевіряємий період у сумі 1424060,73 грн, в т.ч. за III квартал 2007 року у сумі 206354,75 грн, ІV квартал 2007 року у сумі 318636,75 грн, І квартал 2008 року у сумі 226254,00 грн, II квартал 2008 року у сумі 528812,25 грн, III квартал 2008 року у сумі 144002,98 грн.;

- підпункту 8.1.2 пункту 8.1 статті 8, підпункту 8.7.1. пункту 8.7. статті 8 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, а саме: ПП "Автомир" занижено суму амортизаційних відрахувань всього у сумі 160503 грн, в т.ч. за ІV квартал 2007 року у сумі 7290 грн, І квартал 2008 року у сумі 38425 грн, II квартал 2008 року у сумі 34582 грн, III квартал 2008 року у сумі 80206 грн.;

- підпункту 5.2.5 пункту 5.2 статті 5 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, встановлено заниження задекларованих суб'єктом господарювання показників у рядку 04.6 Декларацій „сума податків, зборів (обов'язкових платежів), крім визначених у 04.4", за І квартал 2008 року у сумі 7199 грн, II квартал 2008 року у сумі 1958 грн, III квартал 2008 року у сумі 4005 грн;

- абзацу 2 підпункту 4.1.6 пункту 4.1 статті 4 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств”, а саме: ПП «Автомир» занизило валові витрати за період з 01.04.2008 по 30.09.2008 на суму 339 883,00 грн, в т.ч. за II квартал 2008 року на суму 339883,00 грн, у зв'язку із невідображенням у валових витратах сум повернутої поворотної фінансової допомоги.

В результаті встановлених порушень, було встановлено, що ПП «Автомир» занижено податкове зобовязання по податку за період з 01.07.2007 по 30.09.2008 всього в сумі 128591,75 грн, у тому числі за ІІІ квартал 2007 року в сумі 18226,25 грн, за ІV квартал 2007 року в сумі 981,50 грн, за І квартал 2008 року в сумі 58313,25 грн, за ІІ квартал 2008 року в сумі 51070,75 грн.

В свою чергу, 05.06.2009 Полтавською МДПІ прийнято рішення № 1823/10/25-014 про результати розгляду первинної скарги, яким скасовано податкове повідомлення-рішення від 03.04.2009 №0000562301/0 у частині 10042 грн 85 коп (в т. ч. 6482, 25 грн нарахованого податку на прибуток та 3560,60 грн застосованої штрафної санкції), а в іншій частині зазначене податкове повідомлення-рішення залишено без змін.

У звязку із чим, 15.06.2010 прийнято податкове повідомлення-рішення №0000562301/1, яким визначено ПП «Автомир»суму податкового зобовязання за платежем “податок на прибуток приватних підприємств ” в розмірі 191523 грн 96 коп (в тому числі за основним платежем 128591 грн 75 коп, за штрафними (фінансовими) санкціями 62932 грн 21 коп).

Проте позивач не погодився із зазначеним податковим повідомленням-рішенням в частині нарахованого податкового зобовязання в розмірі 171 359 грн 09 коп ( в т.ч. 115148 грн 50 коп нарахованого податку на прибуток та 56210 грн 59 коп застосованої штрафної санкції) у звязку із чим оскаржив його в судовому порядку.

Оцінюючі правомірність дій та рішень суб'єкта владних повноважень, суд керується критеріями, закріпленими у частині 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, при цьому перевіряє, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено);5)добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Перевіряючи правомірність визначення Полтавською МДПІ податкового зобовязання та складення оспорюваного податкового повідомлення рішення, суд приходить до наступних висновків.

Так, під час проведення перевірки податковим органом було встановлено наступні обставини, що зумовили визначення податкового зобовязання ПП «Автомир»(в даному випадку в акті позапланової перевірки акт №410/23-32717840 від 02.06.2009, визначені обставини, на підставі яких визначено уточнену суму податкового зобовязання в розмірі 128591,75 грн) .

02.07.2007 ПП „Автомир" (Замовник) укладено договір №б/н з фізичною собою підприємцем ОСОБА_4 (Виконавець), предметом якого є надання послуг з забезпечення щоденного виходу в рейс технічно справних автобусів. У відповідності до пункту 2 даного договору ФОП ОСОБА_4 (Виконавець) зобовязується проводити регулярний огляд автобусів на наявність несправностей та проводити технічне обслуговування, підтри мання автобусів в справному стані, поточний та капітальний ремонт. Вартість послуг по даному договору зазначається у акті виконаних робіт.

Термін дії договору з моменту підписання до 31.12.2007, а згідно додатку до договору №б/н від 01.01.2007, термін дії договору продовжено з 01.01.2008 по 31.12.2008.

У відповідності до умов договору та у звязку із виконанням робіт, між ПП «Автомир»та ФОП ОСОБА_4 були укладені акти здачі прийняття робіт (надання послуг):

31.07.2007 за №ОУ-0000001 на загальну суму без ПДВ 27014,00 грн, за яким були проведені такі роботи по ремонту автотранспорту автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0513АА,ВІ0109АА,ВІ0196АА,ВІ0509АА,ВІ0558АА :

- заміна мастила топливного мастильного фільтра двигуна на суму1635 грн;

- заміна передніх гальмівних барабанів на суму 6250,00 грн;

- заміна передніх гальмівних циліндрів на суму 7200,00 грн;

- перетяжка салону - 400,00 грн;

- заміна задніх амортизаторів-712,00 грн;

- заміна шкворней -10800 грн;

- заміна ламп повторителя 17,00 грн.

31.08.2007 за №ОУ-0000002 на загальну суму без ПДВ 55850,00 грн за яким були проведені такі роботи по ремонту автотранспорту автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0513АА, ВІ0109АА, ВІ0196АА, ВІ0509АА, ВІ0558АА а також ВІ0771АА, ВІ0769АА, ВІ7168АА,ВО7167АА,ВО0766АА:

- заміна мастила, топливного і мастильного фільтрів дви гуна -1635,00 грн;

- заміна передніх гальмівних барабанів -6250,00 грн.;

- заміна задніх і передніх галь мівних накладок -2430,00 грн;

- перетяжка салона -400,00 грн;

- заміна площадки кріплення пневмобалона-5250,00 грн;

- заміна повітряного фільтра-400,00 грн.

- зварювальні роботи-1050 грн;

- ремонт електро обладнання 300,00 грн;

- заміна передніх сальників -135,00 грн;

- заміна шин -215/75/17,5-18000,00 грн;

- заміна шин -215/75/17,5-19500,00 грн;

- балансіровка шин 500,00 грн.

30.09.2007 за №ОУ-0000003 на загальну суму без ПДВ 61 113,75 грн за яким були проведені такі роботи по ремонту автотранспорту автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0513АА, ВІ0109АА, ВІ0196АА, ВІ0509АА, ВІ0558АА а також ВІ0771АА, ВІ0769АА, ВІ7168АА,ВО7167АА,ВО0766АА:

- заміна мастила, топливного і масти льного фільтрів двигуна -1635,00 грн;

- заміна передніх гальмівних барабанів -2430,00 грн;

- заміна задніх гальмівних цилін дрів-2550,00 грн;

- перетяжка салону 400,00 грн;

- регулювання дверей - 320,00 грн;

- заміна передніх гальмівних цилін дрів - 5400,00 грн

- заміна листів ресори - 5400,00 грн;

- обслуговування АКБ - 600,00 грн;

- заміна площадки кріплення пневмобалона - 750,00 грн;

- заміна троса передач - 450,00 грн;

- заміна повітряного фільтра - 400,00 грн;

- зварювальні роботи - 1050,00 грн;

- ремонт електрообладнання - 300,00 грн;

- заміна передніх сальників 135,00 грн;

- заміна крана рівня пола -1620,00 грн;

- заміна пневмобалона -1910,00 грн;

- регулювання рівня пола автобуса 228,00 грн;

- заміна листів ресори передніх-1260,00 грн;

автотранспорту автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0771АА, ВІ0769АА, ВІ7168АА,ВО7167АА,ВО0766АА:

- заміна мастила, топливного і масти льного фільтрів двигуна -1635,00 грн;

- заміна задніх і передніх галь мівних накладок-2430,00 грн;

- регулювання гальмівних колодок-540,00 грн;

- перетяжка салону -400,00 грн;

- заміна передніх амортизаторів -320,00 грн;

- заміна задніх амортизаторів -2136,00 грн;

- регулювання дверей -240,00 грн;

- заміна крана рівня пола -720,00 грн;

- регулювання рівня пола автобуса 228,00 грн

- заміна троса передач - 450,00 грн;

- заміна задніх гальмівних барабанів,

- заміна повітряного фільтра 400,00 грн;

- зварювальні роботи -1050,00 грн;

- ремонт електрообладнання - 300,00 грн;

- заміна листів ресори передніх 1260,00 грн;

- заміна задніх гальмівних барабанів -13000,00 грн;

- заміна передніх гальмівних барабанів -12500,00 грн;

- заміна волого масло дільника 400,00 грн;

- заміна волого масло дільника 196,00 грн;

- заміна ламп фари -30,75 грн.

30.10.2007 за №ОУ-0000003 на загальну суму без ПДВ 156 070,50 грн за яким були проведені такі роботи по ремонту автотранспорту автобуса «Богдан»держ. номера: автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0771АА, ВІ0769ААВО7167АА,ВО0766АА:

- заміна генератора - 1635,00 грн;

- заміна насоса вакуумного - 10400,00 грн;

- перетяжка салона -400,00 грн;

- заміна модуля гідравлічного ABC-36000,00 грн;

- заміна рульового механізму в зборі - 15200 грн;

- обслуговування АКБ-600,00 грн;

- заміна площадки кріплення пневмрбалона -3750,00 грн;

- заміна механізму рулевого в зборі -18300,00 грн

- зварювальні роботи 1050,00 грн;

- ремонт електрообладнання -300,00 грн;

автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0713АА, ВІ0712АА, ВО0710АА, ВО0709АА:

- заміна мастила, топливного і мастильного фільтрів двигуна -1635,00 грн;

- заміна ступіци переднього колеса -11250,00 грн;

- регулювання гальмівних колодок -540,00 грн;

- перетяжка салону 400,00 грн;

- заміна ступіци заднього колеса -9920,00 грн;

- заміна задніх амортизаторів -2136,00 грн;

- регулювання дверей -240,00 грн;

- заміна крана рівня пола -720,00 грн;

- регуліровка рівня пола автобуса -228,00 грн;

- заміна стабілізатора поперечної «устойчевості»-8050,00 грн;

- зварювальні роботи 1050,00 грн;

- ремонт електрообладнання - 300,00 грн;

- заміна ресори в зборі 26600,00 грн;

- заміна ламп фар 36,50 грн;

- заміна цапфи - 1710,00 грн;

30.11.2007 за №ОУ-0000006 на загальну суму без ПДВ 184 163,25 грн за яким були проведені такі роботи по ремонту автотранспорту автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0274АА, ВІ0272АА, ВІ0554АА, ВІ05147АА, ВІ0511АА:

- заміна мастила, топливного і мастильного фільтрів двигуна -1635,00 грн;

- заміна ресори в зборі 11400,00 грн;

- заміна механізму рулевого в зборі -18300,00 грн;

- перетяжка салону 400,00 грн;

- регулювання дверей -240,00 грн;

- заміна шин -215/75/17,5-22560,00 грн;

- баласировка шин 750,00 грн;

- заміна генератора 10400,00 грн;

автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0509АА, ВІ0552АА, ВІ0553АА, ВІ0556АА, ВІ0557АА:

- заміна мастила, топливного і мастильного фільтрів двигуна -1635,00 грн;

- заміна ресори в зборі 19000,00 грн;

- регулювання гальмівних колодок - 540,00 грн;

- перетяжка салону -160,00 грн;

- регулювання дверей 160,00 грн;

- ремонт електрообладнання 8,25 грн;

- заміна шин 215/75/17,5 -10680,00 грн;

- балансировка шин -300,00 грн;

- заміна насоса вакуумного -1100,00 грн;

автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0866АА, ВІ0896АА, ВІ0897АА, ВІ2247АА, ВІ2248АА:

- заміна мастила, топливного і мастильного фільтрів двигуна -1635,00 грн;

автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0713АА, ВІ0712АА, ВО0710АА, ВО0709АА:

- заміна мастила, топливного і мастильного фільтрів двигуна -1635,00 грн;

- заміна шин 215/75/17,5 -11280,00 грн;

- балансировка шин -300,00 грн;

- заміна модуля гідравлічного АВС- 36000,00 грн;

автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0513АА, ВІ0109АА, ВІ0196АА, ВІ0509АА, ВІ0558АА:

- заміна мастила, топливного і мастильного фільтрів двигуна -1635,00 грн;

- перетяжка салону -160,00 грн;

- зварювальні роботи 1050,00 грн;

- ремонт електрообладнання 300,00 грн;

- заміна ресори в зборі 19000,00 грн

- заміна шин 215/75/17,5 -11280,00 грн;

- балансировка шин -300,00 грн;

30.12.2007 за №ОУ-0000002 на загальну суму без ПДВ 12100,00 грн за яким були проведені такі роботи по ремонту автотранспорту автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0866АА, ВІ0109АА, ВІ0196АА, ВІ0509АА, ВІ0558АА:

- заміна мастила, топливного і мастильного фільтрів двигуна -1635,00 грн;

- заміна задніх та передніх гальмівних накладок -2430,00 грн;

- перетяжка салону -400,00 грн;

- заміна площадки кріплення пневмобалону -4500,00 грн;

- заміна повітряного фільтра-400,00 грн;

- зварювальні роботи -700,00 грн;

автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ22486АА, ВІ2247АА, ВІ0896АА, ВІ0897АА:

- заміна мастила, топливного і мастильного фільтрів двигуна -1635,00 грн;

- перетяжка салону -400,00 грн;

31.03.2008 за №ОУ-0000010 на загальну суму без ПДВ 96102,25 грн за яким були проведені такі роботи по ремонту автотранспорту автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0513АА, ВІ0109АА, ВІ0196АА, ВІ0509АА, ВІ0558АА:

- заміна мастила топ ливного і мастильного фільтрів двигуна 1635,00 грн;

- заміна передніх гальмівних барабанів -6250,00 грн;

- заміна передніх гальмівних циліндрів 7200,00 грн;

- перетяжка салону - 400,00 грн;

- заміна задніх амортизаторів 712,00 грн;

- заміна шворнів 10800 грн;

- заміна ламп повторітеля - 17,00 грн;

- заміна ресори в зборі -41800,00 грн;

- обслуговування електрообладнання і обладнання та заміна приладів-7950,00 грн;

- покраска боковини автобуса - 8316 ,00 грн;

- заміна каркаса задка - 11022,25 грн.

31.05.2008 за №ОУ-0000006 на загальну суму без ПДВ 41800,00 грн за яким були проведені такі роботи по ремонту автотранспорту автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ2247АА, ВІ0272АА, ВІ0554АА, ВІ0514АА, ВІ0511АА:

- заміна мастила топливного і мастильного фільтрів двигуна 1635,00 грн;

- заміна задніх та передніх гальмівних накладок -2430,00 грн;

- зміна манжетів гальмових циліндрів -216,00 грн;

- регулювання гальмівних колодок 540,00 грн;

- перетяжка салону - 400,00 грн;

- заміна передніх гальмівних барабанів -12500 грн;

- регулювання дверей 240,00 грн;

- заміна повітряного фільтра -400,00 грн.

автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ2247АА, ВІ0552АА, ВІ0553АА, ВІ0556АА, ВІ0557АА:

- заміна мастила топливного і мастильного фільтрів двигуна 1635,00 грн;

- зміна манжетів гальмових циліндрів - 170,00 грн;

- регулювання гальмівних колодок 540,00 грн;

- перетяжка салону - 400,00 грн;

- заміна задніх амортизаторів 1424,00 грн;

- регулювання дверей 240,00 грн;

- заміна крана рівня пола -720,00 грн;

- заміна пневмобалона - 1146,00 грн;

- заміна передніх гальмівних барабанів -12500 грн;

- заміна листів ресори 3060,00 грн;

- заміна повітряного фільтра 400,00 грн;

- зварювальні роботи - 1050,00 грн;

- ремонт електрообладнання -150,00 грн.

30.06.2008 за №ОУ-0000011 на загальну суму без ПДВ 127101,25 грн за яким були проведені такі роботи по ремонту автотранспорту автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ2248АА, ВІ0897АА, ВІ0554АА, ВІ0897АА, ВІ0710АА:

- заміна мастила топливного і мастильного фільтрів двигуна 1635,00 грн;

- заміна передніх гальмівних барабанів -6250,00 грн;

- заміна передніх гальмівних циліндрів -7200,00 грн;

- перетяжка салону - 400,00 грн;

- заміна задніх амортизаторів 712,00 грн;

- заміна шворнів -10800,00 грн;

- заміна ламп повторителя 17,00 грн;

- обслуговування зчеплення 1635,00 грн;

- покраска боковини автобуса 12474,00 грн;

- ремонт каркаса кузова 70000,00 грн;

- заміна ресори в зборі-15200,00 грн;

- ремонт підлоги -778,25 грн.

30.09.2008 за №ОУ-0000012 на загальну суму без ПДВ 61927,00 грн за яким були проведені такі роботи по ремонту автотранспорту автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0771АА, ВІ0769АА, ВІ0768АА, ВІ7167АА, ВІ0766АА:

- заміна корпуса повітряного фільтра 4915,00 грн;

- заміна задніх гальмівних циліндрів - 2550,0 грн;

- перетяжка салону 400,00 грн;

- регулювання дверей - 320,00 грн;

- заміна передніх гальмівних циліндрів 5400,00грн;

- заміна листів ресори - 1440,00 грн;

- обслуговування АКБ 600,00 грн;

- заміна площадки кріплення пневмобалона 750,00 грн;

- заміна повітряного фільтра 400,00 грн;

- зварювальні роботи 1050,00 грн;

- ремонт електрообладнання -300,00 грн;

- зміна передніх сальників -1350,00 грн;

- заміна крана рівня пола -1620,00 грн;

- заміна пневмобалона -1910,00 грн;

- регулювання рівня пола автобуса 228,00 грн;

- заміна листів ресори передніх -1260,00 грн;

автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0713АА, ВІ0712АА, ВІ0711АА, ВІ0710АА, ВІ0709АА:

- заміна мастила топливного і мастильного фільтрів двигуна 1635,00 грн;

- заміна задніх та передніх гальмівних накладок -2430,00 грн;

- регулювання гальмівних колодок -540,,0грн;

- перетяжка салону -400,00 грн;

- заміна передніх амортизаторів - 320,00 грн;

- заміна задніх амортизаторів - 2136,00 грн;

- регулювання дверей -720,00 грн

- заміна крана рівня пола - 720,,0 грн;

- регулювання рівня пола автобуса 228,00 грн;

- заміна троса передач -450,00 грн;

- заміна повітряного фільтра 400,00 грн;

- зварювальні роботи 1050,00 грн;

- заміна листів ресори передніх -1260,00 грн;

- заміна задніх гальмівних барабанів -13000,00 грн;

- заміна передніх гальмівних барабанів -12500,00 грн;

- заміна вологомаслодільника 813,25 грн;

- заміна фільтра вологомаслодільника 196,00 грн;

- заміна ламп фари -30,75 грн.

Також, 02.04.2007 ПП «Автомир»(Замовник) укладено договір №б/н з фізичною особою підприємцем ОСОБА_5 (Виконавець) предметом якого стало надання послуг з забезпечення щоденного виходу в рейс технічно справних автобусів. Пунктом, 2 даного договору ФОП ОСОБА_5 (Виконавиць) зобов'язується проводити peгулярний огляд автобусів на наявність несправностей та провадити технічне обслуговування, підтримання автобусів в справному стані, поточний та капітальний ремонт.

Термін дії договору з моменту підписання до 31.12.2007. Згідно додатку до договору №б/н від 01.01.2007, термін дії договору з 01.01.2008 по 31.12.2008.

У відповідності до умов договору та у звязку із виконанням робіт, між ПП «Автомир»та ФОП ОСОБА_5 були укладені акти здачі прийняття робіт (надання послуг):

31.07.2007 за №ОУ -0000004 на загальну суму без ПДВ 71322,00 грн за яким були проведені такі роботи по ремонту автотранспорту автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0274АА, ВІ0272АА, ВІ0554АА, ВІ05140АА, ВІ0511АА:

- заміна мастила топливного і мастильного фільтрів двигуна 1635,00 грн;

- заміна задніх та передніх гальмівних накладок -2430,00 грн;

- зміна манжетів гальмових циліндрів - 216,00 грн;

- регулювання гальмівних колодок 540,00 грн;

- перетяжка салону - 400,00 грн;

- заміна передніх гальмівних барабанів -12500 грн;

- регулювання дверей 240,00 грн;

- заміна реактивних тяг -4500,0 грн;

- заміна повітряного фільтра 400,00 грн;

автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ02247АА, ВІ0552АА, ВІ0553АА, ВІ0556АА, ВІ0557АА:

- заміна мастила топливного і мастильного фільтрів двигуна 1635,00 грн;

- заміна задніх та передніх гальмівних накладок - 2430,00 грн;

- зміна манжетів гальмових циліндрів - 216,00 грн;

- регулювання гальмівних колодок 540,00 грн;

- перетяжка салону - 400,00 грн;

- заміна задніх амортизаторів 1424,00 грн;

- регулювання дверей 240,00 грн;

- заміна крана рівня пола - 720,00 грн;

- заміна пневмобалона -1146,00 грн;

- регулювання рівня пола автобуса 128,00 грн;

- заміна передніх гальмівних барабанів -12500 грн;

- заміна листов ресори- 3060,00 грн;

- заміна повітряного фільтра 400,00 грн;

- зварювальні роботи -1050,00 грн;

- ремонт електрообладнання -150,00 грн;

31.08.2007 за №ОУ -0000005 на загальну суму без ПДВ 48900,00 грн за яким були проведені такі роботи по ремонту автотранспорту автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0274АА, ВІ0272АА, ВІ0554АА, ВІ0514АА, ВІ0511АА:

- заміна мастила топливного і мастильного фільтрів двигуна 1635,00 грн;

- заміна задніх та передніх гальмівних накладок - 2430,00 грн;

- зміна манжетів гальмових циліндрів -216,00 грн;

- регулювання гальмівних колодок -540,00 грн;

- перетяжка салону -400,00 грн;

- заміна передніх гальмівних барабанів -12500 грн;

- заміна реактивних тяг -4500,00 грн;

- заміна повітряного фільтра -400,00 грн;

автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ02247АА, ВІ0552АА, ВІ0553АА, ВІ0556АА, ВІ0557АА:

- заміна мастила топливного і мастильного фільтрів двигуна 1635,00 грн;

- заміна задніх та передніх гальмівних накладок - 2430,00 грн;

- зміна манжетів гальмових циліндрів -216,00 грн;

- регулювання гальмівних колодок -540,00 грн;

- перетяжка салону -400,00 грн;

- заміна задніх амортизаторів 1424,00 грн;

- регулювання дверей -240,00 грн;

- заміна крана рівня пола 720,00 грн;

- заміна пневмобалона - 1146,00 грн;

- регулювання рівня пола автобуса 128,00 грн;

- заміна передніх гальмівних барабанів -12500,00 грн;

- заміна листів ресори -3060,00 грн;

- заміна повітряного фільтра -400,00 грн;

- зварювальні роботи -1050,00 грн;

- ремонт електрообладнання 150,00 грн;

30.09.2007 за №ОУ -0000005 на загальну суму без ПДВ 15000,00 грн за яким були проведені такі роботи по ремонту автотранспорту автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0274АА, ВІ0272АА, ВІ0554АА, ВІ0514АА, ВІ0511АА:

- заміна мастила топливного і мастильного фільтрів двигуна 1635,00 грн;

- заміна вологомаслодільника 1600,00 грн;

- заміна фільтра вологомаслодільника 490,00 грн;

- регулювання дверей -240,00 грн;

автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ02247АА, ВІ0552АА, ВІ0553АА, ВІ0556АА, ВІ0557АА:

- заміна мастила топливного і мастильного фільтрів двигуна 1635,00 грн;

- заміна вологомаслодільника 1200,00 грн;

- заміна фільтра вологомаслодільника 490,00 грн;

- регулювання гальмівних колодок 540,00 грн;

- перетяжка салону -400,00 грн;

- заміна автошини 2800,00 грн;

- ремонт електрообладнання -115,00 грн;

автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0866АА, ВІ0895АА, ВІ0897АА, ВІ2247АА, ВІ2248АА:

- заміна мастила топливного і мастильного фільтрів двигуна 1635,00 грн;

- перетяжка салону -400,00 грн;

- заміна повітряного фільтра -400,00 грн;

- регулювання дверей -240,00 грн.

30.10.2007 за №ОУ -0000005 на загальну суму без ПДВ 26700,00 грн за яким були проведені такі роботи по ремонту автотранспорту автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0247АА, ВІ0272АА, ВІ0554АА, ВІ0514АА, ВІ0511АА:

- заміна мастила топливного і мастильного фільтрів двигуна 1635,00 грн;

- заміна ресори зборі 15200,00 грн;

- регулювання гальмівних колодок 540,00 грн;

- перетяжка салону -400,00 грн;

- регулювання дверей -240,00 грн.

автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0509АА, ВІ0552АА, ВІ0553АА, ВІ0556АА, ВІ0557АА:

- заміна мастила топливного і мастильного фільтрів двигуна 1635,00 грн;

- заміна ресори зборі 3800,00 грн;

- регулювання гальмівних колодок 540,00 грн;

- перетяжка салону -400,00 грн;

- регулювання дверей -240,00 грн.

- ремонт електрообладнання - 35,00 грн;

автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0866АА, ВІ0896АА, ВІ0897АА, ВІ2247АА, ВІ2248АА:

- заміна мастила топливного і мастильного фільтрів двигуна 1635,00 грн;

- перетяжка салону -400,00 грн.

30.11.2007 за №ОУ -0000004 на загальну суму без ПДВ 5700,00 грн за яким були проведені такі роботи по ремонту автотранспорту автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0771АА, ВІ0769АА, ВІ0768АА, ВІ7167АА, ВІ0766АА:

- заміна мастила топливного і мастильного фільтрів двигуна 1635,00 грн;

- заміна шин 215/75/17,5 3760,00 грн;

- баласировка шин - 150,00 грн;

- перетяжка салону - 80,00 грн.

- регулювання дверей - 40,00 грн;

- ремонт електрообладнання - 35,00 грн;

31.12.2007 за №ОУ - 0000001 на загальну суму без ПДВ 39503,00 грн за яким були проведені такі роботи по ремонту автотранспорту автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0274АА, ВІ0556АА, ВІ0552АА, ВІ0514АА, ВІ0511АА:

- заміна мастила топливного і мастильного фільтрів двигуна 1635,00 грн;

- заміна задніх гальмівних колодок - 5000,00 грн;

- регулювання гальмівних колодок -540,00 грн;

- перетяжка салону -400,00 грн;

- заміна задніх амортизаторів 2492,00 грн;

- регулювання дверей -240,00 грн;

- обслуговування АКБ -600,00 грн;

- заміна шин 215/75/17,5 5640,00 грн;

- баласировка шин - 152,00 грн;

автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0513АА, ВІ0554АА, ВІ0553АА, ВІ0272АА, ВІ0557АА:

- заміна мастила топливного і мастильного фільтрів двигуна 1635,00 грн;

- регулювання гальмівних колодок -540,00 грн;

- регулювання дверей - 240,00 грн.

- заміна карана рівня пола -1440,00 грн;

- заміна пневмобалона - 1528,00 грн;

- ремонт після ДТП -4126,00 грн;

- заміна гальмівних колодок 5000,00 грн;

автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0771АА, ВІ0769АА, ВІ0768АА, ВІ7167АА, ВІ0776АА:

- заміна мастила топливного і мастильного фільтрів двигуна 1635,00 грн;

- перетяжка салону -400,00 грн;

- заміна передніх амортизаторів 640,00 грн;

- регулювання дверей - 320,00 грн;

- заміна задніх гальмівних колодок -5000,00 грн.

31.03.2008 за №ОУ -0000008 на загальну суму без ПДВ 160436,75 грн за яким були проведені такі роботи по ремонту автотранспорту автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0710АА, ВІ2247АА, ВІ0709АА, ВІ2248АА, ВІ0768АА:

- заміна двигуна, ремонти і встановлення двигуна 28647,25 грн;

- заміна задніх і передніх гальмівних накладок - 5100,00 грн;

- перетяжка салону -400,00 грн;

- заміна задніх амортизаторів 3600,00 грн;

- обслуговування дверей - 320,00 грн;

- заміна листів ресори -2700,00 грн;

- обслуговування АКБ -600,00 грн;

- заміна мастила топливного і мастильного фільтрів двигуна 5400,00 грн;

автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0713АА, ВІ0712АА, ВІ0711АА, ВІ0710АА, ВІ0709АА:

- заміна мастила топливного і мастильного фільтрів двигуна 5400,00 грн;

- заміна задніх і передніх гальмівних накладок - 2430,00 грн;

- зміна манжетів гальмових циліндрів - 36,00 грн;

- регулювання гальмівних колодок - 540,00 грн;

- перетяжка салону - 400,00 грн;

- заміна передніх амортизаторів 1280,00 грн;

- заміна задніх амортизаторів 2136,00 грн;

- регулювання дверей - 240,00 грн;

- заміна крана рівня пола 1080,00 грн;

- заміна пневмобалона - 1910,00 грн;

- регулювання рівня пола автобуса - 228,00 грн;

- заміна ресори в зборі - 34200,00 грн;

автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0513АА, ВІ0109АА, ВІ0196АА, ВІ0509АА, ВІ0558АА:

- заміна мастила топливного і мастильного фільтрів двигуна 5400,00 грн;

- заміна задніх і передніх гальмівних накладок - 1944,00 грн;

- заміна задніх гальмівних циліндрів - 2550,00 грн;

- регулювання гальмівних колодок - 540,00 грн;

- перетяжка салону - 400,00 грн;

- заміна задніх амортизаторів 2848,00 грн;

- регулювання дверей - 240,00 грн;

- заміна крана рівня пола 1620,00 грн;

- заміна пневмобалона - 764,00 грн;

- регулювання рівня пола автобуса - 192,00 грн;

- заміна шкворнів -5400,00 грн;

- заміна ламп фар - 91,50 грн;

- заміна ресори в зборі 41800,00 грн;

30.06.2008 за №ОУ -0000009 на загальну суму без ПДВ 188036,00 грн за яким були проведені такі роботи по ремонту автотранспорту автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0274АА, ВІ0769АА, ВІ0511АА, ВІ0514АА, ВІ0272АА:

- заміна мастила топливного і мастильного фільтрів двигуна 1635,00 грн;

- заміна задніх і передніх гальмівних накладок - 4374,00 грн;

- заміна задніх гальмівних циліндрів - 7650,00 грн;

- перетяжка салону - 400,00 грн;

- заміна задніх амортизаторів 3560,00 грн;

- регулювання дверей - 320,00 грн;

- заміна передніх гальмівних циліндрів - 3600,00 грн;

- заміна листів ресори 2700,00 грн;

- обслуговування АКБ 600,00 грн;

- заміна ресори в зборі 41800,00 грн;

- ремонт каркаса кузова -35000,00 грн;

- покраска боковини автобуса 4158,00 грн.

автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0713АА, ВІ0712АА, ВІ0711АА, ВІ0710АА, ВІ0709АА:

- заміна мастила топливного і мастильного фільтрів двигуна 1635,00 грн;

- заміна задніх і передніх гальмівних накладок - 3888,00 грн;

- заміна манжетів гальмових циліндрів - 36,00 грн;

- регулювання гальмівних колодок - 540,00 грн;

- перетяжка салону - 400,00 грн;

- заміна передніх амортизаторів 1280,00 грн;

- заміна задніх амортизаторів 2136,00 грн;

- регулювання дверей - 240,00 грн;

- заміна крана рівня пола 1080,00 грн;

- заміна пневмобалона - 1910,00 грн;

- регулювання рівня пола автобуса - 228,00 грн;

автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0513АА, ВІ0109АА, ВІ0196АА, ВІ0509АА, ВІ0558АА:

- заміна мастила топливного і мастильного фільтрів двигуна 1635,00 грн;

- заміна задніх і передніх гальмівних накладок - 1944,00 грн;

- заміна задніх гальмівних циліндрів - 10200,00 грн

- регулювання гальмівних колодок - 540,00 грн;

- перетяжка салону - 400,00 грн;

- заміна задніх амортизаторів 2848,00 грн;

- обслуговування дверей - 240,00 грн;

- заміна крана рівня пола 1620,00 грн;

- заміна пневмобалона - 764,00 грн;

- обслуговування рівня пола автобуса - 192,00 грн;

- заміна шкворнів - 2700,00 грн;

- заміна ламп фар - 183,00 грн;

- заміна ресори в зборі 45600,00 грн;

30.09.2008 за №ОУ -0000006 на загальну суму без ПДВ 90477,98 грн за яким були проведені такі роботи по ремонту автотранспорту автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0274АА, ВІ0272АА, ВІ0554АА, ВІ0514АА, ВІ0511АА:

- заміна КПП у зборі МZZ6F 20869,66 грн;

- заміна головки блока циліндрів 4HG1-Т 11000,00 грн;

- заміна вакуумного насосу генератора 2779,00 грн;

- регулювання гальмівних колодок -540,00 грн;

- перетяжка салону 400,00 грн;

- регулювання дверей 240,00 грн.

автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ02274АА, ВІ0552АА, ВІ0553АА, ВІ0556АА, ВІ0557АА:

- заміна мастила топливного і мастильного фільтрів двигуна 1635,00 грн;

- заміна радіатора 18215,67 грн;

- заміна підшипника вижимного КПП МZZ6F 3909,05 грн;

- заміна циліндра щеплення головного 667,53 грн;

- заміна ресори в зборі 14374,56 грн;

- заміна скла вітрового 6900,00 грн;

автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0866АА, ВІ0895АА, ВІ0897АА, ВІ0710АА, ВІ2248АА:

- заміна компресора 5250,00 грн;

- заміна полуосі -3696,65 грн;

Крім того, ПП «Автомир»(Замовник) укладено договір №б/н від 19.03.2007 з фізичною особою підприємцем ОСОБА_6 (Виконавець), предметом якого стало надання послуг з забезпечення щоденного виходу в рейс технічно справних автобусів. У відповідності до пункту 2 даного договору ФОП ОСОБА_6 (Виконавець) зобов'язується проводити регулярний огляд автобусів на наявність несправностей та проводити технічне обслуговування, підтримання автобусів в справному стані, поточний та капітальний ремонт.

Термін дії договору з моменту підписання до 31.12.2007. Згідно додатку до договору№174 від 19.02.2008, термін дії договору продовжено з 19.02.2008 по 19.02.2009.

У відповідності до умов договору та у звязку із виконанням робіт, між ПП «Автомир»та ФОП ОСОБА_6 були укладені акти здачі прийняття робіт (надання послуг):

30.04.2008 за №ОУ-0000004 на загальну суму без ПДВ 76097,00 грн за яким були проведені такі роботи по ремонту автотранспорту автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0771АА, ВІ0769АА, ВІ0768АА, ВІ0767АА, ВІ0766АА:

- заміна мастила топливного і мастильного фільтрів двигуна 1635,00 грн;

- заміна задніх гальмівних барабанів - 13000,00 грн;

- заміна троса передач - 300,00 грн

- перетяжка салону - 400,00 грн;

- заміна передніх гальмівних барабанів - 12500,00 грн;

- регулювання дверей -320,00 грн;

- заміна шкворней - 13500,00 грн;

- заміна ламп фар - 32,00 грн;

автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0713АА, ВІ0712АА, ВІ0711АА, ВІ0710АА, ВІ0709АА:

- заміна мастила топливного і мастильного фільтрів двигуна 1635,00 грн;

- заміна шкворней - 8100,00 грн;

- заміна задніх гальмівних циліндрів 10200,00 грн;

- заміна передніх гальмівних циліндрів 8100,00 грн;

- перетяжка салону 320,00 грн;

- регулювання дверей - 200,00 грн;

- заміна крана рівня пола 1080,00 грн;

- покраска боковини автобуса 4775,00 грн.

31.05.2008 за №ОУ-0000005 на загальну суму без ПДВ 123903,00 грн за яким були проведені такі роботи по ремонту автотранспорту автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ05573АА, ВІ2248АА, ВІ0710АА, ВІ0767АА, ВІ2247АА:

- заміна мастила топливного і мастильного фільтрів двигуна 1635,00 грн;

- заміна задніх гальмівних барабанів - 13000,00 грн;

- заміна троса передач - 300,00 грн

- перетяжка салону - 400,00 грн;

- заміна передніх гальмівних барабанів - 12500,00 грн;

- регулювання дверей -320,00 грн;

- заміна шкворней - 13500,00 грн;

- заміна ламп фар - 32,00 грн;

- заміна «обліцовки»-17900,00 грн;

- заміна компресора - 4800,00 грн;

- заміна каркаса задка - 12803,00 грн;

- ремонт кузова автобуса 12303,00 грн;

автобуса «Богдан»держ. номера: ВІ0713АА, ВІ0712АА, ВІ0711АА, ВІ0274АА, ВІ0709АА:

- заміна мастила топливного і мастильного фільтрів двигуна 1635,00 грн;

- заміна шкворней - 8100,00 грн;

- заміна задніх гальмівних циліндрів 10200,00 грн;

- заміна передніх гальмівних циліндрів 8100,00 грн;

- перетяжка салону 320,00 грн;

- регулювання дверей - 200,00 грн;

- заміна крана рівня пола 1080,00 грн;

- покраска боковини автобуса 4775,00 грн.

Фактичні обставини здійснення господарських операцій сторонами не оспорюються.

Разом із тим, спірним стало те, що ПП «Автомир» включило до складу валових витрат за перевіряємий період витрати по придбаних послугах, повязаних з ремонтом автотранспорту (автобусів), отриманих від ФОП ОСОБА_4, ФОП ОСОБА_5, ФОП ОСОБА_6.

При цьому, податковий орган, дійшов висновку, що позивачем завищено витрати по придбаних послугах повязаних з ремонтом автотранспорту (автобусів) за перевіряємий період в розмірі 1424060,73 грн, чим занижено податкове зобовязання за період з 01.07.2007 по 30.09.2008 всього в сумі 128591,75 грн.

В свою чергу, позивач обґрунтовує свою позицію тим, що ревізорами не в повній мірі досліджено питання ремонтів основних засобів, а саме: вид ремонту технічне обслуговування, поточний ремонт чи капітальний ремонт.

Суд, в свою чергу, погоджується із висновком податкового органу відносно того що витрати як на поточний, так і на капітальний ремонт автомобіля не включаються до складу валових витрат, оскільки підлягають амортизації, але водночас виявленим під час перевірки завищенням витрат по придбаних послугах, повязаних із ремонтом автотранспорту (автобусів) отриманих від ФОП ОСОБА_4 ФОП ОСОБА_5 та ФОП ОСОБА_6., суд не погоджується з огляду на таке.

Порядок обчислення і сплати податку на прибуток врегульований Законом України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 28.12.1994, № 334/94-ВР.

Відповідно до пункту 5.1 статті 5 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 28.12.1994, № 334/94-ВР валові витрати виробництва та обігу - сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, здійснюваних як компенсація вартості товарів (робіт, послуг), які придбаваються (виготовляються) таким платником податку для їх подальшого використання у власній господарській діяльності.

Отже, зазначений пункт 5.1 повинен тлумачитись у системному зв'язку з пунктом 1.32 цього Закону, який визначає господарську діяльність як будь-яку діяльність особи, направлену на отримання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах, у разі коли безпосередня участь такої особи в організації господарської діяльності є регулярною, постійною та суттєвою.

А згідно з підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» суми будь-яких витрат, сплачених (нарахованих) протягом звітного періоду у зв'язку з підготовкою, організацією, веденням виробництва, продажем продукції (робіт, послуг) і охороною праці, у тому числі витрати на придбання електричної енергії (включаючи реактивну), з урахуванням обмежень, установленихпунктами 5.3 5.7 цієї статті, включаються до складу валових витрат.

Як вбачається із матеріалів справи, у відповідності до ліцензії серії АВ №148450, виданої Головною державною інспекцією на автомобільну транспорті, Приватне підприємство «Автомир»має дозвіл на надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування (крім надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі), строк дії ліцензії з 21.06.2006 по 20.06.2011.

Отже, в даному випадку автотранспорт використовується у власній господарській діяльності платника податку, а тому витрати у зв'язку з підготовкою, організацією, продажем послуг з перевезення пасажирів включаються до складу валових витрат на підставі підпункту 5.2.1 пункту 5.2 статті Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств».

Водночас, у відповідності до підпункту 5.2.10. пункту 5.2. статті 5 цього ж Закону суми витрат, пов'язаних з поліпшенням основних фондів у межах, встановлених підпунктом 8.7.1 цього Закону, та суми перевищення балансової вартості основних фондів та нематеріальних активів над вартістю їх продажу, визначені у порядку, встановленому статтею 8 цього Закону.

Згідно з підпунктом 5.3.2 пунккту 5.3 статті 5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»не включаються до складу валових витрат витрати на придбання, будівництво, реконструкцію, модернізацію, ремонт та інші поліпшення основних фондів, які підлягають амортизації згідно із статтями 8 і 9 та підпунктом 7.9.4 цього Закону.

Так, у відповідності до підпункту 8.7.1 пункту 8.7. статті 8 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»платники податку мають право протягом звітного періоду віднести до валових витрат будь-які витрати, пов'язані з поліпшенням основних фондів, що підлягають амортизації, у тому числі витрати на поліпшення орендованих основних фондів, у сумі, що не перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості всіх груп основних фондів станом на початок такого звітного періоду(абзац 1). Витрати, що перевищують зазначену суму, розподіляються пропорційно сумі фактично понесених платником податку витрат на поліпшення основних фондів груп 2, 3, 4 чи окремих об'єктів основних фондів групи 1 та збільшують балансову вартість основних фондів відповідних груп чи окремих об'єктів основних фондів групи 1 станом на початок розрахункового кварталу (абзац 2).

Із аналізу зазначеної норми, можливо дійти висновку, що за винятком вищезазначеного обмеження, витрати як на поточний, так і на капітальний ремонт автомобіля не включаються до складу валових витрат, оскільки підлягають амортизації за встановленими пунктом 8.6 статті 8 Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств»від нормами у порядку, передбаченому для основних фондів групи 2, а технічне обслуговування, об'єктів основних фондів не є їх поліпшенням та обмежень по віднесенню витрат на технічне обслуговування Законом не встановлено.

В свою чергу, методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про основні засоби, інші необоротні матеріальні активи та незавершені капітальні інвестиції в необоротні матеріальні активи (далі - основні засоби), а також розкриття інформації про них у фінансовій звітності визначено Положенням (стандарту) бухгалтерського обліку 7 "Основні засоби", затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 27.04.2000, № 92 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18.05.2000 за № 288/4509).

У відповідності до абзацу восьмого пункту 4 цього Положення (стандарту) основні засоби - матеріальні активи, які підприємство утримує з метою використання їх у процесі виробництва або постачання товарів, надання послуг, здавання в оренду іншим особам або для здійснення адміністративних і соціально-культурних функцій, очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких більше одного року (або операційного циклу, якщо він довший за рік).

А в підпункті 5.1.5 підпункту 5.1 пункту 5 Положення до основних засобів віднесено транспортні засоби.

Основні засади організації та експлуатації автомобільного транспорту визначає Закон України «Про автомобільний транспорт»від 05.04.2001 р. № 2344-III. Відповідно до визначення, наведеного у статті 1 цього Закону, автомобільний транспортний засіб колісний транспортний засіб (автобус, вантажний та легковий автомобіль, причіп, напівпричіп), який використовується для перевезення пасажирів, вантажів або виконання спеціальних робочих функцій.

А стаття 22 вказаного Закону передбачає, що технічне обслуговування і ремонт транспортних засобів та їх складових виконують з метою підтримання їх у належному стані та забезпечення встановлених виробником технічних характеристик під час використання, зберігання або утримання протягом періоду експлуатації.

Так, порядок проведення технічного обслуговування і ремонту дорожніх транспортних засобів, визначається Положенням про технічне обслуговування і ремонт дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту, затвердженого наказом Міністерства транспорту України від 30 березня 1998 року № 102 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 квітня 1998 року за № 268/2708), яке розповсюджується на юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють експлуатацію, технічне обслуговування і ремонт дорожніх транспортних засобів (за винятком тролейбусів, мопедів і мотоциклів) незалежно від форм власності

Відповідно до пункту 1.3 Положення про технічне обслуговування і ремонт дорожніх транспортних засобів автомобільного транспорту:

технічне обслуговування (ТО) - комплекс операцій чи операція щодо підтримки роботоздатності або справності виробу під час використання за призначенням, зберігання та транспортування.

При цьому, у відповідності до положень пункту 3 Положення технічне обслуговування (ТО) поділяється на такі види технічного обслуговування автотранспорту:

- технічне обслуговування в період обкатки;

(перелік та обсяг робіт технічного обслуговування в період обкатки ДТЗ встановлюється виробником і наводиться у сервісній документації /пункт 3.4./)

- щоденне обслуговування (ЩО); ( щоденне обслуговування проводиться після роботи з метою підготовки ДТЗ до подальшої експлуатації. Воно передбачає: перевірку технічного стану; виконання робіт щодо підтримування належного зовнішнього вигляду; заправлення експлуатаційними рідинами; усунення виявлених несправностей; санітарну обробку ДТЗ /пункт 3.5./.

- перше технічне обслуговування (ТО-1);

згідно із пунктом 3.9 перше технічне обслуговування рекомендується здійснювати з періодичністю згідно з таблицею 1.Так, у відповідності до якої, зокрема, щоденне обслуговування автобусів здійснюється один раз на робочу добу незалежно від кількості робочих змін, ТО-1 через 5000 км, ТО- 2 20000 км. Примірний перелік операцій ТО-1 наведено в додатку А.

- друге технічне обслуговування (ТО-2);

друге технічне обслуговування рекомендується здійснювати з періодичністю згідно з таблицею 1 і проводити разом з черговим ТО-1. Примірний перелік операцій ТО-2 наведено в додатку Б. /пункт 3.10./

- сезонне технічне обслуговування це - технічне обслуговування, яке виконується для підготовки виробу до використання в осінньо-зимових чи весняно-літніх умовах /пункт 1.3./)

Сезонне технічне обслуговування здійснюється двічі на рік (весною та восени), включає роботи, які наведені в додатку В, і проводиться разом з черговим ТО-2 /пункт 3.11/.

- технічне обслуговування під час консервації ДТЗ;

- технічне обслуговування та ремонт ДТЗ на лінії.

Як зазначено у пункті 3.8. цього ж Положення щоденне обслуговування, технічне обслуговування та сезонне технічне обслуговування ДТЗ не належать до реконструкції, модернізації, технічного переозброєння та інших видів поліпшення ДТЗ.

А ремонт, визначено як - комплекс операцій щодо відновлення справності або роботоздатності виробів та відновлення ресурсів виробів чи їх складових частин.

В свою чергу, ремонт поділяється на поточний та капітальний, які у відповідності до пункту 1.3. цього ж Положення, визначаються:

поточний ремонт (ПР) - ремонт, який виконується для забезпечення або відновлення роботоздатності виробу і полягає в заміні і (або) відновленні окремих частин (може виконуватись заявочно або за результатами діагностування агрегатним, знеособленим та іншими методами);

Поточний ремонт виконується за потребою, згідно з результатами діагностування технічного стану ДТЗ, або за наявності несправностей і призначений для забезпечення або відновлення його робото здатності /пункт 3.12./.

До поточного ремонту ДТЗ належать роботи, пов'язані з одночасною заміною не більше двох базових агрегатів (крім кузова і рами) /пункт 3.13/.

Перелік базових агрегатів наводиться у додатку Г, згідно, якого до базових агрегатів ДТЗ, відносяться: 1. двигун з картером зчеплення у зборі. 2. коробка передач, роздавальна коробка. 3. гідромеханічна передача. 4. задній міст (вісь). 5. середній міст (вісь). 6. передня вісь (міст). 7. рульове керування. 8. кабіна вантажного та кузов легкового автомобіля. 9. кузов автобуса. 10. рама. 11. підйомне обладнання платформи автомобіля-самоскида.

Будь-який ремонт агрегатів належить до поточного ремонту ДТЗ /пункт 3.14. /.

Капітальний ремонт (КР) - ремонт, який виконується для відновлення справності та повного або близького до повного відновлення ресурсу виробу із заміною чи відновленням будь-яких частин, у тому числі базових.

Капітальний ремонт виконується за потреби згідно з результатами діагностики технічного стану і призначений для продовження строку експлуатації ДТЗ / пункт 3.15. /.

До капітального ремонту належать роботи, пов'язані із заміною кузова для автобусів та легкових автомобілів, рами для вантажних автомобілів або одночасною заміною не менш трьох базових агрегатів / пункт 3.16. /.

Згідно із пунктом 14 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби» до «поліпшення об'єкта основного фонду»відносяться його модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція тощо, що призводить до збільшення майбутніх вигод, первісно очікуваних від використання об'єкта.

Пунктом 15 названого Положення передбачено, що витрати, які здійснюються для підтримання об'єкту в робочому стані та отримання первісно визначеної суми майбутніх економічних вигод від його використання, включаються до складу витрат.

Аналізуючи наведені норми та враховуючі зміст операцій, що зафіксовані вищенаведеними актами виконаних робіт, суд приходить до висновків, що до витрат повязаних з підтриманням основних засобів у придатному для використання й робочому стані, шляхом здійснення технічних оглядів, поточного обслуговування та технічного обслуговування, які не призводять до поліпшення цих основних засобів та спрямовані на забезпечення роботоздатності автомобіля та одержання первісно визначеної суми майбутніх економічних вигод від його використання, а також, в свою чергу, робіт з ремонту та капітального ремонту необхідно розподілити наступним чином:

- у ІІІ кварталі 2007 року загальна вартість всіх робіт складала - 2799199,75 грн, з них роботи за актами виконаних робіт на загальну суму 279199, 75 грн, в тому числі: 31.07.2007 за №ОУ-0000001 (ФОП ОСОБА_4.) на суму без ПДВ 27014,00 грн; 31.07.2007 за №ОУ -0000004 (ФОП ОСОБА_5.) на суму без ПДВ 71322,00 грн, 31.08.2007 за №ОУ-0000002 (ФОП ОСОБА_4.) на суму без ПДВ 55850,00 грн, 31.08.2007 за №ОУ -0000005(ФОП ОСОБА_5.) на суму без ПДВ 48900,00 грн, 30.09.2007 за №ОУ-0000003 (ФОП ОСОБА_4.) на суму без ПДВ 61 113,75 грн, 30.09.2007 за №ОУ - 0000005(ФОП ОСОБА_5.) на суму без ПДВ 1500,00 грн, можливо віднести до технічного обслуговування, які в свою чергу включається до складу валових витрат .

- у ІV кварталі 2007 року загальна вартість всіх робіт складала 424236,75 грн, з них роботи за актами виконаних робіт на суму 261490,75 грн можливо віднести до технічного обслуговування, які в свою чергу включається до складу валових витрат, а роботи за актами виконаних робіт на суму 162746,00 грн в тому числі: 30.10.2007 за №ОУ-0000003 (ФОП ОСОБА_4.): заміна модуля гідравлічного АВС 10400,00 грн; заміна механізму рульового у зборі - 36000, 00 грн; заміна ступиці переднього колеса 11250,00 грн; заміна ступиці заднього колеса - 9920,00 грн; заміна стабілізатора поперечної «устойчевості»-8050,00 грн; 30.11.2007 за №ОУ-0000006 (ФОП ОСОБА_4.): заміна рульового механізму у зборі 18300,00 грн; заміна генератора -10400,00 грн; заміна модуля гідравлічного АВС -36000,00 грн; 31.12.2007 за №ОУ -0000001(ФОП ОСОБА_5.): ремонт після ДТП 4126,00 грн - можливо віднести на ремонт, з яких до валових витрат відноситься 133450,00 грн ( 10 % балансової вартості основних засобів на 01.01.2007), а на збільшення вартості основних засобів - 29296,00 грн (162276,00 грн (сума робіт по ремонту у ІV кварталі 2007 року) 133450,00 грн (10 % балансової вартості основних засобів на 01.01.2007)).

- у І кварталі 2008 загальна вартість всіх робіт складала 256539,00 грн, з них роботи за актами виконаних робіт на суму 208553,50 грн можливо віднести до технічного обслуговування, які, в свою чергу, включається до складу валових витрат, а роботи за актами виконаних робіт на суму 47885,50 грн в тому числі: 31.03.2008 за №ОУ -0000008 (ФОП ОСОБА_5.): знімання двигуна, ремонт і встановлення двигуна -28647,25 грн; 31.03.2008 за №ОУ-0000010 (ФОП ОСОБА_4.): покраска боковини автобуса - 8316 ,00 грн; заміна каркаса задка - 11022,25 грн - можливо віднести на ремонт, з яких до валових витрат відноситься 47985,50 грн (не перебільшує 267178,20 грн - 10 % балансової вартості основних засобів на 01.01.2008), а отже на збільшення вартості основних засобів - 0.

- у ІІ кварталі 2008 року загальна вартість всіх робіт складала 556937,25 грн, з них роботи за актами виконаних робіт на суму 377949,25 грн можливо віднести до технічного обслуговування, які в свою чергу включається до складу валових витрат, а роботи за актами виконаних робіт на суму 178988,00 грн, в тому числі: 30.04.2008 за №ОУ-0000004 (ФОП ОСОБА_6): покраска боковини автобуса -4775,00 грн; 31.05.2008 за №ОУ-0000005(ФОП ОСОБА_6): заміна «облицовки»-17900,00 грн; заміна компресора -4800,00 грн;заміна каркаса задка-12803,00 грн; ремонт кузова автобуса -12303,00 грн; покраска боковини автобуса - 4775,00 грн; 30.06.2008 за №ОУ -0000009(ФОП ОСОБА_5.): ремонт каркаса автобуса -4158,00 грн; 30.06.2008 за №ОУ-0000011(ФОП ОСОБА_4.): покраска боковини автобуса -12474,00 грн; ремонт каркаса кузова -70000,00 грн; можливо віднести на ремонт, з яких до валових витрат відноситься 178988 грн (178988 грн в сумі із витратами у 1 кварталі 2008 року - 47985,50 грн не перебільшують 267178,20 грн -10 % балансової вартості основних засобів станом на 01.01.2008), а отже на збільшення вартості основних засобів - 0.

- у ІІІ кварталі 2008 року загальна вартість всіх робіт складала 152404,98 грн, з них роботи за актами виконаних робіт на суму 79784,09 грн можливо віднести до технічного обслуговування, які, в свою чергу, включається до складу валових витрат, а роботи за актами виконаних робіт на суму 72620,89 грн в тому числі: 30.09.2008 за №ОУ-0000006 (ФОП ОСОБА_5.): заміна КПП у зборі -20869,66 грн; заміна блока головки циліндрів -11000,00 грн; заміна вакуумного насоса генератора -2779,86 грн; заміна радіатора -18215,67 грн; заміна підшипника вижимного КПП- 3909,05 грн; заміна скла вітрового 6900,00 грн;заміна компресора -5250,00 грн; заміна полуосі -3696,65 грн - можливо віднести на ремонт, з яких до валових витрат відноситься 40204,70 грн (40204,70 грн в сумі із витратами у 1 кварталі 2008 року 47985,50 грн та у ІІ кварталі - 178988 не перебільшують 267178,20 грн -10 % балансової вартості основних засобів станом на 01.01.2008), а отже на збільшення вартості основних засобів - 32416,19 грн (72620,89 грн (сума робіт по ремонту у ІІІ кварталі 2007 року ) - 40204,70 грн ( допустимі валові витрати)).

Із врахуванням викладеного, на підставі дослідження матеріалів справи, суд, дійшов до висновку, що протягом 01.07.2007 по 30.09.2008 згідно вище вказаних актів виконаних робіт ПП «Автомир» понесені витрати, які відносяться до валових витрат: витрати, понесені на технічне обслуговування основних засобів, складають 1206977 грн 34 коп (279199 грн 75 коп + 261490 грн 75 коп + 208553 грн 50 коп + 377949 грн 25 коп + 79784 грн 09 коп.), витрати (ремонт), що не відносяться до технічного обслуговування основних засобів, але не перебільшують 10 % балансової вартості основних засобів станом на початок звітного року - складають 400628, грн. 20 коп. (133450 грн 00 коп + 47985 грн 50 коп + 178988 грн 00 коп + 40204 грн. 70 коп). В свою чергу, витрати,які збільшують балансову вартість основних фондів становлять в І кварталі 2008 року 29296,00 грн, в ІІІ кварталі 2008 року 32416,19 грн, амортизаційні донарахування в І кварталі 2008 року - 2929,60 грн, в ІІ кварталі 2008 року - 2636,60 грн, в ІІІ кварталі -2008 року - 2373,00 грн.

Таким чином, обєктом оподаткуванню являється сума 53772,99 грн (29296,00 грн + 32416,19 грн + 2929,60 грн + 2636,60 грн + 2373,00 грн), отже сума податку на прибуток, яка підлягає сплаті становить 13443, 25 грн (53772,99 грн х 25 % (ставка податку на прибуток).

В свою чергу, підпунктом 17.1.3. пункту 17.1. статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", встановлено, що у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

А відтак, сума штрафних (фінансових) санкцій, в даному випадку, становить 6721 грн 62 коп (13443, 25 грн х 50%).

Враховуючі наведене, при прийнятті податкового повідомлення - рішення № 0000562301/1 від 15.06.2009 у частині донарахування податкового зобовязання з податку на прибуток в розмірі 171 359 грн 09 коп ( в тому числі за основним платежем - 115 148 грн 50 коп та штрафних (фінансових) санкцій -56210 грн 59 коп) відповідач діяв необґрунтовано, тобто без урахування всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

У пункті 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних стравах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності субєкта владних повноважень обовязок доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач як субєкт владних повноважень не довів правомірності прийнятого ним податкового повідомлення - рішення № 0000562301/1 від 15.06.2009 в частині визначення ПП «Автомир»податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств в розмірі 115 148 грн 50 коп та відповідно нарахованих штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 56210 грн 59 коп, а в іншій частині рішення відповідає вимогам Закону і не підлягає скасуванню.

Отже, позов підлягає задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 7, 8, 9, 10, 11, 71, 94, 86,159, 160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України,суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Приватного підприємства "Автомир" до Полтавської міжрайонної державної податкової інспекції Полтавської області про скасування податкового повідомлення-рішення в частині - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення №0000562301/1 від 15.06.2009 в частині визначення Приватному підприємству “Автомир” податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств в розмірі 171 359 /сто сімдесят одна тисяча триста пятдесят девять/ гривень 09 копійок ( втому числі за основним платежем 115 148 /сто пятнадцять тисяч сто сорок вісім / гривень 50 копійок та відповідно нарахованих штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 56210 /пятдесят шість тисяч двісті десять/ гривень 59 копійок).

Стягнути з Державного бюджету України на користь Приватного підприємства "Автомир" витрати зі сплати судового збору у розмірі 3 /три/ гривні 40 копійок.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови виготовлено 16 серпня 2010 року.

СуддяС.О. Удовіченко