Постанова № 11253303, 07.09.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.09.2010
Номер справи
2а-17739/10/0570
Номер документу
11253303
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 вересня 2010 р. справа № 2а-17739/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 10 год. 11 хв.

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Козаченка А.В.

при секретаріШалагіновій М.В.

за участю:

представника позивача Чебаненко Є.О.

представника відповідача Шабя В.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Краснолиманського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Фермерського господарства «Багатогалузеве фермерське господарство «Мрія» про стягнення адміністративно-господарських санкцій,

В С Т А Н О В И В:

Краснолиманський міжрайонний прокурор звернувся до Донецького окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів з адміністративним позовом до Фермерського господарства «Багатогалузеве фермерське господарство «Мрія» про стягнення адміністративно-господарських санкцій.

В обґрунтування позову зазначив, що відповідач в 2009 році повинен був працевлаштувати 1 інваліда, фактично ж, за даними звіту не працювало жодного інваліда. Отже, відповідач не виконав норматив по створенню 1 робочого місця по працевлаштуванню інваліда, внаслідок чого йому були нараховані адміністративно-господарські санкції за нестворене робоче місце для забезпечення працевлаштування інваліда в 2009 році в сумі 5462,50 грн., а також за несплату у встановлені строки адміністративно-господарських санкцій нарахована пеня в сумі 98,40 грн. В добровільному порядку сума заборгованості відповідачем не сплачена.

На підставі викладеного просив стягнути з відповідача на користь держави в особі Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції та пеню в сумі 5560,90 гривень.

Прокурор в судове засідання не зявився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, заяв про відкладення розгляду справи до суду не надав.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі, проти їх задоволення не заперечував.

Заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Так, судом встановлено, що звітом відповідача про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2009 рік підтверджено, що на підприємстві не працювало жодного інваліда, при нормативі для цього підприємства у 1 особу-інваліда, тобто не виконав норматив по створенню 1 робочого місця по працевлаштуванню інваліда.

Відповідно до п.5 ст. 121 Конституції України та ст. 19 Закону України «Про прокуратуру» прокуратура здійснює нагляд за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержанням законів органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами.

Згідно вимог ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» визначені засади представництва прокуратурою інтересів держави в суді, яке полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів держави та громадян у випадках, передбачених Законом.

Відповідно до ч.3 ст.18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобовязані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому КМУ.

Наданими позивачем документами (розрахунками сум адміністративно-господарських санкцій за нестворені робочі місця для працевлаштування інвалідів) стверджено наявність заборгованості відповідача в сумі 5462,50 гривень.

Згідно п. 1 Положення про Фонд соціального захисту інвалідів №1434 від 26.09.2002 року, Фонд соціального захисту інвалідів є урядовим органом державного управління і здійснює контроль за виконанням підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами і організаціями громадських організацій інвалідів, фізичними особами, які використовують найману працю (далі - підприємства), нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, установленого Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні".

Відповідно до п. 4 цього Положення Фонд соціального захисту інвалідів здійснює контроль за виконанням підприємствами нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів та сплатою ними адміністративно-господарських санкцій і пені.

Згідно статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення. Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону.

Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року № 70 «Про реалізацію статей 19 та 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та статтею 20 Закону встановлено обовязок підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлена нормативом, передбаченим ст. 19 цього Закону, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком в якому відбулося це порушення, сплачувати відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається згідно ст. 20 Закону.

Відповідно до ст. 20 Закону та Постанови передбачено, що порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені у розмірі 120 відсотків річних Облікової ставки Національного Банку України за кожний календарний день прострочення.

Таким чином, за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій відповідачу була нарахована пеня в сумі 98,40 гривень, що підтверджується відповідним розрахунком.

Суд, перевіривши розрахунки сум адміністративно господарських санкцій за не створення робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2009 році та пені на заборгованість по сплаті адміністративно господарських санкцій, приходить до висновку, що позивачем правильно, з урахуванням вихідних даних для розрахунку сум санкції та пені, робилося нарахування.

Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі, так як він дійсно має право на відшкодування суми адміністративно-господарських санкцій та пені на заборгованість, у відповідача є така заборгованість, що було достовірно встановлено в судовому засіданні.

Відповідно до ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалено на користь сторони субєкта владних повноважень, судовий збір з відповідача, який не є субєктом владних повноважень, не стягується.

На підставі Положення про Фонд соціального захисту інвалідів №1434 від 26.09.2002 року, Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», Постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року № 70 «Про реалізацію статей 19 та 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», керуючись ст.ст.11, 86, 94, 98, 112, 158, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Краснолиманського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Фермерського господарства «Багатогалузеве фермерське господарство «Мрія» про стягнення адміністративно-господарських санкцій, задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Фермерського господарства «Багатогалузеве фермерське господарство «Мрія» (84452, с. Ставки Краснолиманського району Донецької області, вул. Фурманова, 11, ЄДРПОУ 22012363) на користь держави в особі Донецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції за не створення робочого місця для працевлаштування інваліда у 2009 році в розмірі 5462,50 гривень та пеню в сумі 98,40 гривень, а всього 5560,90 грн.

Постанова в повному обсязі складена 10.09.2010 року.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Постанова в адміністративній справі може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через Донецький окружний адміністративний суд апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Козаченко А.В.