ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
21001 м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 61-86-28, e-mail: admin-sud@inbox.ru
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 жовтня 2007 року Справа № 2-а-12218/07
за позовом Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття в особі Чернівецького районного центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття
до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Господар»
про стягнення заборгованості по страхових внесках в сумі 852,70 грн.
Cуддя В. Сторчак
при секретарі судового засідання І Гонті, за участю представників сторін:
від позивача Кислиця О.А. (за дорученням)
від відповідача не зявився
СУТЬ СПОРУ:
Заявлено позов про стягнення з Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Господар» заборгованості в розмірі 852 грн. 70коп.
Позов із заявою мотивовано тим, що за відповідачем рахується заборгованість по страхових внесках перед Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності в сумі 720,28 грн. та пені 132,42 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надав обґрунтоване розяснення заборгованості та пені та пояснення аналогічні до позовної заяви, просив суд позов задовольнити.
Відповідач заперечення на позовну заяву, витребувані судом докази та повноважного представника у судове засідання не направив. Про час і місце розгляду справи відповідач був повідомлений належним чином ухвалою суду від 10.08.2007р. про відкриття провадження у справі № 2а-12218/07 та повісткою суду від 13.09.2007 року.Оскільки ухвалата повістканаправлена відповідачу рекомендованим листом за місцем його реєстрації, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. Отже суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача відповідно до положень ст. 128 КАС України.
Заслухавши доводи позивача по справі та дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що дана позовна заява підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» всі роботодавці (підприємства, установи, організації та фізичні особи, які використовують найману працю) починаючи з 1 січня 2001 року повинні сплачувати внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за найманих працівників у порядку і в розмірах, передбачених Законом.
Обов'язковість сплати страхових внесків встановлено ст. 35 Закону, а статтею 38 вказаного Закону передбачено відповідальність за несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків у вигляді штрафу та пені.
Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Господар» с.Володіївці Чернівецького району Вінницької області є платником внесків до Фонду з 21.12.1999 року.
У зв'язку з тим, що підприємство своєчасно не сплачувало страхові внески з 01.01.2001року по 01.01.2007 року, утворилась заборгованість по сплаті страхових внесків.
Чернівецький районний центр зайнятості, як робочий орган виконавчої дирекції дирекції Фонду, який має повноваження щодо збору страхових внесків та відповідно до плану проведення перевірок, здійснив перевірку СТОВ "Господар" с. Володіївці щодо правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків Фонду.
На початок перевірки 01.04.2004 року заборгованість за СТОВ "Господар" складала 1383,24 грн., в тому числі прострочена 723,58 грн.
Перевіркою встановлено заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 720.28 грн., яка виникла за період з 01.01.2004 року по 01.01.2006 року за що СТОВ "Господар" нараховано пеню в сумі 132,42 грн. відповідно до Інструкції "Про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття", затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 р. № 339.
Порядок та розмір сплати страхових внесків визначається Законом України „Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування".
За результатами перевірки працівниками центру зайнятості складено акт № 7 від 23.02.2007 р. в якому зазначено термін для добровільної сплати коштів на рахунок Чернівецького районного центру зайнятості. Однак підприємство кошти добровільно не сплатило та на рахунок Чернівецького районного центру зайнятості станом на день подання позовної заяви не перерахувало.
Відповідно до ст. 38 Закону роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.
Статтею 39 Закону передбачено, що спори, які виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.
Оскільки, ст. 8 Закону передбачено, що Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією, а держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом, то наявність заборгованість по їх сплаті не дає змоги своєчасно та повністю розрахуватись з громадянами, які потребують допомоги по безробіттю, і цим самим завдається істотна шкода інтересам держави.
Статтею 35 цього Закону встановлено, що роботодавець зобов'язаний, зокрема, своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески, розмір яких щорічно за поданням Кабінету Міністрів України встановлюється Верховною Радою України одночасно із затвердженням Державного бюджету України на поточний рік у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, що визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України „Про оплату праці”, які підлягають обкладенню прибутковим податком з громадян (ст.19 Закону).
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.
Враховуючи, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а отже підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 70,71, 79, 86, 94, 128, 157, 158, 163, 167, 255, 257 Кодексу адміністративного судочинства, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з СТОВ «Господар» ( 24120 Вінницька обл., Чернівецький р-н., с. Володіївці вул.Зарічна 46, код ЄДРПОУ300509420 р/р 260083462159 в ОПЕРВ Ощадбанк,) на користь Чернівецького районного центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (24100, смт. Чернівці, вул. Лісова 19, р/р 37175001000911 в УДК у Вінницькій області МФО 802015, код 21723033 ) - 852 грн. 70 коп. заборгованості по сплаті страхових внесків та пені.
3.Стягнути з СТОВ «Господар» ( 24120 Вінницька обл., Чернівецький р-н., с. Володіївці вул.Зарічна 46, код ЄДРПОУ300509420 р/р 260083462159 в ОПЕРВ Ощадбанк,) на користь Державного бюджету України судовий збір в розмірі 3 грн. 40 коп.
Відповідно до ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня ї проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст.160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст.254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя