< Копія >
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Постанова
Іменем України
Справа № 2а-1872/09/1/0170
24.02.10 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого суддіГорошко Н.П.,
суддів Кучерука О.В. , Санакоєвої М.А. секретар судового засіданняГалайдіна Г.І.
сторони не з'явилися
розглянувши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в місті Сімферополі Автономної Республіки Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Трещова О.Р.) від 21.09.09 у справі №2а-1872/09/1/0170
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "КІНГ 99" (вул. Лермонтова, 14-В, місто Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95034)
до Державної податкової інспекції в місті Сімферополі Автономної Республіки Крим (вул. Мате Залки 1/9, місто Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95053)
про визнання недійсними податкових повідомлень-рішень
ВСТАНОВИВ:
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 21 вересня 2009 року позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "КІНГ 99" задоволено.
Визнано протиправними та скасовано податкові повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у м. Сімферополі Автономної Республіки Крим від 21.07.2008 року № 0010002301/0, від 22.09.2008 року № 0010002301/1, від 11.11.2008 року № 0010002301/2, від 31.12.2008 року № 0010002301/3, якими позивачеві визначено суму податкового зобовязання за платежем орендна плата за землю в сумі 4738,89 гривень, застосовано фінансові санкції в сумі 2369,45 гривень.
Стягнуто на користь позивача Товариств з обмеженою відповідальністю "КІНГ 99" з Державного бюджету України судовий збір в розмірі 3 гривень 40 копійок.
Не погодившись з постановою суду, Державна податкова інспекція в місті Сімферополі Автономної Республіки Крим звернулася з апеляційною скаргою, просить скасувати постанову суду першої інстанції, прийняти нову постанову, якою у задоволені позову відмовити.
Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 22.10.2009 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції в місті Сімферополі Автономної Республіки Крим.
Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 02.11.2009 закінчено підготовку та призначено справу до апеляційного розгляду.
В судове засідання представники позивача та відповідача не з'явилися, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.
Відповідно до частини 4 статті 196 Кодексу адміністративного судочинства України, судова колегія знаходить можливим апеляційний розгляд справи за відсутності сторін, визнаючи достатніми для розгляду апеляційної скарги наявні в матеріалах справи письмові докази.
Заслухавши суддю доповідача по справі, дослідивши матеріали справи в межах апеляційної скарги, обговоривши доводи апеляційної скарги, судова колегія вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню.
Як вбачається з матеріалів справи, посадовими особами Державної податкової інспекції у м. Сімферополі Автономної Республіки Крим на підставі направлення № 1356/23-7 від 17.06.2008 року проведена планова виїзна перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю "КІНГ 99" з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства за період з 01.10.2006 року по 31.03.2008 року.
Перевіркою виявлені порушення Товариством з обмеженою відповідальністю "КІНГ 99" ст.ст. 14, 17, 19 Закону України “Про плату за землю” від 03.07.1992 № 2535-ХІІ із змінами та доповненнями, та рішення Сімферопольської міської Ради від 24.05.2007№ 264 “Про орендну плату за землю по м. Сімферополю”, що призвело до заниження орендної плати за землю в сумі 4738,89 гривень, у тому числі за червень-грудень 2007 року в сумі 3289,02 гривень, з 01.01.2008 року по 31.03.2008 року в сумі 1449,87 гривень.
За результатами перевірки складено акт від 11.07.2008 року № 5335/23-7/30395385.
Відповідно до акту комплексної документальної перевірки № 5335/23-7/30395385 від 11.07.2008 встановлено, що згідно з договором оренди земельної ділянки, укладеним з Сімферопольською міською Радою 16.11.2006, зареєстрованим у Кримській регіональній філії Центру ДЗК Центрального району за номером 040600100084 від 07.12.2006, тимчасове платне користування земельною ділянкою загальною площею - 0,1392га для обслуговування та експлуатації АЗС, яка розташована за адресою: м.Сімферополь, вул. Севастопольська, 55-а. Кадастровий номер 01 101 000 00:03:008:0054. Строк дії договору на а 15 років до 14.03.2021. Орендна плата на рік складає - 84772,80грн., орендна плата на місяць становить - 470,96грн.
Також встановлено, що рішенням 21-ої сесії Сімферопольської міської Ради V скликання від 24.05.2007 № 204 "Про орендну плату за землю по м.Сімферополю" з 01.06.2007 встановлені нові коефіцієнти до ставок земельного податку для розрахунку розмірів орендної плати по м. Сімферополю. Дане рішення опубліковане в газеті "Південна столиця" № 24 (805) за 15-21 липня і вступило в силу в червні 2007 року.
Оскільки Товариство з обмеженою відповідальністю "КІНГ 99" нарахування податкових зобов'язань по орендній платі за землю здійснювало за старими ставками, внаслідок чого встановлено заниження податкового зобов'язання по орендній платі за землю в сумі 4738,89грн.
Представником позивача не надано доказів, які підтверджували б незгоду з новими розмірами орендної плати.
Законом України від 21.05.1997, № 280/97-ВР "Про місцеве самоврядування в Україні" виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання як встановлення місцевих податків і зборів та розмірів їх ставок у межах, визначених законом.
Відповідно до частини 1 статті 73 названого Закону акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Частиною 1 статті 2 Закону України від 03.07.1992, № 2535-XII "Про плату за землю" (із змінами та доповненнями) встановлено, що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Розміри податку за земельні ділянки, грошову оцінку яких не встановлено, визначаються до її встановлення в порядку, визначеному цим Законом.
Згідно з частиною 4 статті 2 вказаного Закону за земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.
Відповідно до статті 3 Закону України від 06.10.1998, № 161-XIV "Про оренду землі" об'єктами оренди є земельні ділянки, що перебувають у власності громадян, юридичних осіб, комунальній або державній власності.
Статтею 21 згаданого Закону визначено, що орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Як визначено підпунктом 17.1.3 пункту 17.1 статті 17 Закону України від 21.12.2000, № 2181-III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
На підставі викладеного, судова колегія вважає, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення прийняті відповідачем у відповідності до норм чинного законодавства, а тому позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Зважаючи на викладене, суд першої інстанції дійшов помилкового висновку про задоволення позовних вимог, тому апеляційна скарга підлягає задоволенню, а постанова суду підлягає скасуванню.
Керуючись статтями 195, 196, п. 3 ч. 1 ст. 198, п. 3 ч. 1 ст. 202, п.3 ч. 1 ст. 205, 207, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції в місті Сімферополі Автономної Республіки Крим задовольнити.
Постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 21.09.09 у справі №2а-1872/09/1/0170 скасувати.
Прийняти нову постанову.
У задоволенні позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законну силу з моменту проголошення.
Постанова може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня складання постанови в повному обсязі.
Головуючий суддя< підпис >Н.П.Горошко
Судді <підпис >О.В.Кучерук <підпис >М.А.Санакоєва Повний текст судового рішення виготовлений 01.03.2010
<З оригіналом згідно >
<Підпис ><Довідник працівників >