Постанова № 11134173, 07.09.2010, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.09.2010
Номер справи
2а-2419/10/2470
Номер документу
11134173
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 вересня 2010 р. м. Чернівці Справа № 2а-2419/10/2470

12:15

Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді - Боднарюка О.В.;

при секретарі судового засідання Дікусар М.М.;

з участю:

представника прокуратури-Мельничук Н.І.;

представника позивача Лучкіної Г.В.;

представник відповідача не з"явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом прокурора Новоселицького району Чернівецької області в інтересах держави в особі: Новоселицької міжрайонної державної податкової інспекції доСільськогосподарського кооперативу "Чорнівський",про стягнення боргу,-

ВСТАНОВИВ :

Прокурор Новоселицького району Чернівецької області в інтересах держави в особі: Новоселицької міжрайонної державної податкової інспекції (позивач) звернувся з адміністративним позовом до сільськогосподарського кооперативу «Чорнівський» (відповідач) про стягнення податкового боргу в сумі 2022,85 грн.

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що відповідач в своїй діяльності не дотримувався додержання вимог податкового законодавства, що встановлено невиїзною документальною перевіркою за період з 30.01.2003 року по 09.04.2008 року. В ході перевірки було складено акт №424/15 від 09.04.2008 року про результати невиїзної документальної перевірки дотримання вимог податкового законодавства відповідачем, яким встановлено заборгованість ПП "Чорнівський" до бюджету в загальній сумі 2022,85 грн.

В судовому засіданні представник прокуратури та позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі, посилаючись на обгрунтування викладені в позовній заяві.

Відповідач будучи належним чином повідомленим, вдруге в судове засідання не зявився, явку представника не забезпечив, причину неявки не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце проведення судового засідання, що підтверджується відміткою про вручення рекомендованого поштового відправлення.

Згідно вимог ст. 128 КАС України повторна неявка у судове засідання відповідача не перешкоджає вирішенню спору по суті за наявними в справі матеріалами. У звязку з цим справа розглядається без участі відповідача за наявними в ній матеріалами.

Заслухавши пояснення представника позивача та прокуратури, розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини в справі, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши та оцінивши надані докази в сукупності, проаналізувавши законодавство, яке регулює спірні правовідносини, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що сільськогосподарський кооператив «Чорнівський» зареєстрований в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 27 квітня 2010 року (а. с. 8). У відповідності до Статуту зареєстрованого в Новоселицькій райдержадміністрації від 11.02.2000р. С/ГК „Чорнівський" являється самостійним господарюючим суб'єктом з правом юридичної особи, має самостійний баланс, основними видами діяльності є виробництво сільськогосподарської продукції, переробка та реалізація виробленої продукції, розвиток промислових підприємств, надання всіх видів послуг (а. с. 9).

Сума податкового боргу підтверджується обліковими картками С/ГК „Чорнівський" по кожному податку станом на 18.05.2010 року. (а. с. 31).

Пеня по податку на додану вартість в сумі 4,87 грн. підтверджується розрахунком пені, що обліковується в картках особових рахунків №5469/9/19-007 від 14.06.10р. (а. с. 44). Податковий борг боржника по фіксованому с/г податку в сумі 1002,71 грн., який виник в результаті нарахованих на підставі акту невиїзної документальної перевірки №424/15 від 09.04.2008року та прийнятого податкового повідомлення-рішення №414/15 0001261500/0 від 09.04.2010 року штрафних санкцій на суму 249,69грн.; (а. с. 46), що також підтверджується розрахунком податкового боргу №5453/9/24-007 від 14.06.2010р. (а. с. 48). Пеня по фіксованому с/г податку в сумі 874,27 грн. підтверджується розрахунком пені, що обліковується в картках особових рахунків №5469/9/19-007 від 14.06.10р. Податкове повідомлення-рішення не оскаржено С/ГК „Чорнівський" ні в адміністративному ні в судовому порядку, тому в силу пп. 5.2.1. п.5.2 ст.5 Закону податкові зобов'язання вважаються узгодженими.

Заборгованість С/ГК „Чорнівський" з ПДВ спрямованого на придбання матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення в сумі 894,00грн. виникла у зв'язку з наступним.

С/ГК „Чорнівський" є сільськогосподарським підприємством, основним видом діяльності якого згідно Статуту є виробництво сільськогосподарської продукції, переробка та реалізація виробленої продукції, розвиток промислових підприємств, надання всіх видів послуг.

Відповідно до п. 11.21 ст. 11 Закону про ПДВ до 1 січня 2009 року сума податку на додану вартість, що повинна сплачуватися до бюджету переробними підприємствами усіх форм власності за реалізовані ними молоко та молочну продукцію, м'ясо та м'ясопродукти, у повному обсязі спрямовується виключно для виплати дотацій сільськогосподарським товаровиробникам за продані ними переробним підприємствам молоко і м'ясо в живій вазі. Сума податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету сільськогосподарськими підприємствами усіх форм власності за реалізовані ними молоко, худобу, птицю, вовну, а також за молочну продукцію та м'ясопродукти, вироблені у власних переробних цехах, повністю залишається у розпорядженні цих сільськогосподарських підприємств і спрямовується на підтримку власного виробництва тваринницької продукції та продукції птахівництва.

Пунктом 11.29 ст. 11 Закону про ПДВ до 1 січня 2009 року зупинено дію пункту 7.7 статті 7, пунктів 10.1 і 10.2 статті 10 цього Закону в частині сплати до бюджету податку на додану вартість щодо операцій з поставки товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, за винятком операцій з поставки переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою, що здійснюються сільськогосподарськими товаровиробниками незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, в яких сума, одержана від поставки сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній звітний (податковий) рік, становить не менше 50 відсотків загальної суми валового доходу підприємства. Зазначені кошти залишаються в розпорядженні сільськогосподарських товаровиробників і використовуються ними на придбання матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення.

Відповідно до п.4 Постанови Кабінету Міністрів України «Про Порядок акумуляції та використання коштів, які нараховуються сільськогосподарськими товаровиробниками - платниками податку на додану вартість щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини" від 26.02.1999 р. № 271 з наступними змінами (далі - Порядок) - на підставі даних бухгалтерського та податкового обліку сільськогосподарський товаровиробник складає декларацію з податку на додану вартість з реалізованої продукції, товарів (робіт, послуг) власного виробництва, включаючи продукцію (крім підакцизних товарів), виготовлену на давальницьких умовах із власної сільськогосподарської сировини, крім операцій з продажу переробним підприємствам молока та м'яса живою вагою, і в терміни, передбачені законодавством для звітності, подають її до органів державної податкової служби. Одночасно з декларацією з податку на додану вартість за відповідний звітний період сільськогосподарські товаровиробники подають до органу державної податкової служби за місцем реєстрації довідку про цільове використання сум податку на додану вартість за попередній звітний період, форма та зміст якої визначається Державною податковою адміністрацією за погодженням із Міністерством аграрної політики.

Крім того, переробне підприємство разом з окремою податковою декларацією за кожний звітний (податковий) період подає як підтвердження сплати сум податку перелік платіжних доручень на фактично зараховані на окремий рахунок кошти і виписку банку з окремого рахунку.

С/ГК „Чорнівський" належним чином задекларовано податкові зобов'язання з ПДВ, згідно поданих декларацій №559/10 від 30.11.01р. в сумі 894,00рн., (а. с. 49), однак в порушення п.4 Порядку, не подано до податкового органу довідки про цільове використання сум податку на додану вартість та платіжні доручення на фактично зараховані на окремий рахунок кошти і виписки банку з окремого рахунка для внесення даних до особових рахунків з податку на додану вартість, спрямованого на придбання матеріально-технічних ресурсів виробничого призначення та ПДВ для підтримки тваринництва та птахівництва.

Не перераховані на окремий рахунок зазначені кошти вважаються такими, що використовуються не за цільовим призначенням, і підлягають стягненню до державного бюджету у безспірному порядку. Контроль за використанням коштів податку на додану вартість здійснюють управління агропромислового комплексу місцевих державних адміністрацій разом з відповідними органами державної податкової служби і фінансовими органами.

Відповідно до п.3 ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" №1251-ХІІ від 25.06.1991р., платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані: сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону України №211-ІІІ від 21.12.2000р. (далі Закон №2181) податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Підпунктом 5.1. ст. 5 Закону №2181 визначено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Згідно п.п.5.2.1. п.5.2 ст.5 Закону №2181, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.09 №509-ХП державні податкові інспекції виконують функцію подання до судів позовів до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно п.4 ч.3 ст.129 Конституції України та ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, проте відповідач не надав доказів по сплаті заборгованості.

Враховуючи вищезазначене, повно, всебічно дослідивши докази по справі, обєктивно оцінивши їх, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Враховуючи те, що спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір), відповідно до ст. 94 КАС України, стягненню з відповідача не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 71, 76, 79, 86, 94, 158-163, 167 КАС України, суд , -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з Сільськогосподарського кооперативу "Чорнівський" (ідентифікаційний код 30560733) податковий борг в загальній сумі 2022, 85 грн., а саме:

- 898,97 грн. до Державного бюджету Новоселицького району Чернівецької області на р/р 31110029700157;

- 1123,98 грн. до Місцевого бюджету Чорнівської сільської ради Новоселицького району Чернівецької області на р/р 31419530700187.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апе ляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає закон ної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Відповідно до частини першої статті 185, частини першої-третьої, пятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, сторони які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд.

Заява про апеляційне оскарження даної постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для її подання.

Постанова в повному обсязі виготовлена 08 вересня 2010 року.

Суддя О.В. Боднарюк