Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2а-2586/10/1770
26 серпня 2010 року 14год. 43хв. м. Рівне Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Друзенко Н.В. за участю секретаря судового засідання Пушкової О.В. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:
прокурор: не прибув,
позивача: представник не прибув,
відповідача: представник не прибув,
третьої особи позивача: представник не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Прокурора Рівненського району в інтересах держави, уповноваженим органом якої виступає Державна податкова інспекція у Рівненському районі третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області
доСуб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2
про стягнення фінансових санкцій, -
ВСТАНОВИВ :
Прокурор Рівненського району звернувся в інтересах держави. Уповноваженим органом якої виступає Державна податкова інспекція у Рівненському районі, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення фінансових санкцій застосованих згідно постанови № 0542 від 07.08.2009 року - в розмірі 510,00 грн., згідно постанови № 0543 від 07.08.2009 року - в розмірі 1700,00 грн., згідно постанови № 0541 від 07.08.2009 року - в розмірі 510,00 грн., згідно постанови № 0758 від 21.09.2009 року - в розмірі 1700,00 грн., згідно постанови № 0759 від 21.09.2009 року - в розмірі 510,00 грн., на загальну суму 4930 (чотири тисячі дв'ятсот тридцять) грн. 00 коп. з відповідача - субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2.
Прокурор у судове засідання не прибув, хоча про день, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином. Про причини неявки суд не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи не подавав.
Позивач участі повноважного представника в судовому засіданні не забезпечив, про день, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином. Про причини неявки суд не повідомив, клопотань про відкладення розгляду справи не подавав.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився, хоча про день, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином. Про причини неявки суд не повідомив. На адресу відповідача надсилались копія ухвали про відкриття провадження у справі, копія позовної заяви з додатками до неї та повідомлення-виклики до суду. Інформацією щодо іншого місцезнаходження відповідача суд не володіє. Судом не визнавалася обов'язковою участь відповідача в судовому засіданні.
Представник третьої особи у судове засідання не прибула, однак подала клопотання, в якому просить про розгляд справи за відсутності представника.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу без участі сторін та осіб, які беруть участь у справі на підставі наявних доказів.
Враховуючи неявку в судове засідання 26.08.2010 року всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ч.6 ст.12 КАС України, повне фіксування даного судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не забезпечується.
Повно і всебічно зясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі.
Відповідно до ст.6 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України. Державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
В силу вимог п.3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року, органами державного контролю на автомобільному транспорті є Головна державна інспекція на автомобільному транспорті, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, м. Києві та м. Севастополі.
Відповідно до п.5 Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1190 від 08.09.2004 року, Головна державна інспекція на автомобільному транспорті має право: перевіряти додержання суб'єктами господарювання вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів, що регулюють організацію перевезення пасажирів і вантажів; розглядати у передбачених законом випадках і порядку справи про порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт суб'єктами господарювання та притягувати до відповідальності винних осіб у порядку, встановленому Кодексом України про адміністративні правопорушення; вимагати від посадових осіб підприємств, установ та організацій усунення виявлених порушень законодавства про автомобільний транспорт.
Відповідно до пунктів 21-27 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 року, у разі виявлення в ході перевірки транспортного засобу порушення законодавства про автомобільний транспорт посадовими особами, що провели перевірку, складається акт. Справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням субєкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи субєкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення, у присутності уповноваженої особи субєкта господарювання. Однак, неявка уповноваженої особи субєкта господарювання не перешкоджає розгляду справи про порушення законодавства про автомобільний транспорт.
Судом встановлено, що згідно з актом проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №140196 від 10.06.2009 року, посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області 10.06.2009 року було проведено перевірку транспортного засобу "LT 35", держномер ВК 8389 АЕ, що належить відповідачу, в результаті якої зафіксовано порушення у вигляді перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм (а.с.19).
Крім того, порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом у вигляді перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм, зафіксовані актами проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №140233 від 15.06.2009 року (а.с.11) та №137187 від 06.08.2009 року (а.с.23).
Відповідачу вручено повідомлення про день, час та місце розгляду справ про зафіксовані вказаними актами порушення (а.с.18,10,22). За результатами розгляду начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області відповідно винесено постанови № 0541 від 07.08.2009 року (а.с.16), № 0542 від 07.08.2009 року (а.с.8) та № 0759 від 21.09.2009 року (а.с.20). Дані постанови були направлені відповідачу рекомендованим поштовим відправленням, що підтверджується супровідними листами з фіскальними чеками відділення поштового зв'язку (а.с.17, 9, 21).
Згідно з абз.8 ч.1 ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт” №2344-III від 05.04.2001 року, за порушення законодавства про автомобільний транспорт - перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм до автомобільних перевізників застосовуються санкції - штраф у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З постанов № 0541 від 07.08.2009 року, № 0542 від 07.08.2009 року та № 0759 від 21.09.2009 року про застосування фінансових санкцій вбачається, що за перевезення пасажирів на маршруті протяжністю понад 500 кілометрів одним водієм до відповідача застосовано фінансові санкції, передбачені для такого виду порушення абз.8 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, у вигляді штрафу у розмірі 510 грн.
Також судом встановлено, що згідно з актом проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №76353 від 11.06.2009 року, посадовими особами Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Волинській області 10.06.2009 року було проведено перевірку транспортного засобу "LT 35", держномер ВК 8389 АЕ, що належить відповідачу, в результаті якої зафіксовано порушення надання послуг з перевезення пасажирів без документів, на підставі яких виконуються нерегулярні пасажирські перевезення (а.с.15).
Аналогічне порушення відповідачем законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом зафіксовано актам проведення перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №76523 від 05.08.2009 року (а.с. 7).
Відповідачу вручено повідомлення про день, час та місце розгляду справ про зафіксовані вказаними актами порушення (а.с.14,6). За результатами розгляду начальником Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області відповідно винесено постанови № 0543 від 07.08.2009 року та № 0758 від 21.09.2009 року (а.с.12,4). Дані постанови були направлені відповідачу рекомендованим поштовим відправленням, що підтверджується супровідними листами з фіскальними чеками відділення поштового зв'язку (а.с.13,5).
Згідно з абз.3 ч.1 ст.60 Закону України “Про автомобільний транспорт” №2344-III від 05.04.2001 року, за порушення законодавства про автомобільний транспорт - надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, до автомобільних перевізників застосовуються санкції - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З постанов № 0543 від 07.08.2009 року та № 0758 від 21.09.2009 року про застосування фінансових санкцій вбачається, що надання послуг з перевезень пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст.39 Закону України “Про автомобільний транспорт”, до відповідача застосовано фінансові санкції, передбачені для такого виду порушення абз.3 ч.1 ст.60 Закону України "Про автомобільний транспорт" №2344-III від 05.04.2001 року, у вигляді штрафу у розмірі 1700 грн.
Судом також встановлено, що згідно бази даних Документообігу адміністративних судів станом на момент розгляду справи у суді відповідачем постанови № 0541 від 07.08.2009 року, № 0542 від 07.08.2009 року, № 0543 від 07.08.2009 року, № 0758 від 21.09.2009 року та № 0759 від 21.09.2009 року про застосування фінансових санкцій в судовому порядку не оскаржувались. Доказів сплати фінансових санкцій відповідач суду не надав.
За таких обставин суд прийшов до висновку про обґрунтованість та підставність позовних вимог.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_2 до Державного бюджету України на р/р 31113106700295 в ГУДКУ в Рівненській області, МФО 833017, код ЄДРПОУ 22586549, код платежу 21081100, фінансові санкції, застосовані згідно постанови № 0542 від 07.08.2009 року - в розмірі 510,00 грн., згідно постанови № 0543 від 07.08.2009 року - в розмірі 1700,00 грн., згідно постанови № 0541 від 07.08.2009 року - в розмірі 510,00 грн., згідно постанови № 0758 від 21.09.2009 року - в розмірі 1700,00 грн., згідно постанови № 0759 від 21.09.2009 року - в розмірі 510,00 грн., на загальну суму 4930 (чотири тисячі дв'ятсот тридцять) грн. 00 коп.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частин постанови, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні, копія судового рішення надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення протягом трьох днів з дня його ухвалення чи складення у повному обсязі або у разі їх звернення вручаються під розписку безпосередньо в суді. Якщо справа розглядається судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, суд не надсилає копії такого рішення, а лише повідомляє про можливість отримання копії судового рішення безпосередньо в суді і десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду в такому випадку обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя <Підпис >Друзенко Н.В.
Постанова складена в повному обсязі 27.08.10р.