ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
07.09.10Справа №2а-6445/10/12/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі : Головуючого судді Котаревої Г.М., при секретарі судового засідання Суконновій Г.В.,
розглянув адміністративну справу
за позовом Феодосійської міжрайонної державної податкової інспекції,
до відповідача Приватного підприємства «Файзуллін»
про стягнення заборгованості в сумі 74299,63 грн.,
за участю сторін:
від позивача не зявився,
від відповідача не зявився,
Суть спору: Феодосійська міжрайонна державна податкова інспекція (далі позивач, ДПІ) звернулася до Окружного адміністративного суду АРК з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Файзуллін» (далі - відповідач) про стягнення заборгованості у сумі 74299,63 грн.
Представник позивача у судове засідання не зявився, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач у судове засідання не зявився, про день та місце розгляду справи сповіщений належним чином, під розписку, про причини неявки суд не повідомив.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів зясування обставин по справі, керуючись ст. 128 КАС України, суд вважає можливим розглядати справу у відсутності представників сторін.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до п.4 ч. 1 ст. 17 КАС України до компетенції адміністративного суду віднесено спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 ч.1 ст.3 КАС України визначено поняття субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ст. ст. 1, 4 Закону України від 04.12.1990 №509-ХІІ “Про державну податкову службу в Україні” (далі Закон №509) державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах входять до складу органів державної податкової служби і є органами виконавчої влади.
Відповідно до ст.2 Закону №509 завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Згідно з ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до п.п.4.1.1. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-ІІІ, із змінами та доповненнями (далі Закон №2181), платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.
Статтею 5 Закону №2181 визначено, що податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Відповідно до п.п.1.2, 1.3 ст.1 Закону №2181 податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону №2181 платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідач Приватне підприємство «Файзуллін» зареєстроване Виконавчим комітетом Феодосійської міської ради АР Крим 15.07.2003р., про що видано свідоцтво (а.с. 6).
Відповідач знаходиться на обліку в Феодосійській міжрайонній державній податковій інспекції, як платник податків.
Порядок, підстави та строки сплати орендної плати за землю передбачені Законом України “Про плату за землю” від 03.07.1992 року № 2535 ХІІ.
Відповідно до ст. 2 Закону використання землі в Україні є платним. Плата за землю здійснюється у вигляді земельного податку чи орендної плати, що визначаються в залежності від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок (паїв) і землекористувачі згідно з ч.2 ст. 2 Закону України “Про плату за землю” сплачують земельний податок. Статтею 15 даного нормативно-правового акту передбачено, що власники землі і землекористувачі платять земельний податок з дня виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою.
Згідно зі ст. 14 Закону України “Про плату за землю” платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.
Відповідач є платником орендної плати за землю та повинен у строки, встановлені чинним законодавством подавати до податкових органів декларації з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Відповідачем були надані податкові декларації орендної плати за земельні ділянки державної комунальної власності №4922 від 02.02.09р. в сумі 50306,95грн., № 73576 від 11.02.10р. в сумі 5.06грн., № 2611 від 29.01.10р. в сумі 13824,22грн.
Згідно акту про результати документальної перевірки своєчасності надання декларації по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності № 354/15-3/32511363 від 04.03.10р. встановлено порушення ст.. 14 Закону України «Про плату за землю» . На підставі вказаного Акту позивачем винесено податкове повідомлення рішення № 0001611503/0 від 12.03.10р. на суму 170грн., яке отримано відповідачем, що підтверджується підписом про отримання.
Згідно акту про результати документальної перевірки своєчасності сплати податкового зобовязання по орендній платі за земельні і ділянки державної і комунальної власності № 550/15-3/32511363 від 31.03.10р. встановлено порушення ст. 17 Закону України «Про плату за землю» та п.п. 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» . На підставі вказаного Акту позивачем винесено податкове повідомлення рішення № 0002391503/0 від 09.04.10р. на суму 9750,41грн., № 0002401503/0 від 09.04.10р. на суму 242,99грн., які отримані відповідачем, що підтверджується підписом про отримання.
Позивачем були направлені відповідачу податкові вимоги: перша податкова вимога №1/185 від 07.04.2009р. на суму 7968,99 грн., яка отримана відповідачем, що підписом про отримання; друга податкова вимога №2/69 від 04.03.2010р. на суму 71613,28 грн., яка отримана відповідачем, що підтверджується підписом про отримання.
Відповідно до розрахунку суми позову, облікової картки платника, відповідачем заборгованість не сплачена та числиться податкова заборгованість на загальну суму 74299,63грн.
Податкове повідомлення-рішення у судовому порядку не оскаржено та не скасовано.
Право позивача як субєкта владних повноважень контролюючого органа у сфері оподаткування звертатися до суду з позовом до відповідача про стягнення зазначеної заборгованості обґрунтовано п.11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».
При таких обставинах суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи й підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.94, 158 163 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2.Стягнути з Приватного підприємства «Файзуллін» (м. Феодосія, вул. Войкова, 31, кВ. 47, ЄДРПОУ 32511363) у дохід місцевого бюджету м. Феодосії (код платежу 13050107, р/р 33212811700024 в УДК в АРК, ЄДРПОУ 34740709) заборгованість у сумі 74299,63 грн.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Котарева Г.М.